Zamilovaný záskok část 11

23. července 2013 v 7:00 | Katy |  Zamilovaný záskok

Zamilovaný záskok část 11

Dny plynou Ada se ani nenaděje a už je v devátém měsíci těhotenství.Všechny kontroly jsou v pořádku,a tak teď už jenom zbývá ta nepříjemná část.A to je porod.Adu už všechno bolí a stále musí navštěvovat záchod,jelikož miminko si udělalo z jejího močového měchýře fotbalový míč.Je z toho mrzutá a nic jí nebaví.Petr v práci domluvil že může Ada chodit s ním,protože by se k ní domu asi nedostal včas,kdyby byl na zásahu a jeho láska začala rodit.Ada chodí s ním a když mají kluci výjezd,tak si povídá buďto z Maxem,nebo z kolegami druhého týmu.
Ada už přenáší třetí den a je z toho nervózní že ještě dítě nepřišlo na svět. Jeden den musí jít Petr na ranní směnu a nemůže vzbudit Adu,ta jen zamrčí,když se jí pokusí všemožnýma jemnýma způsobami probudit.Nakonec se na Petra otočí a řekne. "Lásko klidně jdi do práce.Dneska jsem unavená chci ještě spát.Já zavolám Karin,aby za mnou přišla." Petr jí něžně políbí a odpoví. "Dobře lásko tak já jedu,ale slib mi kdyby se něco dělo,tak mi okamžitě zavolej ano." Ada zamrčí na souhlas otočí se znova na bok a usne.
Když se Ada pořádně vyspí,tak zavolá Karin,aby za ní přišla.Když to slíbila Petrovi. Od té doby co vstala se cítí divně,ale nemysli na to.Za chvíli po tom co dotelefonuje z Karin se rozdrnčí zvonek.Ada se dovalí ke dveřím a když uvidí že to je Karin usměje se a řekne " Pojď dál,už na tebe čekám." Nechá projít Karin dal a jde do kuchyně. "Určitě si dáš kafe že Karin?" Zeptá se Ada z kuchyně.Karin za ní dojde a odpoví. "Ano moc ráda." Po těchto slovech si sedne ze stůl. Jakmile Ada postaví vodu,tak si sedne naproti Karin a automaticky si začne hladit břicho.Najednou se zastaví a nic nedělá. Karin si toho všimne. "Ado děje se něco?" Opatrně se Karin zeptá. "Nevím nějak necítím pohyby asi je to normální možná klid před Bouří." Pronese ustaraně Ada. A dál se snaží nahmatat nějaký pohyb.
Karin se ustaraně postaví a jde k Adě opatrně položí ruce na břicho a nic taky necítí. "Jak dlouho to je co jsi cítila poslední pohyby?" Ada pokrčí rameny. "Nevím asi včera večer než jsme šli spát." Karin se na ní znova podívá má špatné tušení. Ada si to z jejich očí přečte a je neklidná. "Karin co se děje?"Zeptá se nervózně. "Nevím,ale nepanikař pro jistotu si poslechnu ozvy.Jdi si lehnout a já si zajdu do auta pro stetoskop." Řekne ustaraně Karin. Poté se zvedne a jde do auta. Ada se taky zvedne a jde si lehnout na gauč.Začíná mít strach.Karin se hned vrátí.Je vážná.Vyhrne Adě tričko a položí na holé břicho stetoskop. Jenže neslyší žádné ozvy.Vyndá si stetoskop a podívá se na Adu snaží se si zachovat chladnou hlavu.Nakonec řekne. "Ado nebudu ti lhát,ale teď mi slib že budeš klidná a rozumná ano?" Ada kývne. "Tak už mi řekni co je děťátku?" "Ado já jsem neslyšela žádné ozvy." Snaží se Karin,aby to vyznělo co nejjemněji. Ada záporně zavrtí hlavou. "Ne ne nevěřím ti děťátko jenom spinká za chvíli kopne uvidíš."Odpoví zoufale Ada a dá si starostlivě obě ruce na břicho.
Karin jí pohladí ruce na břichu a jde na chodbu.už volá na základnu.Telefon jí naštěstí zvedne Márk. "Základna Medicopteru 117." Řekne. "Ahoj tady Karin mám pro vás výjezd."Řekne Karin tlumeně. "Karin co se děje?"Zeptá se vyděšeně Márk a podívá se jestli není někde blízko Petr. "jde o Adu a především o miminko.Ada říkala že od včerejšího večera necítí pohyby.Před chvíli jsem poslouchala ozvy a nic jsem neslyšela."Odpoví Karin taky potichu aby nerozrušila znova její kamarádku. "Tak to je zlé.Za chvíli jsme tam."Odpoví Márk. "Márku ještě něco."Zarazí ho ještě Karin. "Ano a co?"Zeptá se Márk a má velice špatné tušení. "Prosím tě opatrně to řekni Petrovy a připrav ho na nejhorší."Odpoví Karin. "Neboj se Karin nějak mu to řeknu za chvíli jsme u vás."Po těchto slovech Márk položí telefon a jde říct šéfovy základny jak se věci mají. Höppler jim dá zelenou a,když Márk vyjde z jeho kanceláře,tak řekne. "Petře Thomasi máme výjezd." Thomas se na něj nechápavě podívá.Márk pohledem ukáže za Petra. Potom v rychlosti vezmou tašky první pomoci a běží k mašině.
Za chvíli vzlétají. "Petře jde o Adu a o miminko.Musím ti něco říct,ale musíš mi slíbit,že zachováš chladnou hlavu a budeš se chovat profesionálně."Začne Márk,jakmile se BK odlepí od země. "Márku děsíš mě co se děje?"Zeptá se už trochu vyděšený Petr. "Víš Petře jde o to,že Ada řekla Karin,že necítí pohyby a Karin to nedalo a zkusila si poslechnou ozvy děťátka,ale nic neslyšela." Odpoví Márk. Petr upadne do šoku a neodpoví.Právě teď dostal strach o svou manželku a jejich dítě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 23. července 2013 v 15:43 | Reagovat

Toje drama, ale moc povedene

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama