Kaskadér část 5

4. října 2013 v 7:00 | Katy |  Kaskadér
Kaskadér část 5

Márk,se do toho doopravdy vložil.Ne takhle jsem,to rozhodně nechtěla. "Márku,to je v pohodě.Mám to pod kontrolou.Můžeš,se vrátit do pohotovostní místnosti." Promluvím na něj,co nejpevnějším hlasem.No doufám,že se mi nakonec ten hlas netřepal. "Tak moment,co tu dělá,ten blbeček ze soboty?"Zeptá se náhle Erik. "Ten blbeček ,tady pracuje."Ujme se slova Márk,dřív než já nějak zareaguji. "Ale nepovídej,ty umíš mluvit?" Začne se do něj Erik navážet. "Umím jiné věci,žen mluvit."Odsekne mu Márk. Nevím co mám dělat.
Posbírám veškerou odvahu,co ve mně zbyla a promluvím. "Eriku prosím uklidni se."Erik se na mě prudce otočí a štěkne. "Držte huby oba dva. Tady se,už nemusíte probudit.Hele mladý a ty,mě neser,nebo ti ustřelím palici,nebo jinou část těla co z tebe dělá muže."Ach ne Erik začal vyhrožovat. Tak tohle jsem vážně nechtěla.Musím se mu postavit. "Tak a dost Eriku."Vykřiknu,tak že překvapím sama sebe.Dokonce i Erika a Márka. "Tohle,už vážně přeháníš.Je to můj život a já se rozhoduju,jak ho budu žít. A ty,se mi,do něj nebudeš plést. Zkrátka to tvoje bohatství,ti vlezlo na mozek.Myslíš že,si můžeš každou kupovat drahými dárky,ale já taková nejsem.To už by jsi mohl vědět.Už dlouho sbírám sílu na toto. Eriku je konec." Po těchto slovech tam nechám Erika a Márka stát a bez jediného dalšího slova odejdu,ke svému autu.Nedívám se na ně,jenom slyším,jak Erik zavolá Gino,ale já ho nevnímám nechci ho vidět.Odjedu ze základny.Jedu co to dá.Co nejdál,od své práce,kde teď je Erik.Všechno zkazil.Potřebuji,si vyčistit hlavu,tohle na mě bylo vážně moc.
(Márk) Tak tohle,bych do ní neřekl,že je takhle ostrá.Jakmile ten hajzl odjel,tak odejdu do hangáru,kde Thomas,Petr spolu z Maxem hrají fotbálek.Sednu si na posuvný heliport a začnu přemýšlet.Ani si nevšimnu,že Thomas opustil hru a sedl si vedle mě. "Márku,co to mělo znamenat venku?"Zeptá se mě. Řeknu mu všechno co,se stalo v sobotu. "No ne náš Márk se nám zamiloval."Znova promluví Thomas a usmívá se na mě. "No možná to je tak,ale je zadaná."Odpovím mu. "No jestli se nemýlím,tak před tebou mu dala kopačky ne?"Vyvrací mě Thomas z omylu. "No,ale jsi blázen.Zamilovat se do dívky,která chodila z nejvlivnějším klukem tady v nejbližším okolí."Pokračuje dál na mě. Já se na něj jen zamračím a nic neříkám.
To už,ale vidím že Max z Petrem dohráli a jdou za námi. Max se zeptá. "Co se děje?" "Ale nic zvláštního Márk,se nám zamiloval do Giny."Odpoví za mě Thomas. V duchu Thomasovi děkuji,že mě ztrapnil před kolegy. "Ty jsi blázen."Řekne ty samé slova,jako Thomas. "To je vážně povzbudivé děkuji."Odpovím mu ironii. Přijde k nám ještě Petr,na nic se neptá a řekne mi "Blázne." Nejsem schopný nic říkat.
Max jde k mašině a já jsem se rozhodl,že si uvařím kafe a zkusím přestat myslet na Ginu. To,ale za mnou do pohotovostní místnosti přijdou i moji kolegové,ještě štěstí,že bez Maxe. Thomas si sedne přede mně. "No já Být tebou,tak si z Ginou nezačínám. Chci pracovat z Markem jako chlapem a ne Márkem jako holkou."Začne do mě rýpat.Jak typické,když se Thomas nudí dělá tohle. "A ty dávej bacha,ať nemáš zuby do hrnku."Odvětím já. Protože nemám na něj náladu a na jeho blbé řeči. Konečně Thomas mlčí a já můžu přemýšlet,nad tím co jsem dneska odpoledne viděl venku.Je to teprve hodina,ale mě to připadá jako věčnost.
Najednou do pohotovostí místnosti vejde šéf základny a zavolá si všechny sloužící k sobě. Co zase po nás chce tohle dělá,jen když jsme v průšvihu,nebo něco se děje. "Panstvo před chvíli za mnou byl Max,že se mu nelíbí stav navijáku."Začne na nás mluvit. "Takže ho bude muset vyměnit. Proto za nás berou od této chvíle službu kolegové."Dokončí svou řeč a odejde.No paráda dneska máme padla to šlo rychle.Půjdu se převléct a domů.Musím si vyčistit pořádně hlavu.Hlavně,ať je to někde v klidu,kde nebude Thomas. Zvednu se a jdu do šatny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 4. října 2013 v 7:53 | Reagovat

Jsi dobrá kolegyně, povídka je moc dobrá jen tak dál. (y)

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 4. října 2013 v 14:45 | Reagovat

Tak jsem čekala bitku a ono nic :-D Katy, ale povídka je moc pěkná ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama