Jak to asi vypadalo

6. června 2013 v 18:19 | Katy |  Povídky
Tak, konečně mám zprovozněný tenhle blog. A nyní Vám sem dám svou první povídku, je rozdělená do tří kapitol. Snad se Vám bude líbit, příjemné počtení přeje Vaše Katy.

První den

Je krásné slunečné pondělí a k jedné budově na odlehlém místě se začínají sjíždět lidé. Vidí se poprvé v životě. Pokukují po sobě. Je zde pět mužů a dvě ženy. Všichni jsou zmatení, neví, co si o tom mají myslet. Čekají, co se bude dít dál.
Za chvíli se otevřou dveře a předstoupí před ně muž v obleku. ,,Tak tedy vítejte na základně Medicopteru 117. Mé jméno je Frank Ebelzider a jsem vedoucí základny.´´začne Ebelzider. ,,Dovolte, rád bych vás tu teď provedl, ať víte, kde co je.´´ Všichni se za něj zařadí, jako děti ve školce, a Ebelzider je provádí po základně. Prvně jdou do hangáru, kde na výsuvném heliportu trůní krásně naleštěné BK 117. ,,No, páni, to je krásná mašina,´´ řekne jeden z nich. ,,S tou se bude lítat jedna báseň.´´ Podle toho, co řekl ten jejich budoucí kolega, to vypadá, že bude asi pilot, nebo taky ne.
Poté všechny dovede do základny.,,Tady je vaše společenská místnost,´´začne znova Ebelzider.,,Tady budete v době kdy budete mít službu a nebudete mít výjezd.´´Prohlédne si všechny zde přítomné a pokračuje v proslovu.,,Takže,teď budu číst vaše jména tak se postavte prosím ano.Takže tým A se skládá pilot THOMAS WÄTCHTER, lékař MICHAEL LÜDEWITZ a zdravotník Oliver Beck.´´podívá se na oslovené co se postavili.Všichni jmenovaní se navzájem prohlíží.Po pauze Ebelzider pokračuje.,,Tým B je takový pilotka BIGGI SCHWERIN,lékařka GABRIELE KOLLMANN a zdravotník RALF STALLER. A tady to je Max mechanik vrtulníku.Jo a pane Staller máte to o čem jsem se bavili?´´,,Ano Pane Ebelzider je v autě.´´Odpoví tázaný,Je to ten co je jediný muž v druhém týmu.,,Tak na co ještě čekáte jděte pro něj.´´Pokračuje dál vedoucí základny.Tázaný se zvedne a odejde ven.Za chvíli se vrátí z krásným zlatým retrývrem. ,,Tohle je lavinový pes Gonzo.´´pokračuje dál Ebelzider.,,Pan Staller byl tak laskav a ochoten že sem vzal i svého cvičeného psa.Tak se mezi tím seznamte já jdu ještě něco dodělat do své kanceláře,kdyby jste mě potřebovali najdete mě tam.´´Z těmito slovy odejde do kanclu.
Parta teď už trochu známých lidí se po sobě dívají a pomalu se seznamují.,,Takže vy jste pilot?´´začne jeden z týmu A.,,Myslel jsem si to.´´podívá se na Thomase.,,Jo a jak jste si to mohl myslet?´´zeptá se Thomas.,,Šlo to vidět u prohlídky hangáru.Kdyby jste mohl,tak nasednete do mašiny a jdete se hned proletět.´´Pokračuje dál jeho kolega.,,Hele poslyšte.´´Začne znova ten pilot.,,Nebylo by lepší kdybychom si všichni tikali?Aspoň by to bylo lepší,jak tady na základně tak i při akcích asi by vypadalo divně,kdyby při akci pan doktor prosím pane Beck podal by jste mi leukoplast.Nemyslíte.´´jeho kolega z týmu kývne na souhlas.,,Dobře tedy z tím souhlasím já jsem Michael.´´Řekne a podá ruku Thomasovy.,,A já Thomas.´´Chvíli si podávají ruce a seznamují se navzájem.
Pak Biggi druhá pilotka po chvíli dostane nápad.,,Co by jste řekli že bychom si dneska v seznamovací den zkusili pár výjezdu cvičně?Ať si až půjdeme na ostro nezavazíme pod nohama a nezraníme se sami.´´Všichni okamžitě souhlasí a tak nápad jdou říct Ebelziderovy. Ten z tím taky souhlasí.A tak jak se dámská společnost jde převlíknout do pracovního overalu,mezi tím pánové vytlačí ven Helikoptéru .Poté se jdou také převléknout.
Když už jsou všichni nachystaní tak si zkouší jak se budou dostávat k mašině ze všech možných situacích.Dokonce jim Ebelzider dokoví i zkušební lety z mašinou a za záchranářů kdo chce si muže vyzkoušet jak bude vypadat zásah na laně.Všem to jde perfektně dokonce se při tom i baví.Když někdo je na laně,tak pilot rozhoupe mašinu a ti na laně se parádně houpou.Všichni jsou rádi že se zatím dobře sehráli. Zítra si naostro zalítá jako první tým A,a odpoledne druhý tým
Ovšem je to něco jiného než tady to blbnutí to všichni vědí.Ale zatím to vypadá že si všichni budou dobře rozumět. Jenže taková pohodová zábava jednou musí skončit.Teď už půjde opravdu o životy zraněných lidí.Dokonce i o jejich vlastní životy.To ale všichni věděli,když se pouštěli do tak nebezpečné profese.A to lékaři,piloti a zdravotníci z Medicopteru 117.Všichni ví že se jednou nemusí vrátit,ale zatím si to nechtějí připouštět.Hlavně ne teď,kdy se ze svou prací seznamují a seznamují se sami z novými kolegy,ze kterýma budou od dnešního dne spolupracovníci.Tak tedy se všichni seznámili ze svou stávající prací první den.Od zítřka všechno bude na ostro a půjde o vteřiny.


První skutečné akce aneb stále se nebude dařit

Další den jdou do práce Thomas Michael a Oliver. Když dojdou na základnu,tak je uvítá svým úsměvem Max.,,Ahoj Maxi.´´Pozdraví ho zvesela Thomas.,,Nazdar panstvo můžete jít za mnou?´´Odpoví Max. Všichni tři kolegové se na něj kouknou a kyvnou že jo.Max je vede do hangáru.Když tam dojdou uvidí v rohu hangáru něco velkého překryté plachtou.,,Tak tedy panstvo myslel jsem na vás a na to jak vám zpříjemnit dlouhé noční směny.´´Začne Max a stále se usmívá.a jde oddělat plachtu a kluci vidí pořádný automat na Pinball. Thomasovi se rozsvítí oči a poví.,,No páni Maxi ty jsi třída.Asi tohle místo začnu mít i rád.Takovou mašinu jsme měli kousek od kasáren.´´Tu už se na něj překvapeně podívá Michael.,,Kasáren?´´podiví se.,,Ano.´´odpoví Thomas.,,Já jsem vysloužilý válečný pilot.Měli jsme kousek od kasáren takový malí bar kde jsem tuhle hru chodil hrát a byl jsem v ní dost dobrý.´´,,Jo takhle.´´usměje se Oliver.,,To zní velice zajímavě.´´Kluci se dobře baví,když v tom se otevřou dveře do hangáru a vejde Ebelzider.,,Vidím panstvo že se tu dobře bavíte,´´začne šéf a podívá se na hodinky.,,Jestli se nemýlím za deset minut vám začíná služba a vy ještě nejste převlečeni.´´Chlapy sklapnou a jdou do šatny se převléct do pracovního.
Zatím je všude klid.Thomas si sedne mezi Michaela a Olivera.a povídají si.Zjišťují něco o sobě.,,No já rodinu nemám.´´začne Oliver.,,Ještě nebyl čas jí založit.A navíc mě zatím samota vyhovuje .No a co ty Michaeli?´´,,No já co bych řekl.´´Začne Michael.,,No dobře jsem podpantoflák. Mám manželku taky lékařka a syna.´´,,To je zajímavý.´´řekne Oliver.,,A proč nepracuješ z manželkou?´´Michael se usměje.,,To víš rutina mě nikdy nebavila.Dva roky než jsem si dal požadavek k Medicopteru jsem dělal záchranáře u horské služby ale to mě moc nebavilo.Mam dojem že tohle bude více zajímavé.´´
Jenže tu se ozve hlášení že mají výjezd,tak svůj klidný pokec musí odložit na později.První k Mašině běží Thomas a začne jí startovat.Ještě vysílačkou dostanou pokyn kam mají letět.,,Tak vážení kolegové,´´začne Thomas mluvit do inter-comu.,,Teď už jde vážně do tuhého není to jen cvičení takže je to křest ohněm.Jinak na místě nehody jsme za Dvě minuty.´´Tak jak řekl,tak taky za dvě minuty přistávali u místa nehody.Oliver a Michael běží ke zraněnému. Je to nějaký cyklista to nezvadl kopec a přeletěl přes řídítka.,,Jsem Lékař slyšíte mě?´´Ptá se Michael Raněného,jelikož je při vědomí.,,Ano.´´Odpoví raněný.,,Tak tedy Olivere budu potřebovat pět miligramu Analgetikum a jednu kapačku ringerova roztoku.´´Nakáže svému kolegovy.,,Thomasi.´´Zavolá k vrtulníku.Thomas mezi tím bere nosítka.,,Ještě vezmi fixační límec.´´Thomas kývne že rozumí a přibere ho k nosítkům a běží za Oliverem a Michaelem .Michael si od něj vezme fixační límec a dá ho pacientovy kolem krku.Až poté může zjišťovat jestli nemá další poranění.,,takže jste dopadl dobře.´´řekne Michael po chvíli když do kanily dá analgetikum.,,Máte Luxační zlomenina kolena.Teď vás přendáme na nosítka a poletíme do nemocnice.Tři zdatní chlapy naloží pacienta na nosítka a rychle ho nesou k vrtulníku.Poté co dají nosítka do vrtulníku,tak Thomas běží na své místo a rychle letí s ním do nemocnice.,,Pánové za deset minut jsme na místě příjme nás klinika Svatých bratrů.´´Sem tam to z mašinou cukne,ale to je normální.Opravdu za deset minut jsou na klinice.Michael pomáhá vyložit pacienta na pojízdný vozík,když v tom uslyší.,,Michaeli?´´Michael se otočí a podívá se kdo to na něj volá.,,Když pozná kdo to je usměje se a poví.,,Margareto to je náhoda,jsem myslel že jsi dneska doma.´´Pozdraví se Michael z jinou lékařkou.,,Oliver i Thomas na Michalea zírají.,,No co je?´´Podiví se.,,Jsem vám zapomněl říct že moje manželka je taky lékařka.,,Aha tak to potom jo.´´Řekne Thomas.,,Apropo,´´začne znova Michale.,Neměli bychom už letět?´´Thomas začne startovat a odpoví.,,Už se na tom pracuje šéfe.´´A tak v klídku letí zpátky na základnu.Ještě je málo hodin tak jim služba běží dál.Znova si posedají kolem stolu a dál si povídají.,,A co ty Thomasi?´´Zeptá se Oliver Thomase.,,Co já?´´Podiví se tázaný.,,Ty máš nějakou rodinu?´´Thomas zvážní.,,Mám manželku a dvě holky.Lisu a Lauru.´´Michael se začne smát.,,Tak taky podpantoflák co?.´´Thomas se usměje a kývne mu na souhlas.Čas plyne a zatím se nic neděje.Dál si povídají,mezi tím se začínají scházet kolegové z druhého týmu.Vítají se s nimi.
Když v tom se ozve hlášení.První tým běží do mašiny a letí na svou druhou akci.Vyslechnou že se jedná o jednoho vodáka co uvízl v jezu.,,Takže Olivere jdeš na lano.´´Poví Michael.,,Jen musíme nejprve najít ten jez.´´praví Thomas. Letí a dívají se po vodní hladině.,,Támhle na deseti hodinách.´´Poví po chvíli Oliver.,,Michael jdu do zadu se nachystat na zásah na laně.´´Michael mu udělá místo a chystá vše na zásah.Sám se připevni aby nevypal ven.Zajistí Olivera na laně a začne ho spouštět,když přes inter com slyší Thomase.,,Olivere mám spodní vítr od vody mašinou to hází musíš mi přesně říct kolik metru pak tě rozhoupu.´´,,Jasně.´´přitaká Oliver,,Pět metru na deset hodin.Dva metry dobrý můžeš rozhoupat.´´Poté Thomas rozhoupe mašinu,jenže přijde větrný poryv a Mašina o dobrý pul metr klesne.To ale nikdo nečeká a Oliver je hned celý ve vodě.,,Sakra Thomasi co to děláš?´´Vykřikne.,,Promiň ale dostal jsem se do větrného poryvu.Je to tu dost nebezpečné.musíš být ve vodě nebo se zase dostaneme do dalšího poryvu.Michaeli povol mu lano ať doplave ke zraněnému.´´Michael udělá co mu řekne Thomas. Oliver doplave ke zraněnému.Muž nekomunikuje.Řekne to vše Michaelovi.,,Připevni ho do popruhu stabilizujeme ho v helikoptéře.´´Odpovídá Michael. Oliver udělá to co mu kolega řekl.Za chvíli se ozve dobrý můžeš nás z té ledové vody vytáhnout.´´
Po chvíli jsou v mašině Michale mu pomůže dostat pacienta dovnitř a začnou z dávání první pomoci.Oliver pacienta zapojí na EKG a to dělá jedno dlouhé píp.,,Sinusový rytmus.´´Řekne Michael a podívá se mu na zornice.,,Zornice rozšířené.Tady se mu už nedá pomoct.Thomasi spoj mě z Klinikou příjmu.´´Thomas tak udělá a Michael řekne že zraněný byl na místě mrtví.Klinika se zdráhá přijmout mrtvolu,ale nakonec jí přijmou.Za pět Minut jsou na Klinice a předají mrtvolu na patologii.Poté letí opět na základnu.Všichni tři jsou zdrcení co se stalo hned jejich první den.Poté hned letí na základnu.Tam samozřejmě všichni ví co se stalo.,,Hold to je odvrácená tvář naši práce.´´Řekne jim na to Gabriela.
Potom to ještě chvíli probírají.Mezím tím se Oliver převleče do suchého oblečení,tedy do civilu.Ostatní kolegové jeho týmu udělají to samé.Tak tedy,tak smutně skončil jejich první den.Jsou z toho špatní,ale je to hold koloběh života.Musí se s tím smířit že každý den se jim rozhodně nebude dařit a že jim někdo zemře pod rukama.Ale už teď vědí že určitě dokážou jako tým zachránit spousty lidských životů.

I zázraky se dějí ve vrtulníku

Ještě chvíli se kluci vzpamatovávají a pak si ještě chvíli povídají.Thomas je zamyšlený.,,No tak Thomasi tebe ta akce nějak vzala.Už se tím netrap.´´Z těmito slovy se Michael podívá na Thomase.,,Co?´´Vytrhne se ze zamyšlení.,,Ne tím se už netrápím.´´Postaví se Thomas a promluví ke všem.,,Hele lidi tak mě napadlo že bychom si mohli nějak pojmenovat mašinu.Přece s ní budeme nějaký ten pátek pracovat.´´Všem se ten nápad líbí a tak pár minut se základnou jde slyšet jak se radí jak budou mašině říkat.Nakonec se dohodli na dvou jménech.První že mašině budou říkat Miminko a to druhé je Krasavice. Všichni byli spokojeni.
Poté se tým A rozloučí s kolegami a šli domů si odpočinout.Druhý tým se chystá na změnu.Gabriela kontroluje tašku první pomoci jestli tam je všechno.Chybělo tam pár věcí z prvního výjezdu,tak je tam doplnila.Sotva dodá poslední věc do brašny ozve se hlášení.,,Jedna žena těsně před porodem.Měla auto nehodu.´´Ozve se z centrály.,,Tady Medicopter 117 rozumím vyrážíme.´´Odpoví na hlášení Biggi. A pak všichni běží do vrtulníku.Letí na zásah.Ralf vezme do ruky mapu a řekne Biggi kudy má letět.,,Dobře Rarlfe rozumím.´´odpoví mu,,Doba letu zhruba deset minut.´´Letí na akci doopravdy za deset minut už Biggi přistává na volnem prostoru.Gabriela a Ralf vyběhnou k raněné.Raněná komunikuje.,,Prosím ustupte,´´přikáže Gabriela přihlížejícím.
Začne prohlížet raněnou.,,Ralfe nachystej mi kapačku.´´Řekne směrem ke kolegovy.,,víte dobře že vám nemůžu dát nic proti bolesti.Mohl by se poškodit plod.Mezi tím doběhne Biggi z nosatkami a jak ralf zavede kanylu,tak jí naloží na nosítka a nesou do vrtulníku.když vzletnou,tak Ralf dá zraněné sluchátka aby mohli s ní komunikovat.Poté Gabriela řekne.,,máte jen povrchové zranění nic vážného.Teď vás prohlédnu ano.Ralfe podej mi nůžky a čisté rukavice.´´Pote se podívá na ženu a povídá,,Teď váš vyšetřím bude to nepříjemné ale snažte se uvolnit.´´Žena kývne na souhlas.Poté jí Gabriela vyšetří.,A sakra.´´uleví si Gabriela.,,Ralfe je tu jeden problém .Rodička je otevřená na deset centimetrů nahmatám hlavičku dítěte.´´Ralf se na ní podívá a pak řekne směrem k Biggi.,,Jak dlouho ještě poletíme?´´,,Je nárazový vítr poletíme ještě asi tak zhruba půl hodiny.´´Odpoví Biggi. ,,To už nevydrží.´´Řekne Gabriela a podívá se na Ralfa.,,Ralfe budeme muset to dítě odrodit tady,jinak zemře jak dítě tak i rodička.´´Ralf se na ní podívá a řekne zděšeně.,,To jako chceš odrodit tady?´´,,A co jiného mi zbývá,´´odpoví nervózně a nakloní se nad pacientku.,, Až budete mít další stah tak zatlačte dítěti jsem nahmatala hlavičku už rodíte.Bohužel to nestihneme do nemocnice.Musíte odrodit tady.´´Žena je stejně zmetená jako Gabriela,proto kývne že jí rozumí a že udělá to co jí právě teď lékařka řekla.Nečekají ani dvě minuty a žena má další bolesti.Žena zatlačí.Ještě se to opakuje třikrát.Poté se helikoptérou ozvy křik novorozeného dítěte.Gabi se usměje a zabalí dítě do termo přikrývky a řekne.,,Gratuluji vám.Máte krásného chlapce.´´Všichni si uleví.,,Panstvo na tři minuty jsem v nemocnici.´´Ozve se zepředu.
Když se vrací na základnu řekne Biggi.,,Tak a teď má naše mašina opravdu jméno Miminko. Všichni se usmějí.,,Ano to máš pravdu opravdu výstižné.´´Odpoví jí Gabriela z úsměvem.Vrací se zpátky na základnu a jdou v dobré náladě že to tak dobře dopadlo.U hangáru je čeká Max.,,Páni Maxi to bylo něco.´´Usměje se na něj Gabriela.,,Měli jsme úplně první porod ve vzduchu a narodil se krásný chlapeček.Max se usměje a podívá se do mašiny a vidí binec.Než však členům záchranného vrtulníku stačí něco říct už u něj nikdo není.Všichni odešli.Tak se dá do úklidu aby jejich Miminko aby bylo připraveno na další zásah.Za pár minut je jak nová.Když se vrátí do hangáru vidí jak ostatní se seznamuji z mašinkou na zahánění nudy.,,Pani Maxi to je skvělá věcička,´´Pochválí ho Biggi. Max se usměje a opět znova se ozve hlášení.,,Medicoptre 117 máme pro vás práci.Potřebujeme aby jste zaletěli do Rakouska pro orgán utčený na transplantaci pro pacienta v Německém Mnichově.´´Do hangáru dojde Ebelzider a vezme Biggi z ruky vysílačku a řekne do ní.,,Ano bereme to.´´Gabriela,Biggi a Ralf se na šéfa základný dívají.,,No na co čekáte?To je taky naše práce převážet orgány.´´Popožene je těmito slovy.Tak se tým rozběhl k mašině a letí na akci.,,Tady medicopter 117.Voláme vzdušnou kontrolu.´´začne hlásit Biggi.,,Tady vzdušná kontrola,´´ozve se z druhé strany.,,Žádáme o povolení pro přelet nad Rakouskými hranicemi.´´ Řekne Biggi svůj požadavek.,,Rozumím Medicopter117 v trase kudy máte letět není hlášen žádný provoz,až budete za Rakouskýma hranicemi nahlaste se tamější vzdušné kontrole.´´Odpoví jí druhá strana.
A tak náš tým letí pro orgán,který má dostat nějaký pacient v Německu. Jsou překvapeni že i toto je jejich práce.Doletí do Rakouska a Gabriela jde na příjem.Z příjmu jí pošlou do trancplatního centra,který je v druhým patře.Dojde na místo.,,Dobrý den doktorka KOLLMANN jsme tady pro orgán co máme dopravit do Německa.´´Řekne lékařovy.,,Ano vím o vás počkejte hned vám ho donesu.Odpoví tázaný lékař a odejde.Za chvíli se vrátí z chladícím boxem na orgány a řekne o co jde.,,Jde o ledviny do Mnichovské German Cardiology Center Munich.´´Gabriela kývne že rozumí.Rozloučí se z lékařem a jde zpátky k vrtulníku.Všem řekne co převážejí a kam mají letět.Přijde jím divný že se vracejí zpátky do Německa jen z bednou kde je orgán určen k transplantaci.Cesta z Rakouské kliniky do Mnichova je dost dlouhá.
Když se vrací na základnu po akci je už večer.,,No,tak mám dojem že na první den to docela šlo nemyslíte?´´Zeptá se svých kolegyň Ralf. Gabriela se na něj usměje.,,Máš pravdu,ale každý den to bohužel tak nebude.´´

A tak končí první den,kdy pracovali na ostro a zachraňovali životy.Zatím jsou ze svou prací spokojení.Začíná se jim to líbit.Když se Tým co měl směnu vrátil na základnu.Bylo už pozdě čekal na ně jen Max. Tak mu pomohli zavést jejich miminko do Hangáru. Poté se převlékli a šli domů.Je to zatím jen jeden volný večer.Jsou rádi za svou prácí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča♥TVD♥ ♥Verča♥TVD♥ | Web | 6. června 2013 v 18:25 | Reagovat

suprově píšeš, budeš psát i nějaké povídky třeba? :-)

2 Ada Ada | E-mail | Web | 6. června 2013 v 18:40 | Reagovat

Máš to moc hezký :-)

3 Katy Katy | Web | 6. června 2013 v 18:51 | Reagovat

jo jo budu psát povídky ;)

4 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 6. června 2013 v 20:58 | Reagovat

Super, povedená povídka. Už se těším na další :-)

5 Jana Jana | E-mail | 5. října 2014 v 22:27 | Reagovat

super, je to bezva, představit si, jak to asi všechno začalo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama