Zamilovaný záskok část 3

14. července 2013 v 11:28 | Katy |  Zamilovaný záskok
Zamilovaný záskok část 3
Ada se snaží psát zprávy o výjezdu.Je sama na základně,nebo to jen tak vypadá.Nemůže se soustředit.Pořád myslí na Petra jak na ní kouká. "Panebože."Řekne si sama pro sebe. "Proč já na něj myslím? Proč,když se na mě podívá mám srdce až v krku? Že bych byla do něj zamilovaná?"Pokračuje dál v monologu. Najednou se zvedne,ani neví proč.Vezme si papíry určené na zprávy pro výjezdy a propisku.Jde do hangáru.Tam si najde kus kartonu sedne si na posuvný heliport,dá si karton na kolena a snaží se pracovat tam. Je jí už v kombinéze horko tak si stáhne vršek a ováže si ho kolem pasu. Ani si nevšimne že jí její zranění zase krvácí a prosakuje jí obvaz co na ráně má.
Konečně se Ada zabere do papírů.A zabere se tak,že si ani nevšimne že jí někdo pozoruje.Není to nikdo jiný než Petr,jelikož má cestu do sprchy. "Co tu ještě děláš,takhle sama v hangáru?"Zeptá se překvapeně Petr. Ada se lekne a nadskočí,když si uvědomí že je to její kolega Petr,tak se uklidní a řekne. "No,tak to bych se měla ptát já tebe co tu děláš?" Petr dojde k Adě a ta si všimne že je nahý na sobě má jenom ručník přes bedra. " Asi ti nikdo neřekl,že tu bydlím ve vysloužilém vrtulníku."Uvede Petr věci na pravou míru. "Aha no,tak to jsem opravdu nevěděla.No a jsem tu v hangáru,protože se mi tu lépe vypisují papíry o výjezdu."Odpoví Ada a usměje se na Petra. Petr se zachvěje a ucukne pohledem.Když se chce zase dívat před sebe,tak si všimne,že Ada má na ruce krvavý obvaz. "Ado ty krvácíš.Co se to stalo?Ještě řekni že jsi se dneska nějak zranila." Začne znova Petr na Adu mluvit.Ada se podívá na své rameno a uvidí,že vážně její obvaz je celý od krve.Podívá se omluvně na Petra a promluví. " Ne to ne tady jsem si neublížila,ale jak jsem ještě před dvěma dny byla u jiné letecké záchranky,tak mě škrábla kulka a asi mi zřejmě dneska popraskali motýlci a znova to začalo téct."
Petr beze slova vstane a jde do pohotovostní místnosti pro lékárničku a nůžky vezme si sterilní rukavice a vrátí se zpátky za Adou. Klidně a beze slova si k ní znova sedne,nasadí si rukavice a vezme nůžky. Poté začne opatrně odstraňovat zakrvavený obvaz Opatrně ho zdělává a sleduje,jestli to Adu náhodou nebolí.Ada se ani nepohne a sleduje jak Petr jí něžně sundá obvaz. "Tomu ty říkáš jenom škrábnutí,vždyť je to minimálně na tři stehy." Zhrozí se Petr. Ada mlčí a sleduje ho. Petr si vezme desifenkci a čistý tampon pomalu a z citem jí začne ránu čistit. Z Adou to ani nehne. "Budu ti to muset zašít,ale musím si zajít pro nářadíčko z pohotovostních tašek." Informuje Petr Adu. Znova se zvedne a jde pro potřebné věci na šití zpátky do pohotovostní místnosti. Když se vrátí sleduje situaci,jak se tváří Ada. "Doufám,že jí to nebolí."Řekne si sám pro sebe. Ada jen sedí a taky ho teď pozoruje.Proto si opět k ní sedne a vezme si potřebné věci na šití. "Umrtvím ti to,ať tě to tak nebolí."Informuje Petr svou pacientku. Ada kývne na souhlas.Poté Petr nabere do iněkční stříkačky lokální anestezii a opatrně jí píchne k ráně. Chvíli počká,než léčivo zabere a začne šít.
Za chvíli už Petr své dokonalé stehy zaváže čistým obvazem. Ada se na Petra usměje a řekne. "Děkuji ti že jsi mě tak ošetřil,jelikož já bych to lépe nedokázala.Nevěděla jsem že umíš i věci co normálně dělají doktoři." Petr se taky usměje a odpoví. " Za málo,když můžu,tak pomůžu. No ty toho asi ještě hodně nevíš o mě.No já jsem studoval medicínu,ale ve čtvrťáku jsem z tím sekl,a rozhodnul se že budu jenom zdravotním bratrem.Nějak jsem si totiž zvykl tady na tuto práci a za nic jiného bych jí vůbec nevyměnil.Co ruka doufám že nebolí a že jsem ti tím šitím nějak neublížil?" Ada se mu zase podívá do očí a slabě se usměje. "Ne vůbec mě to nebolelo.Máš zkratka něžné ruce."Odpoví. Aniž by si nějak uvědomovala,že z Petrem flirtuje očním kontaktem.
Petr vezme Adě z rukou papíry a řekne něžně. "Ukaž pomůžu ti z tím.Ve dvou se vše dělá lépe."Řekne Petr,aby řeč nestála. Ada mu dá jeden papír o výjezdu a druhý si nechá sama.Pár minut je v hangáru ticho,jen jsou slyšitelné propisky co jezdí po lejstrech sem a tam.Po chvíli se Ada zvedne a pronese. "Tak a hotovo dík Petře,ještě tam musím dát razítko a autogram no a konečně můžu jít v klidu domů." Z těmito slovy k němu Ada natáhne ruku,aby od ní si mohla vzít vyplněné papíry. Jenže Petr jí je nedá.Chytne Adu za zdravou ruku a přitáhne si jí k sobě.Ada ztratí rovnováhu a sedne si na Petra. Ada je zaskočená jejích pohledy se střetnou.Hlavy mají velice blízko sebe. Adě se zamotá hlava vzrušení.Stále se dívá na Petra a Petr na ní.
Najednou to přišlo.Petrovi rty se přiblížili ke rtům Ady. Na konec se oba políbí.Adě se v tu chvíli zastaví srdce,jelikož něco tak krásného ještě nezažila.Cítí jak se jí v břiše rozlévá teplo a jako by jí tam lítali motýli. "Ano teď je to jisty.Jsem zamilovaná do Petra a chci,aby tahle krásná chvíle trvala nekonečně dlouho." Pomyslí si Ada sama pro sebe.Jejich polibek,ale přešel do žhavějšího líbání.Nemůžou se nabažit jeden druhého.Nakonec se Ada odtáhne a zahledí ze do Petrových rozněžněných očí. Jsou oba ticho a kolem nic je velice zvláštní atmosféra. Najednou do toho ticha promluví Petr- "Miluji tě Ado." Ada na něj nevěřícně zírá,neví co mu má říct,jelikož ještě nikdy jí nikdo neřekl že jí miluje. Automaticky zvedne ruku a pohladí Petra po tváři. "Nejsou to jenom planá slova,která říkáš jen tak?" Opatrně se zeptá Ada. Petr záporně zavrtí hlavou. "Ne nejsou to plané řeči,jelikož jsem se do tebe na první pohled zamiloval." Odpoví a,jelikož nechce aby mu Ada nějak oponovala,tak jí znova políbí. Ada mu to začne automaticky oplácet.Jejich polibky jsou vášnivé. "Miluji ho,miluji ho,miluji ho." Opakuje si Ada tyto dvě slova dokola. Zase se přestanou líbat a Petr pustí Adu,ta se zvedne a chce odnést papíry,jenže Petr jí to nedovolí.Taky se postaví a vezme Adu do náručí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama