Nebezpečné tornádo část 1

20. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Tak a máme tu druhou povídku na přání. Tentokrát je pro Domino.Žádost zněla.Udělala by jsi povídku aby se týmu B(Biggi,Gabriela a Ralf) něco stalo. Tak jsem trochu zapracovala a přináším vám první kapitolu napínavé povídky snad se vám bude líbit.Příjemné čtení.


Nebezpečné tornádo část 1


Je to jako každý den.Je ráno a Biggi,Gabriela a Ralf se pomalu scházejí do práce.Biggi se baví z Gabrielou u skříňky.Když se převlečou pokračují z povídáním v pohotovostní místnosti. Zatím je klid.To ale nikdo z nich netušil co se ten den odehraje za katastrofu. Ještě se s nimi přišli rozloučit kolegové a nakonec zůstanou sami z Maxem,jelikož Ebelzider den má volno.Zatím je klid a Ralfa brzy přestanou bavit holčičí řeči a stoupne si k oknu.Mezi tím co se směna pomalu rozbíhá venku začne pořádný slejvák. "To bude zase směna o hubu."Pomyslí si Ralf pro sebe.
Z jeho myšlenek ho vytrhne poplach. "Základna pro Medicopter 117."Ozve se z repráků. "Medicopter 117 slyšíme."Odpoví Biggi. "Jde o zásah u moře v přístavu se zřítil z lodi do přístavu na zem je ve vážném stavu."Odpoví centrála. "Rozumím bereme to."Odpoví Biggi. "Musím vás však varovat. Na moři jdou velké vlny až dva metry.Dávejte si pozor kde přistáváte."Vyzve centrála k opatrnosti Medicopter. "Rozumím centrálo bereme na vědomí."Odpoví znova Biggi a poté vybíhá za svýma kolegami k BK.
Po chvíli se v deštivém dni zvedá BK do vzduchu a lení na záchranou akci. "Medicopter 117 věži Mnichov."Řekne Biggi když už jsou ve vzduchu. "Věž Mnichov slyším.Pokračujete Medicoptere 117."Ozve se. "Letíme na záchranou akci k mořskému přístavu." Pokračuje Biggi. "Rozumím Medicoptre 117 před vámi je jeden malý letoun pak máte trasu volnou."Odpoví věž. "Rozumím doba letu třicet minut." Odpoví Biggi a poté se dál věnuje letu. Stále leje.Ralf má celou dobu divný tušení,že se něco stane.
Za třicet minut Biggi jejich plechovou krásku přistává na molu.A Gabriela z Ralfem běží k nějakému kapitánovy lodi. "Doktorka Kolmanová co se tady stalo?"Zeptá se Gabi. "Jeden náš kolega upadnul z lodi a dopal na záda."Vysvětlí jí kapitán.Najedou všichni pocítí,jako by se země zachvěla,ale nikdo tomu nevěnuje sebemenší pozornost. Gaby,Ralf a ten kapitán se rozběhnou k místu,kde je zraněný. Když se k němu Gabi skloní zjistí že je mrtvý.Gabriela kývne na Biggi že je pozdě a že se budou vracet.Ta jí na její znamení kývne na souhlas,že jí rozumí a vrátí se k vrtulníku.Po chvíli k ní dojdou i oba kolegové a sednou si na svá místa.
Pomalu vzlétají a to už se zvedá vítr,začíná to mašinou pěkně házet. Biggi se ten stav nelíbí,nejraději by se vrátila na místo nehody a počkala až se vítr uklidní. "Dědicopter 117 věží Mnichov."Řekne Biggi. "Ta…. Ěž…. Mnich…."Uslyší trhaně Biggi. "Prosím zopakujte nám začátek spojení neslyšíme vás."Řekne Biggi do vysílačky a znervózní. "Vra…. Se….místo…neho….z…oře…e….ské….nádo…."Ozve se.
To už,ale Biggi pozná že vletěla do něčeho většího,než do vzdušného víru.Hází to z mašinou a z nenadání je bouře.Blesky lítají kolem dokola a Biggi se snaží udržet stroj v klidu.Nedaří se jí to.Jeden blesk zasáhne Medicopter okamžitě zkratuje celou elektroniku. Bezvládný Medicoptr lítá ze strany na stranu uvnitř tornáda. "MEJ DEJ,MEJ DEJ! Zasáhlo nás tornádo vyhodilo veškerou elektroniku stav nouze a nebezpečí jsem uvnitř mořského tornáda."Začne vysílat Biggi S.O.S. zprávu přes ruční vysílačku. Doufá že jí někdo uslyší.
Jenže nic se neděje.Najedou vichr vrtulník nažene na skálu co je nad mořem a on se rozlomí na dvě poloviny.Ihned se zřítí do moře,kde je stále epicentrum tornáda.Jedna strana je jinde než druhá.Pásy,kterými je Biggi připoutaná nevydrží,a ona vyletí ven oknem.Jak vletěla ven ošklivě se pořezala o střepy okna a k tomu se jí hluboko do břicha zabodl stěrač.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 furryhorse furryhorse | 20. srpna 2013 v 6:47 | Reagovat

Pěkné. :3

2 domino domino | 20. srpna 2013 v 8:18 | Reagovat

skvělý máš talent jen tak dál těším se na další část

3 Ada Ada | E-mail | Web | 20. srpna 2013 v 9:13 | Reagovat

báječná povídka, už se teším na pokračování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama