Beznaděj část 4

16. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 4

Márk,tedy vstoupí do ordinace a doktor Lincoln se na něj obrání. "Dobrý den jsem doktor Harland tady vaší pacientky kolega. Jestli mi dovolíte chtěl bych vám z tímhle případem být nápomocný."Řekne Márk na vysvětlenou. Lékař co ošetřuje Biggi se postaví a podá si z Márkem ruce. "Lincoln jsem ošetřující lékař vaší kolegyně.A zajisté budu rád když mi z tímto případem pomůžete."Odpoví na to Lincon.
A v rychlosti začne Márka informovat o Biggininem stavu. "Takže dneska máme výsledky krve,které prokazují rapidní rozklad neurotických membrán. Zatím se nakláním k první fázi demence." Márk přikývne,že rozumí a poté se lékař zase vrátí k diskuzi z Biggi. Márk si od něj půjčí výsledky krve a studuje je. "Takže dneska vám uděláme pár nezbytných vyšetření. Teď se vás zeptám na několik jednoduchých otázek ano?" Biggi přikývne.
Lékař si vezme poznámkový blog a začne se ptát. "Takže nevíte,jestli někdo ve vaší rodině trpěl touhle nemocí?"Zeptá se Lincoln. Biggi se chvíli zamýšlí a pak odpoví. "Ne na nikoho si nepamatuju,že by tím trpěl." Lincoln pokývá hlavou a pečlivě si její odpověď zapíše.Poté se zadívá do její karty. "A měla jste nějaké infekční onemocnění mozku?"Položí jí další otázku. "Ano před loni jsem prodělala zánět mozkových blan."Odpoví Biggi a lékař si to zase zapíše.
Poté se otočí na Márka a ten mu přikývne na souhlas,že v tom má Biggi pravdu. "Dobře tedy z otázkami jsem skončil.Teď bych si velice rád promluvil z vaším přítelem jestli dovolíte."Řekne po chvíli Lincoln. Biggi kývne na souhlas a pak se ještě zeptá. "A pane doktore můžu ještě dál pracovat u Medicopteru a lítat z vrtulníkem?" Lékař záporně zavrtí hlavou. "Vzhledem vaší nemoci budete muset ukončit vaši pracovní činnost.Vypadá to,že dokonce si budete muset požádat o trvalý invalidní důchod."Odpoví na její otázku.
Biggi jen mlčí a vstřebává tuhle nemilou informaci. Jen ještě sedí v ordinaci a mlčí. "Ne to ne to mi přece nemůžou udělat.Vždyť práce je moje všechno."Pomyslí si pro sebe zoufale. "Ještě potřebujete něco?"Zeptá se jí lékař. "Na to,je všechno."Odpoví Biggi a postaví se,aby mohla odejít na chodbu.Na chodbě nepřítomně řekne Thomasovi,že s ním chce lékař mluvit. Chvíli po Biggi vyjde Márk a nevypadá zrovna nadšeně.
Tak tedy Thomas vstoupí do ordinace a seznámí se z doktorem Linconem. "Dobrý den jsem doktor Lincoln. Mám dojem,že dneska jsme se spolu bavili po telefonu." Řekne lékař. "Dobrý den Wächter. Ano máte pravdu mluvil jste to se mnou. Co po mě teď potřebujete?"Odpoví Thomas. "Nebojte se je to jen pár otázek."Uklidní ho lékař. "Dobře,tak se ptejte."Řekne na to Thomas. "Takže všiml jste si za posledních pár dní ba i dokonce měsíců,že by se chování vaší partnerky nějak změnili?"Zeptá se. "Ano,řekl bych že se změnili.Je více náladová a zapomíná věci na velice neobvyklých místech.Na příklad posledně dala žehličku do mrazáku a další den jí zmateně hledala.Párkrát byla agresivní a bez zájmu."Odpoví Thomas.
Lékař pokývá hlavou a zase si všechno pečlivě zapisuje. "Dále nevšimnul jste si,že by byla třeba měla problémy se zorientovat v čase a nebo se jí zadrhávala řeč?"Ptá se dál. "Jo z tím časem to souhlasí,už pár krát se semnou pohádala o tom jaký je den a kolik je hodin.A taky i z tou řečí máte pravdu,někdy když něco nevím,tak si začne pomáhat rukama a zadrhává."Odpoví znova Thomas. "A proč jste dříve z partnerkou nevyhledal lékařskou pomoc?"Zeptá se po zapsání další odpovědi lékař. "Myslel jsem si ze začátku,že si se mě dělá jen srandu,ale pak už to bylo častější a ona už musela jít sem na kontrolu."Odpoví lékař.
Nakonec Thomasovi řekne to co řekl Márkovi. Thomas si ho vyslechne a jen u toho mlčí. Nikdy by ho ani ve snu nenapadlo,že se během pár hodin dokáže změnit život jenom k horšímu. Před léty přišel o jednu svou lásku a dnes přichází i o tu druhou lásku. "Tak to je z mojí strany těď vše až budeme vědět víc,tak vám dám vědět o problematice její nemoci a následné léčbě."Ukončí tuhle debatu lékař. Thomas mu poděkuje a vyjde z vyšetřovny totálně bez nálady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 16. června 2014 v 8:29 | Reagovat

dobre ty

2 Richterova Richterova | 16. června 2014 v 11:53 | Reagovat

Super príbeh ale dosť smutný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama