Beznaděj část 9

26. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 9

Další den,už Biggi její lékař pustí domu z tím,že by z tou diagnózou měla zažádat o invalidní důchod.Dá jí k tomu potřebné papíry.Biggi z toho není moc nadšená.Nejraději by se vrátila do práce,ale to jí lékař nedoporučuje.Protože nikdo neví,jak se u ní bude její druh lehké demence vyvíjet a postupovat.
Ten den si pro svou lásku přijede Thomas. Už se na svou lásku moc těší.Než dojede do nemocnice,tak cestou jí koupí nádherné květiny Ty,které má Biggi ráda.No a pak tradá pro ní do nemocnice.Už je nedočkavý,až jí uvidí a sevře v náručí.Jakmile tam dojede,tak hned jde k jejímu pokoji.Zaklepe a po vyzvání vejde do pokoje.
V jejím pokoji s ní je i doktor Lincol. "A Pane Wächtre jdete,tak akorát v čas.Zrovna chci vaší přítelkyni říct něco o invalidním důchodu. Bylo by dobré o něj zažádat co nejdříve." Řekne lékař a přivítá se z Thomasem. "Dobře,co máme tedy udělat?"Zeptá se Thomas. "Takže v první řadě z tímto vyplněným formulářem a kopii diagnózy zajdete na sociálku a oni vám tam už řeknou co a jak."Vysvětlí Lincoln a pak jim ještě řekne kde se nachází sociální správa. Thomas mu poděkuje,rozloučí se s ním a pak pomůže Biggi ven z pokoje.
A jak lékař řekl první jedou na sociální správu zjistit vše potřebné o žádosti invalidního důchodu.Thomasovi jde z tolika informacích hlava kolem ,ale nakonec všechno pochytá.Stejně dneska nic nevyřídili,jelikož Biggi k tomu nemá potřebné papíry,jako je výuční list či nějaké údaje o zaměstnání.Budou muset bohužel toto místo spolu navštívit ještě jednou.
Po vyčerpávající návštěvě úřadu jedou konečně domů.Biggi celou tu dobu mlčí.Jen na úřadu se sem tam na něco zeptala.Od té doby co zjistila,jak je ta její nemoc vážná se začala do sebe uzavírat. To se samozřejmě Thomasovi ani trochu nelíbí a tak doma se z tím rozhodne něco dělat,tak aby Biggi nemyslela na tu svou prokletou nemoc.
Jak dojedou domu a Thomas pomůže Biggi ven z auta a když jdou ke dveřím Biggi se podívá na barák a řekne. "Proč jsi mě sem přivezl?" Thomas se na ní podívá. "Biggi tady bydlíme."Odpoví jí Thomas. "Ale já tady nebydlím chci k sobě domů."Oponuje Biggi. "Lásko co to říkáš?Vždyť ty jsi svůj dům prodala a teď žijeme spolu."Odpoví něžně Thomas a dovede Biggi do obývacího pokoje. "Thomasi prosím tě pochop mě. Je to moje nemoc a já s ní chci být sama jsem ti tu jen na obtíž."Odvětí Biggi. "Ne Biggi sakra uklidni se.Budeš potřebovat mou pomoc a oporu.Já tě nikam jinam neodvezu.Budeš tu hezky se mnou.Ty bydlíš pár let tady se mnou a kde by jsi chtěla bydlet?Někde pod postem mezi bezdomovými lidmi?"Zeptá se Jí Thomas vážně a skoro naštvaně.
Biggi mu ale rázně odpoví. "Jo to by bylo lepší,aspoň by se tam o mě nikdo nestaral." To zase Thomase ranní. "Biggi prosím poslouchej se co říkáš.Kdyby jsi žila na ulici,tak by se tvá nemoc může rychle zhoršovat a léky co máš by ti,už nemuseli zabírat.To chceš?Chceš rychlí konec?"Zeptá se jí Thomas v zoufale šanci,že to z Biggi pohne.
Biggi se však na něj zatím jen dívá a vypadá to jako by se rozmýšlela a nebo ty jeho slova se jí teprve dostávala do hlavy. Thomas jí nechává čas a nechce na ní křičet tohle nemá ve zvyku. "Asi máš pravdu Thomasi."Řekne Biggi rezignovaně a v očích se jí začnou objevovat slzy. "Ach ne lásko,tohle jsem nechtěl prosím neplač."Řekne smutně Thomas a sám sobě si nadává,že na ní byl tak hnusný.
Proto přijde k Biggi a obejme jí.Biggi Thomase taky obejme a jen tak stojí mlčky uprostřed obýváku a objímají se navzájem. Nakonec Thomas začne Biggi utírat slzy. "Neboj se Biggi spolu to zvládneme a bude nám dobře dokud to půjde.Moc tě miluji."Říká jí Thomas u toho něžná slůvka. "Promiň Thomasi. Já zkrátka nevím co se to se mnou děje. Taky tě moc Miluji."Odvětí na to Biggi. Nakonec se přestanou objímat a společně si jdou udělat něco moc dobrého k jídlu,aby zapomněli na tuto nesmyslnou hádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 26. června 2014 v 7:44 | Reagovat

uz se etsim na pokracovani je to fakt super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama