Zamilovaný záskok část 13

25. července 2013 v 7:00 | Katy |  Zamilovaný záskok
Zamilovaný záskok část 13

Mezi tím dovezou Adu na porodní sál sestra jí pomůže přelehnout si na porodní lůžko.Za chvíli přijde doktor a řekne sestře. "Sestro dejte pacientce do páteře 2Mg lokální anestezie. Přijdou dva sanitáři a pomůžou Adě si na chvíli lehnout na bok,aby jí sestra mohla píchnout požadovaný léky.Za chvíli Ada od pasu dolů nic necítí a doktoři můžou začít boj o její nenarozené dítě.
Začnou jí operovat a pomalu se dostávají k miminku.Ada se v duchu modlí aby bylo všechno v pořádku.Těch pár minut operace jí připadá jako celá věčnost.Obádá se nejhoršího že se miminko narodí už mrtvé.
Mezi tím nervózní Petr se postaví a začne chodit po chodbě. Karin ho smutně sleduje a neví jak ho má utěšit. Nakonec řekne. "Petře uklidni se,neboj dobře to dopadne a ty si pochováš vaše dítě." Petr se zastaví před Karin a podívá se jí do očí. "Měl jsem něco tušit,že to nebude v pořádku.Měl jsem dneska zůstat doma z Adou."Začne si Petr vyčítat danou situaci.Karin se taky postaví a soucitně obejme Petra. "Petře ty za to nemůžeš co se stalo.Věř mi to byla jen náhoda,že mi to Ada řekla,kdybys byl doma ty,tak ty by jsi bez stetoskopu nepoznal že dítě nemá ozvy a kdo ví.Možná by bylo i pozdě.Teď má ještě nějakou naději že bude živé." Snaží s těmito slovy uklidnit Karin. Per je stále však zoufalí neví co má dělat. "Víš co Petře půjde se tam podívat a ty tu zůstaneš z Márkem a Thomasem ano."Řekne po chvíli ticha Karin. Její kolega kývne na souhlas a znova si sedne vedle Márka.
Když Karin vejde na porodní sál zrovna porodník z Ady vyndal malí modrý uzlíček co má ještě kolem krku omotanou pupeční šňůru. Rychle mu jí odmotají ustřihnou jí kde má být ustřežená a už malé putuje do rukou pediatrů.Karin si sedne k Adě a pohladí jí aby jí dodala odvahu.Ta se na ní jenom podívá a řekne. "Co je z miminkem proč nepláče.Proč nepláče moje dítě?" "Ado uklidni se doktoři dělají všechno co je v jejich silách neboj se oni vědí co dělají.Za chvíli určitě uslyšíš pláč."Začne ji uklidňovat Karin.
Mezi tím pediatři bobují o život malého miminka. "Rychle masáž srdce dechová frekvence?"Ozve se jeden doktor. Někdo začne dělat miminku masáž srdce a sestra řekne dechová frekvence velmi slabá."To všechno slyší Ada a je jí z toho špatně. Najednou se po chvíli ozve slaboučký pláč. Opravdu sotva slyšitelný.Ada se podívá tím směrem. "Dobře máme jí rychle do inkubátoru a na ventilaci."Zavelí jeden z doktorů. Nakonec se Ada podívá na Karin. "No vidíš já jsem ti to říkala že bude miminko v pořádku."Řekne Karin.
Mezi tím porodník zašije Adě břicho a pak řekne. "Gratuluji vám máte holčičku." Ada se konečně slabě usměje a špitne. "Já mam z Petrem dceru."Okamžitě s ní spadne všechen strach,který měla ještě před chvíli,když slyší pláč svého dítěte.Nakonec Karin z klidem vyjde na chodbu oznámit Petrovi radostnou zprávu. Ten,když jí uvidí hned se postaví.Karin vypadá vážně. "Ne neříkej že to miminko nepřežilo."Vypadne z něj a ještě víc zbledne.To už se Karin pousměje a záporně zavrtí hlavou ze slovy. "Ne neboj se tvá dcera žije.Sice bude muset být pár dní v inkubátoru,ale hlavně že žije."Petrovi se okamžitě uleví a pronese. "Můžu za Adou?" Ano ale jen na chvíli,už jí převezli na pokoj.
Tak tedy Petr se vzdálí a jde na pokoj,kde dovezli jeho manželku.Ta však spí a vypadá spokojeně.Proto si potichu vedle ní sedne na židli a chytne svou lásku za ruku. Sotva to Petr udělá,tak Ada procitne a podívá se na něj ze slovy. "Máme holičku a je v pořádku." Pere se usměje a odpoví. "Ano vím Karin mi říkala tu radostnou zprávu."Po těchto slovech jí políbí. "Lásko odpočiň si,bylo toho na tebe dneska hodně a zasloužíš si odpočinout."Řekne,když se přestanou líbat. Ada znova usne.Ještě chvíli u ní sedí a pak jde na oddělení kde mají inkubátory.Jde se podívat na svou prvorozenou dceru a je hrozně rád že je živá a zdravá.Usmívá se na ní radostně.

Za pár dní malou dají na pokoj k Adě,která se ze svou malou dcerou začíná seznamovat.Petr za nimi každý den chodí.Dokonce malou pojmenují po Karin,jelikož ona má velkou zásluhu že jejich dítě žije.Za dalších pár dní je pustí domů a Petr se o svou krásnou rodinu vzorně stará,když zrovna není v práci.Je rád že to,tak dobře dopadlo a že se nastalo nějaké hrozné neštěstí. poznává co je to štěstí mít malé dítě. A v duchu doufá,že třeba časem ke Karin přibude bratříček nebo sestřička.Kdo ví teď to možná ví jenom sám osud.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 25. července 2013 v 9:46 | Reagovat

smekám před tebou, moc krásné jsem dojatá.

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 26. července 2013 v 8:03 | Reagovat

Souhlasím s Adou, je to vážně moc krásné ;-)

3 Katja Katja | E-mail | Web | 27. července 2013 v 20:13 | Reagovat

Krásné, jsi šikovná kačí :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama