Zrak část 3

11. srpna 2014 v 11:00 | Katy |  Zrak
Zrak část 3

Karin se rozloučí z Thomasem který jede domů. Za pár minut berou Márka na vyšetřovnu Karin jde s ním. "Dobrý den jsem doktor Majer.Z čímpak přicházíte?"Představí se lékař co se v následujících dnech bude starat o Márka. Jenže,když je Majer začne Márka prohlížet,tak pozná,že je Márk velice vyčerpaný.Proto se slova ujme Karin. "Dobrý den pane kolego já jsem doktorka Karin Harlandová tohle je můj manžel Márk Harland oba jsme lékaři záchranného vrtulníku Medicopteru 117. Tak tedy.Můj manžel po naší zahraniční dovolené dostal horečky příznaky odpovídají chřipce a nachlazení a však dneska ráno jsem na něm zpozorovala,že je velice háklivý na světlo v místnosti a taky dost vyčerpaný.Dokonce zvracel.Tak jsme na nic nečekali a dojeli jsme se." Majer pokývá hlavou a začne vyšetřovat Márka.
Nejprve požádá sestru,aby Márkovi vzala krev a odnesla do laboratoře.Hodně jí zdůraznil,že tahle krev musí být zkontrolována přednostně. Když sestra odejde,tak z Karininou pomocí Márka posadí a lékař mu řekne. "Tak teď prosím skloňte hlavu pěkně na prsa." Márk začne dávat hlavu dolů,jenže se zastaví tak v pulce a vykřikne bolestí.Rychle vrátí hlavu na původní místo a Lékař ho znova položí na lehátko.
Karin se dívá na Majera. Ten se na ní otočí ze slovy. "Vypadá to,že váš manžel má Meningitidu.Teď vám to nemůžu říct přesně,ale počkáme na výsledky z laboratoře a ještě dneska uděláme lumbální punkci. U lumbální punkce vašemu manželovi odebereme vzorek mozkomíšního moku z oblastí mezi čtvrtého a pátého obratle.Jste lékařka a víte co takové vyšetření obnáší,ale pro jistotu vám to říkám.Poté se váš manžel nebude moct hýbat dvacet čtyři hodin." Karin kývne na souhlas.
Je z toho celá v šoku ještě před ani ne dvěma dny byl Márk úplně v pořádku a teď má zákeřný zápal mozkových blan.Chvíli mlčí a střebavá tuhle informaci. "Pani kolegyně je vám dobře?Nemám vám dát něco na uklidnění?"Zeptá se starostlivě doktor Majer. "Ne nemůžu dostat nic na uklidnění jsem gravidní."Odpoví mu na to Karin. Majer kývne na souhlas a jde pro sklenici vody,kterou donese Karin. Karin mu za pití poděkuje a napije se.Trošku jí to uklidní.
Mezi tím Mark znovu usnul.Na vyšetřovnu přišli dva zdravotní bratři a odvážejí Márka na pokoj.Karin jde s ním.Jenže do pokoje za ním nejde.Zastaví jí sestra,aby počkala než pacienta převlečou do nemocničního andělíčka. Karin čeká na chodbě.Do pokoje za chvíli vejde další sestra z infuzí,ve které jsou léky,které zabrání otok mozku.Sice nemají stoprocentně zjištěno jestli je to doopravdy,ale i tak nic nechtějí zanedbat.
Během hodiny dojde za Karin Márkův ošetřující lékař z výsledky jeho krve. "Podle krevních výsledků se doopravdy jedna o zápal mozkových blan.Do hodiny mu uděláme lumbální punkci,abychom si diagnózu potvrdili a zjistili jakou formu onemocnění váš manžel trpí. Asi nevíte jestli váš manžel byl očkovaný proti Meningitidě tipu A,a tipu C ?"Zeptá se po určení části diagnos Majer. Karin se zamyslí a nakonec odpoví. "Ano proti těmto dvěma tipům je očkovaný.Nechali jsme se naočkovat oba dva." Lékař kývne a obává se,že právě márk může mít Meningitidu tipu B. Jenže nechce Karin strašit do té doby,než budou mít v rukou výsledky lumbální punkce.
Po přesvědčení lékaře jde Karin za Márkem na pokoj kde je vytvořeno přítmí,k víli jeho nemoci.Sedne si k němu a dívá se jak její manžel spí,ale je na něm vidět,že má bolesti,jelikož jeho spaní je velice neklidné.Karin by ráda zazvonila na sestru a požádala by,aby dala Márkovi něco na uklidnění,ale to bohužel kvůli lumbální punkci nemůže udělat,aby nebyli zkresleny výsledky. Dokonce ani infůze z léky proti otoku mu už nekape do žíly.
Karin u něj sedí to té doby,než si pro něj přijdou zdravotní bratří,aby Márka odvezly na vyšetřovnu kde provedou punkci.Karin s nimi vyjde na chodbu a jde,až k vyšetřovně. Zkouší přemluvit Márkova doktora,aby mohla být nápomocná.Jenže Ten je zásadně proti.Tak nakonec Karin rezignuje a sedne si na chodbu.A čeká jak to všechno dopadne.Je Velice smutná a tak automaticky si začne hladit bříško,kde je jejich plod lásky. Vzpomíná,jak to bylo krásné na líbánkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 11:30 | Reagovat

už se těším na pokráčko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama