Červen 2013

Boj o život - 6. část

26. června 2013 v 19:31 | Katy |  Boj o život
Ještě chvíli si Gina povídá s Márkem, ale ten, jelikož je slabý, tak brzy znova usne. Gina si sedne na chvíli do křesla a sleduje spícího Márka a uvažuje, jak mu říct to, co jí říkal lékař. Z jejího přemýšlení ji vytrhne sestra, která nese infúzi. "To už je ta krevní konzerva?" zeptá se Gina s nadějí v hlase. "Ne, ještě ne, to je jen další kapačka s železem. Krev bude pro pana Harlanda připravená až tak za hodinu." odpoví sestra a pak dodá: "Měla by jste ho nechat odpočívat, teď potřebuje klid." Gina kývne, rozloučí se se sestrou a jde na chodbu. Tam na ní čeká Karin. "Tak co, jak je Márkovi?" zeptá se zvědavě. "Jakmile uslyšel, že se našel někdo, kdo má shodu, tak byl rád. Dokonce ho pobavilo, že to je náš šéf." odpoví jí Gina. "No vidíš, a za hodinu mu bude ještě lépe." řekne Karin a obejme svou kolegyni. Za půl hodiny z vyšetřovny vyjde pan Höppler. Je celý zelený, sedne si ke Karin a Gině. Očividně je nevnímá. Gina drkne do Karin a pronese: "Dívej se, to našemu šéfovi odebrali všechnu krev, aby zachránili Márka?". Karin se usměje a odpoví: "No, rozhodně mu nějakou krev nechali aby mohl dojít sem a aby ho mohli vysát zase zítra." Obě kolegyně se začnou smát.
Za další půl hodinu nese sestra infúzi krve k Márkovi na pokoj. Karin se zvedne a řekne doktorovi, že jde s ním na pokoj. Chce totiž vědět, jestli Márkovi krevní transfúze zabere. "Chci jít s vámi." řekne Gina. "Ne, ty počkej tu." odvětí Karin a ukáže bradou na šéfa a dodá: "Někdo by se měl postarat o něj, aby neomdlel, a když se to stane, tak by měl někdo okamžitě zavolat lékaře." Gina se usměje a řekne: "Dobře. No, kdyby stejnak omdlel, tak to znamená, že mu vzali všechnu jeho krev." Karin se usměje a jde za svým kolegou do pokoje, kde leží Márk.
Sestra mezitím vytáhne kanylu, ze které kapalo železo a nasadí mu novou kanylu, do které během chvíle začne kapat krev. Mezitím se probudí Márk a sleduje, jak mu krev kape do hadičky a pak proudí do jeho těla. "To je divný pocit dostávat šéfovou krev." zažertuje Márk a Karin se usměje. "No, doufám, že nebudeš mít úmysly si jít sednout místo něho do kanceláře a začít nám všem šéfovat." zavtipkuje pro změnu Karin. "Neboj se Karin, já bych se totiž v kanceláři ukousal nudou nebo ještě hůř, zbláznil bych se tam a možná, kdo ví, začal bych oživovat svoje svačiny." odpoví Márk a usměje se na svou milou kolegyni. "Tak, nechte pana Harlanda, aby odpočíval a aby mu v klidu dokapala krevní konzerva. Poté příjdeme zkontrolovat pacienta a jeho hodnoty." řekne najednou lékař.
Gina okamžitě vyskočí na nohy, jakmile spatří Karin, která vyšla z pokoje. "Tak co? Jak snáší transfúzi?" zeptá se Gina okamžitě. "Teď nemůžu nic říct, jelikož nevíme, zatím reagoval dobře, dokonce vtipkoval. Musíme počkat až krev dokape pak ho znova vyšetří." odpoví jí Karin. Gina kývne, že rozumí, poté si opět obě sednou vedle Höpplera. Mezitím se Höppler vzpamatoval z úbytku krve. Všichni čekají až dokape kapačka. Trvá to docela dlouho. Zhruba tak za dvě hodiny přijde ke Karin a Gině ošetřující lékař Márka a řekne: "Můžete jít za mnou koleyně?" Karin kývne a jde s ním do Márkova pokoje, kde dělají potřebné vyšetření, jestli transfúze zabraly. Jsou tam dlouho. Nakonec vyjde z pokoje Karin a usmívá se. Jde rovnou za Ginou: "Gino, léčba zabrala, Márk se uzdravuje." Gina se usměje, ulevilo se jí, když jí Karin řekla, že Márkovi je už dobře. "Ach, já to věděla, že se z toho Márk dostane." odpoví s úsměvem. "Ano, je to dobře, ještě zítra dostane jednu krevní konzervu." dodá Karin.
A tak se Márk uzdravuje. Ještě si ho pro jistotu v nemocnici nechají pár dní na pozorování, ale už ho nebaví ležet. Je vidět, že mu otrnulo a už vymyšlí kraviny. Dokonce si v klidu promluví s Ginou o dědičnosti této nemoci. Podaří se mu Ginu uklidnit a vyvrátí jí hrůzostrašné nesmysly, které si o té nemoci přečetla na internetu. Za pár dní pustí Márka domů. Gina se o něj láskyplnně stará. Od té doby musí Márk brát železo a léky na tvoření krve. Nakonec, na Márkovo přání ho lékař za pár dní po propuštění do domácího léčení uvolní do pracovní schopnosti. Všichni jeho kolegové jsou rádi, že se jim jejich lékař vrátil zpátky. "Ty, Márku, máme jednu výhodu." začne Jens. "Ano a jakou?" podiví se Márk. "No, až to s tebou znova sekne a ty budeš mít anemii můžeme vzít Höpplerovy krev sami a nemusíme tě vozit do nemocnice." zavtipkuje Jens. Všichni se zasmějí na účet šéfa.

Od té doby, co Márk měl anemii se to už nestalo nikdy. Úplně se z ní ale nedostal, jelikož se muže kdykoliv zase objevit a bude potřebovat zase transfúzi krve, aby mu bylo zase dobře.

Hlášky z Třetí série Medicopteru 117

25. června 2013 v 19:46 | Katy |  Hlášky
Pro dnešek vám jšetě přináším další hlášky příjemné pobavení.

1X3 Bloudění v oblacích.

Thomas:Vzdušné výry držte si klobouky
Michael:Kudy to letíš Thomasy? Po kočičích hlavách?
Thomas:Pardon,pardon.Normálně s vámi lítám jako v bavlnce,ale mam spodní vítr ze skal.

Michael: (v obchodě u medu)Ne vrať ho zpátky
Thomas:A proč?
Michael:Není stáčený za studena.
Thomas:Proto je tak levný
Michael:Zprávně.Za levné se draze platí
Thomas: (vezme jiný med)Stáčený za studena.Spokojený?
Michael:Nech toho.Není bezpochyby nutné,abychom nakupovali společně.
Thomas:Moje řeč.
Michael:Jo,ale to vyžaduje abychom se lépe zkoordinovali.Vyvěsíme nákupní seznam a budeme zapisovat co v domácnosti chybí.

2X3 Smrtonosná past

Ralf: (Když jde Petr venkem z ručníkem přes boky) To je první nudistická základna na světě.

3X3 Mezi životem a smrtí

Michael: Thomasi můžeš na tom mostě přistát?
Thomas: I z Er-Bassem,když budeš chtít

4X3 Křest ohněm

Michael: (Na poradě) Jo a dostal jsem sprďana za to že si někdo v areálu campuje.

Karin: (reklamuje boty) Zřejmě jste počítali z mužským zástupem.
Michael:Já je neobjednával. To je omyl.

Michael: To bylo skvělí
Biggi: Prý skvělí.Nevím co by říkal kdybychom se vrátili bez ocasýho rotoru.

5X3 Cesta do pekel

Thomas: Jasně helikoptéra je dobrá k vykrádaní bank,než policie vzlítne peníze proinvestujeme.
Petr:Díky za duchaplnou spolupráci pane Wächter

6X3 Únos

Thomas: (Je naštvaný na Michaela a pokouší se mu omluvit nezabere to)No a co mám dělat? Zulíbat mu nohy a zapálit vonné tyčinky.
Petr:Pro začátek by to šlo

7X3 Systémová chyba

Ralf: (po výbuchu plynu) Přiznejte se kdo z vás zapomněl vypnout plyn.

Biggi: (Na záskok Michaela) A jak se ti líbí naše nové letní uniformy?
Martin:No řekl bych že,že jsou trochu odvážné,ale zvykl bych si na ni.

8X3 Jako štvaná zvěř

Ralf: (Poté co vzlítne policejním vrtulníkem) Thomasi teď by se mi bodlo doučování z lítání.

9X3 Pojízdná bomba

Thomas: Jdu nakupovat mám ti něco přinést?
Michael:Nové běžecké tretry by docela bodly.Promiň díky nic nepotřebuji

Michael:Ahoj Thomasy rád tě vidím
Thomas: (po návratu z obchodu)Poslyš kdepak máš vozíček?
Michael: (se postaví)Na moje běžecké tretry jsi zapoměl.

10X3 Smrtící skok

Petr: (Tlačí bedny) Díky,díky za pomoc
Thomas: Rádo se stalo
Karin: Copak to je?
Petr:Jednorázové stříkačky
Karin:Ano ale chtěla jsem stovku tady je tisíc.
Petr:Pět tisíc v obou bednách
Karin:deset tisíc?
Thomas:Chce naočkovat celý okres

Michael:Může mi už konečně říct co je to za bedny
Karin:To jsou jednorázové stříkačky
Michael:Cože?
Karin:Je to tak,deset tisíc jednorázových stříkaček.
Michael:Kdo je za tu stupiditu zodpovědný?
Thomas: Výpomocný šéf základny Dr Berger zase jednou výhodně nakupoval.
Michael:Výborně Petře. Bez tebe bych tady nestál.To ti nezapomenu.
Petr:To je vzájemné Michaeli

Michael:Ale něco ti povím.Neříkej mi kreténe.

Boj o život část pátá

25. června 2013 v 18:08 | Katy |  Boj o život
Boj o život část pátá

Karin a Gina se na něj stále dívají.Nakonec Karin znova promluví.,,Pane Höppler vy nám vždycky říkáte,že máme držet všichni jako jeden tým.A teď když jsme se všichni spojili a rozhodli,že když to bude možné,tak darujeme krev.Jenže my jako tým bereme i vás a tal by jste se měl nad tím zamyslet.Protože jako jediný se netváříte nadšeně.´´Gina se na Karin podívá,jelikož takovou jí nezná. ,,Dělejte jak chcete,ale věřte že všichni mojí kolegové vás budou brát jako sraba a nespolehlivého člověka.´´Oboří se ještě Karin. To už Höppler i Gina upřeně upírají na Karin pohled,jak dokáže být ostrá.Po těchto slovech Karin vyjde ven z Höpplerovy kanceláře.Gina vyběhne za ní a řekne.,,Děkuji co děláš pro Márka.´´Karin se usměje a trochu se už uklidní a odpoví.,,To nestojí za řeč.Jak jsem byla tenkrát taky nemocná,tak mi Márka taky pomáhal.Co bych neudělala pro svého kolegu. Pojď pojedeme do nemocnice.
Jakmile Höpplerovi podřízené odejdou začne přemýšlet nad slovy,co mu řekla Karin. Dlouho bojuje sám ze sebou jestli má,nebo nemá.Nakonec vyhraje že má jít do nemocnice a nechat se otestovat.Ostatně nechce,aby ho jeho podřízení měli za sraba.Proto vyjde ven z kanceláře,zamkne celou základnu a jede do nemocnice.Dojede tam pár minut po Gině a Karin. Vystoupí z auta a jde do patra kde jdou laboratoře,aby se dal otestovat jakou má krevní skupinu.Mezi tím si Ginu nechá zavolat ošetřující lékař Márka.,,Slečno Aigner kolega Harland je váš přítel?´´Zeptá se jí,když přijde Gina k němu do kanceláře.,,Ano jsem proč se ptáte.´´Odpoví Gina.,,No jde o to že váš přítel má tu anemii vrozenou a mou povinností jé se vás zeptat jestli z panem Harlandem neplánujete rodinu?´´Začne znova Lékař. Gina se zamyslí a po chvíli ticha odpoví.,,Na toto téma jsme se ještě nebavili.´´Lékař kývne že rozumí a pokračuje dál.,,Jde o to že toto onemocnění,které může být dědičné,proto by jste se o tomto všem promluvit z doktorem Harlandem.´´Gina se dívá na lékaře a nechce tomu věřit.Lékař se zvedne a řekne.,,No nic musím na sál,kdyby se cokoliv dělo,nebo by jste měla nějaký dotaz,tak se zastavte.´´Gina kývne a vyjde ven z lékařovy pracovny a jde za Karin. Sedne si a vypadá zase zoufale.,,Gino copak se děje?´´Zeptá se Karin. Gina jí řekne všechno co jí lékař řekl.,,Bohužel je to pravda,ale pravděpodobnost že dítě bude mít anemii.´´Snaží se jí uklidnit Karin.Gina jí položí hlavu na rameno.
Mezi tím sestra testuje Höpplera.Řekne mu ať jsi jde počkat na výsledky na chodbu.Jakmile vyjde ven spatří jak na chodbě sedí Gina a Karin. Obě se na něj podívají.,,Páni Karin,to bych do tebe neřekla že dokážeš ukecat Höpplera,aby si šel nechat udělat testy shody krve.´´Řekne Gina a slabě se pousměje. Höppler je spatří a jde si sednout k oběma kolegyním. ,,Děkuji vám pane Höppeler.´´Špitne Gina. Poté všichni čekají,až vyjde sestra z výsledky.Ta na sebe nenechá dlouho čekat,když vyjde z vyšetřovny všichni tři se postaví a sledují sestru,ta se usmívá.Zastaví se u Höpplera a řekne.,,Gratuluji vám pane Höppler máte schodu z doktorem Harlandem.´´Gina se usměje a uleví se jí že se našel konečně někdo,kdo má stejnou krevní skupinu jako její přítel.,,Jestli vás můžu poprosit pane Höppler,aby jste šel se mnou na vyšetřovnu odebereme vám krev do infuze aby mohla být podána pacientovy.´´Řekne sestra a odvede sebou šéfa základny.
Mezi tím Gina jde chodbou do pokoje kde leží Márk. Domluvila se ,ze sestrou že může na chvíli Márka navštívit.Když vejde na pokoje usměje se na Márka. Ten se na ní taky usměje.,,Ahoj lásko.Myslel jsem,že už tě za mnou nepustí.´´Řekne Márk.,,Taky mě nechtěli pustit.Musela jsem je ukecavát.´´Usměje se na ně Gina. Poté si sedne k Márkovi na postel a políbí ho.,,Mám pro tebe novinku.´´Řekne Gina a usmívá se.Márk na ní pozná,že má lepší náladu,než když u něj byla dopoledne.,,Ano a co?´´Zeptá se Márk zvědavě.,,Našel se dárce,který má z tebou shodnou krevní skupinu.´´Márk se posadí a usměje.,,No páni to je dobrá zpráva.A ty víš kdo to je?´´Zeptá se Márk.,,Ano vám kdo to je.´´Odpoví stále usměvavá Gina.,,No a kdo?´´Zeptá se Márk.,,Höppler.´´Odpoví mu Gina. To už Márk dostane záchvat smíchu.,,To si země děláš srandu že?´´Řekne mezi záchvaty smíchu.,,Ne nedělám.´´Odpoví a řekne Márkovi všechno co Karin řekla Šéfovy a jak i ona byla zaskočená z toho jak s nim mluvila.,,To je ale sranda lásko.´´začne Márk.,,Když si představím od koho dostanu krev budu se smát,jelikož tohle je pro Höpplera veliká oběť.Vždyť víš že on dokáže omdlít,když se pořeže o obyčejný papír.´´Gina se usměje a znova políbí Márka. Teď už jenom čekají až bude transfůze plná.

Boj o život část čtvrtá

23. června 2013 v 22:28 | Katy |  Boj o život
Boj o život část čtvrtá

Gina najednou vyskočí a řekne Karin.,,Pojď!´´Karin nic nechápe a jde za svou kamarádkou cestou se jí zeptá.,,Gino co to zanmená?´´Gina se zastaví a zoufale odpoví.,,Nemůžu jen tak nečině sedět a dívat,se jak Márk umírá.Rozhodla jsem se že mu daruju svou krev proto jdu do laboratoře.´´Karin je překvapená,jelikož toto jí ani nenapadlo.,,Dobře půjdu z tebou a dám taky krev to by tak bylo abychom sami nenašli někdo kdo by měl stejnou krevní skupinu jako Márk.´´Odpoví jí Karin a poté se zase dají do chůze směr laboratoře.
Jakmile dojdou k laboratořím a sestra vyjde do čekárny Karin jí řekne co obě chtějí udělat.,,Dobře.´´Začne sestra.,,Ale první vám vezmeme krev na kontrolu,za prvé jestli jste obě zdravé a jestli vaše krevní skupina se shoduje z pacientem.´´První jde na odběr Gina a po ní hned Karin. Sestra jim ještě řekne,ať počkají na chodbě že výsledky budou za chvíli.Obě kolegyně si k sobě sednou a čekají.Do toho si jedna z druhou dodává odvahu že aspoň jedna z nich může zachránit Márkovi život.Asi tak za patnáct minut z ordinace vyjde sestra.Karin i Gina vstanou součastně,když k nim sestra přijde.,,Tak co?´´Zeptá se Karin.,,Nemám pro vás dobrou zprávy.´´Začne sestra.,,Slečna Aigner má krev v pořádku,ale nemá shodnou krevní skupinu.´´Gina je z toho špatná a opatrně se zeptá.,,Jakou mám krevní skupinu?´´Sestra se podívá do papírů a odpoví.,,Máte AB negativní.A pokud jde o vás paní Thalerová vy máte RH pozitivní,takže taky nemůžete darovat krev vašemu kolegovy.´´Po těchto slovech sestra zajde zpátky do ordinace.,,Sakra to ne.´´Řekne zoufale Gina a podívá se na Karin,ta ale se tváří zamyšleně a na Ginine slova nic neřekne.Po chvíli ticha,ale promluví.,,Mám nápad Gino,máš tu mobil?´´,,Ano mám proč se ptáš?´´Podiví se Gina.,,Obvoláme kolegy z Medicopteru to by v tom byl čert,kdyby někdo z nich neměl stejnou krevní skupinu.´´Gině se ten nápad líbí a než by jste řekli švec začnou obvolávat své kolegy.Během pár minut mají obvolaný všechny.Všichni souhlasí z jejich nápadem.přece jenom nenechají svého kolegu a kamaráda na holičkách.
Během dvaceti minut dojedou kolegové,jelikož mají všichni výjimečně padla,tak nebyl žádný problém.Sestra si je postupně zavolá na odběr.Nakonec všichni netrpělivě čekají na výsledky,jelikož teď dělaly více lidem odběr,tak to chvíli trvá.Zhruba,tak za hodinu vyjde sestra a řekne.,,Je mi líto ani jeden z vás nemá shodnou krevní skupinu jako pan Harland.´´Všichni jsou zklamaní i ta nejmenší naděje je ztracená.Gina znova ztratí naději,že by se nějak dalo Márkovi pomoct.,,Copak tady na tom světě se nenajde nikdo,kdo má stejnou krev jako Márk?´´Zeptá se na hlas.,,Někdo se určitě najde.´´Snaží se jí uklidnit.Gina se na ní podívá a řekne.,,Ještě jeden od nás nešel na krevní test.´´Karin se na ní nechápavě podívá a pak se zeptá.,,A kdo je to Gino?´´,,Náš šéf základny pan Höppler.´´Odpoví ji Gina a má v očích jiskřičky naděje.,,Jdeš se mnou Karin?´´Zeptá se Gina. Karin kývne a obě rychle vyjdou ven z nemocnice.
Za několik málo minut zastavuje Karin svoje Auto u základny,jelikož ví že Höppler bývá v práci dlouho,i když zrovna nikdo nemá službu.Karin z Ginou jdou ke kanceláři a zaklepou na dveře.Ze vnitř že ozve dále.Obě kolegyně vstoupí do místnosti a pozdraví Höpplera.,,Copak tady děláte?Pokud vím na dnešek vám byli zrušeny lety.´´Podiví se Höppler.,,Ano mi víme,ale jde o jednu věc.´´Ujme se slova Karin.,,Jde o našeho kolegu Márka .Jak víte má anemii.Lékaři už zkoušeli úplně všechno.Zbývá jediná věc co nezkusili.´´ Höppler se na ní podívá a zeptá se.,,Ano a jaká?´´Karin mu hned odpoví.,,Potřebuje transfůze krve,aby se ztracena krev nahradila a všechno bylo v pořádku.´´ Höppler neví která byje a znova se zeptá.,,Prominte,ale stále nechápu pointu vašeho vyprávění?´´,,No jde o to že Márk má velice vzácnou krevní skupinu a to 0,jenže lékaři tuhle krevní skupinu nemají.Rozhodli jsme se z kolegy že se necháme otestovat,jestli někdo nemá schodu,ale bohužel nikdo z nás nepřišel v úvahu.No a tak nás nás napadlo že bychom poprosili vás pane Höpplere jestli by jste nešel do nemocnice a nenechal se otestovat jestli nemáte schodu.´´Řekne Karin jedním dechem. Höppler se na obě dvě neveřícně dívá.A Karin z Ginou čekají co jim na to odpoví.,,No vy jste se snad zbláznili ne?´´ řekne Höppler najednou.,,Vy si ze mě děláte srandu doktorko Thalerová.´´,,Ne nedělám.´´Brání se Karin. Höppler vypadá jako by začal přemýšlet.

Boj o život část třetí

22. června 2013 v 22:26 | Katy |  Boj o život
Boj o život část třetí

Gina celou noc nespí.Musí myslet na Márka. Ač není věřící,tak se začne za Márkův život modlit.Nakonec nad ránem na chvíli usne,ale dlouho nespí,jelikož dneska má první směnu.V šest ráno vstane a donutí se něco sníst.Poté se obleče a jede na základnu,jelikož vstala velice brzy je tam jako první,ani šéf základny tam ještě není.A tak vejde do hangáru a sedne si do jejího oblíbeného stroje.Sedne si na stoje místo a zavře oči,do toho začne vzpomínat.Má zavřené oči a pomalu jí po tváři jí tečou slzy.Na základnu jako další přijde Karin a jde do práce přes hangár.Když to si všimne že dveře od Medicopteru jsou otevřené.Proto dostane strach že je tu nějaký zloděj.Vezme si z Maxové skříně hasák a jde pomalu k mašině.Je připravená k boji,když v tom uvidí že tam sedí Gina. Okamžitě spustí ruku se zbraní a sedne si na místo kopilota. ,,Gino?´´řekne opatrně.Gina zvedne hlavu a uslzeně se podívá na svou kolegyni.,,Gino bude to všechno v pořádku.´´Uklidňuje jí Karin.,,A to jako myslíš vážně?´´Podiví se Gina.,,Ano naprosto vážně.´´Odpoví Karin a usměje se na ní. ,,Pojď měli bychom se převléct do pracovního.´´Dodá.
Směnu měli docela klidnou jenom pár výjezdů. Sem tam musela Karin drknout do Giny aby se vrátila myslí zpátky na zem a do práce.Po práci jedou spolu opět do nemocnice.Karin se otočí na Ginu a řekne jí.,,Počkej mě tady na chodbě a já zajdu za lékařem Márka ano.´´Gina záporně zavrtí hlavou.,,Ne chci jít z tebou chci taky vědět jak na tom Márk je.´´,,Tak dobře,ale když uslyšíš něco špatného zachováš chladnou hlavu ano?´´Povídá dál Karin.,,Ano to se neboj.´´Odpoví Gina. Po té spolu jdou do lékařovy pracovny.,,A paní kolegyně vítejte,´´přivítá je lékař a Karin představí Ginu řekne mu že je to přítelkyně pana Harlanda. Na konec se zeptá jak na tom je.,,Na nic jsme nepřišli lumbální punkce jak kostní dřeně,tak míšní mok dopadly v pořádku.´´Začne lékař a Gina se zachvěje.Karin se na ní podívá a dá jí znamení ať je silná.Lékař pokračuje.,,Teď je pacient na Dia líze.Jestli to nepomůže musí dostat transfůze krve.´´ Karin kývne že rozumí.Lékař se podívá na hodinky a řekne.,,Už by měl být po dia líze jestli chcete můžete na chvíli za ním.´´,,Dobře děkujeme.´´Odpoví Karin za obě.Obě se z lékařem rozhlučí a vyjdou na chodbu.Nakonec se Karin otočí na Ginu a řekne jí.,,Jdi za ním sama.Potřebuje tvou oporu ne mou.´´,,Děkuji Karin.´´Řekne a obejme jí.Potí jde k Márkovi do pokoje.
Když Gina vejde do Márkova pokoje,tak se na ní její láska podívá.Usměje se na ní.Gině se srdíčko zatetelí blahem,jelikož miluje tenhle jeho usměv.Dojde pomalu k němu a sedne si na židli.,,Ahoj lásko.´´Špitne Gina.,,Ahoj.´´Odpoví jí Márk. Jak,tak se dívá na svou lásku všimne si že už není tak bledý jako včera,ale ještě to není úplně ono.Do pokoje vejde sestra a řekne že jde Markovy ještě odebrat trochu krve.Jakmile odejde sestra Márk řekne.,,Lásko pojď si sednout tady ke mně na postel.´´Gina se na něj nevěřícně zírá,proto se Márk usměje a řekne.,,Neboj se nic mi neuděláš žádnou hadičku co mě drží při životě nevyndáš.Vidíš mám jen kapačku.´´Ukáže jí pravou ruku kde má zavedenou kanylu.Gina se usměje a sedne si k němu na postel.
To už si Márk hraje na hrdinu a snaží se posadit,jenže je dost slabý zatočí se mu hlava a znova si lehne.,,Márku buď opatrný.´´Zamračí se na něj Gina.,,Neboj se lásko jsem,jen jsem ti chtěl dát polibek.Tolik mi tu chybíš.´´Odpoví jí z láskou Márk. A zamilovaně se usměje.To už ,ale Gina nevydrží se na svou lásku zlobit.Nakonec se k němu nakloní a políbí ho.Márk jí polibek oplatí.Za pár minut přijde sestra vyměnit Márkovi infuzi a řekne Gině že už by měla jít,že pacient musí odpočívat. Gině a Márkovi nezbývá než se rozloučit.
Jakmile Gina vyjde ven přijde k ní Karin tváří se hodně vážně.,,Gino teď musíš zachovat chladnou hlavu ano?´´Řekne Karin pomalu.Gina kývne že rozumí a Karin pokračuje.,,Víš jak lékař říkal,že Márk potřebuje transfůze krve aby se zbavil anémie?´´Gina kývne že rozumí a Karin dál pokračuje.,,Teď tu byl Márkuv lékař a říkal že je tu problém…´´,,Proboha jaký?´´zděsí se Gina a zbledne.,,No jde o to,že Márk má velice vzácnou krevní skupinu.Má totiž 0.´´Gině spadne kámen ze srdce a slabě se usměje.,,To ale není problém ne?Může přece dostat krev od jakékoliv skupiny.´´Karin jí ale zarazí.,,Ne to se mýlíš lidi co mají skupinu 0 můžou dávat krev ostatním skupinám,ale pacient co má krevní skupinu 0 a potřebuje krev musí mít taky 0.Bohužel je to vzácná krev a tady v nemocnici nemají krevní konzervy této skupiny.´´Gině se podlomí nohy a sesune se podél zdi k zemi má v očích slzy.Že by bylo tak těžké sehnat krevní konzervy ze stejnou skupinou jako má Márk by rozhodně nečekala.

Boj o život část druhá

21. června 2013 v 9:00 | Katy |  Boj o život
Boj o život část druhá
Gine se v té chvíli zatmí před očima,tak jí Jens musí zachytit a pomoct jí si sednout na sedadlo v čekárně.Karin si i ní čapne.,,Karin co to prosím obnáší tahle nemoc?´´Zeptá se po chvíli Gina.,,Má apatickou anemii.´´Řekne opatrně.Když Gina kývne že může pokračovat,tak pokračuje.,, Aplastická anémie je anémie charakterizovaná nedostatečnou tvorbou krevních buněk vedoucí k úbytku všech krevních elementů - červených krvinek (erytrocytů), bílých i krevních destiček .Toto onemocnění je způsobeno poruchou kmenové která vytváří všechny tři druhy krvinek. Aplastické anémie mohou být vrozené nebo získané.´´Gina se na ní nechápavě podívá a řekne.,,Můžeš mi to říct po lopatě nejsem lékař.´´,,Promiň.´´Řekne Karin.,,Takže jde o to že příčinou jsou dvě možnosti první má anemii vrozenou,ale to by na to přišli dávno.Proto se z kolegou přikláníme k druhé variantě.´´Gina na ní nechápavě kouká a zeptá se.,,A to je jaká?´´Karin se opatrně zeptá.,,Potom může být anemie že někde krvácí.Sice to nejde vidět,ale může třeba někde vnitřně krvácet,Ted se Gino dobře zamyslí.Neříkal ti Márk že se někde praštil a nikomu nic neřekl,nebo nevíš jestli byl Márk někdy z něčím vážným operován.Tohle by nám pomohlo.´´Gina se zamyslí a po chvíli ticha odpoví.,,O ničem takovém nevím.´´Karin se postaví a Gina s ní.,,Můžu jít za ním?´´Opatrně se zeptá.Karin záporně zavrtí hlavou.,,Teď ne je v bezvědomí,teď mu dávají infuzi s železem a když to nezabere musí na CT celého těla jestli nemá vnitřní krvácení.´´Gina kývne že rozumí.Znova si sedne na sedátko a čeká dál.Karin svým kolegům řekne že jde na pokoj kde leží Márk,aby zjistila něco nového.
Dál čekají až zase přijde Karin nebo někdo jiný.Nakonec se za půl hodiny u nic objeví Karin. Gina vyskočí rychle na nohy a jde za ní.,,Tak jak je na tom Márk?´´Zeptá se z nadějí v hlase.,,Je to špatné železo nezabralo.´´Sotva to Karin řekne,tak dveře za ní se otevřou a sanitáři a vezou ven z pokoje Márka. Gina okamžitě jde k němu.,,Co je?Kam ho vezete?´´Má v hlase strach,když uvidí Márka zhrozí se.Márk je bledý,až průsvitný. Karin jí obejme a uklidní jí.,,Neboj se vezou ho jenom na CT .Chtějí zjistit jestli nemá vnitřní krvácení. Víš že to je taky příčina anemii.´´Vysvětlí jí Karin v klidu.To Ginu trochu uklidní,jenže Karin si všimne že je její kolegyně před psychickým zhroucením.

Mezi tím odvezou Márka na vyšetření a Karin zůstane u Giny.Dodává jí odvahu že Márk bude v pořádku.Obě se stále objímají a mlčí.Vyšetření trvá dlouho.Gina se nakonec zvedne a začne chodit po chodbě.Když v tu jdou po chodbě zdravotníci a vezou zpátky Márka. Karin se jde zeptat lékaře jak je na tom její kolega.,,Paní kolegyně.Nic jsme nenašli nikde nemá vnitřní krvácení.Všechno má čisté.Pozitivní je že se pacient probral z bezvědomí.Ještě mu uděláme lumbálku jestli nemá problémy z kostní dření.´´Řekne lékař Karin.,,A co když i to bude v pořádku?´´Zeptá se náhle Gina,která poslouchá jejich rozhovor.Lékař se na ní otočí a řekne.,,Jestli i kostní dřeň bude v pořádku,tak ho dáme na jeden den na dialízu,nebo mu dáme pár transfůzí krve.´´Karin a Gina kývnou že rozumí.,,Můžu na chvíli za ním?´´Zeptá se po chvíli Gina.,,Ano ale jenom na chvíli.Pacient by měl odpočívat.´´Odpoví lékař.Nakonec Gina jde za Márkem do pokoje.sedne si k jeho posteli.Már se na ní dívá,poté k ní natáhne ruku.Jak si Gina sedne vezme na ní a ucítí jak jí má studenou.,,Neboj se lásko budeš v pořádku.´´Začne ho utěšovat.Márk kývne že to ví.,,Lásko nenechám tě tu samotnou.´´Odpoví jí.Gina ho něžně pohladí po tváři a řekne.,,Nevysiluj se lásko musíš odpočívat.Prospi se.´´Márk jí poslechne a zavře oči.Za pár minut Márk spí.Gina se na něj láskyplně dívá.Má teď o něj velký strach,jelikož neví jak to všechno bude z její láskou.Tak moc ho miluji,že neví co by se stalo kdyby nedej bože Márk umřel.Na to ani nechce myslet.,,Paní už je čas měla by jste odejít.´´Vytrhne jí sestřin hlas.Gina se zvedne jemně políbí Márka na rty a odejde z pokoje.Jde zpátky na chodbu k ostatním.Karin jí řekne.,,Pojď půjdeme domů,teď tu stejně nic nenaděláme musíme počkat na ráno.´´Gina kývne a jde s ní k autu.A jedou domu.Kluci dávno odletěli z mašinou na základnu.Je to pro všechny těžký, že mají kolegu a kamaráda v nemocnici a jeho stav se zatím nelepší.Jenže jak se říká ráno moudřejší večera nebo snad ne?....

Boj o život část první

20. června 2013 v 8:53 | Katy |  Boj o život
Tak jsem tady z novou povídkou je opět na kapitoly aby jste měli co číst a na co se těšit.Tentokrát jsem zvolila uplně jiné lidi než na které jste byli zvyklí.Tak vám přeji příjemné a napínavě čtění.

Boj o život část první
Je Krásný letní den a do práce jako pevní přijde Jens. Obleče se do overalu a sedne si do pohotovostní místnosti a rozloží si noviny.Chce si v klidu přečíst co se děje ve světě. Ještě než se usadil,tak se šel pozdravit z Ginou co je z Maxem v hangáru.Poté si klidně čte.Pomalu se začínají scházet jeho kolegové.Chvíli po něm dorazí na základnu Petr a jako poslední Márk. To už Jens zvedne oči od novin a pozdraví se z oběma kolegy z týmu.Jeho pohled se zarazí u Márka.,,Jak to vypadáš?´´Podiví se Jens.,,Co jak vypadám?´´Opáčí Márk.,,No dneska se mi zdáš jakýsi až moc bledý.´´Pokračuje dál Jens. Márk se podívá nechápavě na Petra,tan řekne k tomu taky své.,,Jens má pravdu Márku. Jsi nějaký bledý.´´Márk si sedne a řekne.,,No tak jsem včera trochu přehnal z pitím nic víc nic míň´´V tom do pohotovostní místnosti přijde Gina,,Kdo co přehnal?´´Ptá se svých kolegů.,,Ale tady Márk musí mít slušnou kocovinu.´´Usměje se na ni z těmito slovy Petr. To se už Gina podívá na svého milovaného přítele.,,Marku ty jsi zase pil?´´Zeptá se když uvidí jak je Márk bledý.Jenže než stačí Márk cokoliv říct ozve se poplach.Márk políbí Ginu vezme jednu ze dvou tašek a běží k Medicopteru,když do něj nastoupí Jens vzlétna do vzduchu a zapíná GPS navigaci.
Márk sedí v zadu,je jaksi podezřele z ticha.Nezapojuje se do debaty Jense a Petra,jelikož se mu motá hlava.Už pár dnů ,u není nějak dobře,ale nedává na sobě nic znát.Letí k nějaké nehodě motorkáře. ,,Ze dvě minuty přistáváme.´´Ozve se Jens ze předu.Jak řekne tak se opravdu za dvě minuty stane.Márk z Petrem vyběhnou k raněnému.Thomas jim donese nosítka Márk Diagnostikuje.,,Zlomená tibie. Petře zafixovat.´´řekne Márk a zatmí se mu na chvíli před očima a na čele mu vyskočí studený pot.Snaží se to nevnímat.Nakonec řekne.,,Budu potřebovat 2mg morfia a zavedeme mu fízák. Pacient komunikuje.´´Sotva to ale Márk dopoví skácí se k zemi.,,Márku!´´Zařve Petr,jakmile dá požadované léky raněnému zavolá na Jense. ,,Jensi Márk zkolaboval rychle pojď sem.´´Jens okamžitě přiběhne pomoct Petrovy.,,Má zafixovanou nohu pomož mu do vrtulníku já se postarám o Márka.´´Řekne Petr,když k němu doběhne jeho kolega.Jens udělá co mu řekne a mezi tím se Petr skloní k Márkovy. Zkouší ho proplesknou,ale nic se neděje,teprve po chvíli pozná že je Márk v bezvědomí.Během dvou minut k němu znova přiběhne Jens. To už má Petr Márka zaintupobáného. Jens si od něj vezme ambuvak a začne pravidelně dýchat a do toho se zeptá Petra.,,Co mu je?´´Petr mu odpoví hned jak mu dá infuzi s léky.,,Nevím náhle omdlel,teď je v bezvědomí.Musíme s ním rychle do nemocnice.´´Oba pak společně naloží Márka na nosítka a fofrem ho nesou do vrtulníku.
Během pár minut vzlétají.,,Tady Medicopter 117.Voláme základnu.´´Řekne Jens do vysílačky ,jakmile jsou ve vzduchu. ,,zady základna,´´ozve se Ginin hlas.,,Copak se děje?´´Jens na to odpoví.,,Letíme na kliniku SV Anny. Márk zkolaboval momentálně je v bezvědomí.Petr neví co mu je.´´Gině se na základně zatmí před očima.Po chvíli ticha odpoví.,,Dobře jedu za vámi.´´Jakmile jim odpoví zvedne se od stolu a jde na šatnu začne se převlíkat,tam si jí všimne Karin a vidí že Gina je nějaká divná,tak se jí zeptá.,,Gino děje se něco?´´Gina se na ní podívá a v očích má slzy.,,Márk,´´jenom toto řekne a rozpláče se.Karin jí obejme a snaží se jí uklidnit.,,Copak s ním je?´´Zeptá se když je trochu klidnější.Gina jí řekne všechno,ještě že mají padla a že ještě dodělávaly nějaký papíry.Karin jde do kanceláře k Höpplerovi a řekne mu co se stalo,ten ač nerad požádá o pomoc Rosenheim,jelikož nemají lékaře. Rosenheim ochotně vezme za ně zbytek služby.
Mezi tím Karin z Ginou jedou do nemocnice,kde vezou Márka. Karin se poté na příjmu zeptá kde je odkážou je na vyšetřovny.Obě kolegyně doběhnou k určenému místu,to už uvidí Jense a Petra. Karin jim řekne že jde na vyšetřovnu zjistit co se děje.Když zajde dovnitř,tak Jens obejme utrápenou Ginu a dodává jí odvahu.Čekají dlouho na chodbě než Karin nebo ošetřující lékař vyjdou ven.Gina je celá nesvá,jelikož to čekání se strašně vleče.Asi tak za hodinu a půl vyjde ven Karin.Gina k ní okamžitě doběhne a zeptá se.,,Tak co jak je na tom Márk?´´Karin se na ní soucitně podívá a řekne.,,Je to vážné má anemii.´´Gina se na ní vyděšeně podívá.Nemůže tomu uvěřit.Ještě ráno byl Márk v pořádku a teď bude bojovat o život.

Recenze Klíč Králů Kámen bohů 12.1.2013

18. června 2013 v 14:19 | Katy |  Recenze
Jako další restík v recenzích mám opět Rock operu Klíč Králů. Na který jsme se vydali podruhé.Bylo to uprostřed ledna a musím říct že jsem byla mile překvapena.Některé role byli z jinými alternacemi ale musím uznat že to bylo opravdu něco.Takže tady je recenze

Kleo:Marian Vojtko - No co k Mariánovy mám říct?Asi jenom to že mu sedí záporáci a především upírské role.Dokáže si je na plné pecky užít a to je prostě dokonalost sama.Z jeho árii co má v tomto díle opravdu mrazí klobouk dolů. 10/10

Grgh:Jan Apolenář - No tak po shlédnutí obou alternacích této role musím uznat že lepší je Petr Kolař než Apolenář. Nevím proč ale v jeho hraní chyběla jiskra taková jakou má Petr. No a musím říct že zpěv taky nic moc.Třeba jen nemel svůj den a tím pádem mu nešlo nic. 5/10

Strig: Tomáš Trapl - Jo další role co sedí Tomášovy,jen škoda že má málo prostoru.To je asi jediný co mi u toho vadí.Ale jako obvykle jsem se přesvědčila že právě on umí i z vážné věci udělat grotesku to opravdu umí.Hlavně u písničky runy.když chodí mezi tanečníky a napomíná je jak mají správně cvičit.Nemam nic co bych mu vytkla. 10/10

Keksi:Vilém Čok - Jedním slovem boží! Vildovy tahle role bláznivého huliče podle mě byla psaná na tělo.Dokonale s tu roli užívá.Jeho zpěv je fantasticky dokonce se i v hrané části zlepšil.Vážně dobrý pošuk. 10/10

Keksi:Vilém Čok - Jedním slovem boží! Vildovy tahle role bláznivého huliče podle mě byla psaná na tělo.Dokonale s tu roli užívá.Jeho zpěv je fantasticky dokonce se i v hrané části zlepšil.Vážně dobrý pošuk. 10/10

Karel:Henrich Šiška - Tato role nejvíce paruduje naše politiky.Jak u Role Keksiho tak i u jeho se člověk náramně pobaví.Zpívá famozně jen bych mu tam dala více prostoru no toho se možná dočkáme v druhem díle.Rozhodně se máme na co těšit 10/10

Illa:Jakub Šlégr - Nějak moc nezaujal má tam málo prostoru a navíc velice brzy umře takže jeho talent člověk moc nepostřehne což je škoda 9/10

Aren:Ondřej Ruml - No Ondrova role taky nepatří zrovna mezi hlavní ale je vidět že i z malou rolí si dokáže poradit.U jeho písničky Padám je vidět že tam dává i svou duši jen škoda že taky umře.10/10

Efine:Markéta Procházková - Marky je zpěvačka svého oboru.Dokonalost sama i z tím málo taky dokáže zázraky.10/10


Recenze Osmý světadíl 8.12.2012

18. června 2013 v 14:17 | Katy |  Recenze
Tak lidi omlouvám se že jsem dlouho nepsala recenze,ale teď jsem toho měla hodně.Musím to napravit tak z tím začnu.A to že napíšu recenzi na muzikál osmí světadíl který jsem viděla někdy před vánocemi.Ano vím že jsem nepořádná tak čekejte ještě recenze na Klíč králů Hamlet a Děti ráje a rozhodně je na co se těšit tak no a tady je slíbená recenze na Osmí světadíl.Dámy a pánové tady jí mate
Tomáš:Roman Tomeš - Musím říct že tohoto velmi talentovaného zpěváka jsem do té doby neznala a musím říct že po světadíle mě posadil do sedačky.Byl velice dobrý dobře zpíval a dokonce i činoherní průpravu měl dobrou vážně klobouk dolů. 10/10

Jana:Michaela Doubravová - Na Míšu jsem se těšila jelikož jí mam ráda když jí vídím v televizi.A musím říct že jsem byla ráda když nám hrála. Každou rolí se vypracovává a jde dopředu.A to je velice dobře všechny prvky co se oběvujou v tomto díle zvládá z lehkostí.Dokonce jsem jí věřila vše co hala,zkratka a dobře se do své vžila a to se jí povedlo. 10/10

Erik:Zbyněk Fric - Tak to byla další pecka v tomto díle.Zbyněk co hrál hajzla byla třešnička na dortu a jde vidět že si tuhle zápornou roli si neskutečně užívá.No u něj taky nemám co bych mu vytkla.Zkrátka pecka 10/10

Matka:Alžběta Stanková - Další talent.Jen je škoda že tam má málo prostoru.Vůbec není na škodu že málo zpívá aspoň vynikne její herectví.A jako třešnička na dortu byla písnička Jedenácté přikazanie v duetu z Míšou bylo dokonalost sama. 10/10

Otec: Slovenská alternace - Dlouho jsem neměla to štěstí vidět nějaký muzikál se zahraniční alternaci výma je jedné operetky.Ale musím uznat ze to bylo velice zajímavé.Hlavně československé dialogy.Jen kdybych věděla jak se ten pán jmenoval.Musím ale uznat že i do tak malé role dával opravdu všechno.Jen škoda že nezpíval.Sice chvíli ano ale až na děkovačce. 10/10


Recenze Klíč Králů Kámen bohů 10.11.2012

18. června 2013 v 14:12 | Katy |  Recenze
Veliké odhodlání byla moje návštěva Rockové Opery Klíč Králů .Měla jsem z toho popravdě strach jelikož na toto dílo nebyli nějak moc dobré recenze.Ale rozhodně by se neměli řídit recenzemi a říct si:,,Jako Landu mám rád/a ale když píšou že toto dílo je propadák,tak na to nepůjdeme.´´Každý by si na to měl udělat názor sám.Musím říct že jsem se mýlila že to nebude takoví propadák jak jsem slyšela.Jakmile se ozvali první tony a do toho zpěv vtáhlo mě to do děje a musím uznat opravdu to že jsem v tom díle poznala dnešní dobu a hlavně politiky.No ale to tu nebudu rozebírat.Opět zkusím splácat nějakou smysl plnou recenzi.Příjemné počtení.

Kleo:Marian Vojtko - Podle mě Marian se velice hodí do záporných rolích.A je vidět jak si je užívá.A není výjimka ani jako Kleo v představení Klíč králů.Už jeho ústřední písnička v jeho podání je prazivy doušek tak že se i otrlému zvedají chlupy na rukou.Hraní upírů mu vážně sedí.10/10

Grgh:Petr Kolář - Tak musím říct že Petr mě docela zklamal.Musím říct že mě jeho zpěv nějak extra nenadchnul. Zpěv ušel ale hraní no naprostý děs.Jediné co bylo plus že tam neměl nějak moc prostoru.5/10

Strig: Josef Vojtek - Jedním slovem páni.Pepa se z každou rolí zdokonaluje a do tohohle díla se jeho vítečný chraplák hodí.Nejvíc mě pobavilo když u své úvodní písničky cvičil jógu.Vážně smekám 10/10

Keksi:Filip Gröger - Hahahaha musím říct že u této věčně zhulené postavě fandím od začátku.Filip tu roli nehraje on je tou postavou.Dává do toho všechno ze sebe.Zpívá suprovně a o hraní ani nemluvím.Jen škoda že nemá víc sólovek .No uvidíme co mu přinese druhá část tohoto díla 10/10

Karel:Henrich Šiška - Tato role nejvíce paruduje naše politiky.Jak u Role Keksiho tak i u jeho se člověk náramně pobaví.Zpívá famozně jen bych mu tam dala více prostoru no toho se možná dočkáme v druhem díle.Rozhodně se máme na co těšit 10/10

Illa:Jakub Šlégr - Nějak moc nezaujal má tam málo prostoru a navíc velice brzy umře takže jeho talent člověk moc nepostřehne což je škoda 9/10

Aren:Ondřej Ruml - No Ondrova role taky nepatří zrovna mezi hlavní ale je vidět že i z malou rolí si dokáže poradit.U jeho písničky Padám je vidět že tam dává i svou duši jen škoda že taky umře.10/10

Efine:Markéta Procházková - Marky je zpěvačka svého oboru.Dokonalost sama i z tím málo taky dokáže zázraky.10/10