Nebezpečné tornádo část 4

26. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 4

Gabriela se pomalu zvedne a kde k jedné tašce první pomoci.Vezme si fixační límec a jde zpátky k Biggi. Opatrně jí nadzvedne hlavu a prostrčí límec na druhou stranu.Nakonec ho upevní a řekne povzbudivá slova,kterým sama nevěří. "Neboj se Biggi všechno bude v pořádku." Biggi se na ní vyděšeně dívá.Nakonec se Gabriela zase přemístí k jejímu břichu,vezme si pár tlakových obvazů a dá je na poraněné místo. Poté znova promluví. "Můžeme být rádi že to nekrvácí.Stěrač ,tam vnikl tak,že se z něj udělal špunt.To je jedině dobře.Biggi prosím nehýbej se ani hlavou.Nevím jak dlouho to tak vydrží,než nás někdo najde." Biggi zlehka kývne a očima se podívá na Ralfa.
Ten začíná pomalu upadat do šoku následkem svého zranění.Gabriela se podívá směrem,kterým se dívá Biggi. Zrovna v tu chvíli kdy se Ralf skácí k zemi. Gabriela se velice rychle přemístí k Ralfovi. Je v bezvědomí. Podívá se na jeho provizorně zavázanou ruku a vidí že obvazem prosakuje krev. "Sakra to ne,asi mu praskla tepna."Pronese Gabriela .Rychle si vezme nůžky a začne odstraňovat obvaz.A zjistí svou diagnózu,kterou pronesla než odstranila obvaz. "Sakra ztratil hodně krve."Znova pronese nahlas Gabriela a začne zmateně hledat tepenné svorky.Najde co potřebuje a začne svorkovat hlavní tepnu.
Když za svorkuje všechny místa kde to krvácí,tak se nakloní nad Ralfa a promluví. "Ralfe ty nesmíš umřít rozumíš.Ty mi neumřeš,tohle jsme si nedovolili.Miluji tě." Biggi malinko posune hlavu,aby se podívala na svoje dva kolegy.Gabriela zjišťuje jestli má Ralf puls.Nemá ho. "Sakra to ne!"Vykřikne a začne hledat adrenalin,když ho najde rychle nabere potřebnou dávku a vstříkne mu ho do kanily. Začne ho rychle intubovat. Rychle se postaví a jde k láhvi z kyslíkem a zapojí ho k hadici,aby dýchala ze něj.Kontroluje jeho kuku,jestli nekrvácí. Zatím všechno vypadá že nekrvácí. Ještě zjistí jeho puls.O něco víc je silnější.
Proto se na chvíli přesune k Biggi a zkontroluje jí zatím je stabilizovaná. Proto na chvíli svou pozornost přesouvá k EKG. Tajně doufá,že vyschlo a bude fungovat.Zrovna teď ho nutně potřebuje.Nefunguje je utopený,totálně na odpis. Gabriela zoufale zasupí. Zoufale vytáhne vysílačku i když ví,že je taky na odpis,ale i tak jí zkouší. "Mej dej,mej dej. Tady je posádka Medicopteru 117.Neslyšeli jsme varování a jak jsme byli ve vzduchu,tak jsem vletěli do tornáda.Medicopter se rozlomil a zřítil do vody.Dva mojí kolegové jsou vážně zraněni. Pilotka má probodnuté břicho a zdravotní bratr skoro amputovanou ruku,je v šoku a upadl do bezvědomí."Říká Gabriela a doufá že je někdo uslyší.
Když se jí delší dobu nikdo neozývá,tak se naštvaně a zoufale napřáhne a hodí vysílačku do moře.Znova se přesune k Ralfovi a zjišťuje jeho životní funkce.Zatím je stabilizovaný.Zoufale se postaví a jde na kraj ostrova.Rozhlíží se po okolí,aby zjistila jak daleko je pevnina.Nikde nic nevidí jejich útočiště a kousek pevniny obklopuje jen samá voda. "No tak Gabrielo,zachovej klid."Promlouvá k sobě Gabi v duchu. "Musíš se postarat o své kolegy potřebují tě,abys byla při smyslech."Pokračuje dál a jde znova zkontrolovat kolegy. Biggi se stále drží.Gabriela jí zlehka pohladí a zeptá se."Biggi nemáš bolesti?Není ti zima?" Tázaná se na ní podívá a řekne. "Ne nic necítím,ani zimu.Jen jsem unavená." Gabriela zavrtí hlavou a řekne. "Ne Biggi nesmíš spát ano?Budeme si povídat,jen co zkontroluju Ralfa.Jen mi něco slib neusni mi zatím ano?" Biggi zesláble odpoví že se pokusí neusnout.
Gabriela se rychle přesune k Ralfovi cestou vzala tlakoměr.Je vděčná že aspoň ten funguje,jelikož je to starší model co nepotřebuje baterii. Opatrně si sedne k Rafovi a zjistí jestli svorky drží a on nikde nekrvácí.Zatím vypadá,že je to v pořádku.Nakonec opatrně pomalýma pohyby nasadí Ralfovi za zdravou ruku tlakoměr a zjišťuje jaký má tlak. Jeho tlak je velice znepokojivý.Příliš nízký. Proto se Gabriela rozhodne mu dát ještě jednu dávku adrenalinu.Nakonec mu vymění sáček z ryngerovým roztokem.
Pomalu končí kontrolu Ralfa,když v tom Biggi řekne zesláble. "Gabrielo je mi nějak mdlo a v puse mám chuť krve." Když se na ní Gabriela otočí uvidí,že Biggi teče z úst krev. Žaludek nevydržel nápor zapíchnutého stěrače a roztrhl se.A Biggi začala krvácet do úst.Gabriela se k ni rychle přesune a rozevře tašku,kde se nachází odsávačka. Zakloní Biggi hlavu a začne rychle zavádět tubus,nakonec napojí odsávačku a ručně začne krev odsávat. "Biggi já vím,že je to nepříjemné,ale musíš to vydržet.Jinak by ses tou krví mohla udusit.Jsi statečná holka."Řekne zoufale Gabriela uklidňující slova a u toho kontroluje jestli nekrvácí dál přes tlakové obvazky.Zatím to vypadá,že ne,tak se věnuje odsávání krve.A v duchu se modlí.ať už to peklo skončí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 7:29 | Reagovat

Tak to už zase nebudu spát, jak je to napínavé, jen tak dál... :-)

2 Ada Ada | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 8:20 | Reagovat

Super sestro, už nespim, jen tak dál. (y)

3 domino domino | 26. srpna 2013 v 13:02 | Reagovat

skvělý jen tak dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama