Srpen 2013

Nebezpečné tornádo část 6

30. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 6

Mezi tím,co kolegové z druhého týmu vydali hledat ostatní z týmu.Se přesuneme zpátky na ostrov.Gabriela pomalu odsává Biggi z úst krev a mluví na ní.Biggi s ní komunikuje očima. "Biggi na chvíli přestanu a půjdu zkontrolovat Ralfa ano?Neusni mi nesmíš rozumíš?" Řekne Gabriela zoufale.Biggi mrkne,že jí rozumí.Gabriela přestává odsávat a rychle se přesune k Rafovi.
Svorky drží a jeho tlak zase o něco klesl. "Sakra to není dobré a další dávka adrenalinu by ho mohla zabít."Pronese si Gabriela v duchu. Ještě zkouší tep. Začíná být nitkovitý. "Ne to ne Ralfe musíš bojovat slyšíš."Promlouvá k němu Gabi .Ještě mu vezme z kapsy overalu vysílačku.Rychle rozloží termo alobal a zakryje Ralfa. A ještě dvěma přikryje Biggi a jedou sama sebe a rychle se vrátí k Biggi a začne znova odsávat krev. "Biggi z Ralfem je to zlé."Řekne jí Gabriela zoufale. Biggi ji sleduje svojím pohledem se jí snaží dodat odvahu.
Najednou jako by se zdálo,že Gabriela něco slyší.Zmateně se podívá na Biggi a pak na tmavou oblohu. Poté zatřese hlavou a podívá se na Biggi. Na konec řekne. "Asi jsem se zbláznila,jelikož slyším zvuk helikoptéry. Nebo to slyšíš taky?" Biggi chvíli poslouchá a poté sklopí oči na souhlas,že taky něco slyší. Gabriela na chvíli přestane pumpovat,vezme si do ruky Ralfovu vysílačku a zmačkne tlačítko na spojení.Poté promluví. "Tady Gabriela Kollmanová,lékařka záchranného vrtulníku Medicopteru 117.Následkem ztráty spojení z centrálou jsme nevědomky vletěli do tornáda. Pote byl Medicopter tornádem odhozen a skalní výběžek,tak že se rozlomil na dvě části a zřítil se do moře.Teď jsme uvázli na ostrově asi dvacet kilometrů od pevniny. Mojí dva kolegové jsou těžce raněni." Gabriela ukončuje spojení.
Chvíli se nic neozývá jen šumění vysílačky. "Sakra slyšíte mě někdo?!"Vykřikne Gabriela zoufale znova do vysílačky. "Jasně a zřetelně Gabrielo."Ozve se z vysílačky. "Vidíme váš ostrov.Gabi dá se tam pohodlně přistát?"Znova se ozve ten hlas. Gabriela se rozhlídne po ostrově a odpoví do vysílačky. "Je tu místo tak pro vrtulník tipu BK." "Dobře Gabrielo už vidíme ostrov na kterém jste.Do tří minut jsme u vás."Ozve se z vysílačky.
Najednou Gabriele dojde,že je to Thomasuv hlas.Nervózně se usměje a podívá se na své dva zraněné kolegy.Znova se ujme odsávání krve z Bigginích úst a nevěřícně promluví. "Biggi slyšíš Thomas pro nás letí zachrání nás,budeme v bezpečí." Biggi se na ní dívá a zamrká,že rozumí.Vidí,však že Gabriela začíná upadat do šoku po nehodě.Je to na ní zkrátka moc. Pomalu odsává a dívá se na oblohu z které strany přiletí jejích záchrana,ve kterou,už ani nedoufala.
A opravdu během tří minut na ostrově přistává náhradní stroj ze kterého okamžitě vybíhá Michael z Petrem. Gabriela se zvedne a rozběhne se za nimi. Michael jí chytne a ona ho pevně obejme. "Michaeli tornádo,Ralf má skoro amputovanou ruku.Moře nás táhlo ke dnu.Ach Biggi má v břiše zabodnutý stěrač. Hrozná bezmoc…"Začne Gabriela mluvit nesouvisle jedno po druhém. Michael jí pohladí a řekne. "Gabi,prosím uklidni se a pomalu mi všechno řekni ano."Vyzve jí. Gabriela kývne na souhlas a snaží se pomalu uklidnit. Michael jí přitom klidně sleduje.

Nebezpečné tornádo část 5

28. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 5

Mezi tím na základně.Zrovna v té době co Biggi poslala mej dej byl Thomas a všechno slyšel upadl mu na zem hrnek a rozbil se. "Ne to ne!Biggi to ne!"Pronese v duchu a vběhne na šatnu,kde se zrovna chystá Michael z Petrem na směnu. "Michaeli Petře pojďte do pohotovostní místnosti.Hned!" Zavelí jim Thomas. "Tak moment Thomasi tady v tomhle ohledu mám hlavní slovo já.Pokud vím,ty všechno řídíš až na akcích ve vrtulníku."Snaží se ho zastavit Michael. Thomas se na něj zoufale podívá a pronese. "jde o Biggi,Gabrielu a Ralfa." Najednou Michael cítí,že je něco v nepořádku a spolu z Petrem jdou do pohotovostní místnosti,kde jim Thomas pustí s.o.s. zprávu co vyslala Biggi. Michael z Petrem jsou z toho v šoku.
První se z toho šoku vzpamatuje Michael. "Musíme rychle něco podniknout."Řekne jako první. "Jenže co Michaeli,před půl hodinou se kolem pobřeží prohnalo tornádo."Pronese Petr. "Thomasi obvolej centrálu a všechny možné letecké základny,jestli nám půjčí nějakou mašinu. Petře ty nachystej náhradní tašky první pomoci a já zpracuju Ebelsidera." Začne okamžitě jednat Michael. Poté se všichni rozejdou po daných úkolech.
Michael vejde do pracovny šéfa základny a po vyzvání vstoupí dovnitř. "Přejete si pane Lüdwitzi?"Zeptá se Ebelzider aniž by zvedl pohled od papírování. Michael mu vysvětlí co se stalo a jak vážná je momentálně situace. "A tak vás žádáme pane Ebelzider,aby jste nám dal zelenou naši záchranné misi pro záchranu našich kolegů." Šéf na něj nevěřícně zírá,jakoby Michaelovi přeskočilo. "Vy jste se snad zbláznil Lüdwitzi!"Vypadne najedou z něj. "Ne nezbláznil je to normální akce k sakru jsou to naši kolegové!Copak,kdyby jste vy byl v naši kůži copak by jste udělal?"Pustí se do něj Michael. Šéf se chvíli zamyslí a nakonec kývne. "Dobře jděte a zachraňte své kolegy." Michael mu poděkuje a jde do pohotovostní místnosti.
Thomas stále obvolává a shání náhradní mašinu a Petr už má nachystaný potřebné věci.Oba se na Michaela podívají a chvíli čekají jak dopadl u šéfa. Michael,aby je nevyrušoval tak zvedne palec na horu.Jeho kolegové na něj kývnou že rozumí a dál se věnují svému.Záhy Thomas pokládá hovor a řekne máme mašinu. "Kolegové z Mnichova nám vypůjčí Eurocopter EC 135.Do třiceti minut jsou tady."Řekne spokojeně Thomas. "Skvělá práce Thomasi."Pochválí ho Michael. "Ehm Michaeli…."Začne Petr. Michael z Thomasem se na něj otočí na svého kolegu a čekají co řekne. "Měli bychom zajistit potápěče,co kdyby…." "Ne!Žádné co kdyby.Jsou živí na to nemysli Petře."Naštvaně ho uzemní Michael.
Půl hodina uteče jako voda a na základně Medicopteru přistává Eurocopter EC 135 a vystupuje z něj jeden pilot co jim mašinu přiletěl vypůjčit. Michaelův tým je nachystaný a jdou pilotovy naproti. Pilot ještě řekne Thomasovi co a jak a pak naši hrdinové nasedají do mašiny a vzlétají na záchrannou misi svých kolegů.Letí směr k moři,kde měli poslední zásah. Thomas,Michael i Petr doufají,že jejích kolegové stále ještě žijí. Jelikož neví kde je tornádo mohlo zanést,tak se musí odpíchnout od jejich posledního místa zásahu.Hledají cele dlouhé nekonečné minuty zatím bez významně.

Nebezpečné tornádo část 4

26. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 4

Gabriela se pomalu zvedne a kde k jedné tašce první pomoci.Vezme si fixační límec a jde zpátky k Biggi. Opatrně jí nadzvedne hlavu a prostrčí límec na druhou stranu.Nakonec ho upevní a řekne povzbudivá slova,kterým sama nevěří. "Neboj se Biggi všechno bude v pořádku." Biggi se na ní vyděšeně dívá.Nakonec se Gabriela zase přemístí k jejímu břichu,vezme si pár tlakových obvazů a dá je na poraněné místo. Poté znova promluví. "Můžeme být rádi že to nekrvácí.Stěrač ,tam vnikl tak,že se z něj udělal špunt.To je jedině dobře.Biggi prosím nehýbej se ani hlavou.Nevím jak dlouho to tak vydrží,než nás někdo najde." Biggi zlehka kývne a očima se podívá na Ralfa.
Ten začíná pomalu upadat do šoku následkem svého zranění.Gabriela se podívá směrem,kterým se dívá Biggi. Zrovna v tu chvíli kdy se Ralf skácí k zemi. Gabriela se velice rychle přemístí k Ralfovi. Je v bezvědomí. Podívá se na jeho provizorně zavázanou ruku a vidí že obvazem prosakuje krev. "Sakra to ne,asi mu praskla tepna."Pronese Gabriela .Rychle si vezme nůžky a začne odstraňovat obvaz.A zjistí svou diagnózu,kterou pronesla než odstranila obvaz. "Sakra ztratil hodně krve."Znova pronese nahlas Gabriela a začne zmateně hledat tepenné svorky.Najde co potřebuje a začne svorkovat hlavní tepnu.
Když za svorkuje všechny místa kde to krvácí,tak se nakloní nad Ralfa a promluví. "Ralfe ty nesmíš umřít rozumíš.Ty mi neumřeš,tohle jsme si nedovolili.Miluji tě." Biggi malinko posune hlavu,aby se podívala na svoje dva kolegy.Gabriela zjišťuje jestli má Ralf puls.Nemá ho. "Sakra to ne!"Vykřikne a začne hledat adrenalin,když ho najde rychle nabere potřebnou dávku a vstříkne mu ho do kanily. Začne ho rychle intubovat. Rychle se postaví a jde k láhvi z kyslíkem a zapojí ho k hadici,aby dýchala ze něj.Kontroluje jeho kuku,jestli nekrvácí. Zatím všechno vypadá že nekrvácí. Ještě zjistí jeho puls.O něco víc je silnější.
Proto se na chvíli přesune k Biggi a zkontroluje jí zatím je stabilizovaná. Proto na chvíli svou pozornost přesouvá k EKG. Tajně doufá,že vyschlo a bude fungovat.Zrovna teď ho nutně potřebuje.Nefunguje je utopený,totálně na odpis. Gabriela zoufale zasupí. Zoufale vytáhne vysílačku i když ví,že je taky na odpis,ale i tak jí zkouší. "Mej dej,mej dej. Tady je posádka Medicopteru 117.Neslyšeli jsme varování a jak jsme byli ve vzduchu,tak jsem vletěli do tornáda.Medicopter se rozlomil a zřítil do vody.Dva mojí kolegové jsou vážně zraněni. Pilotka má probodnuté břicho a zdravotní bratr skoro amputovanou ruku,je v šoku a upadl do bezvědomí."Říká Gabriela a doufá že je někdo uslyší.
Když se jí delší dobu nikdo neozývá,tak se naštvaně a zoufale napřáhne a hodí vysílačku do moře.Znova se přesune k Ralfovi a zjišťuje jeho životní funkce.Zatím je stabilizovaný.Zoufale se postaví a jde na kraj ostrova.Rozhlíží se po okolí,aby zjistila jak daleko je pevnina.Nikde nic nevidí jejich útočiště a kousek pevniny obklopuje jen samá voda. "No tak Gabrielo,zachovej klid."Promlouvá k sobě Gabi v duchu. "Musíš se postarat o své kolegy potřebují tě,abys byla při smyslech."Pokračuje dál a jde znova zkontrolovat kolegy. Biggi se stále drží.Gabriela jí zlehka pohladí a zeptá se."Biggi nemáš bolesti?Není ti zima?" Tázaná se na ní podívá a řekne. "Ne nic necítím,ani zimu.Jen jsem unavená." Gabriela zavrtí hlavou a řekne. "Ne Biggi nesmíš spát ano?Budeme si povídat,jen co zkontroluju Ralfa.Jen mi něco slib neusni mi zatím ano?" Biggi zesláble odpoví že se pokusí neusnout.
Gabriela se rychle přesune k Ralfovi cestou vzala tlakoměr.Je vděčná že aspoň ten funguje,jelikož je to starší model co nepotřebuje baterii. Opatrně si sedne k Rafovi a zjistí jestli svorky drží a on nikde nekrvácí.Zatím vypadá,že je to v pořádku.Nakonec opatrně pomalýma pohyby nasadí Ralfovi za zdravou ruku tlakoměr a zjišťuje jaký má tlak. Jeho tlak je velice znepokojivý.Příliš nízký. Proto se Gabriela rozhodne mu dát ještě jednu dávku adrenalinu.Nakonec mu vymění sáček z ryngerovým roztokem.
Pomalu končí kontrolu Ralfa,když v tom Biggi řekne zesláble. "Gabrielo je mi nějak mdlo a v puse mám chuť krve." Když se na ní Gabriela otočí uvidí,že Biggi teče z úst krev. Žaludek nevydržel nápor zapíchnutého stěrače a roztrhl se.A Biggi začala krvácet do úst.Gabriela se k ni rychle přesune a rozevře tašku,kde se nachází odsávačka. Zakloní Biggi hlavu a začne rychle zavádět tubus,nakonec napojí odsávačku a ručně začne krev odsávat. "Biggi já vím,že je to nepříjemné,ale musíš to vydržet.Jinak by ses tou krví mohla udusit.Jsi statečná holka."Řekne zoufale Gabriela uklidňující slova a u toho kontroluje jestli nekrvácí dál přes tlakové obvazky.Zatím to vypadá,že ne,tak se věnuje odsávání krve.A v duchu se modlí.ať už to peklo skončí.

Nebezpečné tornádo část 3

24. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 3

Gabriela se vzpamatuje. "Ralfe."Vykřikne a rozběhne se k němu. Zjistí,že má ošklivě rozřezanou ruku.Drží mu jenom na kosti a kusu kůže. "Sakra to tak ještě scházelo."Řekne si pro sebe a snaží se Ralfa probrat. Procitne a sleduje dezorientovaně Gabrielu. "Co se to děje moje ruka nemám v ní cit."Začne panikařit. "Jen klid Ralfe máš stále ruku jen drží na kosti a kusu kůže.Doufejme,že nás brzo někdo najde.Musím ti to provizorně ošetřit,abys nevykácel a pak musíme stabilizovat Biggi."Začne organizovat Gabriela momentální situaci.
Zvedne se a přesune se k taškám první pomoci.Než však dojde k Ralfovi rychle zjistí jestli ještě Biggi žije.Zatím ano má puls,ale velice slabě.Rychle se vrátí k Ralfovi a vyndá z první tašky potřebné věci na ošetření. První nabere do stříkačky Anestetika aby neměl bolesti,poté zavede kanylu z rengerovým roztokem. Poté mu ošetří ruku,jak jen to v těchhle podmínkách ošetřit. "Ralfe,snad to vydrží a ty nevykrvácíš.Musíme se modlit,aby nás někdo co nejdříve našel.."Řekne Gabriela,když zaváže Ralfovi ruku,tak aby zastavila trochu krvácení.
Poté se zvedne znova si vezme tašku a jde k Biggi. Klekne si před ní a přitáhne si druhou tašku z EKG. Tajně doufá,že taška je vodotěsná a přístroj bude fungovat. Otevře tašku,kde je požadovaný přístroj a zjistí že je totálně v hájí. "Sakra to jsme totálně v hájí."Pronese nahlas Gabriela.
To už se Ralfovi udělalo líp a vzpamatoval se ze šoku.Proto vezme so ruky sáček z roztokem a dojde ke Gabriele a pronese. "Budu ti pomáhat." Gabriela se na něj podívá a v duchu si pomysli. "Je tak statečný málem přijde o ruku a on mi tu nabízí svou pomoc." Poté řekne nahlas. "Dobře,hned tě zaúkoluji,ale chvíli počkej ano." Ralf kývne,že souhlasí.
To,už si Gabriela k sobě přitáhne druhou tažku z potřebnýma léky. Ale nejprve si vezme potřebný tubus a zaintubuje Biggi. "Ralfe pojď sem.Víš co po tobě chci.Jelikož je v háji EKG,tak po tobě ještě chci abys z hruba co dvě minuty zkoušel jestli má Biggi puls.Já se zatím podívám jak moc zle na tom Biggi je."Začne Gabriela dávat příkazy.Ralf kývne,že rozumí a začne dělat požadovanou práci.Nejprve dá Biggi taky kanylu a roztok potom jí dá 2gm adrenalinu a léky proti bolesti.
Nakonec se přesune k poraněnému břichu. "Vypadá to hůř,než to ve skutečnosti je."Pronese Gabriela nahlas. A začne pomalu promačkávat břicho kolem rány a říká nahlas diagnózu. "Proražený pravý jaterní lalok,žaludek a natržené střevo." Nakonec sleduje stěrač,když v tom Biggi začne k sobě přicházet.
Ralf jí rychle zdravou rukou vytáhne tubus a Gabi se k ní nakloní a promluví. "Klidně lež Biggi havarovali jsme a ty ses nabodla na stěrač." Biggi se na ní podívá a po chvíli Gabriela vidí v jejích očích paniku. "Moje nohy."Pronese ze strachem v hlase. Gabriela Biggi pohladí po tváři a řekne. "Novy máš v pořádku,ty nejsou zraněné." Biggi má v očích slzy a znova promluví. "Já necítím nohy.Gabrielo co se mnou je?" Promluví znova Biggi z panikou v hlase.
Gabriela se zděsí.Přesune se k nohám její kamarádky a řekne. "Teď ti budu mačkat nohy a ty mi řekneš jestli něco cítíš." Biggi ji kývne na souhlas. Gabriela začne mačkat nohy a Biggi po chvíli řekne. "Gabi,kdy už začneš?" Gabriela se znova zděsí a pomalu jí odpoví. " Biggi,ale já ti dávno mačkám nohy." Přestane z mačkáním nohou a vytáhne z druhé pohotovostní tašky krční límec.Opatrně ho Biggi nasadí.Ta se na ní vyděšeně dívá. "Gabrielo řekni mi pravdu proč nic necítím?"Zeptá se na jednou. Gabriela nemá sílu jí říct že stěrač asi z největší pravděpodobností poranil míchu.Sama tomu nemůže uvěřit. "Ne to nemůže být pravda! Přece Biggi neskončí takhle!"Řekne si Gabriela zoufale pro sebe. Cítí v sobě,že začíná panikařit,ale musí být silná a být oporou jejich dvou kolegů,kteří jsou na tom hůř než ona.

Smutek na divadelní scéně.

22. srpna 2013 v 22:20 | Katy |  Recenze
Dnes večer se celý divadelní,především muzikálový svět halí do smutku.Jelikož dneska večer umřel legendární režisér Josef Bednárik. Tento režisér zrežíroval muzikálová díla jako jsou Dracula,Johanka z Arku a Angelika. Kéž se má v nebi dobře a ať tam z ostatními zesnulými kolegy režíruje nějaké pěkné díla pro anděly. Budete nám tu chybět pane režisére. LNebezpečné tornádo část 2

22. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Nebezpečné tornádo část 2

Za pár minut je po hrůze a po medicopteru ani památka. Po chvíli se na hladině vynoří Ralf a pote i Gabriela. Oba se rozkuskají,jelikož byli dlouho bez kyslíku. "Gabi tam."Řekne Ralf a ukáže na malý ostrůvek v moři.Společně na něj doplavou.Ralf vyleze ven a pomůže nahoru Gabriele. Oba dva se vyvalí na zem a nehybně leží.
Když se oba vzpamatují Gabriela si sedne a řekne. "Kde je Biggi?" Ralf se taky posadí a dívá se na moře. Poté odpoví. "Nevím jdu jí najít."Postaví se a chystá se skočit do moře,které je rozbouřené. Gabriela ho chytne za ruku má špatné tušení. "Ralfe buď opatrný a jestli se ti podaří najít výbavu byla bych ti vděčná určitě bude potřeba Biggi nějak ošetřit."Řekne po chvíli váhání. "Neboj se budu opatrný a Biggi najdu."Odpoví jí přesvědčený Ralf. A skočí do vody.
Dlouhé minuty Biggi klesá ke dnu.Kolem ní se tvoří krvavá stopa.Nemá sílu začít plavat a dostat se nad hladinu.Už dávno nemá kyslík. "Ne to ne nechci tu umřít ještě jsem nic neprožila."Říká si sama pro sebe dokud ještě byla schopná uvažovat. "Jsem unavená."Pomyslí si a zavře oči dál klesá ke dnu.Vydechne a z plic vypustí poslední zbytek vzduchu.
Ralf plave rychle k místu kde vidí trosky BK v okolí Biggi nikde nevidí.Plave dál za BK "Pro tašky se vrátím až najdu Biggi."Pomyslí si pro sebe.Začne plavat za BK a má strach že Biggi nikde nenajde.Jenže v tom spatří krvavou stopu.Ihned se za ní vydá,jelikož ví že asi patří jejich kolegyně.Plave rychle za stopou pomalu mu dochází kyslík.Po chvíli Biggi najde.Chytne jí ,tak aby se mu s ní dobře plavalo a rychle nad hladinu.Jenže to jde z těžko.Bigginino bezvládné tělo ho pomalu stahuje ke dnu,ale snaží se plavat dál.
Gabriela sedí na břehu,už se vzpamatovala z prvotního šoku.Sleduje hladinu,která je stále rozbouřená. "No tak Ralfe pohni ty si musíš pohnout musíš zachránit Biggi."Mumlá si pro sebe.Poté se začne modlit.Chvíli na to,se nad hladinou vynoří Ralf a poté i Biggi. Gabriela neváhá a skočí do vody Ralfovi pomoct z Biggi. Ralf vyleze ven a Gabriela mu podá bezvládné tělo Biggi,poté vyleze ven i ona.Gabriela si ihned všimne,že má Biggi zapíchnutý stěrač v břiše. "Sakra to nám ještě chybělo."Řekne Gabriela roztřeseným hlasem. Rychle zjišťuje jestli má pulz.Má,ale je velice slabí. Gabi se zoufale podívá na Ralfa a řekne. "Bez operace a potřebných léků nám Biggi vykrvácí a umře." Ralf kývne,že jí rozumí a odpoví. "Musím se znova potopit a přinést tašky první pomoci a jiné potřebné věci." Gabriela se na něj podívá a kývne.
Ralf znova skočí do vody,zhluboka se nadechne a potopí se. Znova plave k troskám Medicopteru. Jelikož je moře stále rozbouřené,tak se začne vířit voda a písek z mořského dna.Ralf má špatnou viditelnost.O něco déle mu trvá,než najde trosky. Nakonec je přece jen najde.Rychle dopluje k troskám zadní části mašiny. Vpluje dovnitř a vidí že tašky první pomoci jsou na svém místě. "Aspoň že tak."Pomyslí si jednu tašku si dá na záda a druhou na břicho ještě nějak upevní kyslíkové bomby.Začne se vracet zpátky k hladině.Jenže je vytvoří vodní vír a on si roztrhne ruku o zničenou kabinu.Začne ječet a od pusy mu lítají bubliny.Poté zazátkuj,jelikož si pomalu vypustil všechen kyslík z plic co tam měl po nádechu nad hladinou.Zdravou rukou rychle si nasadí masku jedné bomby z kyslíkem a opatrně zraněnou rukou pustí ventilek.Nadechne se a znova ventilek zavře. A rychle se vydá k hladině.
Když vystrčí po nějaké době hlavu nad hladinu znova vykřikne bolestí,jelikož mořská sůl se mu dostala do rány. Gabriela mu z břehu pomůže nahoru a vidí,že se Ralf zranil. Sotva je Ralf na souši svalí se na zem a bolestí omdlí.

Nebezpečné tornádo část 1

20. srpna 2013 v 6:00 | Katy |  Nebezpečné tornádo
Tak a máme tu druhou povídku na přání. Tentokrát je pro Domino.Žádost zněla.Udělala by jsi povídku aby se týmu B(Biggi,Gabriela a Ralf) něco stalo. Tak jsem trochu zapracovala a přináším vám první kapitolu napínavé povídky snad se vám bude líbit.Příjemné čtení.


Nebezpečné tornádo část 1


Je to jako každý den.Je ráno a Biggi,Gabriela a Ralf se pomalu scházejí do práce.Biggi se baví z Gabrielou u skříňky.Když se převlečou pokračují z povídáním v pohotovostní místnosti. Zatím je klid.To ale nikdo z nich netušil co se ten den odehraje za katastrofu. Ještě se s nimi přišli rozloučit kolegové a nakonec zůstanou sami z Maxem,jelikož Ebelzider den má volno.Zatím je klid a Ralfa brzy přestanou bavit holčičí řeči a stoupne si k oknu.Mezi tím co se směna pomalu rozbíhá venku začne pořádný slejvák. "To bude zase směna o hubu."Pomyslí si Ralf pro sebe.
Z jeho myšlenek ho vytrhne poplach. "Základna pro Medicopter 117."Ozve se z repráků. "Medicopter 117 slyšíme."Odpoví Biggi. "Jde o zásah u moře v přístavu se zřítil z lodi do přístavu na zem je ve vážném stavu."Odpoví centrála. "Rozumím bereme to."Odpoví Biggi. "Musím vás však varovat. Na moři jdou velké vlny až dva metry.Dávejte si pozor kde přistáváte."Vyzve centrála k opatrnosti Medicopter. "Rozumím centrálo bereme na vědomí."Odpoví znova Biggi a poté vybíhá za svýma kolegami k BK.
Po chvíli se v deštivém dni zvedá BK do vzduchu a lení na záchranou akci. "Medicopter 117 věži Mnichov."Řekne Biggi když už jsou ve vzduchu. "Věž Mnichov slyším.Pokračujete Medicoptere 117."Ozve se. "Letíme na záchranou akci k mořskému přístavu." Pokračuje Biggi. "Rozumím Medicoptre 117 před vámi je jeden malý letoun pak máte trasu volnou."Odpoví věž. "Rozumím doba letu třicet minut." Odpoví Biggi a poté se dál věnuje letu. Stále leje.Ralf má celou dobu divný tušení,že se něco stane.
Za třicet minut Biggi jejich plechovou krásku přistává na molu.A Gabriela z Ralfem běží k nějakému kapitánovy lodi. "Doktorka Kolmanová co se tady stalo?"Zeptá se Gabi. "Jeden náš kolega upadnul z lodi a dopal na záda."Vysvětlí jí kapitán.Najedou všichni pocítí,jako by se země zachvěla,ale nikdo tomu nevěnuje sebemenší pozornost. Gaby,Ralf a ten kapitán se rozběhnou k místu,kde je zraněný. Když se k němu Gabi skloní zjistí že je mrtvý.Gabriela kývne na Biggi že je pozdě a že se budou vracet.Ta jí na její znamení kývne na souhlas,že jí rozumí a vrátí se k vrtulníku.Po chvíli k ní dojdou i oba kolegové a sednou si na svá místa.
Pomalu vzlétají a to už se zvedá vítr,začíná to mašinou pěkně házet. Biggi se ten stav nelíbí,nejraději by se vrátila na místo nehody a počkala až se vítr uklidní. "Dědicopter 117 věží Mnichov."Řekne Biggi. "Ta…. Ěž…. Mnich…."Uslyší trhaně Biggi. "Prosím zopakujte nám začátek spojení neslyšíme vás."Řekne Biggi do vysílačky a znervózní. "Vra…. Se….místo…neho….z…oře…e….ské….nádo…."Ozve se.
To už,ale Biggi pozná že vletěla do něčeho většího,než do vzdušného víru.Hází to z mašinou a z nenadání je bouře.Blesky lítají kolem dokola a Biggi se snaží udržet stroj v klidu.Nedaří se jí to.Jeden blesk zasáhne Medicopter okamžitě zkratuje celou elektroniku. Bezvládný Medicoptr lítá ze strany na stranu uvnitř tornáda. "MEJ DEJ,MEJ DEJ! Zasáhlo nás tornádo vyhodilo veškerou elektroniku stav nouze a nebezpečí jsem uvnitř mořského tornáda."Začne vysílat Biggi S.O.S. zprávu přes ruční vysílačku. Doufá že jí někdo uslyší.
Jenže nic se neděje.Najedou vichr vrtulník nažene na skálu co je nad mořem a on se rozlomí na dvě poloviny.Ihned se zřítí do moře,kde je stále epicentrum tornáda.Jedna strana je jinde než druhá.Pásy,kterými je Biggi připoutaná nevydrží,a ona vyletí ven oknem.Jak vletěla ven ošklivě se pořezala o střepy okna a k tomu se jí hluboko do břicha zabodl stěrač.

Básnička Než II

16. srpna 2013 v 7:00 | Katy |  Básničky


Než II

Než ten proužek zmodral,
Velice jsem tě milovala.

Než těn proužek zmodral,
Udělala bych vše co bys mi nakázal.
Byla jsem velký hajzl!

Jenže ten zkurvený proužek zmodral,
To jsem dostala na tebe vztek!

Když,ten proužek zmodral,
Velice se mi zatmělo před očima.

Když,ten proužek zmodral,
Věděla jsem že musím od tebe odejít.

Když,ten proužek zmodral,
Věděla jsem že budeš zuřit.

Když,ten proužek zmodral,
Měla jsem z tebe strach!

Proto jsem předstírala,

Svou vlastní smrt!

Oslava Maxových narozenin,aneb co se dělo i po ní část 4

15. srpna 2013 v 7:00 | Katy |  Oslava Maxových narozenin,aneb co se dělo i po ní
Další den když se Max vyspal,tak nakrmil hada nějakými mrtvýma myškami které mu dali kolegové k tomu hadovi.Jenže zapomněl dobře zajistit terárium,a tak mu had utekl.Max si toho samozřejmě nevšiml,jelikož je v koupelně a dělá si ranní hygienu.Nevšimne si,že ten had vlezl za ním do koupelny.Had si to pěkně šine po vaně a jak je Maxovým zvykem,když se holí,sedne si na vanu.Ale nevšimne si,že je tam had a tak trochu si sedne na hada.No a milý had se brání a uštkne našeho milého Maxe do zadku.
Max neví chvíli která bije a pak si uvědomí,že ho uštkl vlastní had. "A do prdele!" Pronese Max. Dokonale uvěřil Márkovím řečem,že je to černá mamba.Začne panikařit a přemýšlet co udělal ten muž o kterém mu Márk vyprávěl. Vzpomene si jak to bylo a že ten chlap si sám amputoval ruku.Musí rychle něco udělat nebo zemře. "Nic se nedá dělat musím si uříznout zadek nebo zhebnu."Pomyslí si Max. Urychleně si stáhne kalhoty od pyžama a vběhne do kuchyně,ze šuplíku vytáhne největší kuchyňský nůž. "snad je dost ostrý."Pomyslí si Max,když přikládá čepel nože na svou pokousanou zadnici.Nakonec přitlačí a uřízne si pravou půlku zadku.
Mezi tím se ostatní členové Medicopteru rozhodnou že půjdou uklidit ten svinčík na základnu co tam zůstal po včerejších bujarých oslavách.Postupně se tam sejdou všichni a společnými silami jí uklízejí. "Ty Márku?"Začne Thomas. "No co je?"Zeptá se ho tázaný kolega. "Kdepak je náš včerejší oslavenec?Taky by nám mohl pomoct."Odpoví Pilot. "No to nevím,ale vyspává kocovinu."Odvětí Márk. "Hm to nevadí.Co kdybychom za něj uklidili naši plechovou krasavici?"Ještě se zeptá Thomas. Márk mu kývne na souhlas.
Začnou jí oba uklízet,když v tom Márkovi začne zvonit telefon. "Prosím Harland."Řekne do telefonu.Chvíli poslouchá hlas co mu něco říká a poté odpoví. "To si děláš prdel ne?" A hlas v telefonu znova promluví.No dobře,svolám Thomase a Petra a za chvíli jsme tam ano?"Znova se ozve hlas a poté Márk típne hovor.Thomas se na něj nechápavě podívá a po chvíli se zeptá. "Co se děje?"Márk dostane záchvat smíchu a když se uklidní řekne mu co se děje. "Představ si,že ten blázen nám včera uvěřil,že je to černá mamba.Dneska ráno mu had utekl a on si na něj sedl.Jak se had bránil,kousnul ho do zadku a on si ho v panice,že je ten had jedovatý ufikl su jednu půlku."Vysvětlí Márk Thomasovi situaci a oba se začnou smát na celé kolo.Thomas si vezme vysílačku a řekne do ní. "Petře,neuklízej pohotovostní místnost,máme výjezd.Vezmi tašky první pomoci a poběž,na vysvětlování teď není čas."Za chvíli po výzvě vyběhne Petr z taškami.Mezitím Thomas startuje mašinu.
To už za pár minut vzlétají a Thomas promluví. "Medicopter 117 centrále." "Centrála slyší,mluvte Medicoptere 117."Ozve se z centrály. "Letíme na zásah.Muže pokousal had do zadku.Následkem šoku si uřízl zadek.Doba letu dvacet minut."Pokračuje Thomas. "Rozumím Medicoptere 117,až se budete vracet z akce,ozvěte se.Ve vaší letové zóně není hlášen provoz."Odpoví centrála. "Co to znamená?Proč letíme na zásah.Dneska máme mít ještě volno ne?"Podiví se zmatený Petr. "To víš,našeho Maxe kousnul ten had do zadku a jelikož nám uvěřil,že je to černá mamba,tak si ufikl zadek."Vysvětlí mu Márk. "Cože?Ty si děláš srandu,že?"Zeptá se nevěřícně Petr. "Ne,nedělá."Odpoví tentokrát za Márka Thomas. Poté mu Márk řekne celou historii ze včerejšího večera.Nakonec se všichni začnou smát.
Za dvacet minut už přistávají u domu,kde bydlí Max. Márk z Petrem si vezmou věci potřebné k záchraně a vběhnou do domu.Rychle se vřítí do koupelny,kde v kaluži krve leží Max,je při vědomí. "Maxi co jsi to proboha dělal?"Zeptá se Márk když zjišťuje,že to co mu Max řekl do telefonu je pravda. "Ta mamba mě pokousala."Zaskučí bolestí Max. Márk se uchechtne a řekne. "To sis vážně myslel,že ti koupíme jedovatého hada?Vždyť je to neškodná užovka do terária." Max stále skučí bolestí a Márk znova pronese. "No ale Maxi musím tě pochválit.Máš krásný čistý rez.Neboj se drobná plastika to zpraví." Pak přestane vtipkovat a zaměstná Petra. "takže dej Maxovi ryngerův roztok,potom 2mg fenta a lidokainu. Potom mi podej tlakový obvaz."Když Márk dokončí instrukce do koupelny vejde Thomas z nosítkami a položí je před Maxe. Jakmile ho ošetří,tak ho všichni tři přendají na nosítka a odnesou do vrtulníku.
Poté letí směr nemocnice. "Thomasi spoj mě z klinikou."Ozve se ze zadu Márk. Thomas ho spojí z klinikou na kterou letí.Když se tak stan,tak Márk řekne jak se věci mají.Za pět minut přistanou na střešním heliportu nemocnice SV.Bratří a předají chudáka Maxe zdejším lékařům.Mák jde s nimi a je u celého operačního zásahu,který musel podstoupit jejich mechanik.
Operace proběhla úspěšně a plastický chirurg přišil Maxovi silikonovou půlku,tak že to ani nejde teď poznat.Max si pár týdnů poležel v nemocnici a když ho pustili ještě musel nějaký čas být v domácím ošetřováním.Starostlivě se o něj starali jeho kolegové.No a zátese co z hadem?Max se s ním nakonec zkamarádli a nechal si ho začal mu říkat Nehoda,protože si myslel,že se k němu to jméno hodí.Když se Max uzdravil pořádně vrátil se zpátky na základnu Medicopteru. To bylo radosti že zase udělali oslavu a však malou a po pracovní době.

Básnička Než

14. srpna 2013 v 9:00 | Katy |  Básničky
Při úklidu spoji skříňky jsem našla sešitek,kde je pár básniček.Nejsou to básničky na téma Medicopter 117,ale na dvou dílný film Kill Bill. No a tak jsem se rozhodla že se s vámi o ty básničky podělím.Snad se vám budou líbit jako povídky.Klidně mi piště komentáře a ohodnoťte mi to.Aspoň budu vědět že sem někdo


Než

Než ten proužek zmodral,
byla jsem tvoje milenka.

Než ten proužek zmodral,
zabyla bych asi sto lidí pro tebe.

Než ten proužek zmodral,
chtěla jsem tě mít.

Jenže on zmodral,
a já se bála.

Když ten proužek zmodral,
už jsem z tebou nechtěla nic mít.

Udělal jsi mi velkou bolest Bille!

To cos mi proved,
je nemilé.

Budeš velmi trpět,
ty debyle!

Ty to do zítřka,

rozhodně nepřežiješ.