Nebezpečné tornádo část 8

14. září 2013 v 18:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 8

Za dvacet minut Thomas přistává na heliportu nemocnice Sv. Bratří. Michael vyskočí z Petrem ven a rychle otvírají zadek vrtulníku a začnou pomáhat vykládat zraněné. Když je odvážejí dovnitř nemocnice.Michael znova vejde do mašiny a pomůže Gabriele ven.Dovede ji do čekárny a pak se otočí na kolegy ze slovy. "Jdu na vyšetřovny zjistit jak jsou na tom."Petr z Thomase kývnou a sednou si vedle Gabrieli. Jenže Michael za chvíli přichází ze slovy. "Vyhodili mě ven je jich je tam hodně a já jsem tam jenom zavazel." Po těchto slovech si sedne.Nakonec vytáhne telefon a volá šéfovy na základny,aby mu řekl že našli ostatní členy týmu Medicopteru.
Čekají dlouhou dobu na chodbě a mezi tím se k nim přidá Ebelzider z Maxem. Michael jim v rychlosti vysvětlí co se stalo a pak dál čekají. Mezi tím se Gabriela se začíná vracet k sobě,jelikož uklidňující léky už přestali účinkovat.Jenom sedí a houpe se dopředu do zadu.Michael jí obejme a dodává jí slovy odvahu. "Gabi neboj se dobře to dopadne,zachovala ses statečně a svým kolegům jsi dala prvotřídní první pomoc.Obdivuju tě." Gabriela se na něj zoufale podívá a nic neříká. A tak čekají jak dopadnou operace.
Po třech hodinách vyjde lékař z prvního sálu a všichni se postaví. Lékař dojde k nim a Michael se ho zeptá. "Pane kolego,jak to vypadá z našimi kolegy?" Lékař se na něj podívá a začne. "Teprve je po operaci pan Starell. Ztratil hodně krve a museli jsem ho oživovat. Jak víme měl skoro amputovanou ruku a na starosti ho dostali Mikrochirurgové a přišili mu ruku zpět.Teď se začíná prokrvovat a vypadá to nadějně.Udivíme jak se přímou vazy a jak bude citlivá.Dáváme mu velké naděje,že ta ruka bude jako dřív."Skončí svou řeč lékař,co operoval Ralfa. Z týmu Medicopteru opadne první vlna strachu. Michael poděkuje a zeptá se jestli můžou za Ralfem,ten jim ale řekne že ještě ne,když tak až zítra.Poté Lékař odejde a všichni si znova sednou.Když se Michael podívá na Gabrielu,tak už vypadá klidněji,Není tak utrápená.
A znova jim nastane další dlouhé čekání a po dalších dvou hodinách k nim přijde lékařka. Opět se opakuje situace,jako to bylo o lékaře co operoval Ralfa. A Michael jí položí stejnou otázku,jako před tím jejímu kolegovy.Lékařka zpustí. " Vaše kolegyně utržila vážné zranění,které jí způsobil stěrač. Všechno jsme dali do pořádku a nikde jsme nenašli žádné skryté vnitřní zranění.Jen se nedal zachránit Žlučník,ten byl taky zasažen,ale bez toho se dá žít.Ještě podstoupí gynekologické vyšetření,jestli je všechno v pořádku." Michael se zeptá. "A to co,že nemohla hýbat nohama?" Lékařka se na něj podívá a odpoví. "Její mícha je v pořádku nebyla zasažena.Zřejmě měla šok a mozek jí z toho neumožňoval hýbat končetinami. Bude v pořádku až bude toho schopná podstoupí rehabilitace."Michael se taky zeptá jestli můžou jít za ní,ale i ona řekne že až zítra. Poděkují a lékařka odejde. Ze všech spadne všechen stres a uklidní se.Nakonec se rozhodnout jet domů.Je to pro ně jen velmi náročný den.A zaslouží si odpočinek.
Biggi z Ralfem ze začali uzdravovat.Čekala je sice ještě dlouhá cesta z rehabilitacemi,ale oba dva všechno zvládli.Každý den za nimi chodili jejich kolegové a ve všem je podporovali. Všichni byli rádi,že jsou všichni živí a zdraví. Po dvou týdnech z nemocnice pustili Ralfa do domácí péče a Gabriela se o něj starala.O dva měsíce později pustili i Biggi. Všechny její kontroly dopadly dobře a znova se postavila na nohy.V domácí péči se o ni střídavě staral Michael a Thomas.
Mezi tím základna jela jen na jednu směnu. Než se všichni dali do pořádku. Skoro po čtvrt roce se všechno vrátí do normálu a Gabriela,Ralf a Biggi se znova vrátí do práce.Všichni tři se shodly na tom,že na tuto katastrofickou nehodu zapomenou.Vše se začne pomalu vracet do normálu.Vše je jako dřív.Všichni jsou rádi,že to tak je a že nikdo s nich při tornádu nepřišel o život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 14. září 2013 v 18:06 | Reagovat

Bezvadná povídka sestro. Gratuluji moc se povedla.

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 14. září 2013 v 18:06 | Reagovat

Uf, to jsem si oddychla, že to dobře dopadlo... super povídka, Katy :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama