Zamilovaný záskok část 1

12. července 2013 v 20:07 | Katy |  Zamilovaný záskok
Moje kamarádka než odjela na dovolenou,tak mě požádala jesli bych jí nemohla napsat nějakou povídku o Petrovi z Medicopteru,jelikož ho má velice ráda.No tak jsem k tomu sedla a něco vyplodila.Jestli je to dobré no posuďte sami.Příjemné čtení.

Zamilovaný záskok část 1
Je to už pár dní co si Márk zlámal nohu při poslední akci.Proto Höppler musel z centrály nechat zavolat záskok za zraněného kolegu. "Hele Petře,kdy má přejít ta náhrada za Márka?"Zeptá se zvědavě na šatně Thomas svého kolegy. "Nevím asi už dneska."Odpoví mu na to Thomas. Po té si zamkne skříňku a jdou do pohotovostní místnosti.Sotva Petr zamíchá karty někdo je vyruší. "Promiňte prosím poradíte mi,kde najdu nějakého šéfa základny."Řekne ženský hlas. Když se Petr otočí uvidí krásnou ženu brunetku usměje se na něj. "ehm…"Vykoktá ze sebe.V tom si slovo vezme Thomas. "Prosím madam račte za mnou." Zvedne se ze své židle a odvede krásnou neznámou do kanceláře,kde sídlí Höppler. Za chvíli se vrátí k Petrovi,který stále hledí do prázdna,kde před chvíli stála krásná neznámá. "Hej Petře uletěli ti včely?" Zeptá se Thomas. Petr se otočí zpátky na Thomase,ten dál míchá karty.Petr odvětí "To byl anděl?" Thomas se ušklíbne a dál míchá karty.Za pár minut se otevřou dveře Höpplerovy pracovny a vstoupí do pohotovostní místnosti z tou neznámou slečnou. "Takže panstvo mám tu čest vám představit záskok za kolegu Harlanda. Základna byla,tak laskavá a poslala nám záskok.Představuji vám zastupující lékařku Adélu Barešovou. Jo a pánové buďte na ní hodní." Z těmito slovy šéf základny odejde zpátky do své kanceláře.
Petr se na nově příchozí zase dívá,jako na svatý obrázek. Thomas se znova postaví a drkne nenápadně do Petra,aby se vzpamatoval. "Ahoj těší mě já jsem Thomas jsem pilot,tady všichni si tykáme,takže ahoj." Po těch slovech podá Adéle ruku. "Tak tedy ahoj já jsem Adéla,ale klidně mi říkejte Ada." Odpoví Ada. "A tady ten co se teď tváří jako dement je zdravotní bratr Petr." Dodá,když Petr stále není schopný slova. Nakonec se postaví a vykoktá. "Těší mě já jsem Petr."A podá Adě ruku. "A já jsem Ada."Odpoví jeho nová kolegyně a pak dodá. "Ehm můžete mi někdo prosím ukázat kde se můžu převléct do pracovního?" Thomas se usměje a řekne. "Když vyjdeš z této místnosti,tak napravo jsou šatny." Ada poděkuje a jde se převlíknout.Petr jí stále hypnotizuje a to,už Thomas zase do něj rýpne. "No tak to vypadá že ty,už jsi případ pro Chocholouška." Petr se vrátí zpátky na zem a odvětí: "Ha ha to jsi mě tedy pobavil."
Po chvíli se Ada vrátí z šatny. "Nechceš se jít podívat ven na mašinu se kterou budeš pracovat?"Zeptá se jí Petr. Ada se na něj usměje a odpoví. "Ano moc ráda se z tebou půjdu podívat,jsem zvědavá na tu krasavici." Petr z Adou vyjdou ven a Thomas se za nimi dívá.Nakonec vezme telefon a volá Márkovy,aby se s ním podělil o novinky ze základny. "Nazdar marode."Řekne,když mu to Márk zvedne a pak pokračuje. "Hele ani nevíš o co přicházíš." "Ale nepovídej copak se děje?" Okamžitě zareaguje Márk. "No tak místo tebe jsme dostali doktorku krasavici no a náš Petřík je s ní úplně hotový."Začne Thomas znova. "Nepovídej,nedělej si ze mě srandu na to ti neskočím."Odpoví Márk do telefonu. "Hele tak jestli mi nevěříš,tak klidně přijeď."Ještě řekne Thomas a položí telefon. "No tak si nevěř,když nechceš věřit."Zabručí si Thomas pro sebe pod vousy.
Mezi tím Petr a Ada dojdou k vrtulníku. "Tak co říkáš naší mašině?" Zeptá se Petr a dívá se na Adu,která zasněně hledí na mašinu. "Je to krásná mašina,rozhodně krásnější než ta na které jsem pracovala naposled." Vydechne Ada nadšeně. "Jo a na jakým vrtulníku jsi před tím lítala?"Zeptá se zvědavě Petr. Ada se na něj podívá a odpoví: "Vrtulník EC 135,ale BK je rozhodně krásnější mašina,než EC 135." Petr se usměje a dodá. "No páni,tak to jsem rád že se ti líbí naše BK." Ada se usměje a znova se otočí na BK a dívá se na něj. "Můžu se juknout dovnitř na vybavení?"Zeptá se po chvíli ticha. "No zajisté podívej se,přece s námi budeš pracovat."Odpoví Petr a znova se podívá na Adu,ta už ale vleze do mašiny a prohlíží si vybavení.Skoro ani nedýchá,jak je natčená z výbavy Medicopteru.
Po chvíli se spolu vrátí do pohotovostní místnosti a povídají si.V místnosti sedí vedle Thomase mechanik Max i z tím se Ada seznámí. Dokonce kluci přemluví novou kolegyni,aby si s nimi zahrála karty.Sotva však Thomas rozdá karty,tak se ozve poplach. "Centrála pro Mecicopter 117." Ozve se z rozhlasu.Thomas se zvedne a jde k příjmu. "Tady základna Medicopteru 117 slyšíme." Z druhé strany se ozve. "Máme pro vás sekundanti výjezd. Srdce na transplantaci z Mariaánské kliniky na kliniku Sv. Bratří."Thomas zareaguje a odpoví "Medicopter 117 bereme to." Sotva Thomas dořekne poslední slovo všichni tři se rozběhnou k mašině a za pár minut jsou už ve vzduchu.
Sotva jsou ve vzduchu,tak Ada zavře oči a usmívá se.Petrovi to nedá a otočí se do zadu,když vidí že má jeho náhradní kolegyně zavřené oči zeptá se. "Copak Thomas vzlítnul moc zprudka a tobě se udělalo šoufl?" Ada otevře oči a odpoví z úsměvem. "Ne Petře Thomas ten stroj má pevně v rukou to poznám.Jen jsem strašně ráda ve vzduchu,tak jsem se zasnila." Petr se usměje a zase se otočí zpět do předu.Za deset minut jsou na Mariánské kliniky.Kde na ně už čekají dva doktoři z přepravní bednou z orgánem pro další kliniku.Ada přebere bednu a podepíše pár lejster ohledně předaní a za několik málo minut jsou opět ve vzduchu. A letí do druhé nemocnice,kde má být orgán předán.Ani ne za hodinu Thomas pomalu přistává na základně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 12. července 2013 v 22:37 | Reagovat

Pěkná povídka

2 Jana Jana | E-mail | 9. října 2014 v 13:26 | Reagovat

hezký začátek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama