Zrak část 4

12. srpna 2014 v 11:00 | Katy |  Zrak
Zrak část 4

Márka chystají na lumbální punci aby si doopravdy potvrdili že jde o zánět mozkových blan. Sestra prvně Márkovi do místa odběru aplikuje lokální anestezii. Chvílí počkají než zabere.Asi po pěti minutách přijde k Márkovi lékař z velice dlouhou jehlou určenou na lumbální punkci na konci jehly je ampule na odebrání mozkomíšního moku.Než zavede jehlu mezi čtvrtý a pátý obratel,tak zkusí jestli Márk něco v té oblasti něco cítí.Když zjistí že ne,tak sestra pomůže pacientovi pokrčit nohy co nejvíce k břichu. Márk se zrovna probral z bezvědomí do kterého upadá a probírá se.
Lékař se na něj podívá a řekne mu. "Teď se uvolněte budeme dělat lumbálku abychom si potvrdili správnou diagnózu .Bude to nepříjemné a tak se snažte pokud možno nehýbat.Jednoduše mi odpovězte jestli mi rozumíte."Márk mlčí je na něm vidět že sbírá veškerou sílu na odpověď.Nakonec se mu to povede a odpoví. "Ano." Lékař začne zavádět jehlu do místa kde má narazit na mozkomíšní mok.Mák ač je pod lokální anestezii v místě vpichu cítí tlak a je mu to nepříjemné.Rád by se tak pohnul a uhnul tomu nepříjemnému pocitu,ale nemá na to sílu.proto drží.
A chvíli se lékař dostane tam kam měl.Z jehly začne vytékat mozkomíšní mok a je zakalený.Už toto mu potvrdilo jeho diagnózu o zánětu mozkových blan.Vytáhne jehlu a obsah ampulky podá laborantovy,který začne hned dělat testy aby zjistili jaký tip.Laborant dělá testy ze vzorku.Po deseti minutách předá výsledek lékaři. Ten si přečte nález a pronese. "To jsem si mohl myslet.Dobře odvezte ho na pokoj a okamžitě mu nasaďte léčbu na hnisavou meningitidou. "Okamžitě mu nasaďte léky proti otoku mozku a potřebné Antibiotika." Řekne lékař.
Karin celou dobu sedí před vyšetřovnou kde před celou půl hodinou zavezly jejího manžela Márka. Je celá nervózní a má o něj strach.Sama dobře ví,že kvůli tomu že je těhotná by měla být v klidu,ale teď v této situaci to ani nejde.Nedokáže pomyslet na žo že by snad Márk mohl umřít.
Z jejich myšlenek jí vytrhne,až otevření dveří ze kterých vyjdou zdravotní bratři a mezi sebou vezou postel z Márkem. Karin se postaví a jde k posteli vezme Márka za ruku a ze slzami v očích řekne. "Márku. Všechno bude zase dobré moc tě miluji."Jenže to jí Márk neslyší,jelikož zase upadl do bezvědomí. Karin Márkovi pustí ruku a zdravotní bratři se dají zase do pohybu.
Na konec z vyšetřovny vyjde Márkův ošetřující lékař. Karin si setře slzy a jde okamžitě za ním. "Pane kolego co je mému manželovy?"Zeptá se Karin a dává si pozor,aby měla pevný hlas a nešlo poznat že brečela. "Potvrdila se má diagnóza kolegyně.Váš manžel má hnisavou meningitidou.Už jsme mu nasadili potřebnou léčbu.Bohužel ze vzorku nedokážeme zjistit v jakém stádiu je jeho nemoc.Nasadili jsme leky proti otoku mozku a dále antibiotika které zabrání bakteriím co mají schopnost napadat mozek a dál vytvářet hnisavou meningitidou.Nebojte se váš manžel je velice silný dostane se z toho.Jen se mi nelíbí,že stále upadá do bezvědomí.Doufejme,že se to zlepší,až zaberou potřebné léky."Řekne lékař Karin potřebné informace.

Karin se z jeho slov podlomí nohy,tak že se musí opřít o zeď.Lékař ihned pošle sestru pro sklenici vody.Ta se vrátí velice rychle a podává vodu Karin. Když se napije zase se jí trochu uleví a vzpamatuje se z prvotního šoku. Nakonec promluví. "Dobře pane kolego.Děkuji vám za informace.A můžu vás požádat o něco?" "Ano a o co paní kolegyně?"Zeptá se lékař Majer. "Prosím informujte mě o každé změně pana Hárlanda." Lékař kývne a odpoví. "Nebojte se budeme vás informovat o každé jeho změně." Karin mu poděkuje a pak se zeptá. "Pane kolego můžu jít za ním?" Kolega chvíli váhá a na konec odpoví. "Ano můžete,ale jenom na chvíli paní kolegyně.Ale teď nic nezmůžete.Proto vás žádám až od něj odejdete,tak jděte domů a odpočiňte si.Musíte myslet i na sebe a na vašeho potomka." Karin řekne,že se bude řídit jeho radami.Ještě jednou mu poděkuje a jde na pokoj,kde leží její milovaný manžel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | 18. srpna 2014 v 11:40 | Reagovat

Super, jen by to chtělo už po týdnu další část..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama