Jak Thomas z Michaelem přestali kouřit část Třetí

13. června 2013 v 9:00 | Katy |  Jak Thomas z Michaelem přestali kouřit


Oba si sednu k potoku a vytáhnou svoje krabičky cigaret ven.A na tři je hodí do vody.,,Tak a odedneška ani jedna cigareta.´´Pronese smutně Thomas. Michael ho přátelsky poplácá po rameni a pronese.,,Neboj se spolu to zvládneme a uděláme něco pro naše zdraví.´´Poté se oba kamarádi dívají jak jejich zlozvyk odplouvá do neznáma.Nakonec Michael vytáhne žvýkačky a nabídne jednu Thomasovi. Thomas se podívá na balíček žvýkaček a podiví se.,,Proč mi nabízíš žvýkačku?´´Michael mu to ochotně vysvětlí.,,No jde o to,že když budeš žvýkat,tak nebudeš myslet na cigarety.Nebudeš tak nervózní.´´Thomas si vezme jednu žvýkačku od Michaela a řekne.,,Pomáhá to?´´Michael se na něj podívá a dá si žvýkačku do pusy a pokrčí rameny.,,Nevím já jsem ještě nezkoušel přestat kouřit.To uvidíme za pár dní.
Za pár minut se jim ozve jejich první poplach.Thomas z Michaelem vyskočí na nohy a běží k základně,ze které už vyběhl ven Oliver. Michael mu hned vezme jednu tašku první pomoci a běží k Miminku,kde na ně už čeká přežvykující Thomas. Začíná startovat mašinu.Kluci naskočí za ním a dají si na hlavu tradičně helmy.A poté už vzlétají.Thomas z Michaelem přežvykují žvýkačku a nevěnují pozornost tomu že mají helmy a všechno jde slyšet.Najednou se ze předu ozve Oliver.,,Nemám nic proti žvýkání,ale musíte žvýkat zrovna když někam letíme.Nemusím vás poslouchat přes inter com jak žvýkáte.´´Michael a Thomas se usmějí a omluví se Oliverovy přestanou žvýkat.,,Za deset minut budeme na místě.,,K čemu to vlastně letíme?´´Zeptá se po chvíli ticha Michael.,,Letíme pro orgán určený k transplantaci.´´Odpoví Oliver.,,Aha takže běžná rutina,´´usměje se Michael.Za chvíli doletí k nemocnici a vyzvednou požadovaný orgán který musí dopravit do jiné nemocnice.Je to docela brnkačka ani ne za hodinku jdou zpátky na základně.
Když jsou na základně jdou do pohotovostní místnosti Thomas si zabere gauč a rozplácne se na něj.Michael z Oliverem si sednou ke stolu a vezmou si karty.Thomas se dívá na strom.Potřebuje si zapálit,ale musí odolat.Nechce zradit Michaela že je slaboch a taky sebe.Nakonec se podívá na hodiny kolik je.Je devět.,,To by Věra mohla být ještě vzhůru.´´Pomyslí si pro sebe.Vstane a jde do šatny pro telefon. Vezme ho a vytočí číslo svojí manželky.Chvíli to zvoní.Nakonec,když už to chce vzdát Věra mu to zvedne.,,Prosím.´´Ozve se z druhé strany.,,Ahoj lásko tady je Thomas.´´Chvíli si po telefonu povídají.Nakonec je vyruší poplach,tak se Thomas musí rychle ze svou manželkou rozloučit a běžet rychle k vrtulníku.
Tentokrát se nejedná o žádné převážení orgánů,ale o vážnou dopravní nehodu na Německé dálnici to kamion napálil v plné rychlosti do svodidel.Když doletí na místo vypadá to hodně špatně.Řidič zřejmě nebyl připoutaný a tak ho náraz vyhodil ven z kabiny.Policie naviguje Thomase kde má přistát.Když přistane,tak jako obvykle Michael z Oliverem běží ke zraněnému.Zjistí že žije jen jeho stav je vážný.,,Těžký otřes mozku.´´Začne Michael.,,Thomasi krční fixační límec.´´Thomas kývne že rozumí.Za chvíli k nim doběhne z nosítky i z límcem.Zrovna v době kdy Michael říká.,,Zlámané všechny čtyři končetiny.Olivere jeden fízák,dále budu potřebovat 2mg adrenalinu a 5mg morfia.´´Než to Oliver nachystá mezi tím dá Michael zraněnému krční límec.,,Budeme inkubovat.poděj mi osmičku kanylu.´´Rychle mu dají první pomoc.Nakonec za spolupráce policie opatrně přenesou raněného na nosítka.,,Připojíme ho ve vrtulníku na monitor.Dobře padáme.´´Dodá ještě Michael ve vrtulníku řekne Thomas že je přijme klinika Svatých Bratří.

Po této dost těžké akci mají relativně zbytek noci klidný že si dokonce kluci dají šlofíka. Thomas ale nemůže usnout jelikož jeho tělo začalo vyvolávat abstinenční příznaky z toho že neokouří.Ale musí to překonat nebude zbabělec.On a Michael to zvládnou.Nakonec nutkání zapálit si zaspí.Vzbudí ho až Biggi,která ráno dojede do práce.,,No to je mi teda směna.Chrápat během služby,kdyby vás tak viděl Ebelzider.´´,,Taky tě rád vidím,´´odvětí Thomas. A sedne si na kanape kde spal.Rozhlídne se po místnosti a vidí Michaela z Oliverem,kteří jsou taky rozespalí.Thomas vstane a automaticky si jde sednout k potoku.Za pár minut za ním dojde Michael. Sedne si taky k němu.,,Tak co jak to zvládáš?´´Zeptá se Michael.,,No po pravdě.Rád bych si zapálil.´´Odpoví mu na to Thomas.,,Tak to jsme na tom stejně,taky bych si zapálil,ale musíš to brát tak,že děláš něco pro zdraví a navíc abys nebyl astmatik.Spolu to zvládneme věř mi.´´Z těmito slovy ho Michael poplácá po rameni.,,Jo já vím ale už taky vím že to bude těžké.´´Znova se ujme slova Thomas. To ale ani Thomas ani Michael nevěděli že přestat kouřit bude tak těžké.Když na základnu dojdou ostatní členové druhého týmu.Odejde první tým domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 5. října 2014 v 22:55 | Reagovat

:-) já teda zkušenost nemám, ale přítel ano. rozhodl se ze dne na den a zvládl to. ani jsem to nečekala. ještě že jsme se nevsadili :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama