Listopad 2013

Strach část 2

29. listopadu 2013 v 11:01 | Katy |  Strach
Strach část 2

Michael,jako vždycky když opačný tým letí na zásah,tak si Michael pustí hlasitý odposlech,aby věděl jak si ostatní vedou.A tak Margaretha letí na první zásah.Ze základny se dozvědí,že letí k nějakým vojenský prostor,kde se stalo neštěstí a však nevědí jaké. "Dobře panstvo za deset minut budu přistávat.Podle informací je tam dost prostoru na přistání."Informuje své kolegy Biggi.
Za deset minut doopravdy jsou na místě a Biggi z lehkostí přistává na místě.Ralf a Margaretha chvíli počkají,než se zastaví rotory a poté vyběhnou ven.Běží k pacientce,když k ní doběhnou zděsí se jak je zraněná.Má urvanou nohu těsně pod kolenem."Rána je seškvařená,proto nevykrvácela."Informuje Margaretha svého kolegu. Ralf dává pacientce dýchací masku,aby se jí lépe dýchalo.Žena vypadá,že je v šoku.Zmateně se dívá na Ralfa a Margarethu. Margaretha začala dávat Ralfovy příkazy co má nachystat za potřebné léky a sama začne pacientce prohlížet místo,kde ještě před chvíli byla noha. Vezme si trojcípí šátek a pahýl do něj opatrně zabalí. Ralf mezi tím dá ženě infuzi a potřebné léky. Vypadá to,že se pacientka začala vzpamatovávat ze šoku.Snaží se stáhnou si Masku a,tak Ralf se k ní nakloní a řekne. "Nebojte se,už jste v bezpečí a tu masku si nechejte bude se vám lépe dýchat."Jenže žena ho neposlouchá a masku si úplně stáhne a sípavě promluví. "Miny všude jsou tu miny.Já běžela a na jednou jsem stoupla." Margaretha a Ralf se na sebe podívají a oba si myslí,že si žena vymýšlí následkem šoku.Nevěnují tomu nějakou pozornost.
Až do té doby,než Ralf zavře tašku první pomoci. Málem to s ním šlehne o zem,jelikož druhou stranu tašky měl doopravdy položenou na mině. Rychle se otočí k Margarethě a ukáže jí,že ta žena mluvila pravdu. Margaretha se otočí k mašině a zakřičí na Biggi co k ním chce běžet z nosítky. "Biggi stůj všude tu jsou miny pomalu se vrať k Medicopteru tou samou cestou,kterou jsi ses vydala za námi." Biggi kývne hlavou že rozumí a opatrně se začne vracet k Medicopteru. Margaretha se podívá na Ralfa. "Budeme jí muset vzít my dva a opatrně jí odnést tou samou cestou,jakou jsme sem přišli."Řekne Ralf a Margaretha mu kývne na souhlas.
Po této domluvě se opatrně Ralf postaví,pomalu začne zvedat zavřenou tašku první pomoci,aby zjistil,jestli pod ní je další mina.Naštěstí není.A tak si tašku dá na záda jako batoh.To samé udělá i z druhou,z tím rozdílem,že jí pomůže dát své kolegyni na záda.Na oční kontakt se domluví,kdy se společně zohnou a opatrně zvednou pacientku. Zvednou jí a opatrně jí postaví na jednu nohu. "Budete muset s námi spolupracovat a aspoň po jedné noze doskákat k vrtulníku a nebojte se my vás budeme podpírat."Řekne Ralf. Žena kývne na souhlas a pomalu se vydají na cestu.
Jenže cestu jim zatarasí nějaký cizí chlap,který na ně míří pistolí. "Sabina nikam nepůjde."Řekne pevným a rozhodným hlasem. "Jak to jako myslíte,že nikam nepůjde?"Zeptá se šokovaný Ralf. "Jak jsem řekl nepůjde,ještě nesplnila svůj úkol.Jen se zranila a to ji nebrání v tom,aby pokračovala ve svém vojenském úkolu."Stojí si za svým neznámí chlápek. "To vám nedovolím.Ta žena je zraněná a potřebuje lékařské ošetření v nemocnici."Snaží se ho uzemnit Margaretha. To už chlap se zadívá na Margarethu a řekne. "Leda,že by jste vy jí zastoupila,tak jí nechám jít."Řekne jí do očí. Ralf se zmateně podívá na Margarethu ta má tvrdý výraz,tipu já si stojím za svým,ale po těchto slovech ten výraz mizí. Chlap teď namíří pistol na Margarethu ze slovy. "Tak co bude?Buď Sabina nebo vy." "Ne Eliaši nedělej to.Půjdu já."Ozve se Sabina a Eliaš se na ní otočí z vítězným úsměvem. "Já to ale nedovolím,ta žena je vážně raněná.Jí nechte na pokoji a vezměte si radši mě." Vypadne najedou z Margarethy.
To,už se Ralf zmateně podívá na svou kolegyni a v očích má slova tipu:Tobě přeskočilo. Eliaš namíří zbraň na Margarethu,ta pomůže Ralfovi ženu opatrně položit zpátky na zem,ale ještě před tím se pořádně podívají,jestli není v tom místě šikovně ukrytá mina.Když Sabina leží,tak Eliaš udělá jeden rychlí krok k Margarethě a chytne jí pod krkem,než Ralf stačí něco udělat,tak má Margaretha u hlavy zbraň. "Opovaž se něco udělat nebo tvé kolegyni ustřelím palici rozumíš mi?"Zeptá se Eliaš.Ralf kývne že souhlasí a zvedne do vzduchu ruce,na důkaz že nic nedělá a nic nemá v plánu.Než se kdokoliv a jakkoliv naděje je Eliaš i z Margarethou pryč.Ralf si všimne,že kousek od nich je tajný vojenský kryt. Po chvíli co zmizí v podzemí se ho snaží otevřít,ale marně,je totiž zamčený z vnitřku.

Chvíli bojuje z dveřmi a pak se vrátí zpátky k pacientce.Je z toho v šoku,že jeho nová kolegyně je v ohrožení života. Musí teď jenom doufat,že si Margaretha poradí sama.Co se děje uvnitř,to taky neví. To se Dozví o pár chvil později jeho kolegyně.

historicky první komentářová povídka část druhá pokračování

28. listopadu 2013 v 8:22 | Katy |  Komentářové povídky
Kdyz prijede je doma jeste klid. Vejde do sveho pokoje a lehne si, behem chvile usne

Strach část 1

21. listopadu 2013 v 15:59 | Katy |  Strach
Strach část 1

Je to neuvěřitelné,ale Gabriela šla na mateřskou dovolenou a Michael byl nucen přijmout novou lékařku.Všichni jsou na ní zvědaví.Je brzo ráno a Michael je zalezený v kanceláři.Pomalu jim končí noční směna.Je v kanceláři,aby stihnul udělat týdenní hlášení.Už,tak je ve skluzu.Dělání náhradního šéfa základny,ho velice nebaví,má tolik papírování,že mu jde z toho hlava kolem.Ani neví,jak dlouho se z tím papírování dělá,ale určitě dlouho,jelikož na základnu se pomalu scházejí kolegové druhého týmu.Už je tam Biggi i Ralf. V této sestavě chybí pouze lékařka.Biggi z Ralfem si povídají v pohotovostní místnosti nad šálkem kávy.
Před základnou zaparkuje auto a z něj vystoupí pěkně oblečená žena.Sem se spíše svým oblečením nehodí.Hodila by se spíše jako sekretářka ,ale někdy zdání klame.Vejde na základnu a rovnou do pohotovostní místnosti. "Dobrý den ve spolek."Pozdraví a Biggi z Ralfem,se na sebe podívají a poté zpátky na neznámou. "Ahoj já jsem Biggi pilotka a ty?"Ujme se slova Biggi. "Já jsem Margaretha nová lékařka."Promluví žena. "Tak vítej na palubě.Tady si všichni tikáme.Ještě je,tu jeden lékař dojdu pro něj,ať ví o tobě."Pokračuje Biggi. Jakmile Biggi odejde a Margaretha se seznámí z Ralfem.
Biggi vstane a jde do vedlejší místnosti,kde teď Michael kraluje.Zaklepe a vstoupí do místnosti k němu. "Michael,je tu ta nová lékařka."Řekne když koukne dovnitř. "Jo díky Biggi,hned jsem tam,abych jí přivítal."Odpoví Michael aniž,by zvedl od papírů hlavu.Biggi zase odejde do pohotovostní místnosti a řekne Margarethě,že Michael za chvíli přijde.Ta kývne a sedne si k ostatním.
Za chvíli opravdu do místnosti vejde Michael,aby se přivítal z novou kolegyní. Ještě,než vejde do pohotovostní místnosti,se zastaví u okna co vede na chodbu a prohlíží si novou lékařku. Skoro se mu podlomí kolena,když jí uvidí. "No páni je krásná.Myslím,si že jsem líp neudělal,než sem přijal další lékařku a ne lékaře."Pomysli si Michael. "Co tady stojíš,jako svatý u oltáře?"Vytrhne ho ze zamyšlení svými slovy Thomas. "Ale nic,jenom se dívám na naši novou kolegyni."Odpoví mu Michael. Thomas se,tam taky podívá a řekne. "Hm pěkná roštěnka do té bych šel." Michael se na něj otočí a zamračí se. "Pokud dobře vím máš doma manželku a dvě děti."Připomene mu Michael. "Hele jo klídek jen si dělám srandu."Odpoví Thomas a vejde do pohotovostní místnosti. A jde se seznámit z novou kolegyni. Nakonec tam vejde i Michael a taky se seznámí z novou lékařkou. Asi moc dlouho jí třese rukou,jelikož se na něj všichni dívají. Nakonec promluví. "No ehm,tak se jdi převléct do pracovního Biggi ti ukáže šatnu,kdybys cokoliv potřebovala najdeš mě v kanceláři."Po těchto slovech odejde zpátky k papírování.
Sotva však,když Michael sedne ke stolu,tak se ozve zaklepání. "Ano."Řekne Michael a je zase zahleděný do papírů. Dveře se otevřou a dovnitř vstoupí Margaretha . "Ehm mám problém."Řekne hned po vstupu dovnitř. Michael zvedne oči od práce a zeptá se. "Ano a jakou?" Margaretha zvedne do vzduchu pracovní boty. "Zřejmě jste počítali z pánským záskokem.V požadavku mám napsáno velikost 38 a tohle jsou tak 42."Promluví k němu o těch botách. Michael se na ní nechápavě dívá.Nakonec začne hledat v papírech a k tomu říká. "No já na mě se nedívej já jsem tu velikost neobjednával."Pak zmlkne a zadívá se na Margarethin požadavek a je tam on podepsán,že převzal boty. "Aha,tak se ti omlouvám objednával jsem jí já hned to napravím.Zatím si můžeš půjčit náhradní boty od Biggi určitě má stejnou velikost jako ty."Omluví se Michael. "Dobře a pro příště mám 38 někam si to napiš."Odvětí Margaretha a odejde do šatny,kde si vypůjčí boty od svojí kolegyně.
Když se obuje,tak si jde sednout z kolegy do pohotovostní místnosti.Kde sedí všichni,až na Michaela. "Kde je Michael?" Zeptá se Margaretha. "Ale náš šéf a lékař v jedné osobě beztak právě spí v kanceláře,aby byl poblíž,kdyby se něco dělo.To víš chce vidět snad do všeho."Vysvětlí jí Thomas. To,už se Margaretha dívá za něj a když se Thomas otočí,tak za sebou uvidí Michaela. "No pokračuj Thomasi .Nenech se rušit moc zajímavě o mě mluvíš před Margarethou." Řekne Michael a usmívá se. Margaretha se taky usmívá a Thomas ze začervená. "No já ehmm promiň nevěděl jsem že stojíš za mnou,kdybych to věděl,tak nic takového neříkám věř mi."Začne koktat a vysvětlovat Thomas. Michael se jeho omluvami dobře baví.
Najednou se rozezní poplach a první Margarethin výjezd. "Margaretho,tak se drž a zlom vaz."Stihne ji popřát Michael,když vybíhá ven z kolegy. Stačí na něj ukázat zvednutý palec,jakože neboj se to zmáknu. Michael jde do kanceláře k oknu a dívá se jak Medicopter vzlétá.

Malé tajemství část 7-Závěr

15. listopadu 2013 v 9:00 | Katy |  Malé tajemství
Malé tajemství část 7-Závěr

Po zítří se blíží oslava narozenin Biggi. Všichni přemluvili Ebelzidera,aby jim pro ten vzácný den zařídil volno. Všichni všechno připravují na oslavy.Bonrát dokonce taky přispěl troškou do mlýna,tím,že na celou akce doporučil jeho kamarádku barmanku,která jim bude dělat koktejly.
Je večer den oslav a všichni se pomalu scházejí. Michael z Thomasem doma vymyslí,něco aby mohli Biggi unést na základnu,proto jí napovídají,že potřebují jet na nákup a ať jeden ona s nimi. Jenže do obchodu nejedou,ale na základnu.Biggi je prokoukne,až v době,když zahýbají na příjezdovou cestu na základnu. Thomas,ještě než Biggi vystoupí z auta zaváže jí oči a společně z Michaelem jí vedou dozadu za hangár. Když jí sundají šátek a všichni na ní "Překvapení." Michael jí to přeloží do znakové řeči a Biggi se usmívá na celé kolo. Pronese. "Michaeli,už nemusíš znakovat,já jsem dostala ten nejlepší dárek k narozeninám,já zase slyším."Řekne Nadšená Biggi a obejme ho. Michael,je rád,že už se jí sluch vrátil. Přijde k ní Gabriela a dá jí na krk havaiské kytky v tradičním náhrdelníku a pronese. "Vše nejlepší Biggi a jsem hodně ráda,že zase slyšíš.Tenkrát jsme se o tebe báli." Biggi jí radostně obejme a usmívá se.
Po radostné chvíli,když všichni poobjímají Biggi z toho že slyší.Přijdou na řadu přání k narozeninám a dárky. "No a kde je Bonrát?"Najednou se zeptá Thomas. Všichni se dívají po okolí a nikde ho mezi sebou nevidí. "Nevím,ale jediný co vím,že jsi ho zval a on ti na to kývnul. Možná mu do toho něco vlezlo."Řekne Ralf. Najednou k nim přijde poslíček a promluví na všechny. "Dobrý den ve spolek,mám tady vzkaz pro nějakou paní Biggi Schwerin,která z vás to je?" Biggi se na něj zmateně podívá a řekne. "Já jsem paní Schwerin." Poslíček dojde k ní a ten jí dá podepsat přebírací formulář.Nakonec jí dá dopis. Biggi si ho od poslíčka vezme a ten odejde. Nakonec si ho otevře a je tam napsáno: V hangáru je pro tebe jedno narozeninové překvapení.
Všichni jsou z toho vzkazu překvapeni a jdou společně z Biggi ke dveřím hangáru. Max zmáčkne dálkové ovládaní,aby se začali otvírat dveře.Všichni netrpělivě čekají,až se dveře otevřou,aby viděli co tam je.Dveře se pomalu otevírají a všichni vidí body.postupně se zjevuje celé tělo,až nakonec před všemi stojí nikdo jiný než Bonrát. Biggi si dá ruku přes ústa a nevěřícně na něj zírá. Bonrát dělá to samé.
Když z nich opadne první chvíle překvapení,tak Biggi prolomí hrobové ticho. "Bonráte jsi to ty brácho?" Všichni si šuškají a nestačí se divit. "Jo jsem to já."Odpoví Bonrát a Biggi k němu pomalu jde. "Brácho?"Řeknou všichni sborově a jsou zmateni.Biggi se z Bonrátem obejme a po chvíli se na své kolegy podívá ze slovy. "Ano Bontrát je můj bratr.Dlouho jsem si nechtěla připouštět,že je to ono,ale jak vidím je to opravdu můj bráška." Bonrát se na ní usměje a promluví zase on. "Jsem rád,že jsem po tolika letech našel svou ztracenou sestřičku." Všichni jsou stále zmatení a Biggi z Bonrátem se sourozenecky objímají. První se vzpamatuje Thomas ze slovy. "Tak moment,mám takové tušení,že nám tady někdo dluží pořádné vysvětlení." Ostatní zakývají hlavou na souhlas.Nakonec Biggi z Borátem usoudí,že bude lepší,si k tomu příběhu sednout.
Jakmile si všichni posedají tak jim Biggi z Bonrátem řeknou celý příběh. První se ujme slova Biggi. "Jak jsem dodělala leteckou školu,bylo mi nějak dvacet a dostala jsem možnost jít na leteckou stáž do Londýna. Naši,se v té době rozváděli a tak jsem si nechala mamčino přímení,aby jste věděli,proč nemáme stejné příjmení.No tak jsem dostala stáž do Londýna na dva roky.Je to nabídka co se neodmítá.Bylo to rozhodnutí ze dne na den.Nestihla jsem se ani z bratrem rozloučit,jelikož ten den co jsem měla odjet,tak otec odvezl někam do Rakouska .Od té doby jsem ho neviděla,až dneska tady.Ach bože to jsi mi udělal ohromnou radost,že ty jsi ten záskok za mě.Doufám,že až budu uschopněná,že zase nezmizíš."Otočí se z posledními slovy na svého bratra.Ten jí objeme a řekne. "Neboj se sestřičko,už tě neopustím.Naopak budu z tebou stále,že budeš ty chtít abych odešel."Oba se zasmějí.

Nakonec další den po krásných oslavách narozenin Biggi. Se všichni přimluví u šéfa základny,aby Bonrát i nadále mohl pracovat u Medicopteru. Ebelzider nakonec rozhodně,že bude pomáhat Maxovi a k tomu bude dělat z Thomasem a Biggi letové kontroly.Všichni tomu byli velice rádi. Biggi si znova získala důvěru svého bratra a navážou na to,kde to bylo před lety roztrženo. Všichni jsou rádi,že se konečně dozvěděli kdo je ten tajemný náhradní pilot co pár dní zastupoval jejich nejlepší pilotku.

Malé tajemství část 6

13. listopadu 2013 v 9:00 | Katy |  Malé tajemství


Cestou domů Bonrát vede sám ze sebou monolog. "Biggi co tady dělá?Myslel jsem,že po tom všem co se stalo zůstala v Londýně." Je z té zprávy koho zastupuje tak trochu v šoku. Dlouho o ní neslyšel.Dlouhých roky,už ani neví kolik let.
Dojede domů a otevře si víno. Má tajemni spojené z Biggi a nikdo o tom neví jen pouze on a Biggi. U vína si vezme album a prohlíží si fotky společné z Biggi. Nedokáže se na ty fotky dívat uzavírá ho smutek,proto album zavře a schová ho. "Stejně se s ní určitě dřív nebo později sejdu na základně."Pomyslí si znova Bonrát doma. Nakonec se vypije sklenici vína a jde spát,jelikož ráno zase jede do práce.Když usne,tak se mu zdá o Biggi,jak kdysi spolu byli šťastná,když byli malí a bezstarostné děti.
To samé dělá i Biggi,ale nedívá se na album,ji totiž žádné fotky nezbyli. Tenkrát,když odjížděla do Londýna,bylo to velice na rychlo. "Taková příležitost se dostává jednou za život."Řekla tenkrát doma. Tenkrát se sbalila a odjela prakticky ze dne na den. Myslí na tu způsobenou ránu tenkrát dávno. Sedí na posteli a je zamyšlená. Do pokoje vejde Michael a sedne si naproti ní a zeptá se jí znakovou řečí. "Biggi co se děje?Dneska jsi nějaká smutná." Biggi se na něj podívá a odpoví stejně jako on. "Ne nic se neděje,jen jsem se zamyslela." Jenže Michael jí nevěří. "Biggi něco se děje znám tě,už nějaký ten pátek.Tak ven z tím."Vyzve jí znova a sleduje Biggi. "Někdy ti to řeknu,ale teď se o tom nechci bavit."Odpoví mu stejně Biggi. Michael kývne a ještě se jí zeptá,jestli něco nepotřebuje a když mu Biggi odpoví,že nic nepotřebuje popřeje jí dobrou noc a nechá jí samotnou.Biggi se rozhodne,že na to zapomene a nechá věcem volný průběh.Jen neví jak se její kolegové zatváří na to,až se všechno dovědí. Určitě budou šokovaní. Nakonec usíná z úsměvem na tváři.
Další den jede Bonrát normálně na směnu.Už na Biggi nemyslí a má dobrou náladu. Jakmile dojede na základnu přivítá se z kolegy a jde se nachystat. Poté si k ostatním sedne do pohotovostní místnosti a začnou si povídat. Znova padne řeč na Biggi a to Bonráta znejistí. "Hele lidi."Začne Ralf,aby na sebe upoutal ostatních pozornost. "No,už tě posloucháme."Řekne Thomas. Je večer a začíná se něco domlouvat,když tam jsou všichni. "Biggi má po zítří narozeniny,co kdybychom jí sem dovezli a udělali jí oslavu jako to děláme vždycky,když má někdo narozeniny?"Začne Thomas. "Jo jsme pro."Řekne za všechny Ralf a ostatní přitakají,že je to dobrý nápad. Jen Bonrát,se trochu drží stranou tohohle hovoru.Je mu teď oči vidné,že sem nepatří a,že tady na základně si žijí svůj vlastní přátelský život. "Samozřejmě i ty Bonráte,jsi zvaný na oslavu.Aspoň poznáš Biggi,kterou znáš jenom z doslechu."Otočí se na něj Thomas z těmito slovy. Bonrát,je zaskočen,že ho chtějí na tu oslavu. "Já nevím,jestli mi do toho něco nevleze." Odvětí Bonrát. "Ale houby ti do toho vleze.Přijď bude sranda,aspoň uvidíš jak se tady na základně dokážeme bavit.Zábava nekončí fotbálkem nebo automatem na krácení volné chvíle." Hučí do něj Thomas. Bonrát nakonec po deseti minutách přemlouvaní od Thomase kývne,že dojde.
Nakonec všichni společníma silami vymýšlejí,v jakém stylu jí tu oslavu udělají. Nakonec se shodnou,že jí tu oslavu udělají v Havajském stylu z dobrými koktejly. Dobře se u toho baví,dokud Thomas,ze svým týmem nemusí na zásah. Ostatní dodělají bez nic seznam a nakonec se převlečou a jedou domů. Bonrátovy se na tu oslavu moc nechce,ale nakonec se rozhodne,že tam půjde a snad všechno půjde dobře. Ostatně,by měl,už kolegům mohl říct jeho a Bigginino tajemství. "Asi to udělám na té oslavě,bude to pro ně šok,ale nechci abychom oba chodili kolem horký kaše." Pomyslí si bonrát,ještě než jde spát. Celou noc se mu zdá co se stalo před několika lety. Tajně ve spánku dojde k závěru,že všechno dobře dopadne a povede se to,tak jak si to naplánoval.
A co má Bonrát z Biggi za společné tajemství se snad,už dovíte v snad poslední kapitole.Kdo si počká ten se dočká.Příjemné čekání vám přeji.

Malé tajemství část 5

11. listopadu 2013 v 9:00 | Katy |  Malé tajemství
Malé tajemství část 5

Večer Michael z Thomasem jedou na základnu,jelikož mají noční směnu.Biggi nechali ve společně z holkami a Direm. Všechny jejich děti jsou,už dostatečně velké,aby Biggi pomohli.A navíc Michael nechce,aby někdo dělal z Biggi chudáka,jenom proto,že neslyší.Tohle říkal i dětem,aby jí brali jako normálně zdravého člověka,jen z tím rozdílem že když jí něco chtějí říct,tak jí to musejí napsat na papír. Je skrádá Biggi svéprávná osoba,co se umí o sebe postarat,jen z tím,že teď dočasně neslyší. "Ty Thomase,už jsem docela zvědavý na novou náhradu za Biggi."Promluví Michael cestou do práce. "Však,už se brzy se dočkáš a poznáš ho osobně."Odpoví zamyšleně Thomas. Celý den mu,totiž vrtá v hlavě,jakou měla Biggi reakci na jméno jejího zástupu. "Musím tomu přijít na kloub a rovnou se Bonráta zeptat,jestli jí nezná."Pomyslí si Thomas pro sebe,když parkuje před základnou.
Oba kolegové a kamarádi vystoupí z auta a jdou k základně. "Ty Michaeli,jdi na před já se jdu zeptat Bonráta ,jak se mu dařilo první den,taky u nás na základně."Obrátí se Thomas na Michaela z těmito slovy. Michael zvedne palec vzhůru,jakože ano bere na vědomí a sám pokračuje do šatny. Thomas jde na opak do hangáru a doufá,že tam bude i Bonrát. Doufal správně,je tam a s ním i Gabriela,Ralf a Max. Všichni společně hrají fotbálek. "Ahoj ve spolek."Pozdraví je Thomas. Všichni mu odpoví a dál se věnují hře. "Bonráte můžu z tebou mluvit?"Zeptá se Thomas. "Ano copak je?"Odpoví tázaný. "Tady ne pojď se mnou k potůčku."Zarazí ho Thomas. Thomas s ním chce být chvíli o samotě a promluvit si mezi čtyřmi očima.
Dojdou spolu k potůčku a sednou si naproti sobě. "Tak jak se ti dneska dařilo?"Zeptá se Thomas. Aby nezačal hned jestli nezná jejich kolegyni. Zkouší si získat víc jeho důvěru takhle. "Jo vedlo se mi dobře kolegové jsou velice milí.Z takovýma super lidmi se pracuje jedna báseň."Pochvaluje si Bonrát. "Tak to rád slyším."Řekne znova Thomas a usměje se na náhradního kolegu. "Vážně jsem to spokojený."Pokračuje Bonrát. Thomas kývne na souhlas a zadívá se na něj prohlíží si ho a snaží se na něco přijít. Nakonec Thomas prolomí ticho a konečně se zeptá. "Hele chci se tě něco zeptat.Neznáš náhodou nějakou Biggi Schwerin?" Po této otázce Thomas sleduje Bonrátovou reakci.Všimne si,že má úplně stejnou reakci na to jméno,jako odpoledne Biggi. To,mu začne vrtat v hlavě ještě více. "Jo jednou jsem o tom jméně slyšel,když jsem dělal praxi na centrále.Proč se mě na ní ptáš?"Začne koktat ze sebe Bonrát. "Jen tak."Odpoví Thomas.
Když už se Thomas na nic neptá zeptá se ho Bonrát. "Můžu už jit se převléct,nebo mě ještě k něčemu potřebuješ?" Thomas se na něj podívá a vytrhne se ze zamyšlení.Nakonec odpoví. "Ne,už můžeš jít.Jsem rád že se ti u nás líbí." Po těchto slovech se s ním Bonrát rozloučí a jde do šatny. Tam se seznámí z Petrem a Michaelem. Oba náhradního pilota zdvořile mezi sebou přivítají. Pak ho nechají v šatně samotného. Začne se převlíkat a přitom v duchu přemýšlet. "Biggi já zastupuji Biggi? Jak je to možné?Co tady dělá.Vždyť jí naposled viděl na její promoce,než odjela na nějakou pilotskou stáž do Londýna."Pomyslí si v duchu.Převleče se a vyjde ven.Rozloučí se z kolegy a odejde.
Poté co Bonrát odejde,se Thomas zeptá Gabi a Ralfa,kteří tam ještě zůstali. "Gabi Ralfe. Vy dneska jste byli celý den z Bonrátem nepřišlo vám na něm něco divného?" Gabriela a Ralf se na Thomase zaraženě podívají. "Ne,proč se ptáš?"Zeptá se Gabriela. "No já jen od dnešního rána co jsem ho viděl,tak mi v nějakých gestech připomíná Biggi .Hlavně se podívejte na jeho oči.Jsou si strašně podobné z očima Biggi."Promluví Thomas. "Thomasi,zdá se že se hodně díváš na detektivky.Podle mě to je jenom shoda náhod."Poznamená Ralf. "Hm jak myslíš,ale já si myslím že nějak zná Biggi i když tvrdí,že ne že o ní slyšel jen když měl praxi na centrále."Stojí si dál za svým Thomas. Nakonec Základnu opustí Gabriela a Ralf.Thomas jim nasadil brouka do hlavy a tak se nějak musejí trochu více zaměřit na Bonráta. Nikdo totiž netuší jaké on a Biggi mají společné tajemství.Ale více se dovíte stad už příště.Hezké čekání.

Malé tajemství část 4

9. listopadu 2013 v 9:00 | Katy |  Malé tajemství
Malé tajemství část 4

Mezi tím,co Thomas zaučuje jejich nového kolegu jede Michael do nemocnice pro Biggi. Jen má strach,aby se Biggi do sebe neuzavřela,z toho že neslyší,ale velice se mýlil. Sotva vejde na pokoj,kde Biggi trávila noc.Uvidí Biggi jak se usmívá.Michael se natahuje pro tabulku,ale Biggi ho zarazí.Michael je překvapený. "Že by,se jí vrátil sluch přes noc?"Pomyslí si sám pro sebe. "Na mě můžeš znakovat Michaeli."Řekne Biggi a zaznakuje mu to.
Michael je zaskočen a zaznakuje jí taky. "Ty umíš znakovou řeč?" Zeptá se. "Ano umím,jelikož moje máma byla hluchoněmá."Vysvětlí mu to Biggi. Michael zaznakuje. "Jo tak teď,už to chápu."Odpoví ve znakové řeči Michael a pak se jí stejným způsobem zeptá. "Tak,už jsi připravená?Můžeme jít?" Biggi mu kývne na souhlas a vezme si pár věcí co měla v nemocnici a vyjde ven na Michaelem.
Michael Jí cestou k autu vysvětlí ve znakové řeči,jak to teď bude vypadat. Biggi z jeho nápadem moc nechce souhlasit,ale nakonec svolí. Jedou k Michaelovi a Thomasovi domů. Jakmile tam dojedou Michael je překvapen,když v kuchyni uvidí Thomase. "Thomasi co tu děláš?"Zeptá se ho zmateně. "No vzhledem k tomu,že noví pilot se zná z BK117,tak Ebelzider neviděl důvod,abych našeho nového mladého pilota dále zaučoval.Byl jsem tam zbytečně,ale co už ahoj Biggi."Vysvětlí Thomas Michaelovi situaci a pozdraví Biggi. Michael,jí všechno vysvětlí ve znakovce a pozdraví jí. Biggi promluví. "Ahoj Thomasi. Co dobrého vaříš?Krásně to voní."Zeptá se ho normálně jeho kolegyně. Thomas jí pomocí Michaela odpoví,že se pokouší udělat karbenátky. Biggi se na něj usměje a začne mu z radostí pomáhat. Michael jí zaznakuje. "Já ti na chvíli ukradnu kuchařku Thomase,jelikož si s ním chci promluvit." Biggi se na něj usměje a kývne,že rozumí a že to bez Thomase tady v kuchyni na chvíli zvládne.
Michael si vezme trochu stranou Thomase . "To jako nemyslíš vážně?Nechat tam nějakého mladého kluka lítat,bez tvého dozoru?Ty asi nejsi normální že?"Zeptá se ho Michael totálně nasraný. "Hele klid Michaeli,jestli mi nevěříš, tak si zavolej šéfovy na základnu,že mě poslal domů.Michaeli,ten kluk lítá pomalu líp než já."Odpoví Thomas na svou obhajobu a podá mu svůj telefon. Mračí se u toho,takhle naštvaného Michaela,už dlouho neviděl. Michael si ho měří pohledem. "Nebuď jak malý.Nebudu si zjišťovat jestli je to pravda nebo ne. Dobře věřím ti.Promiň."Omluví se mu Michael. A obejme svého kamaráda kolem ramen.
Najedou kluci,když přestanou mluvit,tak uslyší z kuchyně hluk a dost nahlas.V tu chvíli,si oba vzpomenou,že v domě nejsou sami,že je u nich i Biggi a rychle se jdou podívat ke kuchyni co se děje. Když,ale dojdou ke dveřím,tak uvidí jak Biggi je spokojená v kuchyni,dodělává Thomasův oběd.Je k nim otočená zády a nahlas si zpívá. Michael z Thomasem se na sebe podívají a usmějí. Tohle jim v jejich čistě pánské domácnosti chybělo. Ženská něha.
Oba kluci čekají,až se Biggi otočí,když je neslyší.Nechtějí ji totiž vystrašit,tím že by ji měli zaklepat na rameno. Za chvíli se Biggi otočí a přestane zpívat a promluví. "No tak mi,už Thomasi prosím řekni jaká je ta moje náhrada." Thomas poprosí Michaela aby jí to přeložil do znakové řeči a začne o náhradním pilotovy. "No je to pilot jmenuje se Bonrát Löbl."Začne pomalu Thomas a Michael to Biggi překládat. Když Biggi zjistí jméno jejího náhradníka,tak se zarazí,ale za chvíli zase nasadí svou masku,kterou měla na začátku když začal Thomas vyprávět.
Thomas si toho všimne,ale nic neříká.Začne znova vyprávět,jaký je.Jak zachází z mašinou a že je velice talentovaný. Michael,jí všechno ochotně celou dobu překládá do znakovky. Biggi vidí na Thomasovy,jak je z Bonráta nadšený. Proto ho Biggi nechá vmluvit se a spokojeně ho poslouchá. Ten den nikdo totiž nevěděl kdo je jejich nový zastupující pilot.Toto tajemství ví jen Biggi,jelikož má male tajemství a jak,už teď ví že brzy bude muset jít z pravdou ven a všechny své kolegy a kamarády překvapit.Možná i šokovat.Jak to všechno dopadne? No nechme se překvapit milí čtenáři.

Malé tajemství část 3

7. listopadu 2013 v 9:00 | Katy |  Malé tajemství
Malé tajemství část 3

Další den jede Thomas na základnu,kde má zaučit nového kolegu. Převleče se do pracovního a jde zkontrolovat mašinu,jelikož asi jí včera Max nezkontroloval,když je Ebelzider pustil tak brzo domů.Během chvíle zjistí,že je vše v pořádku.Už jen doplní benzín a je spokojen,že je mašina v dobrém stavu.
Když skončí a otočí se z tím,že se vrátí do pohotovostní místnosti,tak uvidí že ho sleduje nějaký docela mladý kluk. Thomas si ho změří pohledem. "Pane bože,takového mladíčka nám sem pošlou?To si ze mě dělají srandu.Má vůbec tušení co to je BK 117?"pomyslí si Thomas pro sebe. Jde k němu a cestou se snaží odhadnout kolik má tak roků. Nakonec se dopracuje k tomu,že podle všeho má asi tak dvacet pět. "Ahoj já jsem Thomas a ty musíš být naše náhrada za naši pilotku."Pronese Thomas. "Ano jsem náhradní pilot.Ahoj jsem Bonrát Löbl."Představí se jeho nový kolega.
Thomas si ho stále prohlíží. "Sakra jako bych ty oči,už někde viděl."pomyslí si pro sebe,když se dívá do oříškově hnědých očích. Thomas mu podá ruku. "Budeme si tikat,je to tady u nás zvykem a je to lepší."Řekne mu k tomu Thomas a Bonrát,se na něj usměje.Pro Thomase velice známým úsměvem.A podá mu ruku."Dobře tedy."Pronese a potřese mu rukou. Thomase začne žrát to,že mu někoho připomíná,ale neví koho.
Ale této myšlenky teď posune stranou.Musí zaučit Bonráta. "Tak pojď seznámím tě z naší krasavicí."Řekne mu Thomas a vede ho k BK. A říká mu co a jak.Dokonale mu u toho svítí oči,když může někomu něco říkat o jeho milovaném stroji. "Thomasi prosím počkej."Zarazí ho Bonrát. "No paráda,už se nechytá."Pomyslí si Thomas. "Ano copak se děje?"Zeptá se trpělivě nahlas. "No nevím jestli to víš,ale už jsem lítal i z jinými slečnami jako je tahle.A navíc z BK mám dobrý zkušenosti."Odpoví mu jeho nový kolega. Thomasovi se očividně uleví,že zná tenhle stroj taky. "Tak fajn."Pronese Thomas zmáčkne dálkové ovládání od dveří hangáru. "Pomůžeš mi jí vytlačit ven a pak mi ukážeš co v tobě je.Ostatně mám tě zaučovat a jestli znáš tuhle mašinu,tak já jako kopilot si můžu dát dvacet."Pronese Thomas. "Dobře souhlasím a tuhle mašinu znám nazpaměť,tak klidně s ní můžu letět se zavřenými očima."Odpoví Bonrát stejně rýpavě,jako Thomas.
Jakmile vytlačí ven posuvný heliport,tak Bonrát si sedne na místo pilota a Thomas na místo kopilota. "Tak se předveď co v tobě je."Promluví Thomas hned jak se přepoutá. Bonrát začne kontrolovat všechno na palubní desce.Nakonec dá do pohybu rotory přidá otáčky a dá si na hlavu helmu.To samé udělá i Thomas. Nakonec začne Bonrát zvedat mašinu do vzduchu.Jakmile jsou nad základnou,tak se ozve do vysílačky. "Medicopter 117 centrále." Během chvíle se z centrály ozve. "Centrála slyší.Mluvte Medicoptere 117." "Žádám vád o průlet vaší zónou ve zkušebním letu nad základnou Medicopteru 117 a jeho okolí." Promluví Bonrát. "Centrále rozumí máte povolení k letu,až se vrátíte na zem znova se ozvěte."Odpoví mu na dotaz centrála. "Rozumím a končím."Odpoví na to Bonrát.
Thomas ho celý let sleduje a má ruce zkřížené na prsou.Bonrát si počítá velice dobře,dokonce dobře plní i Thomasovi příkazy co mu dává,aby ho vyzkoušel.Když všechny úkoly splní,tak mu řekne ať se vrátí na základnu. Bonrát zlehka přistane zpátky na posuvném heliportu.Zastaví rotory a vypne tlačítka na palubové desce. Oba kolegové si sundají helmy a odpoutají se. "Tak co jak jsem si vedl?"Zeptá se Bonrát. "No musím popravdě říct,že jsem se ze začátku bál,když jsem tě viděl.Že,jsi nějaký mladíček co zrovna vyšel leteckou školu a nebudeš vědět ani pomalu co je to knipl,ale velice jsem se mýlil. Proto se ti z celého srdce omlouvám.Jsi stejně dobrý skoro jako já."Začne Thomas. "Thomasi nic si z toho nedělej.Z tímhle jsem se už setkal víckrát."Odpoví Bonrát.
Po popovídání se vrátí k základně a Thomas mu ukazuje kde co je. Když vstoupí do pohotovostní místnosti,tak už tam je Ralf i Gabriela. Thomas je hned seznámí z Bonrátem,ten jim okamžitě padne do oka a ihned ho stáhnou k sobě a začnou si s ním povídat. Thomase se jen na své kolegy usmívá,je totiž velice rád,že jim centrála sem poslala,tak schopného pilota.Od tohohle dne začíná Bonrátovy nový ale krátký život u Medicopteru 117.Než se uzdraví Biggi. I Ralf z Gabrielou jsou spokojení ze svojím novým mladým a docela pohledným kolegou.

Malé tajemství část 2

5. listopadu 2013 v 9:00 | Katy |  Malé tajemství
Malé tajemství část 2

Thomas za několik málo minut přistává na heliportu nemocnice,kde převážejí jejich kolegyni,která během výbuchu haly snad dočasně přišla o sluch. Biggi leží na nosítkách,jelikož Michael jí dal tlumící léky,aby nebyla ve stresu a zvládla let do nemocnice. V ten moment co ji vykládají,tak spí.Převezou jí do budovy a ihned na vyšetřovnu. Všichni ze z vrtulníku přemístí do čekárny,kde odvezli Biggi a čekají jak dopadnou výsledky. Všichni čekají na chodbě. Michael,to nemohl vydržet,a šel se zeptat kolegu,jak to vypadá z jejich pilotkou a kolegyní.
Po několika minutách vyjde ven a všichni z týmu Medicopteru se postaví.Dojde k nim a Thomas se,ho zeptá. "Tak jak to vypadá z Biggi?" Michael se,na něj podívá a pak promluví ke všem. "Biggi,má traumatickou ztrátu sluchu.Domnívají,se že byla velice blízko epicentra výbuchu. Je,to dočasný stav,ale neví se,jak dlouho to může trvat.Může to trvat týden,nebo měsíc,nebo klidně celý rok.Chce to zkratka čas,než se jí sluch vrátí,a hlavně aby měla dobrou psychiku po tom výbuchu,jestli má narušenou i psychiku,tak o to bude horší a delší,než se jí sluch vrátí,ale Biggi je silná holka,a já věřím,že to dokáže co nejdříve.Dneska si jí tu nechají na pozorování a poté jí pustí domů." Oba týmy Medicopteru,jsou stejně v šoku,jako je Michael sám.Každý si v duchu klade otázku:Proč právě Biggi?Ale odpovědi,se stejnak nedočkají.
Všichni,si řeknou,že už tu jsou zbyteční a měli by se vrátit na základnu. Celou cestu mlčí a,když se Gabriela podívá na Michaela,tak si všimne že je nějak zamyšlený.Ale radši,to nekomentuje. Za chvíli doletí na základnu a Michael zastaví Thomase. "Thomasi někdo se bude muset o Biggi starat a tak mě napadlo,co kdybychom jí vzali k nám a starali jsme se o ní Dikr a holky by nám určitě pomohli."Začne Michael. "Michaeli,víš,taky jsem o něčem podobném uvažoval.A musím z tebou jenom souhlasit. Vezmeme si Biggi pod naše ochranná křídla a u nás se bude mít jako v bavlnce."Odpoví Thomas. Michael je velice rád,že to Thomas bere tak jak to bere.
Když oba vejdou na základnu,tak ze své kanceláře vyjde Ebelzider. "Pane Lüdwitz,pane Wächter chci s vámi mluvit."Řekne jim a ukáže,aby šli za ním do kanceláře. Oba kolegové vstoupí dovnitř a šéf základny hned po nich,když zavře dveře otočí se na ně. "Jak to vypadá z paní Schwerin?"Zeptá se jich a Michael mu odpoví to samí,co řekl v nemocnici ostatním. Ebelzider ho v klidu vyslechne a pokývá hlavou. "Už jsem vám zažádal o nového pilota.Centrála sem k nám pošle nějakého mladého kluka jmenuje se Bonrát Löbl. Pane Wächter tudíž si ho vezmete vy na starosti a zaučíte ho.Řeknete mu co a jak.Však vy víte co mu musíte říct."Promluví znova šéf základny. Thomas kývne a promluví. "To je samozřejmost pane Ebelzider. Zaučím ho a udělám s něj mého dvojníka.Stejně tak ostříleného pilot,jako jsem já."Odpoví Thomas. A Michael se jeho poznámce musí usmát. "Ještě něco,jelikož jste dneska měli všichni těžký den,tak jsem vám pro dnešek zařídil volno.Jediné co chci je aby zítra ráno nastoupil z vašeho týmu do práce pouze pan Wächter aby zaučoval nového kolegu.To je z moji strany všechno."Promluví znova šéf.
Jakmile se s ním Michael a Thomas rozloučí,tak všem oznámí,že pro dnešek mají už padla.Všichni se rozejdou do šaten.Pánové jako slušně vychovaní pustí do šatny přednostně své půvabnou kolegyni a trpělivě čekají,až Gabriela z úpravami a převlékáním bude hotová. Poté se i onu jdou převléct a jednou domů.
Thomas a Michael hned po příjezdu domů informují své děti,jak to u nich teď bude vypadat dokud bude u nich Biggi a každé jejich dítě dostanou mazací tabulku,ze kterou budou komunikovat z Biggi. Poté jde Michael pro ní připravit pokoj pro hosty a Thomas jede k Biggi,aby jí přivezl nějaké osobní věci.Tohle mohl udělat jedině Thomas,jelikož on jediný ví kde Biggi schovává náhradní klíček od domu. Připravují se na těžké období. Michael má strach,aby se Biggi po ztrátě sluchu do sebe neuzavřela,jelikož,tohle by její rekonvalescence nepomohlo. Musí však doufat,že to bude opak a,že Biggi bude i bez sluchu úplně stejná jako před tím,než o něj přišla. Večer,už mají všechno připraveno na zítřejší ubytování Biggi a oba kamarádi jsou ze svou dnešní prací velice spokojeni.

Malé tajemství část 1

3. listopadu 2013 v 9:00 | Katy |  Malé tajemství
Přináším vám další povídku na přání.Tentokrát je to znova pro Domino Její přání tu nebudu nějak moc prozrazovat,jelikož jsem se rozhodla to udělat jako překvapení.Hlavní pointa ale je aby se Biggi při akci zranila a místo ní nastoupil pilot.Kdo to je se dovíte v této povídce.Taky se můžete těšit na vaše staré známe.A to je na Michaela,Thomase,Gabrielu,Ralfa a samozřejmě Biggi. Doufám že se povídka bude líbit a že splňuje všechny očekávání. Tak vzhůru do čtění.

Malé tajemství část 1

Jednoho dne měli týmy B i A společně výjezd,jelikož vybuchla nějaká hala a je tam dost zraněných.Podle centrály hrozí další výbuch.Takže týmy ví že musejí pracovat velmi opatrně a hlavně rychle,aby nepřišly o život. "Medicopter 117 centrále."Ozve se do vysílačky Biggi hned po té co se odlepí od země u základny. "Centrála slyší.Mluvte Medicoptere 117."Ozve se z centrály. "Žádám o povolení do vzdušné kontroly směr Mnichov."Oznámí Biggi. "Rozumím Medicoptere 117 leťte ve výšce osmdesát stop.Po doletu na místo se ohlaste."Odpoví centrála. "Rozumím a končím."Odpoví znova Biggi a vypne vysílačku,po spojení z centrálou.
Poté se zkušeně podívá na všechny přístroje a jak jsou silné poryvy větru. "Tak panstvo.Doba letu přibližně dvacet až třicet minut.Podle posledních informacích o počasí a podle toho,jak nemůžu udržet stroj v klidu následkem bočního nárazového větru,takže se připravte na divočinu." Oznámí svým kolegům. No jo paní pilotce,se to nelíbí,to já bych určitě udržel stroj v klidu."Rýpne si se zadu Thomas a Michael,se jeho poznámce musí zasmát. Jenže Biggi,si to nenechá líbit a odvětí. "Jestli se ti to nelíbí,tak si to můžeme klidně vyměnit.Klidně tady ve vzduchu."To,už se smějí všichni. "Tak jo beru."Odpoví Thomas pevně rozhodnuty,ale neví jak se dostat na místo kopilota,kde sedí Ralf. "Hele Thomasi klídek,jelikož jsme za chvíli na místě,taky si zalítáš až,až. Určitě tam bude spousta práce.Podle toho,když posílá Ebelzider oba týmy najednou,tak to bude něco velkého,a rozhodně Biggi nemůže celou tu dobu lítat sama."Snaží se ho uklidnit Michael. "Dobře tedy,no hold si na to počkám."Rezignuje Thomas.
Za dvacet minut opravdu přistanou na místě,a všichni vystoupí z mašiny.Jelikož,je Michael služebně nejstarší,tak dostal na povel celou akci. Všichni se venku kolem něho sejdou,a Michael začne dávat pokyny.,jak a co se bude dít,na téhle akci. "Takže Thomas a Biggi budou míst nestarosti dát dohromady nezraněné a lehce zraněné. Ralf a Petr si vezmou na starosti středně zraněné a konzultovat to budou buď se mnou nebo z Gabi. No a já z Gabrielou,se vezmeme na starosti těžce zraněné.Ti budou mít přednost na převoz do nemocnice."Skončí Michael svou řeč a všichni s ním souhlasí. .Po chvíli se dávají do práce. Na místě před budovou,jsou už nějací lidi,tak okamžitě se dávají do práce.
Za několik málo minut letí Thomas,Gabi a Petr z prvním těžce raněným pacientem.Ostatní mají také plné ruce práce.Když už mají z poloviny ošetřené a dopravené lidi do nemocnice,co byli před budovou.Tak jsou prozkoumat vnitřek budovy. Ve vnitř je to velice nestabilní,a doopravdy hrozí výbuch. Musejí,tam velice rychle pracovat,no spíše je jen vytáhnout ven,a až venku jim poskytnout potřebnou pomoc. Dělají přesně podle Michaelových pokynů.
Na konec,už mají snad všechny venku. Už jen spíše pro klid duše zjišťují,jestli tam někoho nepřehlídly a pravdu všechny dostali ven. Ve vnitř to prozkoumávají Biggi z Ralfem. A najednou se tam začnou ozývat divné zvuky. Proto se oba kolegové díky blbému tušení snaží,co nejrychleji dostat ven.Jenže Biggi spadne a nestihne se rychle zvednout,a běžet dál aby se dostala ven.Budovou otřese další výbuch,z Biggi uvnitř.Všichni kolegové jsou v šoku,teď jenom tajně doufají,jestli Biggi přežila na první pohled děsivý výbuch
Několik málo minut,po výbuchu se dovnitř rozběhne Michael z Ralfem. Velice rychle najdou Biggi,která leží ve vzduchové kapse pod sutinami.Nic jí není jen pár škrábanců,a do toho je otřesená. Proto jí rychle vyvedou ven.Posedí ji na sem a Michael se jí zeptá. "Biggi bolí tě něco?" Biggi mu neodpoví,je vyděšená a sleduje ho.Najednou nahlas promluví. "Já nic neslyším,Michaeli já nic neslyším."Vypadá zoufale. Michael se,jí podívá do uší a nic neříká,jelikož Biggi by ho stejnak neslyšela. Petr donese Michaelovi tužku a papír a ten napíše vzkaz pro Biggi. Stojí na něm: Biggi zachovej klid,bude to dobré vezmeme tě teď do nemocnice,aby zjistili víc já bohužel nic nezmůžu. Biggi si vzkaz přečte, a pak kývne na souhlas.Ještě jí Michael lepe prohledne jestli není vážněji zraněná. Kromě toho,že neslyší,má ještě nějaké oděrky a lehký šok,následkem ztráty sluchu.Všichni doufají,že je to,snad jen dočasné.Musejí doufat.