Zamilovaný záskok část 12

24. července 2013 v 7:00 | Katy |  Zamilovaný záskok
Zamilovaný záskok část 12

Petr se po chvíli vzpamatuje a řekne: "Thomasi za jak dlouho jsme u nás?" "Během pěti minut." Odpoví Thomas. Poté zase všichni mlčí. Během pěti minut Thomas přistává z BK u domu kde žije Petr ze svou manželkou.Petr na nic nečeká a jako první vbíhá dovnitř. "Ado lásko moje neboj se všechno bude v pořádku." Klekne si ke gauči z těmito slovy. Ada se na něj podívá ubrečenýma očima,ještě stále si svírá břicho.Petr jí chytne za ruku a jeho láska mu stisk oplatí. Mezi tím do domu vběhne Márk a záhy za ním Thomas z nosítky. Karin jde Márkovi naproti. "Ada upadla do šoku,když jsem jí řekla co se z dítětem stalo.Musí co nejrychleji do nemocnice.Thomasi Jaká nemocnice je nejbližší?"Hned co vejde Márk Karin zpustí. Thomas se zamyslí a po chvíli odpoví : "Nemocnice Sv. Anny doba letu odtud tam zhruba tři minuty." Mezi tím Márk řekne Petrovy aby zavedl Adě kapačku z Rynglovým roztokem. A nějaké leky na uklidnění. "Počkej Márku nemůžeme jí dávat léky na uklidnění.To by pak ještě víc ohrozilo plod.Musí to vydržet do nemocnice.Nemáme moc času." Zarazí je Karin. "Pokud už teď není pozdě." Pomyslí si Karin sama pro sebe.
Pak jde všechno rychle,jakmile Petr dá svojí lásce kapečku,tak všichni tři kluci přendají Adu na nosítka.Karin vezme sáček z roztokem a kluci Adu a jdou co nejrychleji k BK. Jakmile jí naloží,tak co nejrychleji vzlétají. Moc dobře všichni vědí,že teď jde o víc než jeden život. "Thomasi spoj mě prosím z klinikou."Řekne Karin a Petr chce dát Adě sluchátka,aby všechno slyšela Karin ho,ale zarazí a naznačí že to není zrovna nejlepší nápad. "Medicopter 117 pro nemocnici SV. Anny." Ozve se zepředu Thomas. "Mluvte Medicoptere 117." Ozve se z nemocnice. "Tady doktorka Thalerová máme na palubě ženu prvorodičku.Dítě přenáší třetí den.Údajně od včerejšího večera nejsou zaznamenány žádné pohyby. Po poslechu stetoskopem jsem neslyšela ozvy.Proto připravte ihned vyšetřovnu a operační sál." Řekne Karin co se děje nemocnici. "Dobře Medicoptre 117 rozumím vám.Vaše požadavky budou zplněny." Ozve se znova nemocnice.Ada jen nepřítomně leží a hladí si břicho stále doufá že ucítí nějaký slabý pohyb.Ale stále nic.
Za tři minuty přistávají na heliportu nemocnice,kde je už čeká odporný tým lékařů z porodního oddělení.Okamžitě jí přeloží a vezou na vyšetřovnu.Petr chce jít s nimi,ale Karin ho zarazí,že to není zrovna nejlepší nápad.Nakonec jde z Adou na vyšetřovnu jenom Karin. Sestra mezi tím převleče Adu do andělíčka a přeloží ji na vyšetřovací pult. Karin vejde dovnitř v době kdy doktor dělá ozvy a ultrazvuk. "Jak to vypadá pane kolego?" Zeptá se. "Jde o to že dítě se škrtí pupeční šňůrou.Má velice slabé ozvy musíme co nejrychleji udělat císařský řez."Odpoví doktor. Po slovech lékaře se Karin nakloní k Adě a něžně řekne. "Slyšíš miminko má slabé ozvy.Uvidíš určitě bude v pořádku neztrácej naději." Ada se na ní nepodívá dívá se jenom na stop.
Po vyšetření sanitáři vyvezou ven z vyšetřovny pacientku a jedou s ní rychle na operační sál. Když je spatří Petr,tak okamžitě jde k nim.Karin ho však zarazí a mezi tím odvezou Adu na porodní sál. "Petře ne stejnak by jsi tam překážel.Oni vědí co mají dělat.Sedni si něco ti musím říct." Zastaví těmito slovy Petra Karin. Petr si zoufale sedne a podívá se na Karin. "Doktor říkal,že dítě má slabé ozvy.Je tu šance že bude v pořádku.Hlavně zachovej chladnou hlavu ano." Řekne znova Karin. Petr kývne že jí rozumí,ale je stále zoufalý bojí se o svoje dvě lásky.Karin ho po chvíli ticha obejme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 24. července 2013 v 10:39 | Reagovat

moc povedené sestricko, uz se tesim na pokracko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama