Zamilovaný záskok část 5

16. července 2013 v 17:45 | Katy |  Zamilovaný záskok
Zamilovaný záskok část 5
Jakmile doletí na místo určení,tak zjistí že je se jedná o těhotnou ženu,která měla autonehodu. Vyvázla z ní jen z lehkými oděrky a slabým otřesem mozku.Když jí stabilizují,tak jí naloží na nosítka a kluci jí nesou do vrtulníku,aby se Ada nemusela smýkat.Ta nesla jen tašky první pomoci. Po chvíli vzlétají. "Doba letu na kliniku třicet minut."Oznámí jim Thomas. Let probíhá relativně v klidu jen sem tam do nich narazí boční vítr ze skal,když v tom najednou pacientka začne křičet bolestí. Ada na nic nečeká a zjišťuje co se děje,když v tom uvidí že žena je mokrá mezi nohama.Okamžitě ví že pacientce praskla plodová voda. "Thomasi za jak dlouho budeme na klinice?" Okamžitě se Ada zeptá. "Za patnáct minut."Odpoví jí zkušený pilot. "Ihned mě spoj z klinikou."Nakáže Ada Thomasovi,jelikož teď už jde o dva životy. "Medicopter 117 Mariánské klinice."Ozve se zepředu Thomas. "Mariánská klinika slyším."Ozve se z druhého konce.Na to Thomas odpoví. "Spojuji vás z naší lékařkou." "Tady doktorka Barešová máme na palubě Medicopteru ženu které praskla plodová voda."Okamžitě Ada začne informovat nemocnici. "Ať je připravený porodní sál.Přibližná doba letu je asi deset minut." "Rozumím Medicoptere 117 všechno bude nachystané."Ozve se z kliniky.Poté ukončí spojení z klinikou a Ada řekne Petrovi,aby dal pacientce sluchátka. Když tak učiní,tak Ada na ní promluví. "Uklidněte se to bude dobré teď vás vyšetřím." Vyděšená pacientka kývne na souhlas.Poté ji Ada naviguje co má udělat.Jakmile pokrčí nohy vyžádá si Ada od Petra nůžky,sama si natáhne nové rukavice.Potí nůžkami rozstřihne spodní prádlo pacientky a začne jí vyšetřovat.Jakmile pacientku vyšetří zeptá se. "V kolikátém měsíci jste?" "jsem na konci osmého měsíce."Odpoví žena.Je vidět že se bojí. "Nebojte se za chvíli jsme v nemocnici."Uklidňuje Ada pacientku. "Zatím nejste otevřená,takže ve vrtulníku neporodíte.Nemusíte mít vážně strach."Opravdu za pět minut přistávají na heliportu Mariánské kliniky.Ada vystoupí z pacientkou a jde za doktorem. "Žena třicet let.Konec osmého měsíce.Lehký otřes mozku oděrky.Před deseti minutami odtekla plodová voda.Otevřená na pět centimetrů.Nemá žádné utišující léky,jenom ryngerův roztok." Pacientku odvezou do budovy.A poté tým Medicopteru jetí zpátky na základnu.
Když doletí na základnu,tak ve společenské místnosti jsou další dvě ženy.Obě se seznámí z Adou a ona zjistí že to jsou její kolegyně z druhého týmu.Pilotka Biggi a lékařka Karin. "Každou chvíli by se tu měl objevit i Enrico,jelikož za chvíli nám začíná služba." Řekne vlídně Karin. Ada se usměje a poté si ještě z kolegyněmi povídá. "Jak lítá Thomas?Doufám že s vámi nehází a nemachruje."Zeptá se Biggi. "No Thomas s námi lítá jako v bavlnce zatím nemachroval."Odpoví Ada. Mezi tím do místnosti vstoupí Petr a to,už se Adě rozzáří oči a nevědomky se na něj usměje. Té změny si všimne,jak Biggi,tak i Karin že Adino chování se najednou změnilo,její oči se rozzářili jsou jiní,než když si s nimi povídala. "No nic,tak já se půjdu převléct a tradá domů.Ráda jsem se s vámi dvěma seznámila."Řekne Ada. Rychle a v rozpacích vyběhne ven z pohotovostní místnosti do šatny.
Ada se rychle převlíká,když v tom na šatnu přijde Petr a sleduje jí.Nakonec promluví. "V civilu ti to moc sluší." Ada se otočí a zahledí se Petrovi do očí,ten pomalu přijde k Adě a obejme jí.Ada se usmívá a automaticky ho políbí.Petr na nic nečeká a taktéž jí políbí,když v tom do šatny vejde Enrico. Ada a Petr se snaží dělat jakože nic. "No páni Petře ty ses nám zamiloval.No nedělej že ně,stejnak sem vás viděl jak jste se líbali."Začne Enrico a pak se otočí na Adu. "A pro po já jsem Enrico a ty jsi určitě náš nový záskok za Márka." Ada celá červená až ke kořínků vlasů mu podá ruku a zahanbeně řekne. "Já jsem Ada ráda tě poznávám." Po těchto slovech se omluví že už musí domů a rychle se vypaří ven.Petr se za ní dívá. "Není možné náš Petřík se nám zamiloval."Rýpe Enrico do svého kolegy. "Ha ha ha to je sranda.Copak tobě se nestalo že jsi se zamiloval do svojí kolegyně?" Z těmito slovy vyjde ven a jde do svého obydlí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama