Kaskadér část 13

27. října 2013 v 15:38 | Katy |  Kaskadér
Kaskadér část 13

Sklesle sedím v čekárně a čekám,až vyšetří mého brášku jsem zoufalá. Když zvednu hlavu,tak vidím jak se ke mně blíží rodiče.Máma je uplakaná a táta je pořádně naštvaný. Postavím se a promluvím. "Je mi to moc líto." Táta se na mě ze zlostí v očích podívá. "Ne není."Řekne úplně naštvaně. "Prosím tě jak to můžeš říct?"Zeptá se vyděšená maminka. "Ale jak tohle vůbec mohla udělat?"Zeptá se Táta znova je hodně naštvaný. "Já jsem myslela že…"Začnu koktat. "Ne.Ty jsi totiž vůbec nemyslela.Protože kdybys to udělala,alespoň na jednu minutu,tak bys totálně vyčerpaného Thobiase na nějakou absurdní cestu do nikam.Jenom,abys,aby sis dokázala že ho dokážeš sama zachránit."Vybuchne na mě otec.
Máma se na něj zoufale dívá a pak taky promluví. "Snad hlavní je že jsme je našli." Podívám se na ní vděčně,že aspoň ona při mně stojí. "Tohle to je naše dítě? Tohle?"Ptá se dál naštvaně táta a má zvednutou dlaň a já,už jí vidím na mé tváři.Jenže mamka zareagují rychleji a překvapí tátu a stoupne si mezi nás. "Nech jí!Zbláznil ses?"Vyjede po něm mamka a já se nestačím divit. "Vždyť nám málem zabyla syna."Odvětí táta a sleduje mamku. "Je mi to moc líto já se omlouvám."Řeknu znova a v mém hlase je slyšet,že jsem doopravdy sklíčená.
Najednou slyším,jak někdo běží chodbou a když se otočím vidím Márka. Pane bože co tady chce? Ten tu ještě chyběl. "Karin mi volala co se stalo.Jsi v pořádku?"Zeptá se mě a než stačím odpovědět znova se ujme slova otec. "Co ty tady děláš?" Karin mi volala,že vás našli.Jak tě mohlo něco takového napadnout?"Zeptá se mě Márk a ignoruje dotaz mého táty. "Já jsem ho chtěla zachránit.Našla jsem jinou pomoc,než transplantaci.Já jsem mu chtěla opravdu pomoct."Vypadne se mě. "No jistě ty jsi jí namluvil,že musí něco udělat. Že je to tak? To jenom kvůli tobě ohrozila život našeho syna?"Vyjede po něm totálně naštvaný táta. "O čem to mluvíte já jsem nevěděl,že chce někam jít."Brání se Márk. Takhle to nemělo dopadnout.Proč se on tu objevil.Určitě bez něj by to bylo lepší a neházel by táta na něj vinu a hlavně protože je to lékař a Márk by to tím tuplem neudělal.Nenakecal by mi,abych udělala nějakou kravinu. "Kvůli tomuhle lůzrovy jsi ohrozila život svého bratra?"Otočí se teď táta z těmito slovy na mě. Tata po něm vystartuje a já vyhrknu. "Tati přestaň."Znova ho zarazí máma. "Koho chceš ještě obviňovat? Gina se rozhodla sama to vím. Možná jsem jí mohla zastavit,kdybych jí líp poslouchala. Přece nemění nic na tom co se stalo." Táta,já a Márk mlčíme a díváme se na ní. Nakonec se mamka otočí na Márka ze slovy. "můžu s vámi mluvit?"Márk kývne.
(Márk) Jdu do vedlejší chodby z mamou holky kterou miluji. Pozoruje mě. Ach jak já jsem se o ní bál,když jsem od Karin zjistil jakou udělala hloupost. Co jí to napadlo? " Co vám přesně Gina řekla?"Zeptá se mě najednou.Zhluboka vzdychnu. "Že mě nemiluje."Stručně odpovím. Její mamka si zhluboka vzdychne a řekne. "Márku Thobias nám umírá."Tohle mě srazí na kolena.Proč mi to neřekla pomohl bych jí jinak.Mám přece tolik známých na onkologii,kteří by jejímu bráškovy pomohly. "To jsem netušil."Odpovím šokovaným hlasem. "Ona vám neřekla pravdu,protože vám nechtěla ublížit."Znova promluví její mamka. "Jakou pravdu?"Zeptám se a ve mně vzroste zvědavost. " Erik nám slíbil,že uhradí všechny náklady spojené z Thobiasovou léčbou.Prostě všechno co kolem toho je potřeba.My bychom to sami nikdy nezvládli.Gina se rozhodla sama."Vysvětlí mi všechno.Nechci tomu věřit. "Jo určitě."Řeknu,ale myslím si o tom svoje. "Co chcete dělat?"Zeptá se mě. "Já nevím můžu s ní mluvit?"Zeptám se na otázku otázkou. "Ano ale ještě něco.Erik,Erik pozval Ginu k sobě na večeři Domů. My to všichni chápeme jako jejich zpečetění vztahu a budoucího společného života. Vy jste inteligentní mladý kluk.Neudělejte nic,co by ublížilo našemu Thobiasovy. Prosím. Můžete mi to slíbit." Promluví na mě jsem znova překvapen. Kývnu na souhlas.
Když se vrátíme k Gine a jejímu tátovy,tak její mamka řekne,že se z jejím tátou půjdou podávat na jejich syna.Zůstaneme sami. "Já jsem hlupák já vím."Promluvím první. "Dokážeš mi to odpustit?"Dodám. Gina má v očích slzy. "O to přece nejde."Odpoví. "Ale přece jsi mi mohla říct pravdu."Řeknu něžně. "Co by to na věci změnilo?"Zeptá se mě tak trochu chladně a rezignovaně. "Nechoval bych se jako blbec."Odpovím. "Nejde a ani nešlo co k tobě cítím."Odpoví mi. "Ale přece jde o to co k tobě Cítím Gino."Promluvím. "To je pořád to samé.Co cítíš.."Řekne a já jí skočím do řeči. "Ale já už.Teď tomu všemu rozumím."Záporně zavrtí hlavou. "Ani zdaleka tomu nerozumíš."Pronese. "Konečně můžu pro vás něco udělat."Zkouším dál. "Jedině to,že na nás co nejrychleji zapomeneš."Odpoví mi na to Gina a mě to rve srdce. "Gino proč mi nedáš šanci nějak vám pomoct?"Zeptám se jí. "Já,už jsem to jednou zbabrala a druhou šanci nemám."Odpoví mi je smutná a to já nechci. "Stáčí si jenom přát."Odvětím ji. "To je přesně to co nechci."Záporně zavrtí hlavou.
Už nevím,jak jí přimět ať mi dovolí jim nějak pomoct. "Prostě nechci já budu z Erikem.On zaplatí operaci bráškův život.Budeme společně,budeme se usmívat,milovat jak se má."Začne mi vysvětlovat.A já tomu nechci věřit,že ona je tohoto spocpná. "Ale ty žít nebudeš."Zkouším jí těmito slovy otevřít oči. "No a? Zítra mě čeká nádherná večeře a potom dlouhý bezstarostný život."Vysvětluje mi co se bude dít a mě to vážně znova rve srdce. "Zítra se z tebe stane loutka."Pronesu. "O tom ty nic netozumíš."Snaží se mě odradit. "Gino dej mi čas do zítřka něco vymyslet. On si kupuje tvoji lásku." Jenže já bojuji dál. "On si kupuje život mého bratra."Řekne mi Gina celá zoufalá. "Jenom se tím baví,jako ti mafianí co sazejí na ty…"Právě mě napadlo jak získat peníze a pomoc Gině.
Zkusím ještě tohle. "Gino poslouchej.Nic neříkej. Mám nápad. Potřebuju jeden den,jeden jediný den,když to nevýjde tak na mě můžeš zapomenout vymazat ze svého života.Tuhle šanci mi nesmíš odepřít.Zítra jdi na večeři z Erikem a čekej na můj telefon.To bude znamenat,že mam v rukou řešení."Řeknu jí ona kývne a odejde. Jsem pevně rozhodnut,i když jsem ještě před pár dny z toho byl zhnusen,tak teď vím že to musím udělat.Musím najít nějakého mafiana a jít do toho abych získal prachy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 27. října 2013 v 15:47 | Reagovat

:-o No sestro, hrozně je lituju... Mají to opravdu hodně těžké, ale dostala jsi mě s Marcem... Snad všechno dobře dopadne.

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 27. října 2013 v 16:15 | Reagovat

No, Katy, doufám, že to dobře dopadne :-o ale jinak povedená povídka ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama