Jak Thomas z Michaelem přestali kouřit část první

11. června 2013 v 17:14 | Katy |  Jak Thomas z Michaelem přestali kouřit
Ahoj lidi.Mám pro vás další povídku o Medicopteru.Aby byla nějaká změna od těch mích starých recenzích.Rozhodla jsem se udělat povítku na více částí,ať toho tu není moc a aby jste se měli na co těšit.Snad se vám bude povídka líbit.Příjemné čtění.

Jak Thomas z Michaelem přestali kouřit část první


Jeden den do společenské místnosti medicopteru 117 vejde vedoucí základny.,,Pane Wächter,´´řekne,,Je čas aby jste absolvoval další každoroční prohlídku.Podá Thomasovy podklady pro lékaře.Thomas je vezme ze slovy.,,Cože?To už je rok co tu pracuju? No tak to už jsem se přiblížil malinko k důchodu.´´Ostatní se jeho připomínce zasmějí.,,No jo.Pane Ebelzider?´´Zeptá se Thomas.,,Ano pane Wächter?´´Odpoví šéf. ,,Můžu si na zítřek vzít volno?´´Ptá se dál Thomas.,,Vy jste se snad zbláznil člověče.´´Vyjede po něm Ebelzider. V tom mu Thomas ukáže podklady pro lékaře na roční prohlídku,kde je napsaný zítřejší datum. ,,Na lékaře nepotřebujete ,´´začne mu vysvětlovat šéf.,,Půjdete normálně ráno k lékaři.Pokud dobře vím vám zítra začíná směna až večer.A vy na tu směnu normálně nastoupíte.Rozumíte?´´Thomas pokývá hlavou a řekne.,,Dobře rozumím.Po těchto slovech Ebelzider odejde.
Sotva zavře dveře ozve se hlášení.,,Centrála pro Medicopter 117´´Michael odpoví přes vysílačku.,,Medicopter 117.slyší.´´ ,,Máme nahlášeného sebevraha na mostě.Jedna se o Fehmarnsundský most.Potřebujeme vaši spolupráci.´´,,Rozumím centrálo.Bereme to.´´Odpoví Michael. Po té vezme druhou tašku první pomoci a vyběhne ven.Thomas a Oliver běží k mašině.Michael je doběhne.Nasednou a Thomas jejich miminko zvedne do vzduchu.Letí na akci.
Za patnáct minut doletí k mostu,kde přes zábradlí stojí totálně zoufalá žena.Thomas se jí dívá do očí a ty žena jemu.Je ubrečená.Navzájem se měří.Za chvíli vidí jak pilot něco říká.,,Michaeli je vystresovaná,měli bychom zapnout megafon a zkusit si s ní promluvit.´´,,Dobře Thomasi,´´začne Michael.,,Ale v první řadě někde dál by se měl Oliver spustit na laně na most,aby jí v případě že neskočí,aby jí zajistil a vytáhnul zpátky na cestu do bezpečí.´´Vysvětluje Michael.
Jakmile žena uvidí že vrtulník letí pryč jí z dohledu,tak je připravena skočit.Jenže to nečekala že se vrtulník za chvíli vrátí zpátky.Mezi tím se Oliver přiblíží k ženě,tak aby ho neviděla a dá znamení Thomasovy,že může zamnout megafon a začít na ní mluvit.Thomas zapne tlačítko které tuto funkci umožňuje a pomalu na ní začne mluvit.,,To co děláte myslím,že nemá smysl.´´Žena se lekne a pak do prázdna řekne.,,Co vy o tom víte proč to chci skočit?´´Oliver kus za ní zapne svou vysílačku,aby v helikoptéře slyšeli co říká ta žena.,,To si jako myslíš že je to řešení skočit?´´Začne ji z těmito slovy Thomas tykat. ,,Tak moment.´´odvětí žena.,,Pokud dobře vím nepásli jsme spolu kozy aby jste mi tykal.´´Thomase se usměje a odpoví jí.,,Ano kozy jsme spolu nepásly.Co takhle jsi potykat? Já jsem Thomas a jak se jmenuješ ty?´´Žena na něj zírá a pak řekne,,Jsem Agnes.´´,,Dobře Agnes,´´začne znova Thomas.,,A prozradíš mi proč chceš udělat takovou hloupost,jako skočit z tohoto mostu?´´Agnes mlčí je na ní vidět že přemýšlí co odpoví.,,Mám problémy.´´Odpoví po chvíli.,,No ale myslíš si že ty problémy zmizí když skočíš?´´Ptá se dál Thomas.,,Ano zmizí nebudu se ničím trápit.´´Usměje se Agnes při odpovědi.,,To se mýlíš,Tvé problémy se přenesou na tvou rodinu.Myslela jsi na ně?´´Zeptá se Thomas.,,Na to jsem nemyslela.´´zhasne jí usměv.,,Poslyš Agnes.´´Začni znova Thomas.,,Máš dětí?´´,,Ano mám ,´´odpoví tázaná.,,A myslela jsi ně ně?´´Opatrně se zeptá Thomas. Žena se zamysli.Je už vidět že jí Thomas pomalu přesvědčuje že to co dělá je špatné.,,To jsi mi teda pěkná matka,která tady chce nechá sama malé děti.´´Znova jí promlouvá Thomas do duše.,,To se ti lehko řekne.´´Zakřičí Agnes.,,To se pleteš já mam taky děti dvě dcery.´´Znova jí uzemní Thomas. Agnes stojí a mlčí.Je na ní vidět že přemýšlí.Asi po pěti minutách ticha se žena otočí a chystá se přelézt zpátky na most.Thomas dá znamení aby jí Oliver zajistil a pomohl jí.Ten to udělá.Opatrně jí naviguje co má dělat.Za dvě minuty Agnes stojí na pevné zemi mostu.Kousek od nich přistane Thomas z Medicoptrem. Oliver vede ženu k mašině.Michael otevře dveře a pomůže jí nastoupit.Poté jí prohledne jestli je v pořádku.Zjistí že má slabý šok.Nakonec rozhodně že jí zavezou do nemocnice na pozorovaní.

Když letí zpátky na základnu řekne Michael.,,Thomasi ty ses minul povoláním.Ty jsi měl být psycholog.´´Thomas se usměje a odpoví.,,Ale jdi,kdybych byl psycholog,tak kdo by s vámi dvěma lítal?A propo moje práce se mi líbí zůstanu u ní.´´Všichni se zasmějí a za chvíli přistávají na základně.Kde už se pomalu schází druhý tým.Kluci se s nimi pozdraví a Thomas z Michaelem jsou k potoku.Oba si spolu slastně zapálí a povídají si spolu.,,Teda to byl dneska den,ale ještě že tak dobře dopadl.´´Začne Michael .Thomas kývne na souhlas.Když si zakouří Thomas se na něco zeptá.,,Dovezeš mě zítra od lékaře do práce?Musím dát auto do opravny.´´Michael se na něj podívá.,,Jo to je jasný že tě sem vezmu.´´Když dokouří zvednou se a jdou se převléct do civilu,rozloučí se z kolegy a jedou domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 11. června 2013 v 17:20 | Reagovat

Super povídka, už se těším na pokrčování

2 lucinecqua lucinecqua | E-mail | Web | 11. června 2013 v 22:10 | Reagovat

Souhlasím s Adou, povedla se ti, také se těším na pokračování ;-)

3 Jana Jana | E-mail | 5. října 2014 v 22:40 | Reagovat

pěkná povídka. jen mi tam chybí petr. ale oliver je taky fajn. toho neznám, takže si ho můžu v mysli vybavit podle svých představ. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama