Thomasův smutek část 4

21. září 2013 v 21:03 | Katy |  Thomasův smutek
Už je to týden,co měla Věra pohřeb a Thomas začíná žít,jen se svými dětmi a Michaelem. Dokonce chodí i z malým do práce a,vždy se někdo o něj postará,když je výjezd.Je starostlivý táta,ale nedokáže se nějak starat o malého Hanse .Z tím jediným Thomas nechce pomoct.Prý ,že se s ním musí naučit žít,protože je tak moc podobný Věře,až mu to rve srdce.Každou noc se k němu budí,dělá mu jídlo,přebaluje ho a vše co se kolem malého dítěte dělá. Už je z toho na nervy,ale musí se z tím srovnat a naučit žít.Zatím to jde pomalu.
Jeden den má z malého nervy na pochodu,jelikož malý stále pláče a nic nezabírá.Je doma sám,jelikož si vzal v práci volno,když malý celou noc probrečel.Sám neví co ho trápí.Zkrátka to na něm nepozná.Ráno si,Hanse pěkně dá na tělo do šátku a chodí s ním po baráku,už neví co má dělat aby to uklidnil.Najezený je,přebalený taky,ale stále brečí. "Asi se mu stýská po mámě."Pomyslí si Thomas pro sebe.Nakonec se rozhodne,že u toho pochodování může alespoň trochu uklidit a usnadnit,tak Michaelovi práci. Zkrátka,ať toho nemá Michael na starost tolik.
Tak se rozhodne,že začne svojím pokojem.Vydá se do svého pokoje a začne uklízet.Rozhodne se,že by mohl dokonce i převléct,ať je všechno čisté.Opatrně z Malým na sobě vyvleče peřinu a polštář.Vyjde z pokoje ven,přejde celý dům a na zahradě dá vyvětrat peřiny. Poté,když se vrátí do pokoje,tak se vrhne na horu špinavého prádla.Jednou rukou si přidržuje malého v šátku a druhou rukou zvedne svoje kalhoty.Z těch vypadne prospekt o adopci co si tenkrát vzal v nemocnici,jak si byl pro svého syna.
Sleduje,jak ten papír leží na zemi. Neví co má dělat.V tu chvíli pomyslí,že by mohl dát Hanse k adopci. Sedne si na zem,do tureckého sedu a zvedne ze země prospekt a začne si ho pročítat.Malý se konečně uklidnil,a tak má čas si v klidu ten prospekt přečíst.Zdá se mu to docela komplikované. "Mám dojem,že lepší by bylo dát tě do baby boxu.Co ty na to?"Zeptá se potichu malého.A zadívá se na něj. "Asi,bych se měl dozvědět víc.Musím se podívat na internet."Pomyslí si tentokrát jenom sám pro sebe.
Pomalu vstane se země a opatrně,tak aby nevzbudil malého ho vyndá ze šátku a položí ho do postýlky. "Snad bude,alespoň chvíli spát."Znova si pomyslí pro sebe.Vezme si z druhé strany postele Notebook a zapne si ho.Když najde,to co hledal,tak zjišťuje všechno o tom,jak dát dítě k adopci.Začne si to všechno v klidu pročítat.Je tam toho opravdu hodně,především různá fora kde se anonymní ženy ptají,jak a komu mají říct že to dítě nechtějí a chtějí ho dát k adopci.
Jde mu,už z toho hlava kolem.Neví co,má dělat,Je toho,ale na něj opravdu moc.Podívá se na malého spícího syna,do postýlky. "Jak krásně spinká."Pomyslí si.Tím podívání si dá oddech,od těch článku. Však po chvíli si ty články co vyhledal čte znova a znova. Už si to čte po několikáté a neví,co udělat.Nakonec Thomase z toho čtení rozbolí hlava,tak vypne počítač,vyndá malého pomalu z postýlky,tak aby ho neprobudil a položí ho doprostřed postele Jednu volnou dekou udělá kolem měj barikádu,aby nespadl do jeho noh mu dá jeden velký polštář.Poté ho přikryje jeho vlastní malinkatou dekou.Nakonec si k němu lehne z volné strany na bok a sleduje do.Do toho začne přemýšlet jestli dát syna k adopci nebo ne dát.


Snad jíž v příští kapitole se dovíte,jestli dá Thomas své dítě k adopci nebo ne.Ale vy už teď můžete psát do komentářů,jak asi podle vás dopadne povídka.Jsem na to zvědavá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 22. září 2013 v 8:38 | Reagovat

Podle mě ho Thomas k adopci nedá, nemyslím si,  že by to Thomas mohl udělat, nebo ano? Myslím, že kdyby ho k adopci přeci jen dát chtěl, tak mu to Michael, nebo někdo jinej, vymluví.... Ale povídka je super, zajímavá. Že vy jste se na mě s Adou domluvily?  :-D

2 Ada Ada | E-mail | Web | 22. září 2013 v 8:41 | Reagovat

skvělá povídka jen doufám, že Thomas Hanse nedá k adaptoci, určitě to všechno zvládne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama