Kaskadér část 8

10. října 2013 v 13:23 | Katy |  Kaskadér
Kaskadér část 8

Chvíli mlčím,než vstřebám toto co mi řekla mamka. "Ano rozešla jsem se s ním."Odpovím a potvrdím jim,to co,už se bez tak díky Erikovy dozvěděli. Vezme mi to,tu krásnou náladu,jakou jsem měla z Márke na tom dětském hřišti. "Já být tebou,tak bych nedělal tak ukvapené závěry."Promluví na mě tentokrát táta. "Tati já jsem tohle musela udělat,jelikož mi vyhrožoval smrtí."Začnu se bránit. "Je jen nervózní z toho kluka co tě otravoval v baru.Zkrátka je mu proti srsti,to že s ním pracuješ."Zastává se můj táta Erika. "Sakra to je vám Erik milejší než já?"Vyjedu po nich už pořádně naštvaná a dodám. "Copak vám nevadí,že mi vyhrožoval smrtí?" "To nemyslel vážně."Zase se ho táta zastává. "A ty jsi u toho byl?"Zeptám se ho a dívám se mu zpříma do očí.
Táta děla to samé. "Půjdeš za ním hezky si o tom promluvíte a nakonec se mu omluvíš za to co jsi mu řekla."Přikáže mi Táta. Jsem z toho šokovaná.Proč vlastně chce abych se,tomu tyranovi omlouvala,za to že jsem se s ním rozešla. "Gino je přepravený ti odpustit."Vloží se do našeho hovoru mamka.Tak,už i ona je pro to abych se dala zase z Erikem dohromady.Co je tohle za spiknutí. "A vy jste se zbláznili?O čem to tu sakra mluvíte?"Zeptám se šokovaně. Nic nechápu.Je toho na mě nějak moc za těch posledních pár dnů.
Rodiče se na sebe podívají. "A budeš se sním bavit,jako by se nic nestalo."Dokončí táta svou řeč.Podívám se mu do očí a řeknu. "A já ti říkám,že za nám půjdu a plivnu mu do ksychtu." To už se do naši hádky přidá i mamka. "Je ochotný pomoct tvému bratrovi." Podívám se na ní a pak táta vzdychne. "Nechtěli jsme tě tím znervózňovat,teď když jsi nastupovala do nové práce…" "Před čím znepokojovat prosím tě?"Skočím mu do řeči a tátu to velice překvapí.
Táta se nadechne a znova promluví. "Thobias je nemocný." Ale to je novinka. "Já vím,že je Thobias nemocný." Znova mu skočím do řeči. A dodám. "Stoná každý měsíc,protože má oslabenou imunitu." "Erik nám slíbil,že nám pomůže z léčbou."Promluví na mě pro změnu mamka. "A to mám chodit z někým,jen pro to,že nám zařídí nějaké lepší prášky?"Zeptám se obou.Tohle už nechápu vůbec. "To není o lepších lécích."Uzení mě táta. "Tati i já jsem měla oslabenou imunitu.A nepotřebovala jsem nějaký speciální prášky,vždyť z toho přeci vyroste."Už nemam sílu je poslouchat,jak chtějí abych se usmířila z Erikem. "Do dobře ok Jaká je cena na tomhle Trhu?"Zeptám se náhle. "Tobias umírá."Řekne zoufale mamka.
Ne to ne to není pravda. Jsem šokovaná. "Před týdnem přišli výsledky všech Tobiasových testů."Začne mi,už klidněji vysvětlovat táta. A pokračuje dál z vysvětlováním. "Thobias trpí velmi vzácnou formou leukemie.Jestli je nějaká šance,tak potom už jedině transplantace kostní dřeně.Pochop Gico. Najít vhodného dárce je skoro nemožné.Už jenom samotný ten proces je příšerně dráhy.Jednoho dárce se nám podařilo najít,ten je až v Americe a tím pádem bude všechno ještě drahá. Já celé dny hledám na internetu nějaké řešení.Je to pro naši rodinnou finanční situaci zkrátka neúnosné."Mám v očích slzy "Ale vždyť býval jenom unavený. Občas je nemocný."Dostanu ze sebe. "Přišli na to úplnou náhodou. Tady ta tipa se za normálních okolností nedá poznat."Vysvětlí táta. "A to nemůže být dárce někdo z nás?"Zeptám se zoufale nechci aby to dopadlo tak jak to asi dopadne.
Táta záporně zakroutí hlavou. "Ne to už prověřovali.Nikdo z nás není vhodný dárce dokonce ani ty Gino." Jsem smutná za jeden den se mi zhroutí celí život. "Řekněte že to není pravda."Dostanu ze sebe z malou dušičkou,že zazvoní telefon a řeknou že je to omyl a můj bráška není tak moc nemocný.Rozbrečím se a mamka mě obejme. "Prosím řeknete,že to není pravda."Dál se jich ptám nechci tomu věřit. "Bohužel je to pravda."Řekne smutně mamka. Utřu si slzy. A řeknu. "Dobře půjdu za Erikem nic jiného mi nezbývá a teď jdu za Thobiasem."Zvednu se a jdu do pokoje který patří mému bráchovi.
Jakmile tam vstoupím,tak vidím že Tobias už spí. To mě trochu uklidní,že mu nemusím vysvětlovat proč jsem uplakaná.Mám takový dojem,že mu to ani naši neřekli. Ach jo to bude těžké.Sotva se rozejdu z Erikem a začnu chodit z Márkem všechno je ztraceno.Musím si popřemýšlet,jak se rozejít z Márkem po tom všem co mi řekl na hřišti.Nikdo totiž nevěděl,že se všechno pokazí ta,že kvůli pomoci co nám nabízí Erik se s ním musím dát dohromady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 10. října 2013 v 15:47 | Reagovat

Krásná povídka. Chudák její bráška snad se z toho dostane.

2 lucinecqua lucinecqua | 11. října 2013 v 15:22 | Reagovat

Chudáček její bráška, doufám, že se z toho dostane. Říkám si, že tahle povídka bude ještě zajímavá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama