Červen 2014

Beznaděj část 9

26. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 9

Další den,už Biggi její lékař pustí domu z tím,že by z tou diagnózou měla zažádat o invalidní důchod.Dá jí k tomu potřebné papíry.Biggi z toho není moc nadšená.Nejraději by se vrátila do práce,ale to jí lékař nedoporučuje.Protože nikdo neví,jak se u ní bude její druh lehké demence vyvíjet a postupovat.
Ten den si pro svou lásku přijede Thomas. Už se na svou lásku moc těší.Než dojede do nemocnice,tak cestou jí koupí nádherné květiny Ty,které má Biggi ráda.No a pak tradá pro ní do nemocnice.Už je nedočkavý,až jí uvidí a sevře v náručí.Jakmile tam dojede,tak hned jde k jejímu pokoji.Zaklepe a po vyzvání vejde do pokoje.
V jejím pokoji s ní je i doktor Lincol. "A Pane Wächtre jdete,tak akorát v čas.Zrovna chci vaší přítelkyni říct něco o invalidním důchodu. Bylo by dobré o něj zažádat co nejdříve." Řekne lékař a přivítá se z Thomasem. "Dobře,co máme tedy udělat?"Zeptá se Thomas. "Takže v první řadě z tímto vyplněným formulářem a kopii diagnózy zajdete na sociálku a oni vám tam už řeknou co a jak."Vysvětlí Lincoln a pak jim ještě řekne kde se nachází sociální správa. Thomas mu poděkuje,rozloučí se s ním a pak pomůže Biggi ven z pokoje.
A jak lékař řekl první jedou na sociální správu zjistit vše potřebné o žádosti invalidního důchodu.Thomasovi jde z tolika informacích hlava kolem ,ale nakonec všechno pochytá.Stejně dneska nic nevyřídili,jelikož Biggi k tomu nemá potřebné papíry,jako je výuční list či nějaké údaje o zaměstnání.Budou muset bohužel toto místo spolu navštívit ještě jednou.
Po vyčerpávající návštěvě úřadu jedou konečně domů.Biggi celou tu dobu mlčí.Jen na úřadu se sem tam na něco zeptala.Od té doby co zjistila,jak je ta její nemoc vážná se začala do sebe uzavírat. To se samozřejmě Thomasovi ani trochu nelíbí a tak doma se z tím rozhodne něco dělat,tak aby Biggi nemyslela na tu svou prokletou nemoc.
Jak dojedou domu a Thomas pomůže Biggi ven z auta a když jdou ke dveřím Biggi se podívá na barák a řekne. "Proč jsi mě sem přivezl?" Thomas se na ní podívá. "Biggi tady bydlíme."Odpoví jí Thomas. "Ale já tady nebydlím chci k sobě domů."Oponuje Biggi. "Lásko co to říkáš?Vždyť ty jsi svůj dům prodala a teď žijeme spolu."Odpoví něžně Thomas a dovede Biggi do obývacího pokoje. "Thomasi prosím tě pochop mě. Je to moje nemoc a já s ní chci být sama jsem ti tu jen na obtíž."Odvětí Biggi. "Ne Biggi sakra uklidni se.Budeš potřebovat mou pomoc a oporu.Já tě nikam jinam neodvezu.Budeš tu hezky se mnou.Ty bydlíš pár let tady se mnou a kde by jsi chtěla bydlet?Někde pod postem mezi bezdomovými lidmi?"Zeptá se Jí Thomas vážně a skoro naštvaně.
Biggi mu ale rázně odpoví. "Jo to by bylo lepší,aspoň by se tam o mě nikdo nestaral." To zase Thomase ranní. "Biggi prosím poslouchej se co říkáš.Kdyby jsi žila na ulici,tak by se tvá nemoc může rychle zhoršovat a léky co máš by ti,už nemuseli zabírat.To chceš?Chceš rychlí konec?"Zeptá se jí Thomas v zoufale šanci,že to z Biggi pohne.
Biggi se však na něj zatím jen dívá a vypadá to jako by se rozmýšlela a nebo ty jeho slova se jí teprve dostávala do hlavy. Thomas jí nechává čas a nechce na ní křičet tohle nemá ve zvyku. "Asi máš pravdu Thomasi."Řekne Biggi rezignovaně a v očích se jí začnou objevovat slzy. "Ach ne lásko,tohle jsem nechtěl prosím neplač."Řekne smutně Thomas a sám sobě si nadává,že na ní byl tak hnusný.
Proto přijde k Biggi a obejme jí.Biggi Thomase taky obejme a jen tak stojí mlčky uprostřed obýváku a objímají se navzájem. Nakonec Thomas začne Biggi utírat slzy. "Neboj se Biggi spolu to zvládneme a bude nám dobře dokud to půjde.Moc tě miluji."Říká jí Thomas u toho něžná slůvka. "Promiň Thomasi. Já zkrátka nevím co se to se mnou děje. Taky tě moc Miluji."Odvětí na to Biggi. Nakonec se přestanou objímat a společně si jdou udělat něco moc dobrého k jídlu,aby zapomněli na tuto nesmyslnou hádku.

Beznaděj část 8

24. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 8

Thomas se na ní dívá a těžko se mu uvěřuje,že Biggi řekla to,co řekla. "Biggi prosím tě,co tě to napadlo?"Zeptá se jí překvapeně. "Zkrátka nechci abys mě viděl,jak se u té nemoci budu trápit a jak budu na tebe zapomínat.Za chvíli tě ani nepoznám.A taky nechci,abys viděl,jak umírám na tu zpropadenou nemoc."Odpoví Biggi. "Ale Biggi já tě miluji a chci ti být oporou při téhle nemoci.Spolu to zvládneme a já věřím,že se ti ta nemoc nebude zhoršovat."Zkouší jí Thomas přesvědčit.
Biggi záporně vrtí hlavou. "Tohle po tobě nemůžu chtít."Řekne. "Ale můžeš.Vždyť já tě miluji.A tvá nemoc na tom nic nemění."Zkouší jí Thomas přesvědčit Biggi,aby změnila názor. "Thomasi říkám ti já nechci,abys mě viděl jak u té nemoci budu trpět.Prosím rozejděme se dokud je čas."Řekne zoufale Biggi a v očích se jí objeví slzy.
To Thomase zasáhne ještě víc,než se dalo čekat.Víc se přiblíží k Biggi a obejme jí. "Biggi prosím neplač to bude dobrý.Nechci abys plakala a už vůbec nechci,abys říkala takový nesmysl,že se spolu rozejdeme. Já tě miluji taková jaká jsi,ať už jsi nemocná nebo zdravá."Řekne Thomas a začne Biggi otírat její slzy. "Thomasi oba víme co ta nemoc bude všechno obnášet.Víme,že na konci této nemoci je smrt a já nechci abys trpěl se mnou.Miluji tě.Miluji tě moc,ale tohle nechci,nechci abys se trápil se mnou.Prosím najdi si jinou přítelkyni a na mě zapomeň.Bude to vážně lepší."Začne zase Biggi říkat tu svou. "Biggi já nikoho jiného nechci.Já chci být z tebou taky tě miluji a už pro to tě neopustím.Prosím pochop to.Přece nechceš z tou nemocí bojovat sama.Budeš potřebovat oporu."Zkouší to dál Thomas,protože nechce přejít o svou lásku milovanou.
Biggi se začne uklidňovat v jeho objeti. Thomas na ní mluví a říká jí krásná slůvka. "Víš Biggi ještě vzpomínáš jak jsem já havaroval z vrtulníkem a byl jsem na tom nejhůř.No a kdo tu pro mě byl,když jsem byl v nemocnici?Byla jsi to ty lásko."Říká Thomas. "Ano na to si vzpomínám."Přitaká Biggi smutným hlasem. "No vidíš a taky jsi mě nenechala ve štychu.A teď po mě chceš abychom se rozešli v době,kdy budeš potřebovat více mou pomoc než já tu tvou."Odpoví Thomas lásky plně.
Biggi se mu podívá do očí. "Jenže,já si to už brzo nebudu pamatovat,že se můžu o tebe kdykoliv opřít."Zaprotestuje Biggi. "Na to teď nemysli.Prosím žij teď v přítomnosti a co se děje teď. Budeš dostávat léky co zabírají v prvním stádiu tvé nemoci a ještě si budeš díky nim spoustu věcí pamatovat.A když ne budu ti je psát nebo natáčet a pak ti je budu tímto způsobem takto připomínat.Jen mě prosím od sebe neodháněj."Uklidňuje jí Thomas a už mu dochází argumenty proč by s ním měla dál zůstat.
To už se jeho lásky z jeho objetí vyprostí a podívá se mu uslzenými oči do jeto smutných očí. "Prosím rozejděme se."Řekne znova a velmi potichu,aby se znova nerozplakala. Thomas záporně zavrtí hlavou.Nechce na nic pěkného zapomenou a už vůbec nechce Biggi v tomhle stavu opouštět a hledat si novou lásku,protože především miluje právě jí.
Chvíli ji jen tak hladí a pak řekne. "Víš co lásko dneska toho je na tebe moc.Vyspi se a zítra si o tom promluvíme.Oba si v klidu urovnáme myšlenky a uvidíš nebude to tak zlé.Moc tě miluji."Po těchto slovech jí políbí.Biggi mu ten polibek oplatí. "Dobře budu o tom přemýšlet.Taky tě miluji."Odpoví nakonec a dodá. "Prosím teď už odejdi.jsem unavená a chci si odpočinout." "Dobře lásko vyspi se na to a já zase zítra za tebou přijdu."Rozloučí se s ní Thomas.
Nakonec odejde na chodbu kde na něj netrpělivě čeká Márk. "Thomasi prosím tě,co se stalo?"Zeptá se ho,jakmile uvidí svého kamaráda zklíčeného vycházet z pokoje kde je Biggi. "Biggi se chce se mnou rozejít.Protože nechce,abych viděl jak jí ničí ta zpropadená nemoc."Začne Thomas a ve zkratce mu řekne vše co po něm Biggi chce. "Nesmíš na to přistoupit a děláš dobře,že chceš být její oporou.Ona jí bude potřebovat víc než si teď oba myslíte."Přitaká Márk. "Pojď mam chuť se znova opít."Řekne Thomas a jde k východu z nemocnice. A tak kluci si zase sednou v hospodě,ale nepřeženou to jako posledně.
Márk mu radí co má dělat a jak to bude probíhat během nemoci. Thomas ho poslouchá a sem tam se na něco zeptá.Když mu Márk o té nemoci něco řekne je trochu klidnější.Jelikož Márk mu to podal lépe než doktor Lincoln. Teď,už ví na co se bude muset do budoucna připravit.

Beznaděj část 7

22. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 7

Když dojedou do nemocnice,tak vyhledají doktora Lincolna,aby se dozvěděli,jak dopadlo vyšetření Biggi. Márk z Thomasem jdou oba za ním,aby Márk mohl pomoct Thomasovi lépe pochopit co bude doktor Lincoln říkat.Thomas zaklepe a po vyzvání oba kolegové vstoupí do jeho kanceláře. "Dobrý den přišel jsem se zeptat jak dopadlo vyšetření mé přítelkyně."Řekne Thomas."Dobrý den.Zajisté pojďte dál a posaďte se výsledky už máme."Odpoví Lincoln.
Oba dva kamarádi si sednou a čekají co se dozvědí.Thomas je víc nervózní než v práci. "Takže,jak jsem se domníval vaše přítelkyně prokazuje příznaky lehké demence.Což znamená,že z vaší přítelkyní bude složitější dorozumívání,bude hodně zapomínat jak na to co prožila a hlavně kam si něco položila.Taky může být vztahovačná. Může popírat problémy.Třeba to,že je takhle nemocná. Dále může mít známky deprese.Dokonce ztratí zájmy o koníčky.A začne se jí měnit její osobnost."Začne lékař vysvětlovat.
Thomas to zpracovává a pokukuje na Márka. "Chceš něco vysvětlit?"Zeptá se Márk Thomase. "Ne děkuji.Všechno chápu jen to chci trochu vstřebat."Odpoví Thomas a Márk kývne,že mu rozumí. Nakonec se Thomas otočí na Lincolna. "a jak se tato nemoc léčí?"Zeptá se. "Pane Wächter,abych vám řekl pravdu.Tato nemoc je nevyléčitelná a ještě nikdo nenašel lék.Ale můžu vám říct,že vaše přítelkyně bude mýt léky,jelikož její nemoc je v raném stádiu.Bude brát lék kongitiva, která v počátcích nemoci zlepšuje takzvané kognitivní funkce.To znamená bude to udržovat v pozoru myšlení,paměť či orientaci.Tento lék je určen bohužel jen v lehké demenci.Maximálně na začátku střední demence."Vysvětlí lékař potřebné léky co Biggi bude muset začít Brát.
Pak chvíli mlčí,než pokračuje ve svém výkladu. "Musím vás však připravit i na nejhorší.Nemoc muže mít i rychlí průběh a pacient z touto nemocí může i nemusí žít déle jak osm let od začátku příznaků.Bohužel tato nemoc je smrtelná." Tímto smutným faktem ukončí lékař svůj výklad.
Thomas po tom co uslyší poslední zjištění,že je nemoc smrtelná,tak zbledne.Lékař zavolá sestru a řekne jí ať donese panu Wächtrovi vodu.Sestra mu jí za chvíli donese.Thomas se napije a snaží se uklidnit.A znova si opakuje vše co se dozvěděl od lékaře. "Ne to,ne to nemůže být pravda."Řekne skoro zoufale. "Bohužel,je to pravda."Přitaká lékař. Thomas zase mlčí a z těžkým srdcem přikývne. "Zkrátka se z tím musím smířit."pomyslí si pro sebe. "Tak jestli nemáte další otázky,můžete jít.Ještě mám něco na práci.Kdyby jste cokoliv potřeboval,tak se na mě můžete obrátit."Ukončí tuto debatu lékař. Márk z Thomasem se s ním rozloučí a vyjdou na chodbu.
Thomase zradí nohy a podlomí se mu.Proto se musí rychle posadit. "Ne tohle není možný.Márku řekni,že to není pravda.Řekne mi,že je to zlý sen a já se musím probudit.Je to jen sen.Biggi nic není."Začne přesvědčovat sám sebe a Márka,že Biggi je zdravá.Márk si klekne vedle něj a obejme ho kolem ramen. "Thomasi,jak rád bych ti řekl že to je sen a,že se teď snažím probrat,ale tohle je bohužel pravda.Bohužel je to krutá realita."Řekne smutně Márk. Nakonec se Thomas rozhodně jít za Biggi. Márk jde s ním.
Když Thomas zaklepe na dveře pokoje a po vyzvání vstoupí,tak Biggi ho vyzve aby šel dál.Márk jde za ním. Biggi se posadí na posteli. "Márku můžeš jít prosím ven."Řekne Biggi. Márk kývne,že ano a diskrétně se vzdálí. Thomas se,na Biggi usměje a jde k ní,aby jí políbil.Jenže Biggi ucukne,což Thomase velice překvapí.Nic neříká a tak si sedne na poste. "Lásko copak se děje?"Zeptá se zmateně. "Thomasi víš já vím co se mnou je a jak tahle nemoc končí.Proto nechci nic protahovat.Rozejděme se,dokud je čas."Řekne Biggi a tím Thomase ten den dorazí po všem tom zjištění…

Beznaděj část 6

20. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 6

Další den Biggi absolvuje různá vyšetření.Všechno to musí vyšetření musí bohužel prožívat sama,jelikož má Márk z Thomasem ranní směnu. Je to pro ní velice těžké,že to podstupuje bez svojí největší opory.
Thomas v práci je nervózní,z toho všeho co se kolem jeho lásky děje.Celý den se dívá na telefon,jestli mu Biggi nevolá a když jsou v akci dělá boty.Márk ho uklidňuje na základně mezi Akcemi. "Thomasi klídek prosím tě ano.Ona to vyšetření zvládne. A uvidíš,že to nebude tak zlé jak to všechno vypadá..Dodává mu Márk odvahu. "Já se bojím co všechno se bude dít.Něco jsem si o té nemoci hledal na Internetu a je to vážně síla."Odpoví Thomas zoufale.
Když toto Márk uslyší,tak se na Thomasi zamračí. "Thomasi proč si čteš takové kraviny,co jsou na internetu.Nemusíš to být tak jak to tam píšou u některých osob díky posilování mozku a správných leku ani není poznat,že mají nějakou nemoc."Uklidňuje ho Márk. Thomas kývne na souhlas,že mu rozumí a podívá se na hodiny kolik je ještě do konce.
Nakonec se konečně dočkají konce směny.Thomas se vřítí do šatny rychlosti větru a na šatně narazí na neznámou ženu.Oba dva se navzájem leknou. "Co tady děláte?"Zeptá se naštvaně Thomas. "Na to bych se měla zeptat já vás."Odsekne ta cizí žena. "Já,tu pracuju na rozdíl od vás."Odpoví kousavě Thomas. "To je mi ale náhodička já tu,taky pracuju jako pilot."Odpoví žena a dodá. "Jsem Gina Aigner nová pilotka."Odpoví a opovržitě se na Thomase dívá.
Thomasovi spadne čelist až dolů.Z kanceláře a bez zaklepání vejde do kanceláře šéfa základny. "Můžete mi laskavě vysvětlit co ta neznámá žena dělá v naši šatně?"Zeptá se Thomas naštvaně. "Uklidněte se laskavě.Copak vás neučili klepat?"Odpoví Höppler. "Já se vás na něco ptám.Teď neřeším klepaní dveří."Odsekne naštvaně Thomas a bouchne pěstí do stolu.
To už se Höppler prudce postaví a jeho pohled metá blesky. "Jak si dovolujete na mě zvyšovat hlas pane Wächtre?"Řekne zvýšeným hlasem a Thomasovi dojde řeč.Höppler chvíli čeká než se uklidní a pak mu naznačí aby si sedl naproti ni.Nakonec si sedne i on. "Pane Wächter podívejte se.Paní Schwerin bude dlouho na neschopence a podle toho co jsem slyšel,jaká nemoc jí postihla nebude schopná dál pracovat u Medicopteru. Proto jsem byl nucen zaměstnat novou pilotku."Začne mu to vysvětlovat šéf základny. "Ano naprosto vás chápu,ale měl jste mi to říct na začátku směny,abych tu teď nebyl a nevyjížděl po vás.Za to,se omlouvám."Řekne Thomas.

Po této debatě a omluvě se jde Thomas konečně obléct do civilu a nakonec se omluví nové kolegyni za své chování. Ta mu to mile ráda odpustí.Nakonec jde za Márkem,který ho už čeká v autě. "Prosím tě,co tě tam tak zdrželo?"Podiví se Márk,když si Thomas sedne k němu do auta.Nakonec mu Thomas vylíčí všechno co se stalo.I Márk se tomu diví. "Nečekal jsem,že za Biggi seženou náhradu tak brzo.Myslel jsem,že základna pojede jen na jednu směnu."Řekne na to Márk. "To jsem si taky bláhově myslel."Přitaká Thomas. Nakonec se z Márkem rozjedou k nemocnici,aby zjistili výsledky Biggininého vyšetření. To Thomase zase vrátí zpátky do reality a strach o svou lásku.

Beznaděj část 5

18. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 5

Na chodbě ho čeká jen Márk,jelikož nechce nechávat svého kamaráda o samotě v takové chvíli kdy se zjistili,že je Biggi nemocná. Zkrátka chce,aby se měl Thomas v této chvíli o toho opřít.Nechce svého kamaráda nechávat ve štychu. "Kde je Biggi?"Zeptá se Thomas téměř bez nálady. "Sestra jí odvedla na její pokoj."Odpoví mu Márk. "Chtěl,bych jít za ní."Řekne znova Thomas. "Zajdu se zeptat jejího lékaře,jestli za ní můžeš jít a na jakém je pokoji."Řekne mu na to Márk a jde do ordinace lékaře.
Když vejde Lincon se na něj podívá. "Přejete si kolego?"Zeptá se ho nakonec. "Ano chci se zeptat jestli přítel bude moct jít za svou přítelkyni. "Řekne Márk svůj požadavek. "Nevidím v tom žádný problém kolego.Klidně pan Wächter za ní může jít."Odpoví lékař. "Děkuji kolego a ještě,na jakém pokoji jí najdeme."Zeptá se ještě Márk. "Je na nad standartu máme přeplněnou neurologii."Odpoví Lincon. Márk poděkuje a jde za Thomasem mu oznámit,kde najdou jeho lásku.
Jakmile Márk vyjde ven,tak se Thomas postaví. "Tak co kde je moje láska?"Zeptá se ho Thomas. Márk mu řekne kde Biggi leží a nakonec se vydají směrem kde jsou nad standarty. A u daného pokoje,se Thomas otočí na Márka. "Prosím,počkej mě rady.Chci být z Biggi sám."Řekne nakonec a Márk kývne na souhlas a sedne si na chodbě.Nakonec Thomas zaklepe na dveře a vejde do pokoje své lásky.
Biggi se na něj podívá a když vidí,že je to Thomas,tak se na něj usměje. Biggi mu usměv oplatí,ale její úsměv,se jí neobjeví v očích.Thomas si k ní sedne,obejme a nakonec políbí.Když se přestanou líbat tak chvíli trapně mlčí. "Promiň mi to."Řekne Thomas najedou. "A za co se mi omlouváš?"Zeptá se zmateně Biggi. "Za to,že jsme se tak trochu hádali kvůli tomu že jsi na něco zapomněla a nebo byla dezorientovaná."Odpoví Thomas. Biggi vztáhne ruku a pohladí ho po tváři.
Pak ale změní téma a zkoušejí z Biggi vzpomínat na všechno pěkné co spolu,kdy zažili. Sem tam se něčemu smějí. "A pamatuješ si,jak jsme se dali dohromady?"Zeptá se najedou Biggi naprosto vážně. "To víš,že si to pamatuju."Odpoví Thomas a svou lásku obejme. "To je dobře protože mi to budeš muset připomínat."Vzdychne si Biggi smutně. "Neboj se lásko ještě si na to ty sama ráda vzpomeneš.Lehká demence není snad tak zla."Dodá jí Thomas odvahu.Biggi mlčí neví,co by k tomu měla říct. Na konec do pokoje vejde sestra a řekne,že je konec návštěv.A tak se Thomas rozloučí z Biggi krásným polibkem a vyznání lásky.
Pak vyjde z pokoje a jde za Márkem. Ten Thomase poplácá po ramenní. "Márku řekni mi jak rychle postupuje ta nemoc?"Zeptá se Thomas. "Rád bych ti řekl.Thomasi neboj se Jestli Biggi bude mít lehkou demenci bude skoro jako dřív,ale jen více zapomětlivá.Bohužel tě,ale nemůžu držet v takové naději. Nikdo neví,jak rychle tahle nemoc postupuje.Může zůstat pár let u lehké demence a pak se to může stupňovat,až k té těžké demenci.Nebo taky Může se taky stát,že Biggi vůbec neprodělá střední demenci a bude mít zrovna těžkou,ale nechci tě strašit.Počkáme si na výsledky potřebních vyšetření."Vysvětluje co nejšetrněji Márk.

Thomas ho vyslechne a nic neříká.Je mu z toho všeho špatně,co se děje z jeho láskou.Nikdy by ho nenapadlo,že bude takhle moc nemocná. "Márku prosím tě,pojďme do hospody.Mám chuď se opít."Řekne nakonec Thomas,když všechny ti informace vstřebá. "Máš pravdu.Potřebujeme to oba.Tohle bude ještě dost těžké období."Souhlasí s ním Márk a jsou spolu přímo z nemocnice do nedalekého baru kde stráví noc.Kde se pořádně opii a uleví se jim,alespoň na chvíli.

Beznaděj část 4

16. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 4

Márk,tedy vstoupí do ordinace a doktor Lincoln se na něj obrání. "Dobrý den jsem doktor Harland tady vaší pacientky kolega. Jestli mi dovolíte chtěl bych vám z tímhle případem být nápomocný."Řekne Márk na vysvětlenou. Lékař co ošetřuje Biggi se postaví a podá si z Márkem ruce. "Lincoln jsem ošetřující lékař vaší kolegyně.A zajisté budu rád když mi z tímto případem pomůžete."Odpoví na to Lincon.
A v rychlosti začne Márka informovat o Biggininem stavu. "Takže dneska máme výsledky krve,které prokazují rapidní rozklad neurotických membrán. Zatím se nakláním k první fázi demence." Márk přikývne,že rozumí a poté se lékař zase vrátí k diskuzi z Biggi. Márk si od něj půjčí výsledky krve a studuje je. "Takže dneska vám uděláme pár nezbytných vyšetření. Teď se vás zeptám na několik jednoduchých otázek ano?" Biggi přikývne.
Lékař si vezme poznámkový blog a začne se ptát. "Takže nevíte,jestli někdo ve vaší rodině trpěl touhle nemocí?"Zeptá se Lincoln. Biggi se chvíli zamýšlí a pak odpoví. "Ne na nikoho si nepamatuju,že by tím trpěl." Lincoln pokývá hlavou a pečlivě si její odpověď zapíše.Poté se zadívá do její karty. "A měla jste nějaké infekční onemocnění mozku?"Položí jí další otázku. "Ano před loni jsem prodělala zánět mozkových blan."Odpoví Biggi a lékař si to zase zapíše.
Poté se otočí na Márka a ten mu přikývne na souhlas,že v tom má Biggi pravdu. "Dobře tedy z otázkami jsem skončil.Teď bych si velice rád promluvil z vaším přítelem jestli dovolíte."Řekne po chvíli Lincoln. Biggi kývne na souhlas a pak se ještě zeptá. "A pane doktore můžu ještě dál pracovat u Medicopteru a lítat z vrtulníkem?" Lékař záporně zavrtí hlavou. "Vzhledem vaší nemoci budete muset ukončit vaši pracovní činnost.Vypadá to,že dokonce si budete muset požádat o trvalý invalidní důchod."Odpoví na její otázku.
Biggi jen mlčí a vstřebává tuhle nemilou informaci. Jen ještě sedí v ordinaci a mlčí. "Ne to ne to mi přece nemůžou udělat.Vždyť práce je moje všechno."Pomyslí si pro sebe zoufale. "Ještě potřebujete něco?"Zeptá se jí lékař. "Na to,je všechno."Odpoví Biggi a postaví se,aby mohla odejít na chodbu.Na chodbě nepřítomně řekne Thomasovi,že s ním chce lékař mluvit. Chvíli po Biggi vyjde Márk a nevypadá zrovna nadšeně.
Tak tedy Thomas vstoupí do ordinace a seznámí se z doktorem Linconem. "Dobrý den jsem doktor Lincoln. Mám dojem,že dneska jsme se spolu bavili po telefonu." Řekne lékař. "Dobrý den Wächter. Ano máte pravdu mluvil jste to se mnou. Co po mě teď potřebujete?"Odpoví Thomas. "Nebojte se je to jen pár otázek."Uklidní ho lékař. "Dobře,tak se ptejte."Řekne na to Thomas. "Takže všiml jste si za posledních pár dní ba i dokonce měsíců,že by se chování vaší partnerky nějak změnili?"Zeptá se. "Ano,řekl bych že se změnili.Je více náladová a zapomíná věci na velice neobvyklých místech.Na příklad posledně dala žehličku do mrazáku a další den jí zmateně hledala.Párkrát byla agresivní a bez zájmu."Odpoví Thomas.
Lékař pokývá hlavou a zase si všechno pečlivě zapisuje. "Dále nevšimnul jste si,že by byla třeba měla problémy se zorientovat v čase a nebo se jí zadrhávala řeč?"Ptá se dál. "Jo z tím časem to souhlasí,už pár krát se semnou pohádala o tom jaký je den a kolik je hodin.A taky i z tou řečí máte pravdu,někdy když něco nevím,tak si začne pomáhat rukama a zadrhává."Odpoví znova Thomas. "A proč jste dříve z partnerkou nevyhledal lékařskou pomoc?"Zeptá se po zapsání další odpovědi lékař. "Myslel jsem si ze začátku,že si se mě dělá jen srandu,ale pak už to bylo častější a ona už musela jít sem na kontrolu."Odpoví lékař.
Nakonec Thomasovi řekne to co řekl Márkovi. Thomas si ho vyslechne a jen u toho mlčí. Nikdy by ho ani ve snu nenapadlo,že se během pár hodin dokáže změnit život jenom k horšímu. Před léty přišel o jednu svou lásku a dnes přichází i o tu druhou lásku. "Tak to je z mojí strany těď vše až budeme vědět víc,tak vám dám vědět o problematice její nemoci a následné léčbě."Ukončí tuhle debatu lékař. Thomas mu poděkuje a vyjde z vyšetřovny totálně bez nálady.

Beznaděj část 3

14. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 3

Thomasovi se v tu chvíli setmí před očima a není schopný slova.Tohle rozhodně nečekal. "Halo pane Wächter jste tam?"Zeptá se starostlivě lékař. To se Thomas,už vzpamatuje a odpoví. "Ano jsem tady." "Dobře potřebuji,aby jste ještě dneska vaši přítelkyni sem dovezl,abychom udělali ještě potřebné vyšetření.Sbalte jí věci na noc určitě si jí tu necháme déle."Pokračuje Lincon. "Dobře rozumím do hodiny budu v nemocnici i z přítelkyní."Přitaká lékař a nakonec se spolu rozloučí. Thomas položí telefon a pomalu se snaží uklidnit.
To,už k němu dojde jeho láska. "Thomasi copak se děje?"Zeptá se ho Biggi zděšeně,když ho uvidí jak se tváří a jak najedou pobledl. "Biggi lásko prosím posaď se."Řekne pomalu a Biggi se na něj nechápavě dívá. Nakonec si sedne a Thomas si sedne naproti ní. "Teď ti volal tvůj lékař a já jsem to vzal,když jsi tu nebyla."Začne. Biggi se na něj dívá a má špatné tušení. "A co ti říkal?"Zeptá se Biggi po chvíli mlčení. "Biggi,teď ti něco řeknu,ale ty mi slib,že zachováš chladnou hlavu a budeš v klidu ano."Začne pomalu Thomas. "Dobře slibuji to to.Co se tedy děje."Vyzvídá dál Biggi. "Biggi musíš do nemocnice.Tvůj lékař má podezření že máš Alzheimerovou chorobu."Řekne opatrně Thomas a při tom sleduje Biggininu reakci.
Biggi se na něj vyjeveně dívá. "Thomasi prosím tě,nedělej si ze mě srandu."Oboří se na něj a nechce tomu věřit,že by mohla být takhle nemocná. "Lásko v tomhle ohledu bych si z tebe nedělal srandu.Lékař chce abys se vrátila do nemocnice a nějaký čas tam zůstala,aby ti udělaly všechny potřebná vyšetření."Pokračuje Thomas. "Ne,ne,ne Thomasi řekne že to není pravda."Řekne zoufale Biggi a do očí se jí vtláčí slzy.
Thomas vstane a čapne si k ní.Nakonec jí obejme. "Lásko bohužel je to pravda.Pojď musíme co nejdříve do nemocnice."Řekne co nejněžněji Thomas. Biggi nakonec kývne,vstane a jde se tam nachystat a sbalit si nějaké věci sebou. Thomas se za ní zoufale dívá.
Když Biggi odejde na horu do pokoje se sbalit,tak Thomas vytáhne svůj telefon a volá Márkovi,jelikož ví,že tohle všechno sám nezvládne. "Harland prosím."Ozve se Márk do telefonu,když to Thomasovi zvedne. "Ahoj Márku,tady je Thomas. Budu potřebovat tvou pomoc."Řekne Thomas. "Co se děje Thomasi?"Zeptá se překvapeně Márk. "Jde o Biggi,ale po telefonu to nechci řešit.Prosím přijeď na kliniku Sv.Anny tak za pul hodiny a jdi na neurologii."Řekne Thomas smutným hlasem. "Thomasi,ty mě děsíš,ale dobře budu tam."Odpoví Márk a Thomas zavěšuje telefon.
Když domluví a otočí se,tak za ním už stojí nachystaná Biggi.Thomas k ní dojde,vezme její tašku co má sbalenou do nemocnice,obejme jí a spolu jdou k autu.Na konec jí Thomas pomůže nastoupit a v tichosti se rozjedou do nemocnice. "Ne to nejde,já nemůžu být takhle nemocná.To je nějaký omyl. Já se cítím dobře."Začne Biggi zoufale mluvit. "Pšš Biggi ono se to vysvětlí neboj se.Chci abys věděla,že budu z tebou ať je z tebou cokoliv.O mě se můžeš vždycky opřít a říct mi svoje trápení,ale to už stejně dávno víš lásko."Začne jí Thomas uklidňovat,ale sám tomu nevěří,že bude všechno v pořádku.
Když dojedou do nemocnice celá scenérie co se odehrávala doma,než sem jeli se opakuje.Spolu dojdou na recepci a sestra je hned pošle na neurologii,kde na ně už čeká Bigginin ošetřující lékař. "Dobrý den.Tak pojďte za mnou začneme dělat potřebná vyšetření."Řekne Lincon a odvede Biggi.Thomas jen nečinně stojí na chodbě a dívá se za nimi,jak lékař odvádí,jeho lásku na vyšetřovnu.Ta bez naděj co ho zužuje je příšerná.
Sotva se za Biggi zavřou dveře,tak se do chodby vřítí Márk a dojde k Thomasovi.Ten se postaví a přivítá se z kamarádem. "Thomasi,prosím tě co se tady děje?"Zeptá se zmateně Márk. "prosím tě sedni si."Řekne Thomas a sám si sedne.Jeho kamarád udělá to samé. Nakonec se Thomas nadechne a řekne mu co se dozvěděl od doktora,když volal Biggi.Márk na něj jenom hledí. "No ty vole,tohle není žádná prdel a,už se ví,jaká je to forma?"Zeptá se dosti překvapený Márk. "Ne ještě ne.Právě proto jsme tady,aby zjistili jaká to je forma a Biggi si tu chtějí nechat."Odpoví Thomas sklíčeně. Márk přikývne na souhlas pak řekne Thomasovy,že se jde podívat na vyšetřovnu a třeba i jim nějak pomoc.Thomas kývne,že rozumí a nechá Márka odejít.Zase je Thomas sám na chodbě,ze svou nejistotou a nehorázným strachem o svou lásku.

Beznaděj část 2

12. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
Beznaděj část 2

Další den ráno zvoní Biggi budík,ale nechce vstávat.Vůbec se jí na to kontrolní vyšetření nechce. "Lásko je čas vstávat."Ozve se Thomas a Biggi jemně políbí,aby jí probral.Nakonec Biggi otevře oči a podívá se na Thomase. "Ahoj."Pronese Thomas,když se Biggi probere. "Ahoj."Odpoví Thomas. "Co máme k snídani?"Zeptá se ho Biggi a začne se protahovat. "Ehm,lásko najíme se po tom vyšetření,výš,že ti budou brát krev a měla jsi přijít na lačno."Řekne nežne Thomas. Biggi se na něj zadívá a řekne. "Aha nějak jsem zapomněla." Thomas se zamračí,jelikož tohle není poprvé na co Biggi zapomněla.
Za chvíli,když se oba převlečou,tak jedou do nemocnice. Cestou je Biggi zase nervózní co se doví a zdali bude moci dál lítat ze svou milovanou helikoptérou. Thomas se,na ní sem tam podívá děla mu to starosti,ale rozhodl se,že se přední bude tvářit normálně. Už několik dní na ní pozoruje,že je nějak zapomětlivá a dokonce i dezorientovaná. Když tyhle problémy začali,tak si ze začátku myslel,že si s něj dělá srandu,ale už se to zintenzivňuje. Doufá,že to nebude něco vážného a že to je jen zkrátka způsobeno tím jejím úrazem hlavy a že se to dá do pořádku.
Když dojedou k nemocnici,tak Thomas obejde auto a pomůže Biggi vystoupit. Jeho láska mu to oplatí úsměvem. "Neboj se Biggi,to tvé vyšetření dopadne dobře a ty budeš moc dál lítat."Dodává jí Thomas odvahu. "V to doufám,že to bude v pořádku.Už tenkrát je přesvědčit,abych mohla pracovat bez té kontroly bylo dost namáhavé a jestli by mi to zakázali po kontrole,tak nevím co bych dělala."Řekne pro změnu Biggi. Thomas jí vezme za ruku a spolu jdou na recepci,kde se Biggi nahlásí že jde na kontrolu.Sestra je pošle do třetího patra kde je neurologie.
Ve třetím patře najdou dveře příslušné ordinace a oba si sednou v čekárně.Thomas jí stále nepustil jí.Hladí jí po kloubech prstu,dokud sestra Biggi nevyzve aby vešla do ordinace.Biggi se podívá naposled na Thomase. Na konec se zvedne a jde za sestrou do ordinace.
V ordinaci se postaví lékař. "Dobrý den paní Schwerin posaďte se.Sestra vám vezme krev."Řekne .A Biggi udělá co jí lékař řekne.Biggi sestře nastaví ruku a ta jí odebere krev. Nakonec odejde z tím do laboratoře. "Takže paní Schwerin dneska vám uděláme CT a pro výsledky si přijdete protože,jelikož dneska tu nemáme kolegu co čte výsledky vyšetření."Vysvětluje Lékař. Biggi kývne na souhlas,že rozumí.
Po tomto krátkém rozhovoru si pro Biggi dojde zdravotní bratr a vezme si od lékaře žádanku na CT vyšetření. "Madam prosím můžete jít se mnou."Řekne zdravotník .Biggi se zvedne a jde s ním. Vyjdou spolu ven a procházejí kolem Thomase. Ten se k nim připojí k nim a vezme jí za ruku.A tak společně jdou do výtahu,který je odveze do patra kde je CT vyšetřovna. "Prosím počkejte tady."Vyzve zdravotník Thomase. Ten ještě v rychlosti políbí Biggi než zajde na vyšetřovnu.
Biggi si převezme jiný lékař a zdravotní bratr odejde. Lékař na CT jí řekne co a jak.Stejně ho Biggi vůbec neposlouchá. "Tak paní Schwerin můžete si lehnout na vyšetřovací pojízdný lehátko."Řekne nakonec. Biggi ho poslechne a lehne si na lehátko.Za chvíli začne zajíždět do CT komory a ozvou se vyšetřovací zvuky. "Tak a je hotovo."Ozve se lékař přes mikrofon a Biggi dojde za ním. Ten jí da papír,který předá lékařovi co umí číst tyhle snímky.
Po pár minutách Biggi vyjde ven a Thomas se hned postaví. "Tak co lásko jak to dopadlo?"Zeptá se jí Thomas,hned jak vyjde ven z vyšetřovny. "Nevím lásko.Budu sem muset jít po zítří dneska tady není lékař co čte v CT vyšetření."Odpoví Biggi. Thomas přikývne na souhlas. "Pojďme prosím od tut."Řekne poté Biggi.Thomas jejímu přáni vyhoví a jdou spolu ven k autu. "Kam si bude mladá dáma přát jet?"Zeptá se jí Thomas,aby jí trochu rozveselil.Biggi se usměje a řekne. "Prosím domů." Thomas jenom přikývne a rozjedou se domu.
Doma jim Thomas konečně připraví snídani a čeká až za ním Biggi přijde z ložnice,kde se šla převléknout. Jakmile dojde dolů podiví se. "Copak to tu máme lásko?"Zeptá se ho nevěřícně. "Biggi to je naše snídaně,jelikož jsme ráno před nemocnicí nesnídali."Řekne Thomas a zamračí se. "Zase si nic nepamatuje."Pomyslí si.
Nakonec se spolu nasnídají a Biggi si pak jde odskočit. Sotva se Biggi vzdálí začne jí zvonit telefon. Zvoní dlouho a vytrvale,ale Biggi se navrací proto ten hovor zvedne Thomas. "Telefon Biggi Schwerin u telefonu Thomas Wächter."Představí se doktor. "Tady Doktor Lincon. Máme výsledky krve vaší přítelkyně.Její výsledky ukázali,že má nějakou fázi Alzheimerovy choroby."Ozve se v telefonu.

Beznaděj část 1

10. června 2014 v 6:00 | Katy |  Beznaděj
A je tu nová povídka.Tentokrát o Biggi a Thomasovi.Nebudu vám prozrazovat co se bude odehrávat ale jedno řeknu bude to hodně emotivní příběh.Tak příjemné čtení

Beznaděj část 1

Všeobecně je známo,že Thomas chodí z Biggi. Jsou do sebe zamilovaní a dokonce i zasnoubení.I když mají každý jinou směnu,tak dokážou z každé volné chvíle vytěžit co se dá.To znamená,že chodí spolu na výlety,za kulturou a hlavně na romantické večeře.Ale zatím v jejich vztahu nepadne zmínka o potomkovi.Oba si v tiché dohodě,kterou nikdo zatím ani nevyslovil nahlas říkají,že ještě mají čas a chtějí se mít zatím jen jeden pro druhého.
Jenže všechny jejich tajné plány překazí něco,co nikdo z těch dvou nečekal.Dokonce,ani jejich kolegové.To co,se stane je pomalé a nikdo z tím nedokáže bojovat ani to zastavit.Ale to ještě nepředbíhejme.Jsme teprve na začátku naší povídky.
Jeden den sedí Biggi z Karin u stolu v pohovotostní místnosti.Biggi se zdá být myslí někde jinde a Karin se tím chvíli baví.Když jí to přestane bavit,tak konečně na svou kamarádku promluví. "Země volá Biggi."Řekne a Biggi se vytrhne z divného zamyšlení.Na konec se podívá na Karin. Karin se,ale na Biggi zamračí. "Biggi. Děje se něco?"Zeptá se opatrně Karin. "Nic co by se mělo dít?"Podiví se pro změnu Biggi. "Nic. Přijde mi,že jsi nějaká zamyšlená.Je snad něco v nepořádku,mezi tebou a Thomasem?"Ptá se znova Karin.
Biggi jí nestihne odpovědět,jelikož se ozve poplach.Tak se obě holky zvednou,popadnou tašky první pomoci a vyběhnou ven.U dveří k hangáru se k nim připojí Enrico. Nasednou do mašiny a ještě čekají,až jim centrála řekne k čemu letí a jaké jsou souřadnice.Doví se,že letí k pohřešovanému vodákovy. A,že potřebují jejich pomoc při jeho hledání.
Za několik málo minut jsou na místě a začnou prohledávat místo zmizení vodáka. "Biggi leť trochu níž."Řekne Karin,mezi tím co otvírá dveře mašiny a jistí se,aby nevypadla ven do studené vody.Jejich pilotka udělá,co se po ní požaduje. "Níž,už nemůžu letět,aby se voda nedostala do rotoru a nezkratovala elektřina. "Řekne jim na to Biggi. "To je dobré Biggi. Bohatě to stačí."Odpoví pro změnu Enrico.
Tato akce jim zabere dost času.Pátrají po zmizelé osobě.Konečně asi po dvou hodinách pátrání najdou ztraceného vodáka. Najdou ho asi deset kilometru od místa zmizení.Zřejmě ho sem donesl proud.Leží na ostrůvku co rozděluje řeku na dvě půlky.Kousek od něj je rozpadly člun,ze kterého dotyčná osoba nestihla včas vystoupit a prudký proud ho strhl zpátky doprostřed řeky a teď ztroskotal tady. "Vypadá to,že je v bezvědomí."Začne Enrico. "Jo,taky to vidím Enrico. Na lano půjdeme oba.Budu tě tam dole potřebovat."Pronese Karin a začne se pásat do popruhů.To samé začne dělat i její kolega.
Když,už jsou připraveni na lanu,z potřebnými věcmi na záchranu zraněné osoby a čekají, až je Biggi začne spouštět,tak je začne Biggi poučovat. "Jeden z vás bude muset na tom laně zůstat přivázaný.Je boční vítr a já bych k vám to lano poté nemusela dostat." "dobře Biggi bereme na vědomí."Řekne na to Karin. A na smluvený signál je Biggi začne spouštět dolů.Karin díky intercomu říká Biggi kolik ještě metrů je má spouštět,na ten ostrůvek. "A stop Biggi jsme dole."Ozve se po chvíli Karin.
Karin se tedy odhákne a běží ke zraněnému. "Biggi povol lano,ať se můžu pohybovat a být Karin nápomocný."Řekne Enrico do vysílačky. Biggi udělá co po ní Enrico potřebuje.Za chvíli je Enrico u Karin a zraněného z pomůckami na záchranu života.Karin,už začala prohlížet pacienta a zjišťovat jeho životní funkce.Pak na Enrica záporně zavrtí hlavou a řekne do vysílačky. "Biggi spoj mě z centrálou,ten muž je už mrtvý.Měl těžké zranění hlavy a zřejmě mu praskla slezina."Při tom se zoufale podívá na svého kolegu.
Jakmile zadají pobřežní hlídce souřadnice pohřešovaného a teď už mrtvého,tak se vracejí na základnu. Na základně se už scházejí kolegové druhého týmu.Když Biggi vyjde z mašiny,tak za ní hned jde Thomas,aby se jak se patří ze svou láskou přivítal. "Ahoj lásko."Řekne a políbí jí. "Ahoj."Odpoví Biggi a polibek mu oplatí. Nakonec spolu jdou do pohotovostní místnosti.
Na zítřek mají oba volno,protože Biggi jde na kontrolní vyšetření po úrazu co,se jí stal docela nedávno.Tak,už z toho má tak trochu strach a Thomas to na ní pozná. Proto si jí k sobě přivine,aby jí dodal odvahu.Jenže zatím neví že tohle vyšetření pro ně přinese velice nepříjemnou věc co je muže dokonce i rozdělit.Udrží poté svůj vztah a nebude se chtít Biggi z Thomasem rozejít?To se dovíte v mé nové povídce.

ZDĚLENÍ

9. června 2014 v 19:43 Ostatní
Chci vám zdělit že zastavuju povídku neprává láska,jelikož nemám napady jak tu povídku ukončit,tak jsem se rozhodla že jí pozastavím.Mějte s ní strpení možná jí dopíšu možná taky ne.Proto kdo by měl nápad jak by ta povídka měla skončit,tak napište za každy nápad vám budu vděčna a odměna za nápad bude jista.Děkuji za pochopení