Květen 2014

Nepravá láska část 8

23. května 2014 v 8:30 | Katy |  Nepravá láska
Nepravá láska část 8

Od,té doby mají hádky na denním pořádku.Hádají se k vůli maličkostem. Například,že není teplá večere a tak dále.Tím samozřejmě Věra trpí a má strach o miminko,že díky Thomasovi a jeho hádkám by o něj mohla přijít.
Jednou přijde Thomas domů z ranní směny a na chodbě uvidí dva kufry. "Od k nám někdo přijel?"Pomyslí si Thomas sám pro sebe.A jde dál do domu. Kde na něj čeká jeho láska. "Ahoj zlato."Přivítá,se s ní a chce jí políbit. Jenže Věra uhne a vypadá naštvaně. Thomase to překvapí,ale nic neříká. "Mi máme hosty,nebo někam jedeme,že jsou na chodbě kufry?" Zeptá se po chvíli váhání Thomas. "Ne Thomasi,nikdo k nám nepřišel. Ano odchází,ale jdu jen já.Odcházím od tebe."Odpoví mu Věra bez mrknutí oka.
To Thomasovi otevře oči a nechápe,proč jeho láska chce odejít. "Odcházíš?A proč?"Zeptá se Thomas Věry opatrně. "Protože se neustále hádáme a je stále mezi námi dusno. A navíc mám strach,že díky těm hádkám přijdu o dítě,takže odcházím."Vysvětlí mu naprosto vážně Věra proč to tak je. "A proč by jsi to dělala,já už se polepším a nebudu vyvolávat hádky."Začne se jí Thomas omlouvat a udobřovat. Věra se na něj dívá stále vážně. "Thomasi. Miluješ mě ještě vůbec?"Zeptá se Věra. Thomase to dorazí a zmateně se na Věru dívá.
Když se Thomas vzpamatuje a začne k ní promlouvat. "Věro,lásko samozřejmě,že tě miluji.Miluji tě,jako ten první den co jsem tě viděl za barem."Jenže tohle věře nestačí. "Jo když mě miluješ,tak proč stále vyvoláváš ty hádky?"Zeptá se Věra podrážděně. "Víš já,si musím teprve zvyknout,na to,že už nežiju sám,ale z někým koho miluji.Prosím buď trpělivá a já ti slibuji,že si na to zvyknu co nejdříve."Začne Thomas vysvětlovat své chování.
Jenže Věra se mračí dál.Je zřejmí,že se jí ten argument.Začne tedy přemýšlet. "Víš Thomasi z tímhle na mě nechoď.Takhle se bav v práci z kolegy,ale ne se mnou.nejsem žádný tvůj hadr,ze kterým si můžeš dělat co chceš.Jeden den jsi na mě hnusný a zlý.Druhý den by jsi se mnou chtěl mít pomyšlení.Takhle se náš vztah nepředstavuju."Vmete mu Věra tyto slova do tváře.
Thomas se chvíli zmateně dívá na Věru. "Věro lásko.odpusť mi to.Nechci se k tobě,k vám chovat nějak hnusně.Miluji tě a nechci o tvou lásku přijít.Už se nebudu z tebou hádat.Věřím,že všechno bude jako dřív.Jen tu prosím zůstaň se mnou."Začne se Thomas znova omlouvat.A u toho se dívá na svou lásku.

Jenže Věra stále mlčí a vypadá to jako by přemýšlela. Thomas je z toho ticha zoufalý.Protože neví,jak v momentální době je.Věru miluji a teprve díky jejím slovem si konečně uvědomí,že se chová jako magor,co si o sobě myslí kdoví co.Zoufale,se na ní dívá,ale Věra stále zatvrzele mlčí.Jediný co se na ní změnilo,je že se nemračí.Už vypadá klidně….

Nepravá láska část 7

21. května 2014 v 8:30 | Katy |  Nepravá láska


Další den,kdy má Thomas volno pomůže Věru přestěhovat k sobě domů.Thomas dojede k Věře a pomůže jí z balením.Nedovolí jí nosit nic těžkého,aby se neusmýkala a nedej bože,aby nepřišla o miminko.Za chvíli je všechno sbaleno a Thomas nosí krabice z věcmi do auta.No a na závěr si přijde do domu pro svou lásku,aby jí doprovodil na místo spolujezdce.Pomůže jí nasednout a když nasedne on,tak se rozjedou k jeho domu.
U Thomase se celý proces opakuje,jenže na opak.Prve Thomas pomůže své lásce z auta a dovede jí před dveře.Na nic nečeká,když otevře dveře,tak vezme Věru do náručí a přenese jí přes práh. "Thomasi,co to děláš?"Zeptá se z úlekem Věra. "Nesu svou lásku přes práh našeho hnízdečka lásky."Odpoví Thomas.To,už se na něj Věra usmívá a pevně ho obejme kolem krku,aby nespadla na zem. Doma jí Thomas pustí na zem.
Když je,jeho láska v bezpečí domu,tak Thomas začne nosit z auta krabice z věcmi jeho lásky.No a Věra je v domě začne vybalovat a dávat na nové místa,která jsou pro její věci vyhrazené.U toho se celou dobu usmívá.Je totiž velice moc zamilovaná do Thomase a věří,že to bude tak dál i ve společném soužití.
Thomas se za chvíli ke své lásce připojí a pomáhá jí. "Víš Thomasi,ty jsi moje opravdová láska.Ještě nikdy,nikdo se o mě,takhle nestaral.A za to,tě moc miluji."Začne mu Věra vyznávat lásku.Thomas se pousměje. "Lásko ono,to je u mě stejné.Od té chvíle,co jsem tě potkal,tak mi v mém životě svítí slunce, a taky tě miluji.Každým dnem víc a víc." Odpoví Thomas na její vyznání lásky a svou řeč ukončí tím,že Věru políbí.
Po vybalovaní,se jde Věra vykoupat a za relaxovat. To se Thomas rozhodne,že udělá na svou lásku dojem tím,že udělá dobrou večeři. Nejprve se ale podívá,co má v lednici.Najde tam hotové poklady.No a tak se dá do díla.
Když Věra vyjde z koupelny a domem se line nádherná vůně večeře. To,už se Věře začnou zbíhat sliny a jde za vůni. "Teda Thomasi,tady to krásně voní."Řekne Věra,jakmile vstoupí do kuchyně. Thomas se,na ní otočí a odpoví jí. "Naše první společná večeře." Věra usměje a jde Thomase políbit. Ten jí polibek oplatí a pak odvede Věru ke stolu.Tam jí pomůže usednou a záhy jde porcovat voňavou večeři pro dva.
Za chvíli si oba popřejí dobrou chuť a pustí se do jídla. "Páni Thomasi je to strašně dobré."Pochválí mu Věra jídlo. "To jsem potěšen že vám dvěma chutná."Odpoví Thomas. Po jídle Věra vstane od stolu a začne sklízet ze stolu. "Počkej lásko.Nech to na mě."Zarazí jí Thomas. "Ale lásko nech to na mě.Jdi si odpočinout.Dneska toho na tebe bylo dost."Řekne svůj Argument Thomas.
Věra se na,něj zamračí a pronese. "Thomasi to je dobrý.Nejsem unavená." Jenže Thomasovi se to nelíbí. "Lásko jsi těhotná a neměla by jsi se přetahovat."Pokračuje Thomas. "Ano to jsem těhotná.Jsem jenom těhotná a ne nemocná a nemohoucí."Uzemní ho Věra. Thomas,se přestane mračit a omluví se své lásce.
Jenže už dlouho taková idylka nebude.Zatím si to ani jeden neuvědomuje,ale čas přináší i své vrtochy.A tak se ptám jestli překonají nástrahy osudu nebo ne?

Nepravá láska část 6

9. května 2014 v 8:30 | Katy |  Nepravá láska
Nepravá láska část 6

Věra z toho ticha je tak trochu zoufalá. "Thomasi ty to miminko nechceš?"Zeptá se ho opatrně.Thomas se na ní podívá a stále mlčí. Věra toto bere jakože ne. Zhluboka si vzdychne a zvedne se od stolu. "Já si,ale to dítě nechám na potrat mě nedostaneš."Řekne a má se na odchod.
To,už se Thomas vzpamatuje a Věru chytne za ruku. "Počkej. To po tobě nemůžu chtít,abys šla na potrat.Vždyť budeš mít dítě moje dítě. Krev mé krve."Pronese Thomas a stáhne si Věru do klína.Tohle jeho láska nečekala a když sedí Thomasovi na klíně,tak jí něžně políbí a dá jí ruku na břicho. "Já jsem rad,že budu táta.Ani nevíš kolikrát jsem si to představoval,že mi toto řekneš.Ale po pravdě jsem z toho tak trochu vykolejený,ale rád že budu táta."Odpoví jí klidně Thomas.
Věra je taky ráda,že si chce Thomas nechat jejich společnou lásku a to je jejich dítě.Nakonec se začnou líbat a líbají se dost vroucně.Ty polibky je rozpalují a nejvíce Věru. Díky těhotenství je více roztoužená.Nakonec se jí,ale podaří odtáhnou se od Thomase a řekne. "Nepůjdeme už?" Thomas kývne na souhlas a pomůže Věře na nohy.Poté mávne na obsluhu,že chce platit.
Jak zaplatí Thomas svou lásku obejme a jdou spolu k němu domů. Na stěhování nemá teď ani jeden pomyšlení.Myslí jen na jedno. Sotva se za nimi zavřou dveře,tak se znova začnou líbat.Nakonec zůstanou v obýváku a užijí si krásnou chvilku.
Další den jde Thomas do práce a usmívá se na cele kolo.Pozdraví se z kolegy,co měli noční a jde do šatny,kde je už Michael. "No páni Thomasi,ty jsi trávil noc v jaderné elektrárně přímo v jádru?"Zeptá se ho Michael. Thomas ho jakože naštvaně bouchne. "Ne tam jsem nespal.Ale rozhodně tam udělám do budoucna rozlučku ze svobodou."Pronese z těžkým klidem Thomas.
To už Michaelovi zmrzne úsměv na tváři. "To mi tu teď jako chceš říct,že jsi se zasnoubil z Věrou?"Zeptá se ho opatrně Michael. Thomas se ušklíbne. "Ale kdeže,ale mám to v plánu.Včera jsem Věře navrhl,aby se ke mně nastěhovala a ona souhlasila.No a k tomu mi ještě něco řekla."Odpoví Thomas a tak trochu si hraje z Michaelem. "Ježíši Thomasi co ti řekla?Nenapínej mě už."Vyhrkne na něj nedočkavě Michael. "Moje milovaná láska mi řekla,že je těhotná."Řekne Pyšně Thomas.
Michael dokořán otevře ústa,asi je z této novinky více překvapen,než sám Thomas. "To jako vážně?"Zeptá se nevěřícně. "Ano smrtelně vážně já budu táta,ty budeš strejda a následně po tom budeš můj svědek na naší svatbě."Upřesní to Thomas. "Tak to ti tedy gratuluji tatínku."Pogratuluje mu Michael a poplácá svého kamaráda po rameni.
Nakonec se kluci převlečou a jdou do pohotovostní místnosti,kde Thomas ukáže Michaelovi fotku z ultrazvuku jeho prvního dítěte co je na cestě. "Je celý po mě."Řekne pyšně Thomas. "Prosím tě jak to můžeš vědět že to malý je,už teď po tobě?"Zeptá se ho Michael a usmívá se na něj. "Tak se podívej na tu fotku z ultrazvuku.Jsem to celý já."Pokračuje dál Thomas.
Michael si od něj vezme tu fotku a dívá se na ní. "Thomasi .Prosím tě můžeš mi vysvětlil,jak jsi na tom poznal,že je tobě podobný."Zeptá se ho na oko vážně Michael a dál se baví na kamarádův účet. "No jak,jsem přece jeho otec ne,tak bude po mě."Obhájí to Thomas. "Ale Thomasi z toho snímku nemůžeš srovnávat podobu z tebou.Za prvé je ta fotka černobílá a za druhé tvůj potomek má zhruba dvacet milimetrů."Vysvětluje Michael.

Thomas se na něj dívá,jako by viděl ufo. "No tak na mě nekoukej. Až za sedm měsíců poznáš jestli tvé dítě je tobě podobné."Pokračuje Michael a pak mu vysvětlí a tak trochu popíše,jak v této době jejich miminko vypadá.Thomas ho poslouchá.Toto téma probírají dokud se neozve poplach. Thomasovi celý den rychle utekl a,už se těší až pomůže své lásce se přestěhovat k němu a hlavně se těší,až spolu budou zařizovat pokojíček pro jejich miminko.

Nepravá láska část 5

6. května 2014 v 8:30 | Katy |  Nepravá láska

Nepravá láska část 5

A tak od toho dne Thomas začne randit z Věrou.Nejprve jsou spolu dobří přátelé,ale postupem času se oba dva do sebe více a více zamilovávali. Dokonce spolu začnou více randit. Thomas,už ani moc nechodí do hospody z Michaelem a skoro všechen svůj volný čas tráví ze svou milovanou osobou a vyznává jí každou chvíli lásku.
Už spolu oba dva randí půl roku a je jim spolu dobře.Jeden den se Thomas rozhodne vzít Věru na oběd a promluvit si s ní o jedné zásadní věci.O které už přemýšlí delší dobu. Nakonec se Thomas rozhodne,že jí zavolá a na všem se domluví ohledně toho obědu. "Ahoj lásko."Ozve se v telefonu,hned po prvním zazvonění. "Ahoj poklade.Máš dneska volno?"Zeptá se Thomas nedočkavě. "Ano dneska mám celý den volno.Co potřebuješ?"Odpoví mu Věra. "Já jen,že jsem tě chtěl pozvat na oběd.Půjdeš se mnou?"Zeptá se Thomas. "Ano půjdu velice ráda."Odpoví mu znova na to jeho láska.Poté se domluví kdy a kde se sejdou.
Dopoledne uteče jako voda a blíží se jedenáctá hodiny,kde má Thomas a Věra spolu sraz,než půjdou na spolu na jídlo. Thomas jako vždy koupí své drahé polovičce květiny a jde jí čekat.Věra dorazí na místo setkání pár minut po Thomasovi. "Ahoj lásko."Přivítá jí Thomas a vroucně políbí.Věra udělá to samé a chvíli se líbají.
Nakonec se pak vydají do restaurace,aby se oba společně najedli a Thomas,aby jí konečně řekl to,co má na srdci. Dojdou do jejich oblíbené restaurace a objednají si jídlo z menu. A začnou si povídat.No lépe řečeno Thomas povídá o včerejším dnu v práci.Klidně by mluvil ještě déle,ale obsluha jim donese jídlo.Proto si popřejí dobrou chuť a nají se.
Když obsluha odnese talíře,tak ještě dopíjejí nápoje co si každý objednal. Nakonec se Thomas k tomu odhodlá. "Věro,lásko moje.Už spolu jsme nějaký ten čas,a tak mě napadlo….Nechtěla by jsi se ke mně nastěhovat?"Zeptá se Thomas. Věra se na něj chvíli dívá a nakonec se usměje. "Ano ráda se k tobě nastěhuji."Odpoví mu Věra. Nebudeme si nic nalhávat,ale Thomasovi spadl kámen ze srdce. A tak políbí svou lásku.
Ale je tu ještě jedna nevyřízená věc,ze strany Věry. Když se dolíbají,tak se Věra nadechne a řekne. "Víš Thomasi taky ti něco musím říct."Začne. Thomas se,na ní podívá a řekne. "Ano a Copak?" Věra chvíli váhá,ale nakonec pokračuje. "Víš dneska jsem byla u doktora." Thomas zbledne. "Lásko tobě něco je?"Zeptá se z náznakem strachu v hlase Thomas. Věra se na něj ale stále usmívá a rozhodla se,že svou drahou polovičku ještě potrápí. "Ano je mi něco a to něco jsi mi způsobil ty."Odpoví mu Věra a trochu zvážní. Thomas na ní nechápavě kouká a uvažuje co jí mohl udělat,aby z tím musela jít k lékaři. "Lásko ty mě děsíš.Copak z tebou je?"Zeptá se vylekaně a opatrně Thomas. "Thomasi jsme těhotná."Řekne Věra z úsměvem.
V tu chvíli Thomas vypadá,jako by do desíti neuměl napočítat. "Co cože?Já jako budu táta?"Zeptá se Thomas. "Ano Thomasi ty budeš táta a podle mě budeš ten nejlepší táta na světě."Přitaká mu Věra a stále se usmívá.Thomas se nepřestává usmívat a Věra začne něco hledat v kabelce.Nakonec vytáhne fotku z ultrazvuku a předá jí Thomasovi.
Ten si od ní fotku vezme a dívá se na malou tečku uprostřed. "Jsem v osmém týdnu."Pokračuje Věra a sleduje,tak se Thomas nevěřícně dívá na svého potomka.Proto se Věra zvedne a jde k baru,aby mu objednala panáka na uklidnění.Za chvíli se s ním vrátí a podstrčí ho Thomasovi. Ten jedním rychlím pohybem obsah skleničky vyprázdní a zase se vrátí do normálu. Jeho láska čeká co řekne na to,že bude táta a tak trochu se obává,že by to dítě mohl odmítnou.Jenže Thomas stále mlčí a nemá se ke kloudné odpovědi.

Nepravá láska část 4

4. května 2014 v 8:30 | Katy |  Nepravá láska
Nepravá láska část 4

Je tu konečně sobota a Thomas se nemůže dočkat večera.Před stanoveným časem z Věrou se rozhodně dát do kupy. Takže začne lehkou koupelí,oholí se a nakonec se ohákne do nějakého podle něho slušného oblečení.A to podle něj jsou docela nové rifle a tričko z límečkem. Nakonec se na sebe podívá do zrcadla aby zhodnotil situaci a pak vyrazí směr,kde mají s Věrou schůzku,než spolu půjdou do Kina.
Thomas jak má ve zvyku všude chodí z časovou rezervou a tak v blízké květinárně koupí Věře krásné květiny.A pak,už konečně jde na domluvené místo.Je to z toho všeho malinko nervózní.Ale nakonec na sobě nedá nic znát.neví co si má o dnešku myslet.Tolik se na něj těšil a teď chce couvnout.
Za několik málo minut po něm dojde na místo i Věra. "Ahoj krásko."Pozdraví jí Thomas. "Ahoj."Odpoví Věra a usměje se na něj. "Tohle je pro tebe." Pokračuje Thomas a dá jí kytici. "Je děkuji to je od tebe milé." Řekne Věra a pak se zarazí. "Jak víš,že mám ráda tyle květiny?"Zeptá se ho. "No já,jsem to nevěděl.Jen tak mě padly do očí.A jsem rád,že jsem se trefil do tvých oblíbených."Hájí se Thomas. Na konec Věru zlehka políbí a ona mu to vrátí.
Poté jí Thomas nabídne rámě a nakonec,když se Věra zavěsí,tak se vydají směr kino.Kde si vyberou nějaký film a jsou na něj spolu hodně zvědaví. Než vstoupí do sálu,tak Thomas koupí velký popcorn a dvě pití.Pak se přesunou do sálu a usadí se na sedadla.Čekají než začne film.Oba mlčí teď se jim moc nechce povídat.To si zřejmě nechávají na večeři,co má následovat po kině.Film začne a oba dva se pořádně usadí do svých sedaček.
Film ale jednou musí skončit a oni musejí opustit kino. Rozhodnou se jít do nedaleké restaurace.Cestou tam si povídají dojmy z toho filmu co viděli a oba se shodnou na tom,že to byl velice zajímavý film.
Po chvíli chůze dojdou do restaurace. Sednou si ke stolu u okna a čekají až dojde obsluha,aby si mohli objednat. Za chvíli dostanou jídelní lístky a začnou si vybírat jídlo podle svého gusta.Jak si objednají jídlo,tak Thomas k tomu objedná ještě láhev kvalitního vína.
Když číšník odejde,tak si spolu začnou nerušeně povídat a něco málo o sobě vědět. "Co máš za zaměstnání ty Thomasi?Teda jestli mi to řekneš pokud to není tajný."Zeptá se zvědavě Věra. Thomas se,na ni usměje. "No rozhodně moje práce není .Odjakživa moje práce je z vrtulníky jsem totiž pilot. Devět let jsem byl vojenský pilot a teď ani ne pul roku jsem pilot u záchranné služby."Rozpovídá se Thomas.
Věra mu věnuje jeden zářivý usměv. "Páni,tak to máš velice zajímavou práci."Pronese z nadšením v hlase. "Tak,taky by se to tak dalo nazvat,ale i ty máš zajímavou práci." Řekne Thomas,ať není takové trapné ticho. "Jasně,vážně zajímavá práce být celé dny za barem a rozlévat alkohol místním násoskám.A taky někdy i slušným lidem."Řekne z trochou ironie Věra. "Ale prosím tě.Někdo tu práci musí dělat a ty jsi za barem velice sexy."Podpoří jí Thomas těmito slovy.
Nakonec vidí jak,se Věra začne červenat.A tak radši se rychle napije vína.Aby svůj stud zamaskovala.Jenže se,ji to nepovede a Thomas si toho všimne.Jen tak pro sebe se usměje a dál to nějak nekomentuje. Stejně za chvíli se hovor stočí zpátky k Thomasovi a jeho zajímavé práci. To,už Thomas není k zastavení a podívá jí jeho zážitky.U toho zjistí,e Věra je dobrý posluchač a že,se stále u toho usmívá.
Jsou zabraní tak do hovoru,že oba dva zapomenou na čas.Když v tom se Věra podívá na hodinky a řekne. "Jejda to se tak dobře bavíme,že jsme aji na čas zapomněli,za chvíli bude deset." Thomas se podívá,taky na své hodinky. "No páni to máš tedy pravdu.Člověku to tak rychle utíká,když se dobře baví."Přitaká Thomas a mávne na číšníka,že už budou platit. Ten záhy přijde a Thomas zaplatí útratu za oba dva,aniž by Věra stihla něco namítnout.
Nakonec oba dva spolu ruku v ruce vyjdou ven z restaurace a jdou domu.Thomas jako slušně vychovaný dovede Věru,až k ní domu.u jejího domu jí obejme a pořádně vroucně jí políbí.Kupodivu Věra nezůstane pozadu a začne mu to stejně vroucně oplácet.Na konec se spolu rozloučí a Thomas jde k sobě domů. Už teď oba dva vědí,že se do sebe zamilovali a podle jejich mínění to vypadá na lásku na celí život.

Nepravá láska část 3

2. května 2014 v 8:30 | Katy |  Nepravá láska
Nepravá láska část 3

Po zbytek týden je Thomas stále v mysli u Věry. "Halo zemně volá Thomase. Hej co se z tebou děje?"Začne Michael do něj rýpat. "Co je máme výjezd?" zeptá se zmateně Thomas a Michael se začne jenom smát. "Ne,nemáme výjezd,ale jsi nějak zamyšlený copak to z tebou je?"Zeptá se ho Michael,když se přestane smát.
Thomas se na něj zamračí a hodí po něm polštář. "Nic se neděje.Co by se mělo dít?" Podiví se Thomas. "Ale něco z tebou je.Jsi zamyšlený a to mi dělá starosti."Pronese zamyšleně Michael a promne si bradu. "No jedna věc se,se mnou děje."Pronese po chvíli váhání Thomas.
Michael si k němu sedne a řekne. "No tak se svěř svému starému kamarádovy."Thomas chvíli váhá. "Víš Michaeli,jak jsme byli tenkrát v té hospodě a byla tam,ta krásná servírka?" Začne Thomas. "Ano vím,co je s ní?"Zeptá se Michael. "Jde o to,že já jsem se do ní zamiloval."Dokončí myšlenku Thomas a dívá se na svého kamaráda.
V tu chvíli je v pohotovostní místnosti ticho jak v hrobě. Michael se přemáhá,aby se nezačal smát na cele kolo to co mu tady jeho kamarád řekl.A taky se snaží vymyslet nějaká povzbudivá slova. "Tak to je dobrý,že jsi se zamiloval.Už bylo načase,aby ses usadil."Řekne nakonec Michael.
Thomas mu na to nic nestihne říct,jelikož se pozve poplach na akci. Thomas na nic nečeká a rozběhne se ven z pohotovostní místnosti. Jeho kolegové běží hned za ním a letí na zásah. "Michaeli ona je vážně dokonalá."Rozpovídá se Thomas cestou na zásah. "Tak to zní velice dobře Thomasi to ti přeji kamaráde.A jakže se ten tvůj objev jmenuje?" Ptá se Michael. "Jmenuje se Věra."Odpoví mu Thomas a za chvíli jsou na místě.
Po akci se vrátí na základnu a Michael se dál vyptává Thomase na podrobnosti. "Hele Thomasi já zkrátka o ní prakticky nic nevím.Jen jak se jmenuje nic víc a nic míň."Uzemňuje ho Thomas. "No dobře. Jen jsem zvědaví." Hájí se Michael. "Jasně ty jsi skoro jako ty starý babky ze kterýma jsem soused."Rýpne si do něj Thomas. Kluci se dobře baví a svým narážkám se smějí.
Thomas se už nemůže dočkat soboty,až půjde večer z Věrou na rande a tak trochu jí pozná.Je na to zvědavý,hlavně si nepřipouští,že by z té schůzky mohl být zklamaný. "Ne to prostě nejde.Já pevně věřím,že ona je žena pro můj osamělý život.Jsem přesvědčen,že s ní zestárnu mezi našima dětmi a dokonce někdy v budoucnu i vnuky."Začne si Thomas v duchu malovat společnou budoucnost,se zatím neznámou servírkou o které jenom ví,jak se jmenuje.Thomas je s ní unesený a zdají se mu o nich sny. "Já jsem se vážně zamiloval."Ukončí svůj dialog Thomas a začne si doma dělat večeři.Ale myšlenky mu stále ujíždí za Věrou.
Nakonec se rozhodne jít spát bez večeře,když spálí to co měl na pánvičce,jelikož nechce aby mu jeho domek lehl popelem zrovna teď,když splatil hypotéku. Ty dva dny do soboty jsou pro něj jako rok a stále se dívá na hodiny kdy bude konec dne a on šel spát,aby byl blíže ke dnu kdy s ní zase bude.Nakonec se přeci jen dočká a je tu pro něj tak vytoužená sobota jen musí čekat na večer a pro něj to je zase jako věčnost.