Oslava Maxových narozenin,aneb co se dělo i po ní část 1

29. července 2013 v 9:00 | Katy |  Oslava Maxových narozenin,aneb co se dělo i po ní
Po krádké odmlce vám přináším další zajímavou,napínavou povídku.Napad na ní jsem dostala u sledování jedné komedie.Schválně jestli poznáte jaké.Není to zrovna hned v první kapitole,ale poznáte to až později příjemné čtění.

Oslava Maxových narozenin,aneb co se dělo i po ní část 1

Je to neuvěřitelné,ale tento týden slaví Max svoje kulatiny. A proto Mark z Thomasem a ostatníma kolegy uvažuje co mu koupí. "Prostě to musí být nějaký originální dárek."Pronese Thomas. "No,ale co?"Zeptá se Mark. Dokonce i ostatní členové přinášejí nápady,ale nikomu se nic nelíbí. "Co takhle mu koupit hada?" Navrhne po chvíli Thomas. "Hada?" Zřeknou se Biggi a Karin dohromady a nevěřícně se podívají na Thomase. "A proč ne to je dobrý nápad Thomasi."Přidá se k jeho nápadu také Mark. No a jak u naších kolegů bývá zvykem začnou plánovat jak mu koupí krásné terárko a v něm nějakého hada.
Jak tak plánují,tak najednou se ozve poplach a naši kluci chtě,nechtě musejí na zásah. Všichni tři naši hrdinové doběhnou do BK a za chvíli vzlétají a letí na záchrannou akci.Petr rozloží mapu aby mohl Thomasovy říct kam musejí letět.Když mu to oznámí,tak Thomas odpoví. "Dobrá za pět minut budu přistávat." Doletí na místo nehody a zjistí,že jde o opuštěnou salaš a baču co v ní žije kopl rozzuřený beran.Je značně dotlučený a kluci se dají do dávání první pomoc a jakmile Thomas donese nosítka rychle ho naloží a nesou do vrtulníku.
Jakmile se vrátí na základnu začnou se bavit o tom ujetém náladu koupit Maxovi na narozeniny.Rozhodli se,že mu doopravdy koupí toho hada.I když holky ještě chvíli remcali,ale nakonec museli souhlasit,jelikož nechtěli aby ten společný dárek platili jen sami kluci.Pak už jenom domlouvají kdo koupí terárium a kdo hada.Nakonec se rozhodnou že Terárium koupí holky a kluci seženou hada.Potom se ještě dohodnou kolik do něj vrazí,ale je jim jedno že dají dost peněz,jelikož pro tu srandu ty prachy obětují.
Všechno jde tedy jako po drátkách holky koupí krásné terárium.Už zbývá aby kluci koupili toho hada.To se ale domluvili že ho koupí těsně před oslavami Maxových kulatin.Holky si nakonec ještě vydupaly,že mu musí koupit dost,když se jedná o kulatiny a oslava narozenin bez dortu není oslava narozenin.Kluci jim to schválí. Všechno dělají v naprostém tichu.Max nic netuší.
Jeden den přijde do Höpplerovi pracovny vyslanec Thomas. Zaklepe na dveře. "Dále."Řekne šéf základny podívá se kdo co po něm něco chce.Do kanceláře vejde Thomas. "Dobrý den pane Höpplere."Pozdraví ho slušně Thomas. "A Dobrý den pane Wächter."Odpoví na jeho pozdrav velitel základny. "Potřebujete něco?" Zeptá se ho docela laskavě.Thomase to překvapí,že šéf základny má dobrou náladu a,tak doufá,že mu jeho návrh schválí. "Víte pane Höppler jde o to že náš mechanik Max bude mít narozeniny." Začne Thomas svou docela připravenou řeč. "Jde o to že bude mít kulatiny a mi mu chceme tady na základně uspořádat oslavu..." "Ano a co tedy potřebujete ode mě?" Skočí mu šéf do jeho řeči. "No jde o dvě věci." Vrátí se Thomas ke svému vysvětlování. "Tak za prvé.Jestli nám dovolíte uspořádat oslavu tady na základně.A za druhé prosím šéfe udělejte výjimku a zařiďte nám na ten den volno." Höppler se na Thomase divá a má v očích.To jste se snad zbláznil nebo co? Tudíž v Thomasovi zhasla poslední naděje že by jeden den měli volno. Nakonec po chvíli řekne. "No dobře ale pane Wächter je to naposled co vám dělám tuto výjimku." Thomas se pousměje poděkuje a odejde z jeho kanceláře.
V pohotovostní místnosti jsou všichni a napjatě čekají z čímpak se Thomas vrátí. Jelikož Thomas z toho má dobrou náladu rozhodl se že si z kolegů vystřelí. "Tak co jak jsi dopadl?" Zeptá se ho hned po příhodu Márk. Thomas se tváří velice vážně a odpoví. "Nedovolil nám nic ani oslavu ani volno." "No to si z nás děláš prdel že ano?"Zeptá se Naštvaně Enrico. "A vidíš,že bych se tomu nějak smál?"Odsekne Thomas. "No tak Thomasi klid.Tohle se dá vyčeřit jinak.Třeba například ženským šarmem můžeme šéfa okouzlit,aby nám to povolil." Zarazí ho Karin těmito slovy. "To nebude třeba."Záporně zavrtí Thomas hlavou a podívá se na kolegy a jejich zklamané výrazy. Dobře se tím baví. "Jak to?" Zeptá se ho zaražená Karin. Thomas se konečně usměje a odpoví. "No to asi proto že nám Höppler tu oslavu a volno povolil."Konečně jim řekne pravdu a začne se z celého srdce smát. " Ha,ha ha to je sranda,že ano?"Zeptá se ho Petr,který vypadá že ho to naštvalo. "Ale no tak Petříku snad jsi mě nebral vážně." Vtipkuje dál Thomas. "Ach lidi kdyby jste se viděli jak jste se u toho tvářili no to byl pohled."Dál se směje Thomas .
Na konec ostatní museli všichni uznat,že Thomas je dobrý herec a že se dokáže velice skvěle předvařovat.Poté se dají znova do pánovaní velkolepé oslavy a všichni věří,že to bude pro Maxe nezapomenutelný zážitek.To ale ještě nikdo nevěděl co všechno tím svým dárkem způsobí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 29. července 2013 v 9:12 | Reagovat

Parádní povídka sestřičko,u ž se nemůžu dočkat pokračování a při představě co bude dál padám smíchy už teď.

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 29. července 2013 v 11:01 | Reagovat

:-D Ado to jsme na tom podobně :-)
Jinak Katy, opravdu pěkná povídka, jen tak dál :-)

3 furryhorse furryhorse | 29. července 2013 v 11:44 | Reagovat

:) ty jo to mě pobavilo. Dobrý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama