Nebezpečné tornádo část 3

24. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 3

Gabriela se vzpamatuje. "Ralfe."Vykřikne a rozběhne se k němu. Zjistí,že má ošklivě rozřezanou ruku.Drží mu jenom na kosti a kusu kůže. "Sakra to tak ještě scházelo."Řekne si pro sebe a snaží se Ralfa probrat. Procitne a sleduje dezorientovaně Gabrielu. "Co se to děje moje ruka nemám v ní cit."Začne panikařit. "Jen klid Ralfe máš stále ruku jen drží na kosti a kusu kůže.Doufejme,že nás brzo někdo najde.Musím ti to provizorně ošetřit,abys nevykácel a pak musíme stabilizovat Biggi."Začne organizovat Gabriela momentální situaci.
Zvedne se a přesune se k taškám první pomoci.Než však dojde k Ralfovi rychle zjistí jestli ještě Biggi žije.Zatím ano má puls,ale velice slabě.Rychle se vrátí k Ralfovi a vyndá z první tašky potřebné věci na ošetření. První nabere do stříkačky Anestetika aby neměl bolesti,poté zavede kanylu z rengerovým roztokem. Poté mu ošetří ruku,jak jen to v těchhle podmínkách ošetřit. "Ralfe,snad to vydrží a ty nevykrvácíš.Musíme se modlit,aby nás někdo co nejdříve našel.."Řekne Gabriela,když zaváže Ralfovi ruku,tak aby zastavila trochu krvácení.
Poté se zvedne znova si vezme tašku a jde k Biggi. Klekne si před ní a přitáhne si druhou tašku z EKG. Tajně doufá,že taška je vodotěsná a přístroj bude fungovat. Otevře tašku,kde je požadovaný přístroj a zjistí že je totálně v hájí. "Sakra to jsme totálně v hájí."Pronese nahlas Gabriela.
To už se Ralfovi udělalo líp a vzpamatoval se ze šoku.Proto vezme so ruky sáček z roztokem a dojde ke Gabriele a pronese. "Budu ti pomáhat." Gabriela se na něj podívá a v duchu si pomysli. "Je tak statečný málem přijde o ruku a on mi tu nabízí svou pomoc." Poté řekne nahlas. "Dobře,hned tě zaúkoluji,ale chvíli počkej ano." Ralf kývne,že souhlasí.
To,už si Gabriela k sobě přitáhne druhou tažku z potřebnýma léky. Ale nejprve si vezme potřebný tubus a zaintubuje Biggi. "Ralfe pojď sem.Víš co po tobě chci.Jelikož je v háji EKG,tak po tobě ještě chci abys z hruba co dvě minuty zkoušel jestli má Biggi puls.Já se zatím podívám jak moc zle na tom Biggi je."Začne Gabriela dávat příkazy.Ralf kývne,že rozumí a začne dělat požadovanou práci.Nejprve dá Biggi taky kanylu a roztok potom jí dá 2gm adrenalinu a léky proti bolesti.
Nakonec se přesune k poraněnému břichu. "Vypadá to hůř,než to ve skutečnosti je."Pronese Gabriela nahlas. A začne pomalu promačkávat břicho kolem rány a říká nahlas diagnózu. "Proražený pravý jaterní lalok,žaludek a natržené střevo." Nakonec sleduje stěrač,když v tom Biggi začne k sobě přicházet.
Ralf jí rychle zdravou rukou vytáhne tubus a Gabi se k ní nakloní a promluví. "Klidně lež Biggi havarovali jsme a ty ses nabodla na stěrač." Biggi se na ní podívá a po chvíli Gabriela vidí v jejích očích paniku. "Moje nohy."Pronese ze strachem v hlase. Gabriela Biggi pohladí po tváři a řekne. "Novy máš v pořádku,ty nejsou zraněné." Biggi má v očích slzy a znova promluví. "Já necítím nohy.Gabrielo co se mnou je?" Promluví znova Biggi z panikou v hlase.
Gabriela se zděsí.Přesune se k nohám její kamarádky a řekne. "Teď ti budu mačkat nohy a ty mi řekneš jestli něco cítíš." Biggi ji kývne na souhlas. Gabriela začne mačkat nohy a Biggi po chvíli řekne. "Gabi,kdy už začneš?" Gabriela se znova zděsí a pomalu jí odpoví. " Biggi,ale já ti dávno mačkám nohy." Přestane z mačkáním nohou a vytáhne z druhé pohotovostní tašky krční límec.Opatrně ho Biggi nasadí.Ta se na ní vyděšeně dívá. "Gabrielo řekni mi pravdu proč nic necítím?"Zeptá se na jednou. Gabriela nemá sílu jí říct že stěrač asi z největší pravděpodobností poranil míchu.Sama tomu nemůže uvěřit. "Ne to nemůže být pravda! Přece Biggi neskončí takhle!"Řekne si Gabriela zoufale pro sebe. Cítí v sobě,že začíná panikařit,ale musí být silná a být oporou jejich dvou kolegů,kteří jsou na tom hůř než ona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 24. srpna 2013 v 8:46 | Reagovat

Gratuluji sestro, bezradná povídka,už se těším na pokráčko

2 domino domino | 24. srpna 2013 v 11:23 | Reagovat

skvělá povídka jen tak dál těším se na další část

3 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 25. srpna 2013 v 10:12 | Reagovat

Výborně napínavá povídka, jen tak dál

4 Film V oku tornáda Film V oku tornáda | Web | 30. srpna 2014 v 13:33 | Reagovat

dost dobré. PS: mrkněte na film V oku tornáda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama