Beznaděj část 5

18. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 5

Na chodbě ho čeká jen Márk,jelikož nechce nechávat svého kamaráda o samotě v takové chvíli kdy se zjistili,že je Biggi nemocná. Zkrátka chce,aby se měl Thomas v této chvíli o toho opřít.Nechce svého kamaráda nechávat ve štychu. "Kde je Biggi?"Zeptá se Thomas téměř bez nálady. "Sestra jí odvedla na její pokoj."Odpoví mu Márk. "Chtěl,bych jít za ní."Řekne znova Thomas. "Zajdu se zeptat jejího lékaře,jestli za ní můžeš jít a na jakém je pokoji."Řekne mu na to Márk a jde do ordinace lékaře.
Když vejde Lincon se na něj podívá. "Přejete si kolego?"Zeptá se ho nakonec. "Ano chci se zeptat jestli přítel bude moct jít za svou přítelkyni. "Řekne Márk svůj požadavek. "Nevidím v tom žádný problém kolego.Klidně pan Wächter za ní může jít."Odpoví lékař. "Děkuji kolego a ještě,na jakém pokoji jí najdeme."Zeptá se ještě Márk. "Je na nad standartu máme přeplněnou neurologii."Odpoví Lincon. Márk poděkuje a jde za Thomasem mu oznámit,kde najdou jeho lásku.
Jakmile Márk vyjde ven,tak se Thomas postaví. "Tak co kde je moje láska?"Zeptá se ho Thomas. Márk mu řekne kde Biggi leží a nakonec se vydají směrem kde jsou nad standarty. A u daného pokoje,se Thomas otočí na Márka. "Prosím,počkej mě rady.Chci být z Biggi sám."Řekne nakonec a Márk kývne na souhlas a sedne si na chodbě.Nakonec Thomas zaklepe na dveře a vejde do pokoje své lásky.
Biggi se na něj podívá a když vidí,že je to Thomas,tak se na něj usměje. Biggi mu usměv oplatí,ale její úsměv,se jí neobjeví v očích.Thomas si k ní sedne,obejme a nakonec políbí.Když se přestanou líbat tak chvíli trapně mlčí. "Promiň mi to."Řekne Thomas najedou. "A za co se mi omlouváš?"Zeptá se zmateně Biggi. "Za to,že jsme se tak trochu hádali kvůli tomu že jsi na něco zapomněla a nebo byla dezorientovaná."Odpoví Thomas. Biggi vztáhne ruku a pohladí ho po tváři.
Pak ale změní téma a zkoušejí z Biggi vzpomínat na všechno pěkné co spolu,kdy zažili. Sem tam se něčemu smějí. "A pamatuješ si,jak jsme se dali dohromady?"Zeptá se najedou Biggi naprosto vážně. "To víš,že si to pamatuju."Odpoví Thomas a svou lásku obejme. "To je dobře protože mi to budeš muset připomínat."Vzdychne si Biggi smutně. "Neboj se lásko ještě si na to ty sama ráda vzpomeneš.Lehká demence není snad tak zla."Dodá jí Thomas odvahu.Biggi mlčí neví,co by k tomu měla říct. Na konec do pokoje vejde sestra a řekne,že je konec návštěv.A tak se Thomas rozloučí z Biggi krásným polibkem a vyznání lásky.
Pak vyjde z pokoje a jde za Márkem. Ten Thomase poplácá po ramenní. "Márku řekni mi jak rychle postupuje ta nemoc?"Zeptá se Thomas. "Rád bych ti řekl.Thomasi neboj se Jestli Biggi bude mít lehkou demenci bude skoro jako dřív,ale jen více zapomětlivá.Bohužel tě,ale nemůžu držet v takové naději. Nikdo neví,jak rychle tahle nemoc postupuje.Může zůstat pár let u lehké demence a pak se to může stupňovat,až k té těžké demenci.Nebo taky Může se taky stát,že Biggi vůbec neprodělá střední demenci a bude mít zrovna těžkou,ale nechci tě strašit.Počkáme si na výsledky potřebních vyšetření."Vysvětluje co nejšetrněji Márk.

Thomas ho vyslechne a nic neříká.Je mu z toho všeho špatně,co se děje z jeho láskou.Nikdy by ho nenapadlo,že bude takhle moc nemocná. "Márku prosím tě,pojďme do hospody.Mám chuď se opít."Řekne nakonec Thomas,když všechny ti informace vstřebá. "Máš pravdu.Potřebujeme to oba.Tohle bude ještě dost těžké období."Souhlasí s ním Márk a jsou spolu přímo z nemocnice do nedalekého baru kde stráví noc.Kde se pořádně opii a uleví se jim,alespoň na chvíli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 18. června 2014 v 8:52 | Reagovat

O_O Chudák Biggi

2 Richterova Richterova | 18. června 2014 v 9:13 | Reagovat

Zaujimalo by ma ako to cele dopadne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama