Červenec 2014

Beznaděj část 11

16. července 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 11

Bigginin stav se začal zhoršovat každým dnem. Pomalu z lehké demence,se dostala,až k těžké formě.To znamená,že má problémy s chůzi,tak že Jí Thomas sem tam musí podepírat.Vůbec nejí a když jo,tak velice málo a z obtížemi. Dokonce je v takovém, stavu že musí nosit planu,jelikož si už neřekne,že potřebuje na záchod.Od té doby je Biggi je odkázána na pomoc druhých.To jest především na Thomasovi. Je s ní jen chodící troska co sem tam opakuje jen nějaké slova,nebo dokonce ani vůbec nemluví.
Dokonce mívá silné nervové záchvaty,kdy nadává Thomasovi a nebo ho dokonce bije.Tohle všechno je na Thomase moc a rve mu to srdce.Rozhodl se nedělat to,co mu doporučoval Bigginin ošetřující lékař.Na to nemá silu a,to srdce aby dal Biggi do nějakého sanatoria,kde by se o ní náležitě postarali. Chci být s ní co nejvíce to půjde.
Dokonce odmítl pro ní zařídit pečovatelku,která by mu s jeho láskou pomáhala.Zkrátka a dobře,se chce o Biggi starat sám bez pomoci cizích lidí.I když,je to starost nepřetržitě dvacet čtyři hodin.
Thomas dokonce dal výpověď u Medicopteru,aby se mohl jen starat o Biggi. Nikdo z kolegu ho nepřivětšil,aby se s ní natrápil a dal jí do ústavu,z tím,že by tam za ní chodil každý den.Jenže Thomas o tom nechce ani slyšet.
Nakonec se jeho kolegové rozhodli,že mu budou z Biggi pomáhat.Dělají pro Thomase a Biggi vše co je v jejich silách,aby to aspoň trochu fungovalo a Thomas si mohl odpočinout,když bude z Biggi někdo z jeho kamarádu a kolegů.
Thomas,už neví co je to pořádný spánek,ale chtěl to tak a taky,to tak má.Stará se o svou jedinou lásku.Děla pro ní první poslední.Stará se oni,operovává jí a uklidňuje jí když má zrovna nějaký svůj záchvat. Sem tam s ní jezdí na základnu,kde se uklidní,když s ní jen tak lítá nad základnou.To jediné jí uklidní.
Jednou k němu přijde Márk. "Ježíši,ty ale vypadáš."Řekne mu Márk místo pozdravu. "Taky tě rád vidí,."Odpoví mu Thomas vyčerpaně a vrátí se zpátky,za Biggi do kuchyně,aby dokrmil Biggi. Márk jde za ním a jen tiše sleduje svého kamaráda,jak jí Thomas trpělivě krmí."Úplně se ztrácí před očima oba dva."Pomyslí si pro sebe Márk. Márk vidí,jak z Biggi bojuje.Biggi ho mlátí a nadává mu všema možnými nadávkami co jí napadnou.Thomas poslušně drží a snaží se na ní klidně mluvit,aby jí uklidnil.Tohle se u nich odehrává každý den.
Biggi se začne uklidňovat za velice dlouhou domu a Thomas jí konečně dokrmí. "No vidíš Biggi,zase jsme to zvládli."Začne na ní mluvit Thomas. Biggi ho ani nevnímá. "Thomasi já se teď o ní postarám,a ty jsi jdi odpočinout."Řekne Márk starostlivě. "Ne,já nejsem unavený."Začne oponovat Thomas. "Ale ano jsi.Podívej se na sebe jak vypadáš.Musíš být pro Biggi silný a ne pochodující reklama na spánek."Řekne přísně Márk.
Nakonec ho Thomas poslechne a jde si lehnout. "Kdyby se z Biggi něco dělo,tak mě vzbuď."Říká mu Thomas stále dokola. "Dobře. Neboj se já,se o ni postará.Nestarám se o ní poprvé."Uklidňuje ho Márk. Thomas si jde lehnout a Márk je z Biggi.
Biggi má teď náladu že stále všude chodí,tak Márk chodí s ní a mluví na ní. No spíše sám vzpomíná. "Víš Biggi,jak jsem přišel k vám na základnu a,jak jsem tě uviděl,tak jsem si řekl.Tohle něžné stvoření.Musím uznat,že jak jsem tě viděl v jak dokážeš pracovat z mašinou,tak jsem ty slova pral zpátky. Byla jsi lepší než Thomas. Teď,mě velice mrzí,že jsi svůj pilotský talent nemohla předvádět déle."Zapovídá se,že si ani nevšimne,že Biggi omdlí.
Márk se zděsí a rychle doběhne k Biggi. Zkoumá její životní funkce a zjišťuje,že je otázka pár hodin,kdy Biggi vydechne naposledy. Když se mu podaří Biggi přimět k vědomí,tak zjišťuje že je hodně malátná. Proto jí posadí dá mu napít a pak jde vzbudit Thomase. "Thomasi."Řekne. "Hmm." Zamručí Thomas a spí dál. "Thomasi vstávej Biggi umírá."Řekne Márk a sleduje Thomasovu reakci.

Dovolená

11. července 2014 v 21:14 | Katy |  Ostatní
Takže vážení ve středu se tady objeví předposlední kapitola Beznaděj.Ano blíží se velké finále.To bude bohužel smutné.No a proč až ve středu?No protože pojedu na týden na vodu a nemám dopsaný konec.Nějak nestíhám spát a poslední kapitolu dopíšu v přubehu příštího víkendu.Snad se mi to povede.Tak prosím strpení.Přijemné čekání a za týden paaaačko ;)

Beznaděj část 10

9. července 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 10

Další dny dělá Thomas všechno pro to,aby Biggi nemyslela na svou nemoc.Různě jí rozptyluje a u toho jí fotí,aby mohla Biggi lépe vzpomínat.Sem tam něco nahrají. Léky co Biggi bere zatím zabírají a Biggi si zatím všechno pamatuje. Thomas je i za to rád,že to je tak jak to je.Taky doufá,že tenhle stav bude stále a její stav se nebude zhoršovat.
Thomas dále pracuje u Medicopteru a aby Biggi nebyla celé dny sama doma,tak jí bere sebou,aby se tam mohla odreagovat a popovídat z kolegy. Tam se Biggi dokáže odreagovat a alespoň na pár hodin zapomenout na svou nemoc.Dokáže si povídat z kolegy a dokonce se i uvolnit.
Jednou týdně dokonce Thomas dovolí se tajně proletět v miminku.Když jde dělat letovou kontrolu. Kupodivu Biggi nezapomněla jak se lítá a je ve svém živlu.I když je to jen krátká chvíle pro ní je to,jako by letěla celou věčnost. "Thomasi děkuji,že mi umožňuješ aspoň takhle lítat."Řekne jeden den Biggi,když takhle lítá nad základnou z Thomasem jako kopilotem. "Biggi však víš,že to pro tebe dělám rád."Odpoví jí Thomas a po těchto slovech Biggi začne klesat zpátky na heliport základny.
Poté co se vrátí na základu,tak si Biggi všimne,že už do práce dojela Karin. Proto jde za ní si popovídat. Karin je vždy ráda,když vidí sou kamarádku v dobré náladě a neužírá se výčitky svědomí,že je nemocna. "Ahoj."Pozdraví Biggi Karin z úsměvech na rtech. "Ahoj Biggi."Odpoví jí Karin. "Jak se dneska máš?"Dodá. "Jo dneska se mám výjimečně dobře.Z Thomasem jsem si udělala letovou kontrolu.Musím ti říct,že mi to ale chybí ta práce lítání a hlavně vy."Začne Biggi. "To ráda slyším,že sis dnešek užila a co jsi dělala včera řekneš mi to?"Zkusí se Karin zeptat a doufá,že jí Biggi odpoví.
Jenže Biggi se zamračí a ze všech sil se snaží si vzpomenout co se odehrávalo včera. "Já nevím."Odpoví Biggi zoufale a má v očích slzy. "Pššt Biggi to je dobrý,z toho si nic nedělej."Začne jí Karin uklidňovat. "Víš Karin,někdy si říkám,proč jsem ještě tady a proč mi Thomas tak pomáhá.Když jsem nemocná nemocí,která se nadá vyléčit."Začne z ničeho nic Biggi. Karin jí obejme. "Ale prosím tě Biggi. Co to říkáš za nesmysli? Thomas by se pro tebe mohl přetrhnout abys na tu nemoc myslela a ty teď řekneš toto?"Řekne zděšeně Karin.
Více si,už holky nestihnou říct,jelikož se v pohotovostní místnosti objeví Thomas,který je už v civilu. Biggi se na něj plaše usměje a omluví se,že musí na záchod. Thomas si sedne ke Karin a všimne si jí,že vypadá ztrápeně. "Karin co se děje?"Zeptá se jí Thomas. "Jde o Biggi. Musím se tě zeptat jestli bere pravidelně léky?"Zeptá se Karin. "Ano bere proč se ptáš?"Řekne bez rozmyšlení Thomas. "A polyká ty léky před tebou?"Ptá se dál Karin a na jeho otázku nereaguje.
Thomas se zamyslí a pak konečně odpoví. "Ne to ne,já jí leky jen nachystám na stolek v ložnici a jdu se bud chystat do práce,nebo se převleknout z pyžama. Karin co se tady děje?"Zeptá se vynervovaný Thomas. "Mám podezření,že Biggi léky nebere a,že její stav se podle mě horší,ale to ti nemůžu tvrdit nejsem odporník na tento problém.Měl by jsi z ní zajít na kontrolu.A jestli ti můžu doporučit buď u Biggi dokud si nevezme prášek.Jestli je nebude brát,tak se její stav bude zhoršovat,tak že léky už nebudou zabírat."Řekne Karin a podívá se na svého kamaráda.
Thomas tomu nemůže uvěřit a neví co na to říct. "Dobře budu na ní dohlížet,aby si vzala ten prášek přede mnou,jen doufám že není pozdě a prášek bude zabírat."Řekne Thomas,když se trochu vzpamatuje.
Jenže víc si z Karin neřeknou,jelikož se k nim vrátí Biggi která vypadá zmateně. "Dobře lásko můžeme jet."Řekne Thomas a přetvařuje se,že se nic neděje i když se děje to,že Biggi je asi na tom hůře,než byla ještě před měsícem. Proto se Thomas rozhodne,že jí hned zítra vezme k lékaři,aby věděli na čem jsou.Dokonce se rozhodně,že své lásce neřekne o tom,že zítra pojedou k lékaři.Stejně by na to do rána zapomněla.
To Thomasovi rve srdce,že ta nemoc zřejmě postupuje velmi rychle,když Biggi nebere leky.Nechce o ní tak rychle přijít,tím že mu možná brzo umře.Z tím se nedokáže smířit,jelikož Biggi z celého srdce miluje a nedokáže si život bez ní představit.Jenže ve skrytu duše ví,že se z tím vším bude muset začít pomalu smiřovat,že se to může stát a on bude,pak sám bez své lásky.