Beznaděj část 3

14. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 3

Thomasovi se v tu chvíli setmí před očima a není schopný slova.Tohle rozhodně nečekal. "Halo pane Wächter jste tam?"Zeptá se starostlivě lékař. To se Thomas,už vzpamatuje a odpoví. "Ano jsem tady." "Dobře potřebuji,aby jste ještě dneska vaši přítelkyni sem dovezl,abychom udělali ještě potřebné vyšetření.Sbalte jí věci na noc určitě si jí tu necháme déle."Pokračuje Lincon. "Dobře rozumím do hodiny budu v nemocnici i z přítelkyní."Přitaká lékař a nakonec se spolu rozloučí. Thomas položí telefon a pomalu se snaží uklidnit.
To,už k němu dojde jeho láska. "Thomasi copak se děje?"Zeptá se ho Biggi zděšeně,když ho uvidí jak se tváří a jak najedou pobledl. "Biggi lásko prosím posaď se."Řekne pomalu a Biggi se na něj nechápavě dívá. Nakonec si sedne a Thomas si sedne naproti ní. "Teď ti volal tvůj lékař a já jsem to vzal,když jsi tu nebyla."Začne. Biggi se na něj dívá a má špatné tušení. "A co ti říkal?"Zeptá se Biggi po chvíli mlčení. "Biggi,teď ti něco řeknu,ale ty mi slib,že zachováš chladnou hlavu a budeš v klidu ano."Začne pomalu Thomas. "Dobře slibuji to to.Co se tedy děje."Vyzvídá dál Biggi. "Biggi musíš do nemocnice.Tvůj lékař má podezření že máš Alzheimerovou chorobu."Řekne opatrně Thomas a při tom sleduje Biggininu reakci.
Biggi se na něj vyjeveně dívá. "Thomasi prosím tě,nedělej si ze mě srandu."Oboří se na něj a nechce tomu věřit,že by mohla být takhle nemocná. "Lásko v tomhle ohledu bych si z tebe nedělal srandu.Lékař chce abys se vrátila do nemocnice a nějaký čas tam zůstala,aby ti udělaly všechny potřebná vyšetření."Pokračuje Thomas. "Ne,ne,ne Thomasi řekne že to není pravda."Řekne zoufale Biggi a do očí se jí vtláčí slzy.
Thomas vstane a čapne si k ní.Nakonec jí obejme. "Lásko bohužel je to pravda.Pojď musíme co nejdříve do nemocnice."Řekne co nejněžněji Thomas. Biggi nakonec kývne,vstane a jde se tam nachystat a sbalit si nějaké věci sebou. Thomas se za ní zoufale dívá.
Když Biggi odejde na horu do pokoje se sbalit,tak Thomas vytáhne svůj telefon a volá Márkovi,jelikož ví,že tohle všechno sám nezvládne. "Harland prosím."Ozve se Márk do telefonu,když to Thomasovi zvedne. "Ahoj Márku,tady je Thomas. Budu potřebovat tvou pomoc."Řekne Thomas. "Co se děje Thomasi?"Zeptá se překvapeně Márk. "Jde o Biggi,ale po telefonu to nechci řešit.Prosím přijeď na kliniku Sv.Anny tak za pul hodiny a jdi na neurologii."Řekne Thomas smutným hlasem. "Thomasi,ty mě děsíš,ale dobře budu tam."Odpoví Márk a Thomas zavěšuje telefon.
Když domluví a otočí se,tak za ním už stojí nachystaná Biggi.Thomas k ní dojde,vezme její tašku co má sbalenou do nemocnice,obejme jí a spolu jdou k autu.Na konec jí Thomas pomůže nastoupit a v tichosti se rozjedou do nemocnice. "Ne to nejde,já nemůžu být takhle nemocná.To je nějaký omyl. Já se cítím dobře."Začne Biggi zoufale mluvit. "Pšš Biggi ono se to vysvětlí neboj se.Chci abys věděla,že budu z tebou ať je z tebou cokoliv.O mě se můžeš vždycky opřít a říct mi svoje trápení,ale to už stejně dávno víš lásko."Začne jí Thomas uklidňovat,ale sám tomu nevěří,že bude všechno v pořádku.
Když dojedou do nemocnice celá scenérie co se odehrávala doma,než sem jeli se opakuje.Spolu dojdou na recepci a sestra je hned pošle na neurologii,kde na ně už čeká Bigginin ošetřující lékař. "Dobrý den.Tak pojďte za mnou začneme dělat potřebná vyšetření."Řekne Lincon a odvede Biggi.Thomas jen nečinně stojí na chodbě a dívá se za nimi,jak lékař odvádí,jeho lásku na vyšetřovnu.Ta bez naděj co ho zužuje je příšerná.
Sotva se za Biggi zavřou dveře,tak se do chodby vřítí Márk a dojde k Thomasovi.Ten se postaví a přivítá se z kamarádem. "Thomasi,prosím tě co se tady děje?"Zeptá se zmateně Márk. "prosím tě sedni si."Řekne Thomas a sám si sedne.Jeho kamarád udělá to samé. Nakonec se Thomas nadechne a řekne mu co se dozvěděl od doktora,když volal Biggi.Márk na něj jenom hledí. "No ty vole,tohle není žádná prdel a,už se ví,jaká je to forma?"Zeptá se dosti překvapený Márk. "Ne ještě ne.Právě proto jsme tady,aby zjistili jaká to je forma a Biggi si tu chtějí nechat."Odpoví Thomas sklíčeně. Márk přikývne na souhlas pak řekne Thomasovy,že se jde podívat na vyšetřovnu a třeba i jim nějak pomoc.Thomas kývne,že rozumí a nechá Márka odejít.Zase je Thomas sám na chodbě,ze svou nejistotou a nehorázným strachem o svou lásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Richterova Richterova | 14. června 2014 v 10:50 | Reagovat

Wau tak skvelý príbeh a toto som rozhodne nečakala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama