Zrak část 1

9. srpna 2014 v 11:00 | Katy |  Zrak
Zrak část 1

Je to týden,co se Karin a Már vrátili ze svatební cesty.Oba se velice miluji.Karin mu na líbánkách řekla,že je těhotná.O to krásnější měli líbánky,ale teď se musí vrátit zpět do reality.Márk musí do práce.Karin jede s ním,jelikož musí tát Ebelziderovi neschopenku a jít ze svým těhotenstvím zatím na nemocenskou,než bude moci nastoupit na mateřskou.
Když dojedou na základu,tak Márk se jde převléknout do pracovního a Karin jde k šéfovy do kanceláře.Zaklepe a po vyzvání vstoupí. "A paní Harlandová. Zrovna s vámi jsem chtěl mluvit ohledně směn."Řekne první Ebelzider. "V tomhle ohledu vám nemůžu být nápomocná."Řekne mu na to Karin. "A proč ne?"Podiví se Ebelzider. Karin se na něj usměje a podá mu papíry na neschopenku. "Vám něco je?"Zeptá se šéf,tak trochu vyvedený z míry. "Ne není,jen jsem…"Začne Karin,když v tom jí do řeči skočí Ebelzider,tak jak to má ve zvyku. "Tak když vám nic není,tak proč jdete na nemocenskou?"Karin se na jeho vpád do řeči zamračí a rychle dokončí větu. "… Protože,jsem těhotná." Šéf,se na ní dívá a,když se vzpamatuje z prvního šoku,tak jí pogratuluje k těhotenství a dodá. "V tom případě máte ode dneška nemocenskou,zavolám na centrálu a zařídím váš záskok."Karin se na něj usměje,poděkuje mu.Nakonec se s ním rozloučí a opustí jeho kancelář.
Než však odejde ze základny,tak ještě navštíví své kolegy v pohotovostní místnosti.Márk už sedí za stolem a popíjí kávu z Thomasem a Petrem. Karin jde ke svému manželovi a sedne si mu na klin,tak jak to má ve zvyku.Políbí ho a z usměje se po podívá do tváře,ten je v obličeji trochu bledý.Proto,se Karin zamračí a řekne. "Mám dojem,že bledý z nás dvou by měl být někdo jiný." Márk jí pohladí po tváři a odpoví. "Neboj se lásko,jenom se musím aklimatizovat.To víš,ještě stále jsem v mysli na našich líbánkách." Karin se usměje a,tak trochu se začervená,před kolegy co jsou v místnosti. Když se Karin vzpamatuje,tak políbí znova marka a pronese. "No nic,nebudu vás déle zdržovat.Jedu domů lásko,jelikož mám ještě doma dost práce."Po těchto slovech Karin vstane z Márka. Márk se taky postaví a doprovodí Karin před základnu. Znova ji políbí a řekne. "Jeď opatrně a dávejte na sebe pozor.Hlavně se moc nepřepínej." Karin se usměje a odpoví mu. "Neboj se Márku."Poté nasedne do auta a jede domů.
Márk se vrátí ke kolegům a ty si z něj,jako obvykle dělají dobrý den.Jenže Márk na jejich hašteření němá nějak náladu,což je klukům divné. Konečně se po nějaké době ozve poplach na výjezd. Všichni tři vyběhnou ze základny a nasednou do mašiny. To,už i Márkovi se zdá,že mu něco je. Pociťuje lehké příznaky chřipky,ale nedává to na sobě znát. doletí na místo zásahu a jako první z mašiny první vyběhne Márk z Petrem. Jde o zraněného chodce.Auto ho zmetlo z chodníku a z místa činu ujel. Márk dá hlavu dolu a v zátylku pocítí divnou bolest.Proto hlavu rychle narovná a začne ošetřovat pacienta. Za pár minut je ošetřený,naložený na nosítka a následně donesen do vrtulníku.Nakonec s ním letí do nemocnice. Po předání pacienta,na Marianské klinice se vracejí zpátky na základnu.
Do konce směny mají,už klid a tak si Márk lehne na pohotovostní gauč a odpočívá.Je mu zase o něco hůře. "Zatracená chřipka." Pomyslí si pro sebe Márk. Nakonec vstane a jde si do příruční lékárničky pro paralen,aby aspoň trochu srazil teplotu. Je konec směny a Márk se jde převléct do civilního oblečení. Znova dá hlavu k hrudi a zase ucítí divnou bolest v zátylku. "Sakra co to se mnou je?"Pomyslí si znova. Proto rychle zvedne hlavu do normální pozice a rychle se obléká. Najednou slyší na základně ženský hlas. "A má láska si pro mě přijela." Řekne si v duchu Márk a pro sebe se usměje.
Rychle se doobléká a jde do pohotovostní místnosti,kde na něj čeká Karin. "Ahoj má krásná ženuško."Řekne Márk a usměje se.Jakmile se Karin na něj otočí,tak se zděsí,jak hrozně vypadá její manžel. "Pane bože Márku,jak to vypadáš?"Zeptá se ho Karin šokovaně. "To nic lásko,to je jenom obyčejná chřipka.Přeci jsme z teplých krajin přijeli sem do toho Německého,kde je sychravo. A to udělalo své.Za pár dní budu v pořádku."Začne jí Márk uklidňovat. Karin mu kývne na souhlas,ale stejně mu moc nevěří.
Nakonec se rozloučí z kolegy,a jelikož Karin je ode dneska na neschopence,tak tudít službu berou jejich kolegové z druhé základny. Karin jede z Michaelem domu,jenže ani jeden ani druhý neví,co jim za hrozné věci chystá osud.
Co myslíte,že je Márkovi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 9. srpna 2014 v 17:44 | Reagovat

Wau, tak z toho nebudu spát. No buď je to něco tropického a nebo, podle příznáků boleti v zátylku, meningitida nebo to druhé? :D  Raději se nechám překvapit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama