Kaskadér část 12

25. října 2013 v 7:00 | Katy |  Kaskadér
Kaskadér část 12
(Gina) Jsem doma a uvažuji,jak se vyhnout setkaní z Erikem. Nechci se s ním usmiřovat,ale nemam na vybranou.Nikdo není doma jen bráška,mam ho hlídat.Dobře to zvládnu,jako vždycky.Jdu se na něj podívat,jestli něco nepotřebuje,ale spí,tak mám klid a čas se podívat na internet po nějakém řešení pro Thobiase .Nechci to nechat jen tak.Protože Márka miluji a nechci se vrátit k Erikovi. Ten rozchod velice bolel.Víc než,když jsem před pár dny pustila k vodě toho zmetka Erika. A teď se mám k němu vrátit.Někdy život není fér.
V klidu si vezmu notebook a zapnu si ho.Čekám,až se načte.Uvažuji,jestli si mam k tomu zapnout Facebook,ale radši zatím ne,jelikož tam určitě bude Erik a bude chtít abych si s ním psala.Nemám na něj náladu .A navíc se musím připravit na usmiřovací večeři,která bude zítra.O které už vím,jelikož mi cestou domů ze základny stačil napsat o tom sms.
Nakonec rozjedu internet a hledám co potřebuji.Něco o té zatracené nemoci co má můj milovaný bráška.Všude píšou jenom o transplantaci od dárce,který má stejnou krevní skupinu.Jde mi z toho hlava kolem.Pročítám si to.Párkrát jsem měla v ruce telefon,že zavolám do nemocnice,aby mě znovu udělali znovu testy na shodu. Dokonce jsem uvažovala,že bych anonymně napsala Márkovi,aby se nechal otestovat na shodu,ale to hned zamítám.Nevím proč by to dělal pro dítě holky,která ho na začátku vztahu skončila.
Jsem stále zabraná do hledání.Ztrácím pojem o čase a místě,kde zrovna sem.Chci vzít opravdu situaci do svých rukou.Na jedné stránce vidím slogan: Zbavte se namoci přirozenou cestou pomocí alternativní medicíny. Okamžitě,ten odkaz otvírám a začnu si to pročítat.No páni zabývají se dokonce lidmi co mají rakovinu a leukemii,jako má můj bráška.Usměju se sama pro sebe.Bingo,tohle by mohlo Tobiasovi pomoct.
Vypnu počítač a chci jít čekat na naše. Chci jím říct co jsem našla. Stoupu si ke dveřím zrovna,když domů dojde jenom máma. "Gino ty se někam chystáš?"Zeptá se mě máma místo pozdravu. "Neboj za Márkem nejdu,ani mu nepíšu a ani se s ním nesetkám.Budu prostě dokonalá dcera,dokonale vypočítavých rodičů."Řeknu mámě rezignovaně. "Tos nemusela."Řekne mamka trošku zklamaně a já poznám,že jsem to asi přehnala.Omluvně mamku obejmu. "Počkej vždyť mě umačkáš."Řekne překvapená mamka. "Mami,mělas někdy sen?"Zeptám se jí abych jí zlepšila náladu a dodám. "Víš takový sen,který tě nutí tak divně usmívat."Maminka se na mě usměje. "Jasně,že měla,každý má takový sen."Odpoví mamka. "A splnil se ti?"Zeptám se znova.
Mamka se na mě nervózně podívá a promluví. "No tak nejdříve si sníš sny,pak žiješ život." "Splnil se ti ten sen?"Ptám se dál a jsem neodbytná. "Já nevím,asi ano."Odpoví mi a usmívá se na mě. "Asi ano,když pochopíš,že sen je obyčejný život."Dodá. "Tak se přizpůsobíš a zapomeneš,že jsi někdy o něčem snila?A co když máš pocit,že někde je problém a ty jsi vlastně šťastná?"Ptám se dál.Nevím co to do mě vjelo. "To je kvůli Márkovi?"Zeptá se mamka opatrně a sleduje moji reakci. "Mami já mam svůj život."Vyjedu zase tak trochu na ní. "Gino já vím,že jsme z tátou přehnali a taky vím co cítíš k Márkovy."Řekne máma na jednou a já cítím ve vzduchu hádku.
Musím to vzít do svých rukou a konečně jí to nějak vysvětlit,jinak se z toho nevymotám. "Mami Erika nebudeme potřebovat."Řeknu rázně. "Už jsme o tom tolikrát mluvili.Já vím,že Máš Márka ráda."Odpoví mi mamka zoufale. "Mami poslouchej mě.Já zachráním Thobiase úplně jinak."Snažím se jí vysvětlit co jsem našla na internetu. "Pochop,v jak komplikované situaci jsme.My chápeme tvoje city k Márkovy,ale Thobias umí.."Mamka nedořekne myšlenku a já jí skočím do řeči. "Mami mohla,bys mě na chvíli poslouchat?"Zeptám se už naštvaně. "Ty a Thobias,jste moje jediný splněný sen."Vyhrkne zoufale mamka,až mě to zarazí. "Kdyby se vám cokoliv stalo,kdybych o vás měla přijít.Já vůbec nevím,co by pak bylo se mnou.Když chceš aby Thobias přežil,tak musíš zabít lásku jedině láskou k Márkovi."Řekne mamka a mě strašně při těch slovech bodne u srdce.
Musím tuhle debatu ukončit a znova začít o tom co jsem našla. "Mami poslouchej ě já jsem našla něco co pomůže Thobiasovi."Začnu znova a klidněji. "Já vím Gino,já vím,já vím že máš Thobiase nejradši na světě."Řekne mamka. "Mami já ho zachráním,z tím co jsem našla na internetu."Vysvětlím jí rychle ,než znova promluvím. "Společně mu pomůžeme."Odpoví mamka taky zoufale jak jsem odpověděla před tím já. "Počkej,až přijde táta z nákupu.Promluvíme si o tom společně."Uzavře toto téma mamka a jde do kuchyně.
To je jako všechno co mi na to řekne?Pomyslím si pro sebe. Dobře udělám to bez nich.Jdu do pokoje ,kde si hraje Thobiasi a potichu mu řeknu,aby se oblekl. Nakonec aniž by si toho mamka všimnula vyjdeme spolu z domu a jdeme hledat to místo,kde se nachází ta alternativní klinika.Jenže Thobiasův stav se zhoršil a omdlel.Za zmatkuju "Thobidasi co je Tobi?"Promluvím na něj. Nic žádna odezva. Vytáhnu telefon a volám Biggi,jelikož vím že je v práci. Během několika minut je na místě,které jsem jí přesně popsala.Karin dá první pomoc Thobiasovi a poté nás oba odvezou do nemocnice.Jsem z toho zoufala co jsem zavinila.A to ještě netuším jak moc zoufalí jsou naši rodiče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 25. října 2013 v 8:11 | Reagovat

Dokonalá povídka, sakriš to je zase napinave. Jen tak dál, snad všechno dobře doapdne.

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 26. října 2013 v 22:27 | Reagovat

To je tak strašně napínavé, že z toho asi neusnu. Povídka je velice povedená, jen je mi líto toho, že se Gina musela s Markem rozejít, ale snad se dají zase dohromady a její bráška se uzdraví...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama