Březen 2014

Vetší než malé množství lásky část 9

30. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
Vetší než malé množství lásky část 9


Po nějakém čase randění jsou oba dva do sebe velice zamilovaní. Usmívají se a na základně je dobrá nálada. Dominika miluje Petra a Petr Dominiku. Dokonce se tím,už ani v práci netají,že se mají rádi.Všichni jsou zase rádi,že oni dva se miluji.
Jeden den mají kluci zásah a je hnusně.Venku strašně fouká a leje. Ten den se ozve základnou poplach a kluci běží na zásah. Všichni vběhnou do mašiny a letí na zásah.Sotva však vzlétnou,tak to z mašinou začne házet ze strany na stranu. "Sakra to se mi nelíbí."Pronese Thomas a snaží se držet stroj v klidu.Jenže se mu to moc nebaví.
Nakonec se to Thomasovi podaří s jsou skoro u místa nehody. "Základna pro Medicopter 117."Ozve se do inter comu. "Medicopter 117 slyším."Odpoví Thomas. "Thomasi,až budete z mašinou a zraněným v nemocnici,tak tam nechte mašinu,jelikož je vyhlášen zákaz vstupu do vzdušného prostoru a já nechci,aby se vám něco stalo."Ozve se Dominika. "Dobře šéfová rozumím ti."Odpoví Thomas. Petr chce taky něco říct jenže větrný poryv pohne mašinou tak,že jí Thomas ztratí z kontroly a za chvíli letí k zemi. "Sakra Thomasi dělej něco!"Vykřikne zezadu Michael. "Dělám co je v mích silách."Odpoví Thomas a snaží se vyrovnat mašinu. Thomasovi se podaří stroj srovnat nad zemi,ale nezabrání srážce se zemí. Lyžiny ztěžka dosednou na cestu a kluky to vyhodí do předu.
Všichni se z toho snaží vzpamatovat Thomas z Michaelem jsou jenom otřeseni,jen Petr je v bezvědomí. "Thomasi opatrně mu dej krční límec a posuň mi ho do zadu."Řekne Michael když vidí v jakém stavu je Petr.Thomas mu opatrně nasadí límec a přesune ho do zadu. Michael ho opatrně odpoutá a položí ho na lehátko. "Medicopter 117.Základně mejdej,mejdej havarie tvrdé přistání na polní cestě.Já z Michaelem jsme v pořádku,jedině Petr je v bezvědomí.Zatím neznáme rozsah poranění,jelikož ho Michael vyšetřuje."Řekne Thomas na základnu.
Když tohle za základně uslyší Dominika,tak se jí podlomí nohy a musí si ztěžka sednout.To už jí vidí Max přispěchá k ní ze sklenici z vodou,aby se vzpamatovala.Když se napije,tak poděkuje Maxovi. Nakonec zmáčkne tlačítko a začne odpovídat klukům do mašiny. "Základna Medicopteru 117.Rozumím.Ihned kontaktuju sanitku aby za vámi dojela a technika z centrály ohledně mašiny. A Michaeli co je Petrovi?"Řekne a snaží se aby se je neklepal hlas.
U této odpovědi Michael zjišťuje jak je na tom Petr. Nejprve ho zaintubuje a dá na monitor. Zjistí,že životní funkce jsou v normě. Pak se podívá na jeho zorničky. "Zorničky reagují velice pomalu."Řekne Michael a prohlíží Petrovou hlavu. "Dominiko Petr mě tržnou ránu na hlavě a pravděpodobně střední otřes mozku.Teď je v bezvědomí,ale neboj se není to nic vážného."Odpoví Michael do vysílačky. Nakonec jí Thomas nahlásí souřadnice,aby záchranáři ze sanitního vozu věděli kam mají dojet.Mezi tím Michael podá Petrovy potřebné leky a jeden ryngerův roztok.
Během necelých dvaceti minut dorazí na místo nehody záchranka.Michael se zdravotním bratrem přeloží Petra do sanitky a ta se s nimi rozjede.Cestou Michael řekne svému kolegovy anamnézu a podezření na otřes mozku. Na místě nechají samotného Thomase,který čeká až přijedou technici se podívat v jakém stavu je Mašina.
Do nemocnice dorazí za pár minut a Petra vezou na vyšetřovnu. Z vyšetřovny na Ct hlavy a tam potvrdí Michaelovou Diagnózu. A to střední otřes mozku.Během vyšetření se Petr probere a chvíli neví co se stalo,ale pak si uvědomí,že měli nehodu z vrtulníkem. "A co kolegové?"Zeptá se Petr unaveně. "Nebojte se ti jsou v pořádku a oba jsou,už tady. Pan Wächter dorazil před chvílí."Řekne mu zdravotní sestřička.
Chvíli po Thomasovi do nemocnice taky dorazí zoufalá Dominika. Ihned jde do určeného patra na příjmu a tam najde Thomase z Michaelem. "Jak je na tom?"Zeptá se Dominika hned,jek je uvidí. "Neboj se má otřes mozku,tak jak jsem ti říkal do vysílačky a můžeš se uklidnit,už se probral."Vysvětlí jí Michael a tím jí taky uklidí. "Můžu jít za ním?"Zeptá se Dominika. "Dneska ne potřebuje klid a navíc dneska bude mít před sebou těžký den,jelikož nemůže spát.Přijdeme za ním zítra ano."Vysvětlí jí ještě Michael a Dominika mu kývne na souhlas,že rozumí.
A tak Thomas,Michael a Dominika se společně vrátí na základnu,kde se kluci převlečou do civilu a jedou domů.To samé udělá i Doninika,jelikož se rozhodla,že je dneska tak rozhozená,že by nebyla schopná papírovat.Sbalila si své věci a jede domů.Stále myslí na svou lásku Petra,který je v nemocnici.

Vetší než malé množství lásky část 8

28. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
Vetší než malé množství lásky část 8

Další den v práci nikomu neunikne,že Petr do práce přivezl Dominiku. Thomas drkne do Michaela a řekne. "Dívej se Michaeli a to nám stále tvrdí,že není zamilovaný a dneska tohle." "Jo to máš pravdu,tohle si hošánek u nás pěkně vychutná."Odpoví mu na to Michael a nakonec se z Thomasem se začnou smát,když kolem nich procházejí dvě hrdličky,tak ztichnou a tváří se že,se nesmějí a dělají to,že si jich nevšímají.
Poté co Dominika zajde do kanceláře a Petr do šatny,tak kluci jsou za ním do šatny a samozřejmě nejdou dělat nic jiného než do něj pořádně rýpat. "Tak jsem slyšel Michaeli,že Petr není zamilovaný."Začne Thomas jen tak mimochodem. "Jo,taky jsem něco takového slyšel."Odpoví mu na to Michael a stále sledují oba Petra. Když je Petr ignoruje,tak Thomas pokračuje. "Ty Michaeli nevěděl jsem,že když někdo z někým nechodí. Může ho vozit do práce a přitom se políbí.A do toho se tváří zamilovaně." Michael se směje. "No já přece z Karin taky nechodím ty to nevíš."Řekne Thomasovi a oba se náramně baví.
Jenže Petr se pěkně v klidu obleče a jde do pohotovostní místnosti.Michale z Thomasem se na sebe podívají a pokrčí rameny.proto i oba dva jdou za svým kolegou do pohotovostní místnosti. Rozhodnou se do Petra nerýpat a navíc oba dva uznají to,že je už nejvyšší čas,aby se jejich kolega a kamarád konečně zamiloval a taky je čas aby se konečně usadil.
Petr je celý den takový nějaký zamyšlený,ale vypadá to,že má dobrou náladu.Dokonce mají klidný den. Petr stále myslí na Dominiku a na její včerejší slova.Velice ho hřejí ještě dneska u srdíčka.A dokonce ho to i nadnáší. To samé se odehrává i u Dominiky v kanceláři .Má velice dobrý den a všechno se ji daří.Papíry udělá poměrně brzo a v hlavě si přehrává jejich včerejší rozhovor. Na rtech má stále úsměv a snad poprvé v životě je zamilovaná.
Když,už Dominika neví co má dělat,tak vyjde z kanceláře a jde se projít kolem základy a podívat se na sví kolegy. Ti jsou,ale na jednom zásahu. Tak si aspoň sedne před základnu a sluní se.Za chvíli jí ale něco zastíní a když otevře oči uvidí,že se kluci vracejí z akce a Thomas začne přistávací manévr. Za chvíli kluci vystupují a jdou k základně. Jediná osoba se od nich odpojí a jde za Dominikou.
Je to Petr a usmívá se na celé kolo.Dominika mu úsměv oplatí.A to,už je Petr u ní,nakloní se a nakonec jí políbí.Dominika mu ten polibek překvapivě oplatí. Jenže Petr se přepočítal a ten polibek vidí jak Thomas,tak i Michael. Zírají na ně z otevřenou pusou. "Hele Michaeli vidíš to co já?" Zeptá se překvapeně Thomas. "Jo Thomasi,vidím to co ty."Odpoví Michael.
Dominika z Petrem Se na ně podívají a Petr obejme Dominiku kolem ramen. "No co je pánové.Vy dvě dobré vily jste mi předpovídali lásku,tak tady je ta moje láska."Pronese Petr a tím kluky dostane do kolen.A nevěřícně na něj zírají. "To jsme si z tebe,ale dělali srandu."Zakoktá se Thomas. "No srandičky,srandičky a láska je hned na světě.Že Dominiko?"Řekne Petr. Dominika mu kývne na souhlas.
Zbytek směny je klidný a když se do práce začnou sjíždět ostatní.Stane se Petrovo tajemství veřejným tajemstvím. Všichni kolegové mu to přejí a gratulují k zamilovanosti. "Gratuluji,už bylo načase a ruka ti nebude sloužit do konce života.Řekne mu Enrico když mu přeje. Petr jo lokti bouchne do břicha a směje se.Na základně vládne uvolněná atmosféra. Po práci pozve Petr Dominiku na oficiální rande.

Vetší než malé množství lásky část 7

26. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
Vetší než malé množství lásky část 7

Do čtvrt hodiny jsou u Petra a to zase Petr obchází auto a pomáhá Dominice ven.Vede jí ke vchodových dveří svého domku. Na první pohled vypadá velice útulně,i když je roztomile malý.Petr odemkne dveře a pustí dovnitř Domču ze slovy. "Chovej se tu jako doma." Jak Domča vstoupí dovnitř,tak čeká až to samé udělá i Petr.
Sotva Petr zavře dveře,tak Dominika k němu přijde,obejme ho a nakonec ho políbí.Tohle Petra velice překvapí a neví co si má o tom myslet. Když Dominika z polibkem přestane,tak si Petr snaží urovnat myšlenky. "Ehm co to mělo znamenat?"Zeptá se Petr,když se vzpamatuje z počátečního šoku. "Řekl jsem ti,ať se tu chováš jako doma,ale mam dojem,že doma rozhodně nikoho nelíbáš."Dodá k tomu. Dominika zčervená a odpoví. "Promiň nechala jsem se unést tvou krásou.A samozřejmě doma nelíbám každého na počkání." Petr se na ní usměje.
Nakonec spolu jsou do obýváku kde se Dominika posadí. "Jaké si dáš víno,nebo chceš něco jiného?"Zeptá se Petr své návštěvy co si dá. "Dám si ráda sladké červené víno."Odpoví mu Dominika. "Tak mě na chvíli omluv a opravdu tu buď jako doma."Řekne Petr a vzdálí se do kuchyně.
Petr jde do kuchyně a hledá nějaký červený víno co je sladký.Jeho kinotéka je v tomto ohledu velice chudá a ani neví jak pozná druh vína.Proto si pečlivě čte etikety na lahvích od vína. Nakonec najde to co hledal.Pak zase nervózně hledá otvírák na víno. "Sakra já jsem tak nemožný."Pronese si v duchu sám pro sebe. Začíná zmatkovat a při tom najde ten otvírák.Otevře láhev víno a rozlije do předem připravených skleniček.
Poté ze sklenicemi z vínem jde do obýváku,kde na něj čeká Dominika. Podá jí nápoj a pak si k ní sedne.Dominika se na něj usměje a vezme si od něj víno. "Tak na co si připijeme?"Zeptá se tak trochu naivně Petr. "Co takhle na nás dva?"Zeptá se Dominika. "Dobře jsem pro."Odpoví Petr. Přiťuknou si a nakonec se napijí. "Mňam tohle je moje oblíbené víno."Pronese Dominika po přípitku. "To jsem rád,že jsem se ti trefil do noty."Odpoví Petr a usměje se.
Večer se pomalinku rozjíždí a Petr si velice dobře povídá z Dominikou .Navzájem se tak trochu poznávají. Je jim spolu dobře a jeden druhy začíná tušit,že se mezi nimi něco děje.Nějaká chemie a vzájemná přitažlivost.
Dominika odloží prázdnou sklenku od vína na stůl a zvážní. Petr se na ní zmateně podívá a čeká co se bude dít. "Víš Petře,líbíš se mi.Líbíš se mi,už od toho prvního dne co jsem převzala základnu Medicopteru 117,Když jsem tě první den uviděla do slova a do písmene se mi podlomili kolena a řekla jsem si v duchu pro sebe. Dominiko,to by byla dobrá partie pro tebe.Ale zase na jednu stranu mi moje svědomí říkalo,co když on o tebe nebude stát? Pak jsem si dneska,ale řekla,že za to nic nedám a pozvu tě na rande."Rozpovídá se Dominika.Petr sedí vedle ní a pečlivě jí poslouchá.Její slova se mu vrývají pod kůži a mohl by je poslouchat stále.
Poté chvíli mlčí a přemýšlí co jí má říct. "Tak na tom jsme asi oba stejně.Od prvního dne jsi mě nenechala chladným a taky k tobě něco cítím.Musím se přiznat,že se mi to líbí.A taky,se mi líbí jak do všeho jdeš po hlavě a ničeho se nebojíš."Odpoví na to Petr.
Dominika se na něj usměje a Petr se k ní přisune. Dominika se na něj dívá velice zamilovaně.Nakonec si spolu ještě povídají a dohodnou se,že když jsou vzájemně přitahování,tak že to spolu zkusí a uvidí co jim čas přinese.Na závěr dne se ještě vroucně líbají a však nic z toho není,jelikož nic nechtějí uspěchat.
Pozdě večer chce jít Dominika domu a tak Petr jí nabídne,ať u něj nezávazně přenocuje v pokoji pro hosty,aby takhle pozdě nikam nemusela chodit sama,že jí ráno doveze na základnu. Dominika z radostí souhlasí.Tak nakonec Petr jí ubytuje ve volném pokoji a je rád,že si oba konečně vyznali city.Oba usínají z úsměvem na tváři.

Vetší než malé množství lásky část6

24. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
Vetší než malé množství lásky část 6

Petr na ní chvíli zírá a neví co má říct.Tohle rozhodně od Dominiky nečekal.Chvíli jen tak stojí a sleduje jí.Do toho ještě vstřebává její slova. "Hálo země volá Petra."Pronese pobaveně Dominika a usmívá se na něj.Petr se na ní podívá a nakonec řekne. "Ano moc rád z tebou půjdu na večeři.Jen mi dech chvilku,abych se převlekl do civilu." Dominika se na něj usměje a kývne mu na souhlas.Poté Petrovi uhne,aby mohl jít do šatny.
Za pár minut Petr z Dominikou vyrážejí spolu směr město.Nakonec jedou jen jedním autem,jelikož kdyby jel každý svým,tak taky by se mohlo stát že by se jeden druhému mohl ztratit z dohledu a nemuseli by se najít. V autě je zvláštní ticho a Petra by ani ve snu nenapadlo,že ho žena pozve na rande.
Nakonec parkují u Perové oblíbené restaurace,a aby Petr ukázal že umí být gantelman,tak obejde auto a než se Dominika naděje,tak Jí otevře dveře spolujezdce a pomáhá jí vystoupit. "Děkuji."Poděkuje mu Dominika. Nakonec jí Petr nabídne rámě a,až jí vede do restaurace. Vejdou dovnitř a obsluha je vede ke stolu.Petr zase galantně odsune židli a ukáže Dominice,aby se posadila. Dominika se u celého procesu usmívá a je ráda,že je její společník takhle pozorný.
Když jim obsluha donese jídelní lístek chvíli mlčí a vybírají si jídlo.Jakmile si ho objednají,tak si spolu začnou povídat a tak trochu více se poznávat. "Co tě vedlo k tomu mě pozvat na večeři?"Zeptá se v první řadě Petr,aby si dovedl představit proč to vlastně udělala. "No protože se mi,už od začátku co dělám u Medicopteru líbíš a tak jsem zkrátka udělala já první krok."Odpoví mu na tuto otázku Dominika.
Petr je z tohoto vyznání velice překvapený. Tohle od ní nečekal,ale sám musí uznat,že je mu vedle Dominiky dobře velice dobře. "Aha to je zajímavé.No,abych pravdu řekl,tak já cítím taky něco podobné a ne jednou se mi kolegové posmívali,že ti podstrojuji atd."Odpoví jí na to Petr a dívá se Dominice do očí. Ta se na něj usměje a automaticky posune ruce doprostřed stolu.Petr,ten na nic nečeká a položí jí ruce na její ruce.Domča se na něj usměje a Petr udělá to samé. Oba v tu chvíli ucítí krásný pocit co mají jen zamilovaní a v tu chvíli vědí,že jsou jeden pro druhého předurčení.A vypadá to,že jsou za to velice rádi.
Z téhle romantické chvilky je vyruší obsluha,která jim donesla jejich objednané jídlo.Proto,si dá každý své ruce na své místo,aby jim obsluha mohla před ně položit jejich objednané pokrmy. Jak Dominika,tak Petr poděkuje za donos pokrmů a jak obsluha odejde,tak si oba popřejí dobrou chuť a pustí se do jídla. Oba řeknou,že to jídlo je moc dobré. "Vybral jsi dobrou restauraci."Pronese Dominika. "Ano já vím.Občas sem zajdu na jídlo,takže vím,že tu velice dobře vaří."Odpoví jí na to zase pro změnu Petr.
Jakmile dojí a obsluha jim odnese prázdné talíře,tak si ještě povídají.A u toho poznávají,že jim je spolu velice dobře. "Ehm Domi,tak mě napadlo,jestli by jsi ještě nechtěla ty zajít ke mně na sklenku vína.Zkrátka takové nezávazné posezeníčko u mě doma."Řekne zčista jasna Petr. "Ano velice ráda tvé pozvání k tobě přijímám."Odpoví Dominika a velice mile se na Petra usměje.Toho ten úsměv zahřeje u srdíčka a v tu chvíli je jasné,že se do své šéfové základny Medicopteru 117 zamiloval.
Petr kývne na obsluhu a,když se ho obsluha zeptá co chce,tak Petr řekne že chce zaplatit. "A chcete to platit zvlášť,nebo dohromady?"Zeptá se ho obsluha.Než Dominika stačí něco říct,tak Petr odpoví. "Dohromady." Obsluha se na chvíli vzdálí,aby jim donesl účet. "Tak moment já jsem tě pozvala na večeři,a ne ty mě."Zaprotestuje Dominika. "A nemáš to jedno?Příště tu můžeš zaplatit ty.Říkejme tomu rovnoprávnost muže a ženy."Řekne jí na to Petr. Na to mu Dominika kývne na souhlas a jak obsluha donese účet,tak Petr zaplatí.
A opět pomůže Dominice od stolu a než vyjdou z restaurací nastaví rámě,kde Dominika šokovaně mu svou ruku vsune do nachystaného rámě a společně vyjdou ven a jdou takhle k Petrovému autu.A opět Petr elegantně otevře dveře spolujezdce a pomůže Dominice nasednout.Nakonec od obejde auto a sedne si za volant.Nakonec se rozjede Petr ke svému domovu i z Dominikou.

Vetší než malé množství lásky část 5

22. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky

Vetší než malé množství lásky část 5

Dny plynou a kluci stále rýpají do Petra,že je stále galantní k Dominice a že takový nikdy nebýval. Petr se je snaží ignorovat a jaksi stále myslí na jejích novou šéfovou. To samé dělá i Dominika je zkrátka tak nějak zakoukaná do zdravotního bratra Petra Bergera. Snaží se ho z hlavy dostat,ale moc se jí to nedaří,jelikož už je pozdě a její srdce teď už bije jen a jen pro něj,ale zatím o tom nikdo neví.Jen oni dva ve své mysli.
Dominika si na základně udělala dobré vztahy z kolegy a bere je jako kamarády a ne jako podřízené na které ona musí být pořádně tvrdá.Ne že by to neuměla,spíše na opak,ale tady je tak dobrý kolektiv,že ani tvrdost nemusí používat a dokáže se s nimi vždy na všem domluvit. Za to všechno je Dominika ráda,že vše šlape,tak jak má.
Jeden den má směnu tým Thomase tudíž i Petr a Dominika na něj tajně kouká z okna pracovny,jak si hází z kolegy talířem. "Je pěkný a silný."Začne si říkat Domča negativa na Petra. "Jenže nevím jestli o mě stojí. Měla bych si s ním o tom všem promluvit."Pokračuje ve svém monologu a kouká u toho stále ven.
Když vidí,že kluci stále hrají a tak se rozhodne,že za nimi půjde a zahraje si s nimi.Proto se zvedne a přes chodbu co vede do hangáru jde za nimi. "Můžu si s vámi zahrát?"Zeptá se Dominika. Kluci se na sebe podívají a chtějí říct ne,tak se ozve Petr. "Ano budeme moc rádi,když si s námi zahraješ." Thomas z Michaelem se na sebe zmateně podívají a udělají chtě,nechtě místo pro Dominiku,která si stoupne mezi ně,tak aby byla naproti Petrovi. A znova začnou hrát.
Jenže ne zahrají dlouho,jelikož se ozve poplach na výjezd.Petr hodí talíř Dominice a vezme si tašky první pomoci co má připravené kousek od sebe,kdyby se stalo něco podobného jako právě teď.A všichni se rozeběhnou k mašině.A jako vždycky se na ně Dominika divá a povzbudí je zvednutým palcem nahotu.
A jako vždycky kluci rýpají do Petra. "Petře netvrď nám,že tohle bylo taky z galantnosti."Začne Thomas. A po očku se dívá na Petra a jeho reakci. "Jdi někam."Odsekne Petr. "No,ale Thomas má pravdu Petřiku.Ty jsi se nám zamiloval a tohle nám nevymluvíš."Pustí se do toho Michael a baví se tím. "Vy jste ale blbi pořiďte si brýle."Odsekne znova Petr. "No měl by jsi si ty koupit brýle,abys viděl,že jsi zamilovaný.A nebo si sundej ty růžový brýle.Nebo jsi tak zaslepený,že nevidíš jak po tobě jede a ty po ní."Pokračuje zase Thomas a sleduje svého kolegu.
V další debatě,už nepokračují,jelikož doletí na místo zásahu.vyběhnou z mašiny a jdou ke zraněné. Je to žena a tak trochu podobná Dominice. Proto Petr tak trochu zbledne,jelikož si doslova dokáže představit,že je to ona.Ale nakonec zachová masku profesionálního zdravotníka a dělá vše co mu Michael řekne.Za Pár minut je dívka stabilizována,přendána na nosítka a odnášena do vrtulníku.Následně dopravena do nemocnice.
Cestou zpátky na základnu všichni mlčí,jelikož Thomas z Michaelem se rozhodli,že nechají Petra tak,aby si v hlavě urovnal myšlenky a vše co se teď kolem něho děje. Petr je zadumaný. "Asi bych měl dát klukům za pravdu.Asi jsem nějak dospěl a chtěl bych se usadit.A podle mě Dominika není špatná holka.Možná bych jí měl někam pozvat."Pomyslí si Petr.
Je tak zamyšlený,že si ani nevšimne,že jsou zpátky na základně.Stále sedí v mašině a dumá. Kluci ho tam nechají tak a jdou si po svých. "Thomasi,asi máš pravdu."Řekne nakonec Petr a podívá se na místo pilota,kde už Thomase nevidí. Proto se vzpamatuje a zjistí,že už jsou dávno na základně. Nakonec vezme věci co on nosí a jde na základnu. Před záhladnou na něj čeká Dominika. "Ahoj."Řekne Petr. "Ahojky."Odpoví Petr a chci jít dál,jenže Dominika mu zatarasí cestu a znova promluví. "Nechceš dneska se mnou na večeři?"Zeptá se ho Dominika. Čímž Petra úplně odzbrojí.

Vetší než malé množství lásky část 4

20. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
Vetší než malé množství lásky část 4

Čas se začíná posouvat ku předu a Dominika má základnu Medicoptreu 117 pevně v rukou. Vše se jí daří. Postupně začíná poznávat kdo jaký je.Všichni jsou bezproblémoví. Dokonce se dozví,že Michael chodí z Karin a v brzké době oba plánují svatbu.Což Dominiku velice překvapí.
Ještě stále,když vidí Petra,nebo když s ním mluví cítí ten zvláštní pocit co se jí tak líbí.Dokonce se jí i pár krát podlomili z toho,když viděla Petra pěkně oblečeného v civilu. "Sakra to je pořádně krásný chlap."Řekne si Dominika pro sebe jednoho dne,když se tajně na Petra dívá z okna kanceláře.A dokonce se u toho i přistihne,jak se usmívá jako blbec.
Proto se rychle otočí od okna. "No tak Dominiko. Soustřeď se na práci a neslintej po tom krásném blonďatém zdravotním bratrovi.A laskavě se soustřeď na svou rozdělanou práci."Napomene se Dominika v duchu,ale stále se u toho usmívá.
Konečně se dá do práce,když tom někdo zaklepe na dveře. "Dále."Řekne Dominika,aniž by zvedla oči od papírovaní. "Ehm.Ahoj."Řekne nějaký hlas,který ji je povědomý. A jak zvedne hlavu,tak uvidí před sebou stát Petra. "Ahoj."Pozdraví jí Petr. Dominika chvíli na něj hledí a,když se vzpamatuje tak mu na pozdrav odpoví. "Copak potřebuješ Petře?"Zeptá se ho po pozdravu Dominika.
Petr se na ní usměje odzbrojujícím úsměvem a Dominika je chvíli v pasti.Jakmile na ní Petr mluví,tak ho nevnímá. "Ehm co jsi říkal?Nějak jsem to nepostřehla."Řekne Dominika,když se trochu vzpamatuje. "No říkal jsem,jestli nechceš jít za námi do pohotovostní místnosti a dát si s námi kávu,kdež jak se zdá máme dneska klidný den."Odpoví jí na to Petr. "Ano moc ráda se k vám připojím."Odpoví na do jejich šéfová.
Domča se zvedne a jde spolu z Petrem do pohotovostní místnosti,kde už sedí Thomas z Michaelem. Jejich šéfová se na ně usměje a pozdraví je. Petr jí donese židli a pak jde do kuchyňky Dominice uvařit kafe.Michael z Thomasem se na sebe nevěřícně podívají a zadržují smích.Zkrátka nikdy neviděli Petra,takhle akčního pro někoho jiného,než sám pro sebe.
Jakmile se Petr vrátí z kávou,tak jeden hrníček podá Dominice ze slovy. "Nevěděl jsem jestli sladíš a dáváš si mlíko do kávy." "Já si dávám jak mlíko,tak i cukr."Odpoví mu Dominika z úsměvem.Petr se okamžitě postaví a jde pro cukr a mlíko.Tohle všechno postaví před jedinou dámu teďka na základně.Dominika mu za obě věci poděkuje a začne si kávu upravovat podle sebe,tak jak jí má ona ráda.
Sotva si dají kluci do kávy cukr,tak se ozve poplach na zásah.Petr se omluvně podívá na Dominiku,nakonec popadne tašku první pomoci a vyběhne ven.Kluci ho za chvíli doženou.Dominika vyjde ven z pohotovostní místnosti a jde ven.Dívá se jak vrtulník odlítá,když ho má z dohledu,tak se zase vrátí do kanceláře k papírovaní.
Mezi tím v mašině. "Petře prosím tě co to teď mělo znamenat u toho kafe?"Zeptá se Thomas a usmívá se. "Co jako?"Zeptá se nevině Petr. "Nedělej se.Nikdy si nikomu neuvařil kafe.Jenom si soukromničil a vařil jsi sis ho sám pro sebe.A dneska vaříš kávu naší šéfové?"Začne Thomas a Michael mu k tomu přitaká. "Nic se neděje,jenom jsem chtěl být galantní."Odpoví Petr,ale kolegové mu moc nevěří. "Nedělej se.Tohle jsi neudělal,ani když k nám nastoupila Karin."Vloží se do toho Michael a u toho se z Thomasem smějí.

Dále to nemůžou řešit,jelikož doletěli na místo zásahu.A do konce směny,taky ne,jelikož jdou pak ze zásahu do zásahu a nemají čas si ani vypít studené kafe co jim leží na stole v pohotovostní místnosti.Když jim konečně skončí dlouhý den,tak na základně je už druhý tým.A v kanceláři je už tma.Dominika už dávno odešla domu.Petra to tak trochu mrzí a ani neví proč.

Vetší než malé množství lásky část 3

18. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
Vetší než malé množství lásky část 3

A je tu nové pondělí nového měsíce. Na základnu ráno měli všichni přijet,aby se s nimi mohla nová šéfová seznámila.Všichni se tam sejdou v určený čas a čekají spolu na novou šéfovou.Dokonce donesou i nějaké očerstvení a při chystání si mezi sebou povídají.Panuje tu docela dobrá nálady místo nějakého nervování,z toho že základnu povede někdo cizí.
Okolo osmé se u základny zastaví nějaké auto a z něj vystoupí nová šéfova vejde dovnitř.Když jí Michael vidí,jak vchází do chodby,tak vstane od kolegů a jde jí naproti. "Dobrý den.Vítám vás na základně Medicopteru paní Láskorádová."Řekne Michael Úvodní řeč. Dominika se na něj usměje a odpoví. "Děkuji vám,za tak milé přijetí." Poté Michael ukáže Dominice,ať vstoupí do pohotovostní místnosti.
Všichni se na novou šéfovou dívají a prohlížejí si ji.Podle nich vypadá,jako pohodářka která bude stát vždy při nich. "Takže dobrý den.Moje jméno je Dominika Láskorádová a jsem vaše nová šéfová základny Medicopteru 117. Těší mě,že se s vámi konečně osobně poznávám.Je tohle moje první zkušenost ze šéfování nějaké základny,ale nebojte se vím o co jde dva roky jsem byla stážistka šéfové na vaši centrále,takže vím o co všechno tady funguje. Doufám,že s nás do budoucna bude dobrý tým a vi budete za mnou chodit ze svojimi starostmi i radostmi. Ráda vám ze vším pomůžu. A Ještě něco,jelikož nevím jak vám mám říkat,tak jsem si říkala co kdybychom si všichni spolu Tikali?"Ukončí Dominika svou řeč a dívá se na své kolegy.
Kolegové týmu Medicopteru jí za proslov zatleskají a souhlasí z tím,že si s ní budou tikat.Tak se postupně postaví ze svého místa a představí se Domonice. Ta se na ně jen usmívá a říká každému zvlášť ahoj.Všichni jsou rádi,že to je slečna na pohodu,která jim bude rozumět.
Jakmile se k Dominice dostane Petr a dotkne se jí.Tak Dominika ucítí zvláštní brnění kolem pupíka. Je z toho zmatena,ale nedá na sobě nic znát. "Hm ten Petr je docela hezký a to co sem cítila,když se mě dotkl bylo to moc příjemné."Pomyslí si pro sebe a usměje se na kolegy.Za chvíli j,už zná všechny jménem.
Nakonec si znova vezme slovo Michael. "Tak vítej u nás.Dneska jsme nám dovolil zařídit volno a uspořádat ti takovou malou uvítací oslavu. Doufám,že se neurazíš a s námi posedíš." Dominika se usměje a odpoví mu. "Páni to máte tedy dobře zařízené.To si nechám líbit tuhle uvítací oslavu."Všichni se usmějí.
Sednou si znova v pohotovostní místnosti a začnou si všichni z Dominikou povídat a k tomu pojídat dobroty,co kdo donesl ne dnešní významný den.Velice brzy si jí mezi sebe vtáhnou a zapadne do kolektivu rozjetého týmu Medicopteru. Mají docela dobrou přivítací párty,na které se baví. Sedí a povídají si dlouho.Nakonec se ještě z pohotovostní místnosti přesunou ven,jelikož je hezký den.To dokonce Max z hangáru zapne hudbu do venkovních repráků určený pro hlášení výjezdu,když jsou všichni zrovna venku.
Nakonec se z malého přivítáni vyklube pořádná uvítací párty,na které se všichni dobře baví. Dokonce i tančí a zpívají písničky co se zrovna pouštějí.Dominika jde z ruky do ruky a je jí jedno,že jí bolí nohy z tančení.Je totiž velice ráda,že jí mezi sebe přijali takhle vstřícně.
Když se do kola dostane z Petrem,tak zase pocítí,takové divné krásné šimrání v břiše.Jenom se na Petra plaše usměje,ale nic mu neříká a ani nenaznačuje,že se jí Petr líbí.Nechce být hned ze začátku hr a navíc si nechce nic začínat z kolegy,jelikož si myslí,že by to nemuselo mít dobré následky.A mohlo by to porušovat zdejší morálku.Zatím neví,že Michael chodí z Karin a nějak se nepídí kdo jaký má vztah ze svými kolegy.Jen je tak trochu zmatená z reakce právě na Petra.Zatím tomu nechává volný průběh.

Vetší než malé množství lásky část 2

15. března 2014 v 0:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
Vetší než malé množství lásky část 2

V tu dobu se vrátí na základnu i tým,který byl zrovna na akci.A zrovna Karin vystupuje z vrtulníku a vidí,jak se Michael Baví z nějakou neznámou ženou a u toho se usmívá.To se Karin nad tím vším zamračí. "Nemrač se budeš mít vrásky." Řekne Biggi a obejme Karin kolem ramen. Společně vejdou na základnu. A jdou do pohotovostní místnosti.
Za chvíli se k nim přidá i Michael a usmívá se.Když spatří svou lásku,tak jde na ní a chce jí políbit,ale Karin se odtáhne.Což Michaela velice překvapí,že je Karin dneska taková netykavka. "Copak je Karin?Copak má láska nechce pusu od své lásky?"Zeptá se Michael. "Jdi si za tou,ze kterou jsi před chvíli koketoval." Odsekne naprosto vážně Karin.
Michael se na ní dívá a chvíli nějak nechápe. "Copak se Karin děje?"Zeptá se Michael něžně a opatrně,aby neřekl něco špatně. "Mám oči viděla,viděla jsem jak jsi slintal na tu neznámou ženskou."Odsekne znova Karin. Michael se začne usmívat a pak pronese. "Karin ty normálně žárlíš."U toho se směje a Karin ho tak nějak nechápe. Karin se stále mračí,a tak Michael znova promluví. "Lásko nemusíš žárlit.To totiž byla naše nová šéfová.Dneska tady se měla přijít podívat,jak to tu vypadá a v jakém stavu máme papíry." U toho obejme Karin a políbí na tvář.
Karin se stále mračí.Ale nakonec se zeptá. "Opravdu to není někdo,z kým mě podvádíš?"Michael jí políbí a odpoví. "Ne opravdu ne,vždyť víš že miluji jen a jen tebe lásko." Po těchto slovech se Karin konečně usměje.A Michaelovi polibek oplatí.Ostatní kolegové co mají směnu se kolem něho sejdou a začnou se vyptávat jaká jejich nová šéfová je.
Michael si tedy k nim sedne a žačne jim vypravovat o nové šéfové. "No na první pohled vypadá jako dobrá žena a že si bude umět ze vším poradit.Hlavně s námi.Jmenuje se Dominika Láskorádová .Zhruba něco kolem třiceti.Však,už jí brzo uvidíte i vy."Všichni musejí přitakat. Pak se ozve poplach a Tým se rozběhne k vrtulníku.
Michael se za nimi dívá a něco jde pak dodělat do kanceláře,jelikož nechce nechávat pro novou šéfovou základny nějaké nedodělané papíry.Sedne si k tomu a ani nevěděl,že toho je na udělání tolik.Je do práce,tak zabraný,že si ani nezimně,že se jeho kolegové z jeho přítelkyní vrátí zpátky z akce.
Karin za ním přijde a podiví se,že je ještě její láska tak pozdě v práci a ještě nad kancelářskou prací. Sedne si naproti němu. "Lásko copak tady děláš tak pozdě?"Zeptá se soucitně Karin. Michael zvedne hlavu a na svou lásku se usměje. "Lásko musím to dodělat,ať tu Dominika nemá moc práce.Chci jí nechat čistý stůl a ne tenhle bordel po mě."Odpoví jí na to Michael.
Jeho láska si vezme nějaký papíry a začne mu z tím pomáhat.Za chvíli to mají spolu hotové a seřazené,tak jak to má být.Nakonec si sbalí věci.Nakonec políbí Svou lásku a popřeje jí klidnou směnu a hlavně,ať se jí něco nestane.Karin mu slíbí,že na sebe bude dávat pozor,rozloučí se z Michaelem a Michael odejde.

A tak takhle končí další den na základně Medicopetru a za pár dní už se konečně Michael bude moci věnovat své milované doktořině a základnu povede krásná charismatická slečna. Která ještě udělá na základně velké pozdvižení a jednomu členovi změní život.Komu? No to se nechte překvapit.To ze začnete dovídat v dalších kapitolách.

Vetší než malé množství lásky část 1

13. března 2014 v 1:01 | Katy |  Vetší než malé množství lásky
A mame tu dalí povídku tentokrát jedna pro oslavenkyni.Omlouvám se že je to pozdě,ale něco se mi do toho vlezlo a tak jsem se dlouho zdržela povídkou předešlou nocméně prozba je od Julči Ahoj chtěla bych poprosit o povídku pro mojí kamarádku Domču která měla včera narozeniny. Jestli by to šlo tak aby k medicopteru přišla nová posila(žena-Domča)a aby skončila s Petrem. Díky :-) tak příjemné čtení.A ostatní povídky na přání budou mějte strpení děkuji.

Vetší než malé množství lásky část 1

Po změně vedení a chaotickému prvním měsíci.Koncem ledna se základna Medicopteru 117 konečně mohla těšit z nového šéfa základny. Všichni se mezi sebou dohadují kdo to bude. Hlavně Thomas si mele tu svou písničku,že žádny nový šéf základny není a že dál bude šéfovat Michael. "Hele Thomasi nech toho,nebo budeš šéfovat ty.Já nejsem na papírování stavěný. Rutina mě nikdy nebavila."Brání se tím Michael. "Ale no tak šéfku nejež se hned."Odpoví Thomas a všichni jeho kolegové se začnou smát.
A nakonec se dohadují kdo bude asi jejich nový šéf základny,když to nebude Michael. Jediný Thomas si stále stojí za svým,že to bude stále Michael. Michael ty jeho řeči ignoruje a nějak na ně nereaguje. "Však ony ho ty řeči,už velice brzy omrzí a začne se zajímat o něco jiného."pomyslí si pro sebe Michael jednoho dne,když dělá papírování.
Jeden den po jednom velice namáhavém zásahu si jde Michael sednout do kanceláře a vypisuje papíry,když v tom se mu v kanceláři rozezvoní telefon. Po druhém zazvonění ho Michael už zvedá a řekne. "Prosím základna Medicopteru 117 dočasný šéf základny Michael Lüdwitz" "Dobrý den tady centrála u telefonu Haouse." Ozve se z druhé strany. "Co potřebujete,že voláte formální cestou?"Zeptá se překvapený Michael. "Volám vám takto,jelikož vám oznamuju,že od pondělí vaše základna bude mít novou šéfovou paní Dominiku Láskoradovou."Znova odpoví Haouse z centrály. "Ano beru na vědomí.Mám pro ní připravit potřebné dokumenty a statistiky?"Zeptá se Michael. "Nemusíte si dělat starosti z tímhle,jelikož slečna Láskorádová se dneska po pracovní době za vámi zastaví a všechno osobně proberete."Znova odpoví Centrála. "Dobře tedy,tak děkuji vám za informace.Nashledanou."Rozloučí se Michael z centrálou.
Poté co dodělá poslední papír,tak se zvedne a jde do pohotovostní místnosti kde jsou jeho kolegové,jelikož je výměna směn. "Takže panstvo je na čase si udělat malou poradečku."Řekne Michael. Všichni se mezi sebou přestanou bavit a začnou věnovat svou pozornost Michaelovi. "Takže,teď jsem domluvil ze základnou a ta mi oznámila,že od pondělí budeme mít nové vedení.Jedná se o nějakou Dominiku Láskorádovou." Začne Michael. Mezi kolegy to začne šumět,jak si šuškají o novém vedení základny. "Cože naši základnu povede žena?"Podiví se Petr. "No a proč ne.Před tím,než ze mě udělali dočasného šéfa,tak měla základnu vést taky žena ne?" Připomene jim Michael a všichni s nim musí souhlasit.
Pak Když Michael nic jiného nemá na srdci nechá je jít.Jede tým jde do šatny a převleče se do civilu,rozloučí se z kolegy a jednou domů.Michael je ještě na základně a čeká na slečnu Láskorádovou,aby si s ní promluví. Při čekání na ní se rozhodne připravit jí nějaký podklady co by měla vědět o základně a týmech,které tady pracují společně s nim.
Asi tak za dvě hodiny,když si Michael připraví věci pro novou šéfovou.Někdo zaklepe na dveře kanceláře. "Vstupte."Řekne Michael a zvedne hlavu od papírů,aby se podíval kdo ho otravuje. Do kanceláře vstoupí velice pohledná dívka. Michael si jí prohlíží a nakonec promluví. "Dobrý den.Předpokládám,že vy jste nová šéfová základny."Neznámá se usměje. "Ano to předpokládáte správně.Jsem Dominika Láskorádnová."Odpoví a podá Michaelovi ruku. Michael udělá to samé. Teď naproti sobě stojí.Michael se snaží odhadnout kolik asi je nové šéfové základny,jelikož mu přijde strašně mladá na takou práci.Dospěje k závěru,že asi má okolo pět a dvaceti let.
Když se z přemýšlení vytrhne,tak zase promluví. "Takže,asi bych začal z prohlídkou základny a pak vám ukážu něco z papíru.Připravil jsem pro vás potřebné dokumenty co by vás mohlo zajímat." Dominika se usměje a řekne. "Dobře tedy.Ráda se tady porozhlédnu." Michael obejde stůl a dlouhým krokem dojde ke dveřím,otevře je a nechá Dominiku projít. "Omlouvám se,že je tu tak mrtvo,ale chvíli než jste přijela,tak kolegové letěli na záchranou akci." "Nemusíte se omlouvat pane…."Zarazí se Dominika. "Omlouvám se jsem Michael Lüdwitz .Nějak se mi to vypařilo z hlavy.To víte jsem člověk a řadový lékař.Nevím jak jednat z výše postavenými." Dominika zakývá hlavou a prohlíží si z Michaelem základnu a Michael jí ukazuje kde co je.
Nakonec se vrátí zpátky do kanceláře,kde Michael dá Dominice spisy a nějaký papíry. Ta si všechno pročítá a sem tam se na něco Michaela zeptá.Ten jí vždy velice ochotně její otázky odpoví.Jsou zabraní do projednávání nějakých papírů,že si ani neuvědomí že spolu jsou už tři hodiny.Po těchto třech pracovních hodinách se Michael rozloučí z Dominikou a doprovodí jí k autu.

Bez dechu 13 kapitola - závěr.

11. března 2014 v 12:00 | Katy |  Bez dechu
Bez dechu 13 kapitola - závěr

Za deset minut přistávají na střeše nemocnice svatých bratří. Kde na ně už čekají doktoři aby si od týmu Medicopteru převzali vážně zraněnou Biggi. Sotva se zastaví hlavní rotor okamžitě se kolegové z nemocnice se z vozíkem rozběhnou k vrtulníku kde zrovna Márk otvírá zadní dveře Eutochoperu. A pomůže kolegům vyvést nosítka na vozík.Pak s nimi běží do budovy a říká vše co jí podali za léky A to že musel zavést infuzi do kostní dřeně.
Pak všichni běží,za kolegy nemocnice a zastaví se před vyšetřovnu.Do vnitř se podaří dostat Márkovi. Biggi vyšetřují a dělají sono Břicha a zjišťují jak moc jsou zasaženy plíce a jestli není někde uvolněná tekutina v okolí plic.Sono nevypadá vůbec dobře kolem plic je uvolněná tekutina a jedna plíce je velmi vážně zasažena.Po vyšetření odvezou Biggi na sál,ale tam už nepustí Márka,jelikož by se jim tam pletl.
Když Márk vyjde z vyšetřovny,tak všichni kolegové se kolem něho sejdou a vyčkávají na to co jim řekne. Márk mlčí. "No tak,už nás nenapínej.Jak na tom je Biggi?"Zeptá se Enrico. "Je to vážně.Kulka uvízla v jedné plíci a okolo plic je uvolněná tekutina.Uvidíme co přinese operace a jak moc je plíce poškozená."Řekne Márk. Kolegové kývnou A nakonec společně jdou čekat před operační sál.
Čekají tam dlouho a doufají,že operace dopadne dobře.Za tři hodiny se otevrou dveře sálu a z něj vyjde lékař co měl operovat Biggi. "Jak je na tom?"Zeptá se opatrně Márk. "Uvolněnou tekutinu jsme odsáli a snažili jsme se zachránit prostřelenou plíci,jenže byla prostřelená a poškozená,že se nedala zachránit.Proto jsme byli nuceni jí amputovat.Druhá plíce poškozená nebyla a je silná.Po odejmutí poškozené plíce začala pracovat i za druhou.Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.Jestli bude schopna jedna plíce okysličovat tělo,nebo budeme nuceni jí napsat do pořádníků na transplantaci plic.Rozhodující bude až zítřek kdy vaší kolegyni odpojíme od dýchacího přístroje."Řekne jim lékař.Márk kývne že rozumí a pak se zeptá jestli můžou za ni.To jim,ale lékař nedovolí.Ale že mají přijít zítra,až budou Biggi odpojovat od přístroje.Poté lékař odejde a kolegové z Medicopteru taky.Ještě venku se domluví,že se další den počkají na parkovišti.
Další den se všichni v domluvený čas dostaví na nemocniční parkoviště a společně jsou na JIP kde na ně čeká kolega co včera operoval Biggi. Márk se zeptá,jak Biggi ustála noc a lékař u odpoví,že bez problémů. A nakonec Karin z Márkem jsou na pokoj kde je Biggi,aby byli u odpojování Biggi od dýchacího přístroje.A dají Biggi léky na probrání.Všichni jsou společně v pokoji pul hodiny a Biggi si začne probírat.Zamžourá a podívá se na Márka,pak na Karin a nakonec na lékaře. Všichni jí sleduji jak dýchá.
Karin se na Biggi usměje a lékař stetoskopem kontroluje Biggi jak dýchá.Pak se napřímí a Karin z Márkem se na něj podívají z otázkou v očích.Jak to vypadá? Lékař jim na to odpoví. "Ozvy jsou čisté zdá se,že jedna plíce pracuje i za tu druhou,ale budeme muset udělat testy."Biggi ne na něj nechápavě dívá a pak se konečně zeptá. "Co se to stalo?" Karin se na ní usměje a odpoví jí. "Byla jsi postřelena a kulka zasáhla plíci." Pak jí stručně řekne co se stalo. Biggi jí vyslechne a dál to nekomentuje.Je ráda,že je na živu.
Testy Biggi dopadne dobře a píce funguje za dvě a pak žádné komplikace se nevyskytli. Za čtrnáct dnů jí pustili domů,jenže v Německu nemá kde bydlet,tak se navrhl Enrico ,že může u něj bydlet něž bude úplně v pořádku. Jenže nikdo nečekal,že se Biggi a Enrico do sebe zase zamilují a tvoří spolu krásný pár jako kdysi.
Jak je Biggi v pořádku,tak se Enrico rozhodne,že odejde od Medicopteru a vrátí se zpátky do Itálie.Ale ne sám,nýbrž z e svou láskou Biggi. Ze kterou tam chce založit rodinu a vzít si jí.Oba si otevřou malý rodinný penzion který jim pěkně vydělává. A tak tedy všechno dobře dopadlo.Hlavně,že se z toho nebezpečí dostanou všichni ve zdraví.Hlavně,že žije jejich dávná kamarádka Biggi a,teď je šťastná v Itálii z Enricem.