Nebezpečné tornádo část 7

1. září 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 7

Když se Gabriela uklidí,tak jí znova zavládne v očích panika.Vrátí se k Biggi a znova začne ručně odsávat.To,už k ní přijde Michael a vezme jí z rukou manuální odsávačku.Petr mu přinese tašku a podá jí Michaelovi a vyndá s ní automatickou odsávačku a napojí ji k tubusu. Poté chytne Gabrielu kolem ramen a pomalu na ní promluví. "Gabi,dal bych ti něco na uklidnění,ale potřebuji,abys se mnou spolupracovala,tak ještě prosím ještě chvíli vydrž ano?" Gabriela se na něj podívá a kývne mu na souhlas.
Michael se na ní znova podívá a zeptá se. "Tak co je Biggi a Ralfovi?" Gabriela se na něj znova podívá a promluví. "Ralf má z části amputovanou ruku,Drží mu jí jen kost a z jedné strany kůže.Nemá v ní cit.Poranění bylo způsobeno,když se potápěl pro tašky první pomoci.Zřejmě se poranil o trosky BK. Následkem zranění upadl do traumatu,ze kterého upadl do poli traumatického šoku.Momentálně v bezvědomí.Při poslední kontrole životních funkcích,měl nitkovitý tep a nebezpečně nízký tlak.Nechtěla jsem mu způsobit zástavu srdce velkým množství adrenalinu.Podané léky,dvakrát dostal adrenalin,2mg morfia proti bolesti a jednu jednotku Ryndova roztoku.Tepny jsem zasvorkovala tepennýma svorkami .Pravděpodobně velká ztráta krve."Michael pokývá hlavou,že rozumí.
Poté Petr se sklání k Ralfovi,jelikož Gabriela začala o něm mluvit jako první.Petr rychle napojuje svého kolegu na EKG. Zrovna ve chvíli,kdy jeho srdeční frekvence začíná rapidně klesat. "Michaeli ztrácíme ho."Pronese naléhavě Petr. Michael přestane sledovat Gabrielu a rychlým pohybem je u Petra a Ralfa. A podívá se na láhev z kyslíkem je prázdna. "Petře ambu vak láhev je prázdná."Petr podá Michaelovi požadovanou věc a Michael odpojí prázdnou láhev a začne pravidelně pumpovat a dýchat za svého kolegu. A znova promluví. "Další jednotku Ryngerova roztoku. Poté nachystej 5gm adrenalinu a 2mg fetaminu."Jakmile Petr všechno nachystá,tak Michaela vystřídá a Michael jde Ralfovi podat potřebné léky.Sotva mu je dá Ralf začne fibrilovat.
Michael z Petrem okamžitě reagují,tím že Michael začne ruční masáž srdce a zakřičí. "Thomasi pojď sem vyser se na nosítka,potřebujeme tvou pomoc."Během několika málo vteřin dobíhá Thomas a přebírá od Petra. Petr si k sobě přisunuje záchrannou tašku a začne v ní zapínat defibrilátor. Michael,který provádí ruční masáž zadýchaně řekne. "Nabít na 200."Mezi tím co se defibrilátor nabíjí,tak Michael rozepíná Ralfovi pracovní overal a trhá tyčko.Poté mu Petr podá defibrilátor a Michael řekne. "Ustupte!Pal!" Zmačkne tlačítka a pustí do Ralfa první elektricky šok.A však nic.V tom Michael znova zavelí. "Znova 200."Za chvíli mu Petr znova podá defibrilátor a Michael znova pronese. "Ustupte!Pal!" Znova Ralf naskočí pro další ráně,ale jeho srdce nenaskočilo. "Na 350!"Zavelí Michael a Petr začne nabíjet,když je nabito Michael znova řekne. "Ustupte!Pal!"
Po vyslání tohoto šoku Ralfovo srdce naskočí a začíná se mu zvedat tlak. Michael odloží defibrilátor a jde za Gabrielou,sedne si k ní a řekne něžně. "Gabi poslouchej ano.Ralf je nestabilní a já potřebuji vědět,jak na tom je Biggi prosím řekni mi to." Gabriela hned odpoví. "Proražený pravý jaterní lalok,žaludek a natržené střevo. Poranění jsou způsobena stěračem, jen nevím jestli stěrač neporušil Biggi míchu,jelikož ještě než jí asi praskl žaludek a ona začala krvácet z úst říkala že nic necítí. Na dotek v nohách nebyl reflex. Podané léky. 2mg adrenalinu,než přišla k sobě jak byla dlouho pod vodou a poté 2mg morfia."Michael se zohne k Biggi a opatrně všechno kontroluje.Biggi je stále při vědomí. "Dobře Biggi je stabilizovaná."Pronese Michael.
Poté se podívá na Thomase a zeptá se. "Thomasi unese nás mašina všechny na jednou?" "Ano a klidně i ze slonem na laně,proč se ptáš?"Snaží se Thomas malinko odlehčit situaci co se právě teď děje. "Jsem rád,že nemusíme lítat na dvakrát,jelikož Gabriela se psychicky zhroutila a nevím jestli by zvládla buď to se v mašině postarat o Ralfa,nebo tu zůstat a čekat z Biggi."Odpoví Michael. "Bez větších problémů nás unese."Odpoví Thomas a Michael na něj promluví. "Tak na co čekáš dones nosítka tady jde o čas." Poté se naposled nakloní ke Gabriele a dá jí konečně injekci na uklidnění.

Za deset minut jsou všichni v helikoptéře a Thomas vzlétá.Mezi tím se spojí z centrálou a řekne,že jejich akce byla úspěšná a že letí do nejbližší nemocnice. Petr z Michaelem musí cestou ještě jednou oživovat Ralfa. Gabriela se z toho celá složila,jak Michael předpokládal.Zatím je ale docela klidná po podaném uklidňujícím prostředku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 1. září 2013 v 7:07 | Reagovat

Super, že už je našli, doufám, že už se nic nepokazí a všechno dobře dopadne. Ale jinak báječná povídka

2 Ada Ada | E-mail | Web | 1. září 2013 v 8:43 | Reagovat

Běječná povídka už se těšim na pokráčko.

3 Michaela Michaela | 8. listopadu 2014 v 14:24 | Reagovat

Super!!! Metsis Medikal
Life-Point Defibrillator
www.automateddefibrillator.com
www.metsismedikal.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama