Thomasův smutek část 2

17. září 2013 v 21:03 | Katy |  Thomasův smutek
Thomasův smutek část 2

Thomasovi se úplně zamotá hlava,tak že si musí sednout.Michael je stejně šokovaný,jako jeho kamarád.Sestra z malým odejde a nechá je o samotě na chodbě. "Ne,to ne Věro ne."Promluví Thomas po dlouhých minutách ticha.Prohrábne si vlasy a zoufale se podívá na Michaela. Michael,taky tomu nechce uvěřit. "Michaeli prosím chci jí vidět."Řekne zoufale Thomas. Michael kývne,že rozumí,poté se zvedne a vejde na porodní sál,domluví jestli může Thomas naposled vidět svou zesnulou manželku.Vyjde ven po pěti minutách a kývne na Thomase,že za ní může.Zdrcený Thomas vstane a jde za Michaelem,ten mu ukazuje kam mají spolu jít.
Thomas pomalým krokem vejde na sál,kde leží jeho teď už mrtvá manželka a když jí vidí,tak se mu podlomí nohy.Na porodním stole uvidí svou lásku.Vypadá spokojeně,jako by spala.Do očí se mu hrnou slzy smutku a zoufalství.Zoufale se podívá na Michaela a ten pochopil,aby se vzdálil a nechal ho,ať se ze svou manželkou může v klidu rozloučit.Ten se k ní zohne a vezme jí za bezvládnou ruku.Zhrozí se,že už teď je studená,ale drží jí. "Lásko copak jsi mi to udělala?" Začne k ní potichu nakřáple a ubrečeně hlasem promlouvat."Jak se dokážu teď sám postarat o tři děti?Ach kdybys věděla,jak je ti náš syn podobný."Pokračuje dál zoufale Thomas.poté,už nedokáže mluvit,jelikož se rozbrečí.Michael ho z dálky porodního sálu sleduje,ještě nikdy neviděl Thomase tak zoufalého. Ostatně mu taky není zrovna nejlépe,z toho co se stalo.Upřímně mu je Thomase líto.Ví,že to bude mít jeho kamarád těžké.Ještě chvíli ho nechá u Věry a poté k němu pomalu dojde.Když ho Thomas uvidí,tak na nic nečeká a obejme svého kamaráda,ten ho taky útěšně obejme a mlčí.Mlčí celé nekonečné minuty.Nakonec Michael prolomí to ticho a potichu promluví. "Pojď Thomasi,tady už nic nezmůžeme."Thomas přikývne a spolu vyjdou ven na chodbu.
Kde si Thomas ztěžka sedne a zírá před sebe.Nakonec promluví ubrečeným hlasem. "Co já se teď počnu ze třemi dětmi?To nebudu sám zvládat."Michael si k němu sedne a přátelsky ho obejme ze slovy. "Neboj se Thomasi. Jestli budeš chtít,tak ti budu se vším pomáhat jak jen to bude možné."Thomas mlčí a vděčně se na Michaela podívá. "Děkuji ti Michaeli jsi opravdu dobrý kamarád."Řekne. "Thomasi to je vzájemné."Odpoví mu Michael a dodá. "Pojďme se podívat na tvého syna a pak odtud vypadneme ano?" "Ano."Odpoví mu Thomas,už o něco klidnějším hlasem.
A tak se Michael z Thomase zvednou a jdou se podívat na novorozenecké,kde jim sestra donese malého. A při té příležitosti se ho zeptá. "A jak se bude váš syn jmenovat?" Thomase bodne u srdce,jelikož tohle nestihli z Věrou probrat. Nakonec si přece jenom vzpomněl,že jednou pronesla,kdyby to byl chlapec,tak aby se jmenoval Hans. Thomas se podívá na sestru a bez váhání odpoví. "Bude se jmenovat Hans Wächter."Sestra přikývne a odejde.Chvíli nechá Thomase a Michaela o samotě z malým a jde napsat jméno do rodného listu. Michael se vzdálí na chodbu a nechá Thomase samotného z Hansem. Thomas svého syna chová a začne mu povídat o jeho mámě.Jaká Byla pěkná a že určitě by se jí líbil,jak je krásný chlapeček.Malý mu v náručí usne. "Vypadá tak spokojeně."Pomysli si Thomas sám pro sebe. Když tak malému povídá o jeho mámě,tak se mu znova derou slzy do očí.
A začne vzpomínat sám pro sebe,jak potkal Věru,jak si jí poprvé vzal a,jak mu oznámila že bude poprvé otec.Potom vzpomínal jak mu jeho manželka oznámila,že budou mít druhé dítě. Dokonce pro sebe zalitoval,že se choval arogantně a jednu dobu dával přednost před prácí,než před rodinou.A to,že byl důvod pro rozvod. Nakonec se usmířili a znovu se spolu vzali a před osmi měsíci mu Věra naposled oznámila,že je znova těhotná.No a teď tu Thomas sedí sám ze synem.A však bez své milované manželky.Z jeho vzpomínání ho vyruší sestra,z tím že už by měl jít a ať přijde zase zítra.
Thomas se rozloučí ze sestrou a vyjde ven na chodbu za Michaelem. Michael si všimne,že Thomas má zase v očích slzy. "Ještě ,že jsou holky u babičky aspoň se trochu vzpamatuju a uklidním,než to budu holkám budu muset říct."Řekne Thomas když se trochu uklidní. Michael mu kývne na souhlas a Thomas ještě řekne. "Pojďme . Teď tu nechci být.Mám chuť se opít." Michael kývne a odpoví. "Dobře,když je to tvoje přání se opít,tak se jdeme opít." No a tak naši dva kamarádí se vydají ven a zamíří k nejbližším baru,kde se rozhodli zůstat celou noc a pořádně se opít a zapít Thomasův žal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | 18. září 2013 v 9:41 | Reagovat

Velice povedene.

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 19. září 2013 v 21:15 | Reagovat

Katy, krásné, ale moc smutné... Promiň, že hodnotím až teď, ale dřív jsem se k tomu nedostala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama