Boj o život část třetí

22. června 2013 v 22:26 | Katy |  Boj o život
Boj o život část třetí

Gina celou noc nespí.Musí myslet na Márka. Ač není věřící,tak se začne za Márkův život modlit.Nakonec nad ránem na chvíli usne,ale dlouho nespí,jelikož dneska má první směnu.V šest ráno vstane a donutí se něco sníst.Poté se obleče a jede na základnu,jelikož vstala velice brzy je tam jako první,ani šéf základny tam ještě není.A tak vejde do hangáru a sedne si do jejího oblíbeného stroje.Sedne si na stoje místo a zavře oči,do toho začne vzpomínat.Má zavřené oči a pomalu jí po tváři jí tečou slzy.Na základnu jako další přijde Karin a jde do práce přes hangár.Když to si všimne že dveře od Medicopteru jsou otevřené.Proto dostane strach že je tu nějaký zloděj.Vezme si z Maxové skříně hasák a jde pomalu k mašině.Je připravená k boji,když v tom uvidí že tam sedí Gina. Okamžitě spustí ruku se zbraní a sedne si na místo kopilota. ,,Gino?´´řekne opatrně.Gina zvedne hlavu a uslzeně se podívá na svou kolegyni.,,Gino bude to všechno v pořádku.´´Uklidňuje jí Karin.,,A to jako myslíš vážně?´´Podiví se Gina.,,Ano naprosto vážně.´´Odpoví Karin a usměje se na ní. ,,Pojď měli bychom se převléct do pracovního.´´Dodá.
Směnu měli docela klidnou jenom pár výjezdů. Sem tam musela Karin drknout do Giny aby se vrátila myslí zpátky na zem a do práce.Po práci jedou spolu opět do nemocnice.Karin se otočí na Ginu a řekne jí.,,Počkej mě tady na chodbě a já zajdu za lékařem Márka ano.´´Gina záporně zavrtí hlavou.,,Ne chci jít z tebou chci taky vědět jak na tom Márk je.´´,,Tak dobře,ale když uslyšíš něco špatného zachováš chladnou hlavu ano?´´Povídá dál Karin.,,Ano to se neboj.´´Odpoví Gina. Po té spolu jdou do lékařovy pracovny.,,A paní kolegyně vítejte,´´přivítá je lékař a Karin představí Ginu řekne mu že je to přítelkyně pana Harlanda. Na konec se zeptá jak na tom je.,,Na nic jsme nepřišli lumbální punkce jak kostní dřeně,tak míšní mok dopadly v pořádku.´´Začne lékař a Gina se zachvěje.Karin se na ní podívá a dá jí znamení ať je silná.Lékař pokračuje.,,Teď je pacient na Dia líze.Jestli to nepomůže musí dostat transfůze krve.´´ Karin kývne že rozumí.Lékař se podívá na hodinky a řekne.,,Už by měl být po dia líze jestli chcete můžete na chvíli za ním.´´,,Dobře děkujeme.´´Odpoví Karin za obě.Obě se z lékařem rozhlučí a vyjdou na chodbu.Nakonec se Karin otočí na Ginu a řekne jí.,,Jdi za ním sama.Potřebuje tvou oporu ne mou.´´,,Děkuji Karin.´´Řekne a obejme jí.Potí jde k Márkovi do pokoje.
Když Gina vejde do Márkova pokoje,tak se na ní její láska podívá.Usměje se na ní.Gině se srdíčko zatetelí blahem,jelikož miluje tenhle jeho usměv.Dojde pomalu k němu a sedne si na židli.,,Ahoj lásko.´´Špitne Gina.,,Ahoj.´´Odpoví jí Márk. Jak,tak se dívá na svou lásku všimne si že už není tak bledý jako včera,ale ještě to není úplně ono.Do pokoje vejde sestra a řekne že jde Markovy ještě odebrat trochu krve.Jakmile odejde sestra Márk řekne.,,Lásko pojď si sednout tady ke mně na postel.´´Gina se na něj nevěřícně zírá,proto se Márk usměje a řekne.,,Neboj se nic mi neuděláš žádnou hadičku co mě drží při životě nevyndáš.Vidíš mám jen kapačku.´´Ukáže jí pravou ruku kde má zavedenou kanylu.Gina se usměje a sedne si k němu na postel.
To už si Márk hraje na hrdinu a snaží se posadit,jenže je dost slabý zatočí se mu hlava a znova si lehne.,,Márku buď opatrný.´´Zamračí se na něj Gina.,,Neboj se lásko jsem,jen jsem ti chtěl dát polibek.Tolik mi tu chybíš.´´Odpoví jí z láskou Márk. A zamilovaně se usměje.To už ,ale Gina nevydrží se na svou lásku zlobit.Nakonec se k němu nakloní a políbí ho.Márk jí polibek oplatí.Za pár minut přijde sestra vyměnit Márkovi infuzi a řekne Gině že už by měla jít,že pacient musí odpočívat. Gině a Márkovi nezbývá než se rozloučit.
Jakmile Gina vyjde ven přijde k ní Karin tváří se hodně vážně.,,Gino teď musíš zachovat chladnou hlavu ano?´´Řekne Karin pomalu.Gina kývne že rozumí a Karin pokračuje.,,Víš jak lékař říkal,že Márk potřebuje transfůze krve aby se zbavil anémie?´´Gina kývne že rozumí a Karin dál pokračuje.,,Teď tu byl Márkuv lékař a říkal že je tu problém…´´,,Proboha jaký?´´zděsí se Gina a zbledne.,,No jde o to,že Márk má velice vzácnou krevní skupinu.Má totiž 0.´´Gině spadne kámen ze srdce a slabě se usměje.,,To ale není problém ne?Může přece dostat krev od jakékoliv skupiny.´´Karin jí ale zarazí.,,Ne to se mýlíš lidi co mají skupinu 0 můžou dávat krev ostatním skupinám,ale pacient co má krevní skupinu 0 a potřebuje krev musí mít taky 0.Bohužel je to vzácná krev a tady v nemocnici nemají krevní konzervy této skupiny.´´Gině se podlomí nohy a sesune se podél zdi k zemi má v očích slzy.Že by bylo tak těžké sehnat krevní konzervy ze stejnou skupinou jako má Márk by rozhodně nečekala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 8. října 2014 v 20:48 | Reagovat

pěkný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama