Boj o život část první

20. června 2013 v 8:53 | Katy |  Boj o život
Tak jsem tady z novou povídkou je opět na kapitoly aby jste měli co číst a na co se těšit.Tentokrát jsem zvolila uplně jiné lidi než na které jste byli zvyklí.Tak vám přeji příjemné a napínavě čtění.

Boj o život část první
Je Krásný letní den a do práce jako pevní přijde Jens. Obleče se do overalu a sedne si do pohotovostní místnosti a rozloží si noviny.Chce si v klidu přečíst co se děje ve světě. Ještě než se usadil,tak se šel pozdravit z Ginou co je z Maxem v hangáru.Poté si klidně čte.Pomalu se začínají scházet jeho kolegové.Chvíli po něm dorazí na základnu Petr a jako poslední Márk. To už Jens zvedne oči od novin a pozdraví se z oběma kolegy z týmu.Jeho pohled se zarazí u Márka.,,Jak to vypadáš?´´Podiví se Jens.,,Co jak vypadám?´´Opáčí Márk.,,No dneska se mi zdáš jakýsi až moc bledý.´´Pokračuje dál Jens. Márk se podívá nechápavě na Petra,tan řekne k tomu taky své.,,Jens má pravdu Márku. Jsi nějaký bledý.´´Márk si sedne a řekne.,,No tak jsem včera trochu přehnal z pitím nic víc nic míň´´V tom do pohotovostní místnosti přijde Gina,,Kdo co přehnal?´´Ptá se svých kolegů.,,Ale tady Márk musí mít slušnou kocovinu.´´Usměje se na ni z těmito slovy Petr. To se už Gina podívá na svého milovaného přítele.,,Marku ty jsi zase pil?´´Zeptá se když uvidí jak je Márk bledý.Jenže než stačí Márk cokoliv říct ozve se poplach.Márk políbí Ginu vezme jednu ze dvou tašek a běží k Medicopteru,když do něj nastoupí Jens vzlétna do vzduchu a zapíná GPS navigaci.
Márk sedí v zadu,je jaksi podezřele z ticha.Nezapojuje se do debaty Jense a Petra,jelikož se mu motá hlava.Už pár dnů ,u není nějak dobře,ale nedává na sobě nic znát.Letí k nějaké nehodě motorkáře. ,,Ze dvě minuty přistáváme.´´Ozve se Jens ze předu.Jak řekne tak se opravdu za dvě minuty stane.Márk z Petrem vyběhnou k raněnému.Thomas jim donese nosítka Márk Diagnostikuje.,,Zlomená tibie. Petře zafixovat.´´řekne Márk a zatmí se mu na chvíli před očima a na čele mu vyskočí studený pot.Snaží se to nevnímat.Nakonec řekne.,,Budu potřebovat 2mg morfia a zavedeme mu fízák. Pacient komunikuje.´´Sotva to ale Márk dopoví skácí se k zemi.,,Márku!´´Zařve Petr,jakmile dá požadované léky raněnému zavolá na Jense. ,,Jensi Márk zkolaboval rychle pojď sem.´´Jens okamžitě přiběhne pomoct Petrovy.,,Má zafixovanou nohu pomož mu do vrtulníku já se postarám o Márka.´´Řekne Petr,když k němu doběhne jeho kolega.Jens udělá co mu řekne a mezi tím se Petr skloní k Márkovy. Zkouší ho proplesknou,ale nic se neděje,teprve po chvíli pozná že je Márk v bezvědomí.Během dvou minut k němu znova přiběhne Jens. To už má Petr Márka zaintupobáného. Jens si od něj vezme ambuvak a začne pravidelně dýchat a do toho se zeptá Petra.,,Co mu je?´´Petr mu odpoví hned jak mu dá infuzi s léky.,,Nevím náhle omdlel,teď je v bezvědomí.Musíme s ním rychle do nemocnice.´´Oba pak společně naloží Márka na nosítka a fofrem ho nesou do vrtulníku.
Během pár minut vzlétají.,,Tady Medicopter 117.Voláme základnu.´´Řekne Jens do vysílačky ,jakmile jsou ve vzduchu. ,,zady základna,´´ozve se Ginin hlas.,,Copak se děje?´´Jens na to odpoví.,,Letíme na kliniku SV Anny. Márk zkolaboval momentálně je v bezvědomí.Petr neví co mu je.´´Gině se na základně zatmí před očima.Po chvíli ticha odpoví.,,Dobře jedu za vámi.´´Jakmile jim odpoví zvedne se od stolu a jde na šatnu začne se převlíkat,tam si jí všimne Karin a vidí že Gina je nějaká divná,tak se jí zeptá.,,Gino děje se něco?´´Gina se na ní podívá a v očích má slzy.,,Márk,´´jenom toto řekne a rozpláče se.Karin jí obejme a snaží se jí uklidnit.,,Copak s ním je?´´Zeptá se když je trochu klidnější.Gina jí řekne všechno,ještě že mají padla a že ještě dodělávaly nějaký papíry.Karin jde do kanceláře k Höpplerovi a řekne mu co se stalo,ten ač nerad požádá o pomoc Rosenheim,jelikož nemají lékaře. Rosenheim ochotně vezme za ně zbytek služby.
Mezi tím Karin z Ginou jedou do nemocnice,kde vezou Márka. Karin se poté na příjmu zeptá kde je odkážou je na vyšetřovny.Obě kolegyně doběhnou k určenému místu,to už uvidí Jense a Petra. Karin jim řekne že jde na vyšetřovnu zjistit co se děje.Když zajde dovnitř,tak Jens obejme utrápenou Ginu a dodává jí odvahu.Čekají dlouho na chodbě než Karin nebo ošetřující lékař vyjdou ven.Gina je celá nesvá,jelikož to čekání se strašně vleče.Asi tak za hodinu a půl vyjde ven Karin.Gina k ní okamžitě doběhne a zeptá se.,,Tak co jak je na tom Márk?´´Karin se na ní soucitně podívá a řekne.,,Je to vážné má anemii.´´Gina se na ní vyděšeně podívá.Nemůže tomu uvěřit.Ještě ráno byl Márk v pořádku a teď bude bojovat o život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | E-mail | Web | 20. června 2013 v 9:09 | Reagovat

Super povídka

2 Anna Anna | E-mail | 8. srpna 2014 v 8:49 | Reagovat

nějak pochybuju o tom že víš co to je anémie...

3 Marcela Marcela | 8. srpna 2014 v 12:28 | Reagovat

Ahoj, nechci být za rejpala, ale spíš než příjemné počtení je to češtinářský hororový zážitek... :-(
1. Se sedmým a čtvrtým pádem (S kým, čím a S koho, čeho)se používá předložka S ne Z, která patří k druhému pádu(Z koho, čeho)... Chyba se vyskytuje už v úvodu, první větě a dál v celém textu.
2. V textu absolutně chybí mezery za koncem věty. Všechno je to naplácané na sobě a o to hůř se to čte...
3. Sem tam ve slovech chybí písmenka, slova jsou neúplná a občas se vyskytují překlepy...
4. Dějové nesouvislosti. Kde se na výjezdu najednou vzal Thomas, když letěli Jens, Mark a Petr?
5. Lékařská stránka věci - anémie není život ohrožující stav a zároveň není důvod k intubaci, když postižený sám dýchal...  Pokud píšu něco o nemocech a zraněních, bez lékařského vzdělání, je dobré si k danému tématu najít co nejvíc informací a nepsat hlouposti.
6. Slovosled a celý kontext textu je chvílemi dost zmatený a rozhodně by šel zlepšit.
To je výčet asi těch nejvíc do očí bijících chyb a celá tahle kapitola na mě působí dojmem, že ji autor napsal a okamžitě umístil na své stránky, bez toho aby si ji po sobě byť aspoň jednou přečetl… Podle mého názoru, pokud někdo chce na internetu něco publikovat, mělo by to mít aspoň jistou minimální úroveň, na které by měl mít zájem autor sám, aby výsledný text nějak vypadal a dal se číst bez toho, aby gramatiky znalý člověk dostal infarkt. (Jen tak pro zajímavost si třeba výše uvedený text zkuste překopírovat do Wordu… Výsledek je barevnější než Babočka paví oko).
Děkuju za pozornost, pokud jste dočetli až sem… Nechci se tu prohlašovat za odborníka na češtinu, ani nic podobného, ale k tomuhle prostě nešlo nic neříct. Je to jen pro dobro autora, aby se příště mohl těchto chyb vyvarovat. :-)

4 Jana Jana | E-mail | 8. října 2014 v 20:25 | Reagovat

začíná to dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama